kafe bar *Spin fishing*

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 03 lip 2012, 22:15

Ovdje možemo neobavezno o druženjima, svašta nešto....
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fino druženje kraj rijeke Bosne...nedjelja ni trava ne raste...U gostima Saša iz Teslića,aktivnost jednog dobrog bucova je bila idealna prilika da čovjek zavoli taj lov ali mu omače, omače i Zoki ali mu dođe jedan manji pa je Saša htio da ga vrati da upozna vrstu-veli da riba prelijepa i tako to nedjeljom ide kod nas ribolovaca, ja se sklonim nizvodnojer želim da Saša upeca bucova i naletim na klenove koji surađuju, puštamo ribe nazad,zezancija , čak je i jedan škobalj bio dobrovoljac za fotkanje...
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la tare » 03 lip 2012, 22:19

Jesil zabacivao ikako one rivere da vidis kako rade,ja nisam nikako,kontam dok jos malo voda otopli??

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 03 lip 2012, 22:33

Jesam druže strike king mini s -vrhunska kruškica za mutnu vodu....a oni naši r2s čekaju plićake...samo sam provukao kroz vodu ,lijeni su za strogi tihak, na plitkom brzaku će biti okej....

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la tare » 03 lip 2012, 22:44

:wink:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la tare » 05 lip 2012, 12:55

Nasao sam ovo na Varalicar.com,pa da kopiram ovdje,djeluje zanimljivo:

Odlucio sam da vam pomognem jer sistem za otkacivanje varalica postoji.
Izmislio ga je covjek koji je u Sisku glasio za ponajboljeg varalicarca i imao je za svog života prije dvadeset godina inovativne stvari koje mi tek danas koristimo (npr. not a knot).Umro je mlad i pokopan je sa svojim najboljim blinkeraškim priborom.

Ja ga osobno nisam poznavao,a po pricanju njegovih kolega bio je ispred doba u kojem je živio.
Pošto nema naziva ovaj sistem ja cu ga nazvati Đekijev sistem za otkacivanje varalica.
Ovo dajem na forum njemu u cast.

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us

Za izradu potrebno;
10-tak metara (po potrebi i više) ribarske špage
Potrgana mrežica sitnijeg oka (bolja je ona koja je pletena od ribarske špage jer je jaca)
15 do 20 cm tanke celicne žice
vrtilica i kopca
olovo težine 50 g (lakše ne)

Kako se radi s sistemom;
Kada se zapne varkom dođete što bliže mjestu zapinjanja i dižete štap što više u zrak da dobijete što vecu vertikalu s špagom ili strunom, ovisno s cime hvatate.
Kopcu sistema zakacite na vaš najlon i lagano otpuštate špagu s koluta.
Težina olova vuce sistem kako vi odmotavate te potisak vode otvara (širi) mrežicu koja dolazi do varke i kao kad hobotnica uhvati plijen tako i mrežica poklopi varku.
Uhvati se za varku i njene udice, to naravno osjetite i u tom trenutku povucete špagu sistema i sve skupa izađe van.
Ja sam na taj nacin otkacio sve i jedan vobler, žlicu, leptir.
Nisam siguran da ce biti 100% i kod gumica iz razloga jedne udice. Ako je dodana trokuka nema problema.


Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la flyFishing » 05 lip 2012, 13:24

svaka cast na promucurnosti...
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 05 lip 2012, 16:03

Tare hvala, fina ideja...najveći problem nama ribolovačkoj pješadiji je što teško prilazimo mjestu kačenja, čamdžije to urade tako dobro da dođu vertikalno poviš belaja i onda ovaj sistem pali 100%

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la tare » 05 lip 2012, 18:46

Hebiga,vise spage uzmemo il sta vec,u svakom slucaju obavezno napraviti,kad bi spasavao 50 % vise varalica bilo bi ko hljeb,a vjerujem da bi spasavao i vise :roll:
A kako se ovo pravi,ja se razumijem u te stvari ko Mara u zante vec sta :grin:
Jel se mrezica samo stavi preko olova i onda se olovo fiksira ovim zicama i jos gore ovaj hakurik da se spaga veze???

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la zlaja » 05 lip 2012, 22:07

Kad već otvorismo Spin kafanu da malo opušteno o svemu da se pohvalim da sam ovaj sami akšam otpecao sa efendijom 8) .Efendija lupa mrene na dubinku na samom ušću i zabacuje u mutnu Bosnu ja desno bacam blinker u bistru Krivaju a šmagam da zabacim na sami spoj dviju rijeka gdje se mješaju muljevita i bistra voda međutim tu moj efendija drži namamčen sir i ruka mu kod štapa ko u Dok Holideja onomad...kad ezan sa gradske džamije pa ja lupam taktiku: Haj bolan efendija klanjat ba vakat ti je!!! nisam čestito ni izgovorio a stari vuk meni vraća odgovor( neda se bolan sa vode jer mu malo malo mrena pokupi) veli on meni: ma čuj sine išao bi ja al je efendija danas zaorao* pa se moram prije okupat... <championvanja>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kafe bar *Spin fishing*

Post Postao/la Seha » 06 lip 2012, 09:32

Dobar fazon sa ovom mrezicom. Ja iz camca koristim olovo virblu i kanapu od sidra koja je na kraju umotana ko "pticije gnijezdo".
Fercera 100 % i sa obale samo treba visoko podici stap i otici malo uzvodno kako bi karafeka nesmetano kliznula do zakacene varalice.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2012

Post Postao/la senad » 06 lip 2012, 21:45

zlaja je napisao/la:...i tako svaki put kad se peca u urbanoj zoni...
A zamisli pogleda i komentara kad ja udjem u Miljacku i kad 50 ljudi misli da imam onu dijagnozu od tri ili čet'ri slova.
A kad uhvatim kojeg, ono svi u čudu "Pa nije zar da on jede ovo iz Miljacke!?"
A kad ga pustim, onda su već sasvim sigurni sa imam neku dijagnozu od tri-čet'ri slova.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2012

Post Postao/la zlaja » 06 lip 2012, 22:04

Tare ajde bolan čekamo tebe i omladinu??? Rusko,Seno ima još nešto što je jako primjetno na tim asfaltnim stazama uz rijeku-razni prepoznatljivi oblici subkulture i u posljednje vrijeme sektaštva su doveli do jasno prepoznatljivi grupa koje se tuda kreću...jako interesantna pojava u sami akšam...samo ja sa svojim spin štapom se ne uklapam među rockere, bicikliste u tijesnim pidžamama,vehabije,travadžije,obične pivopije,ispijači ljuti pića,šljakeri umorni koraka, darkeri...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2012

Post Postao/la rusko » 06 lip 2012, 22:18

Kod tebe u mahali svasta ima, samo nigdje ne nabroji nesto zenskog pola... Jel' one izlaze tek iza sumraka?
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2012

Post Postao/la zlaja » 06 lip 2012, 22:24

Slobodne žene i djevojke fataju dijasporu jer ih alter kultura ne interesuje-nema tu nafake....sad da bi se izvukao i vratio u temu samo napišem -KLEN- :grin: pa ću kasnije ove naše filozofsko-ribolovacke prepiske preseliti u kafanu

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klen 2012

Post Postao/la montana » 07 lip 2012, 04:53

zlaja je napisao/la:Slobodne žene i djevojke fataju dijasporu jer ih alter kultura ne interesuje-nema tu nafake....
A gdje to? <jelmekotrazio> Mislim da nas musicare iz dijaspore trebas upozoriti koje su to lokacije opasne po nas, da ne "nagraisemo" loveci KLIJENA? <valjanjeodsmijeha> ... na varalicu <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”