Hajmo linkove na sunce

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la zlaja » 04 vel 2013, 17:50

Evo ja prvi-ovdje su mi zanimljivi testovi ribolovačkog oruđa
http://fishing-test.pl/wdki


Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la emin » 04 vel 2013, 18:54

dosta linkova renomiranih firmi na jednom mjestu..

http://www.lurefishinguk.com/links/links3.html
..be yourself no matter what they say..

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la angler » 04 vel 2013, 20:08


Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la rades7 » 04 vel 2013, 20:51

Svaka cast na ovom linku Zlaja, taman ono sto me interesuje.

Evo i od mene jedan link. Nisu u pitanju testovi, nego jedan Francuz na Ebay, od njega sam dosad uzeo gomilu varki, smijesna postarina (1.4 eura) a prodje se na aukcijama nekad prilicno jeftino sa Rapalama.

http://www.ebay.com/sch/filck/m.html?_i ... tpos&gbr=1

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la zlaja » 04 vel 2013, 21:38

Hvala ljudi sad imam šta čitat tri mjeseca...joj što čuvamo ove linkove isto dobro mjesto gdje riba uzima :grin:
Angler brate znam da pratiš materijale za izradu štapova,evo nešto meni novo jer u zadnje vrijeme baš nisam bio na času...neka nova američka nano fora poverlux od firme 3M.., sad većina firmi svoje skuplje modele izrađuju sa ovom forom ,zapazio sam CD novi,S.Croix legend novi,sportex izbacuje dva nova modela sa ovim američkim forama...
Evo link do sportex-ovog modela da vidiš o čemu je riječ
http://www.the-tackle-store.de/store/pr ... 8r3nmtkt70


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la svirac » 04 vel 2013, 22:17

"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la angler » 05 vel 2013, 10:12

zlaja je napisao/la:Hvala ljudi sad imam šta čitat tri mjeseca...joj što čuvamo ove linkove isto dobro mjesto gdje riba uzima :grin:
Angler brate znam da pratiš materijale za izradu štapova,evo nešto meni novo jer u zadnje vrijeme baš nisam bio na času...neka nova američka nano fora poverlux od firme 3M.., sad većina firmi svoje skuplje modele izrađuju sa ovom forom ,zapazio sam CD novi,S.Croix legend novi,sportex izbacuje dva nova modela sa ovim američkim forama...
Evo link do sportex-ovog modela da vidiš o čemu je riječ
http://www.the-tackle-store.de/store/pr ... 8r3nmtkt70
Blagodarim drug na linku.

O ovim nano-djidja-bajama (citaj "Matrix Resin" iliti smola) sam pisao poodavno kad su ih poceli koristiti za musicarske stapove, a evo poceli su pored StCroixa i drugi da koriste za spin stapove, sutra saranske itd. Dodavanjem nano niti polietilena iliti tzv Dyneema (navodno do sad najjaca vlakna u svijetu sa kojim valjda posole/pobibere smolu pa zarone grafit jer se dva neprijatelja ne mogu sjediniti nako) povecavaju cvrstocu i osjetljivost stapa i smanjuje tezinu. Nesto slicno sto i Winston radi sa Boronom od pocetka devedesetih god iliti proslog vijeka. :grin: Winston jeste smanjio tad tezinu svojih stapova dok ovi malo lage za tezinu sto ce se vidjeti na kraju posta.
Ustvari radi se o jednom te istom izumu 3M kompanije gdje proizvodjaci stapova nadjevaju neka svoja imena sa predznakom "nano" i tako to fino reklamiraju kao da su oni sami izmislili taj materijal i oni jedini i prvi poceli ga koristiti i samo je njihov stap najjaci i najlaksi i bla bla.
Prvi na sva zvona i taj nacin je objavio Hardy sa Zenith Sintrix i nazivom "silica nano matrix" nesalomljivim stapovim sa astronomskom cijenom, dok je StCroix vec uveliko mnogo prije njih "tiho" proizvodio svoje Legend koji su upola jeftiniji i nedugo za njima G.Loomis svoj nesalomljivi i najruzniji stap NRX te Loop i TFO kompanija. Navodno da i Abu Garcia istu tehnologiju koristi.
Da ne bih puno palamudio i OFFirao temu evo malo poredjenja vezano za tvrdnje da su stapovi od tog materijala jaci cak i do 60%, a laksi i preko 30% :shock: Hjad dobro jaci ali stani malo....30% laksi je malo pogolemo.

Ja se malo cesem gdje me svrbi pa sam uzeo duzinu 9' klase 9# morski. Prva tri su sa vasinoskim materijalom, a ostali "obicni"! Sto se tice ostalih djidja, karike, drzac cekrka...prva tri upravo koriste "najbolje" i najlakse... REC i Fuji.

G.Loomis NRX.............4.3
Hardy Proaxis.............4.72
St.Croix LegendElite.....5.2

Orvis Helios...............3.25
Sage Xi3...................4
Redington CPX............4.1
Winston BII-MX...........4.125
Hardy Zane................4.27

Helem, "nano" najlaksi je tezi od "beznano" najtezeg!!!
Ko koga farba :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la zlaja » 05 vel 2013, 16:47

Hvala brate,znao sam da ćeš ti to nama rastabirit, švabe iz sportex-a nisu okolišali -napisali nam od koga su kupili materijal...sad su svi u fazonu nano...imamo na tržištu nanofil,nano mašinicu,nano štap...isto ko kod nane :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la angler » 06 vel 2013, 08:06

Jos kad nana ishekla nano musicu ima da prshti na sve strane <valjanjeodsmijeha>

Po meni Sprtex je napravio pravi fol sa kevlarom od kojeg ni do danas ne odustaju. A i sto bi... provjereno, dokazano. Zato su im te serije i najskuplje ako ne brojimo Boronca. Ja bih bio vise nego zadovoljan sa jednim Kev Spin DL od 40gr :grin:
Bas bih volio uporediti Kev Spin sa Hyperion :mrgreen:

Kad se vec dotakoh sportexovog boronca jedini je on izgubio na tezini, a dobio na jacini. Zato Sportex i spominje za Hyperion samo jacinu, a o tezini mudro sute jer su skoro identicni kao i Kev serija.

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la Han » 06 vel 2013, 10:38

"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la zlaja » 06 sij 2014, 22:52

DAM je ovdje uvijek važio za firmu, pošto volim da pratim kataloge i tako to...zadnje dvije godine primjetim da ponovo postaju zajebani igrači...mene je dojmila nova mašinka quick carbonite sa beskrajnim vijkom za slaganje strune...pogledajte jel vas nešto privlači
http://viewer.zmags.com/publication/f4c ... 4cbb46a/10
Konačno evropske firme prave koncept serije štapova po našoj mjeri, pogledajte seriju effzett pro- imamo štapove za sve tehnike koje volimo
http://viewer.zmags.com/publication/f4c ... 4cbb46a/62

Na effzett pro twich bi zavrno laganu carbonku i vozi miško, komplet za ćejf...

Avatar
MAD JAX
Prava Štela
Postovi:102
Pridružen/a:21 lis 2010, 17:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la MAD JAX » 09 sij 2014, 22:43

Aaa ja sam nekako zaglavio na toj firmi nem pojma kako :grin: ....TTX, Futura, Space,Dura,...da predahnem malo.... Exquisite MDS, Finessa MDS, FZ FDS,..1202,441N 330&330n i poslednje tri 2000fd, A-HEAD 200 i najnovija RETRO 300 (neki dan aterirala na Nanoflex)

off topic par excellence! :roll: :grin:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la zlaja » 09 sij 2014, 23:12

Hajmo dalje kroz euro zonu- OKUMA - 2014
http://viewer.zmags.com/publication/63b ... 63b09168/1

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la zlaja » 09 sij 2014, 23:28

Moj omiljena firma
Kad sam vidio novu crnu strijelu...odmah sam je spazio :mrgreen:
SPORTEX 2014
http://www.sportex.de/

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Hajmo linkove na sunce

Post Postao/la angler » 10 sij 2014, 09:42

Ja vec sebi sastavio tandem u glavi...

http://www.dam.de/?q=en/quick-retro

Stap bih radije prvo probao :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”