Novi sam pa mi treba mala pomoc

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

daris2013
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:05 lis 2014, 12:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la daris2013 » 05 lis 2014, 15:34

Krenuo sam aktivo ici u ribolov prije 3-4 godine i lovio sam standardno plovak i dubinsko ali nisam lovio na varalice tvistere voblere itd..priej neki mjesec krenem malo na varalice kupim sebi meps 2 bubamaru srebrenu i bila mi je uspjesna na klijena i nedavno sam ulovio maldaicu na njega..Sinoc sam dobio par tvistera i dvije ribice pa ako mi mozete reci sta se lovi na ovo
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2014, 08:56

Skro sve ribe možeš sa ovim loviti,jedino je pitanje veličine nekih grabljivica u smislu da su male varalice pa i trokuke!
Prva neznam koja je,model i porizvođač,a djeluje mi da je neko zamjenio grudnu trokuku i stavio dosta veću,čak pretešku?

Drugi vobler je preovjerena varalica i loviće sigurno.

Đžigovima možeš loviti dosta grabljivica jedino trebaš skontati prezentaciju,to se ne može opisati.Na vodu i bacaj!

daris2013
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:05 lis 2014, 12:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la daris2013 » 06 lis 2014, 14:12

tommylee je napisao/la:Skro sve ribe možeš sa ovim loviti,jedino je pitanje veličine nekih grabljivica u smislu da su male varalice pa i trokuke!
Prva neznam koja je,model i porizvođač,a djeluje mi da je neko zamjenio grudnu trokuku i stavio dosta veću,čak pretešku?

Drugi vobler je preovjerena varalica i loviće sigurno.

Đžigovima možeš loviti dosta grabljivica jedino trebaš skontati prezentaciju,to se ne može opisati.Na vodu i bacaj!
ovdje gdje ja lovim na dijelu rijeke fojnice ima klijena ,mladice manje i pastrmke znaci ova druga varalica moze biti uspjesna a sto se tice druge varalice imam istu samo je velicine oko 7-8cm isti izgled ova je manja upola

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2014, 15:13

Obe će proći,samo mi je prva lijeva nepoznata a oblikom bi trebala da lovi.Klena sigurno!Probaj pa vidi kako radi u struji,da li je stabilna i koliko jako vibrira,Ako šta piše napiši da vidimo o čemu je riječ.
Sa đžigovima virove pretražuj,kreni sa bijelim,a ovog pink probaj po mutnijoj vodi.Mada nekada nema nekih pravila,bitno je da riba aktivna.

daris2013
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:05 lis 2014, 12:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la daris2013 » 06 lis 2014, 17:25

tommylee je napisao/la:Obe će proći,samo mi je prva lijeva nepoznata a oblikom bi trebala da lovi.Klena sigurno!Probaj pa vidi kako radi u struji,da li je stabilna i koliko jako vibrira,Ako šta piše napiši da vidimo o čemu je riječ.
Sa đžigovima virove pretražuj,kreni sa bijelim,a ovog pink probaj po mutnijoj vodi.Mada nekada nema nekih pravila,bitno je da riba aktivna.
upravo se vracam s vodem lijevi mi ide ispod vode oko 10-ak cm i ima malo veci hod lijevo desno i proso sam jednom teren s njim nista onda sam promjeno stavim desnu i imo sam 3-4 akcije udara klena a ona mi ima dosat vibracija ...na lijevoj nista ne pise ....a sto se tice dzigova posto se prvi put s njim a susrecem jel slican loc kao na cof pustim na don pa vucem ili je klasicno


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2014, 22:17

Taj lijevi možda je preopterećen i ubija mu trokuka ili obe rad!
Ako nisu mjenjanje u šta čisto sumnjam,trebale bi mu manje i lakše.Probaj ga provući kroz vodu bez trokuka da vidiš kako radi,uočićeš razliku.
Đžigove po volji,dok god ga osjetiš na štapu dobro je,obično je potrebna sporija prezentacija,a najbitnije da ti se ne stvara stomak sa strunom i d aizgubiš kontakt sa varalicom,da slično pešu,samo sporije.

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la darzi » 28 tra 2015, 12:35

Kao početnik u varaličarenju iskupljam voblere koji su se, prema vašim postovima, pokazali kao najbolji za klena. Može li me ko uputiti da li u BiH mogu i gdje kupiti Salmo butchera?

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la rades7 » 28 tra 2015, 13:25

U Doboju je nekad bilo da se kupe, nažalost više ne.
Ostaje ti nabavka preko interneta (recimo ovdje http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en ... -k477.html) ako se niko od kolega ne javi da ih je spazio u nekoj ribolovačkoj radnji u BiH.

Nemoj previše žaliti i ako ne nađeš, za klena ima toliko dobrih voblera koji se mogu lakše pribaviti. Evo moj prijedlog ti je da uzmeš Calypso F3, Calypso Chubby, Alex Ritmo 2 i 3, Ujka 2, Rapala CD3, Rapala F3 i F5, Mepps 2 i 3, pa onda imaš silu domaćih majstora i njihovih kruškica i dvodijelaca, ma ima da biraš do ujutro :)

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la Klenolovac » 28 tra 2015, 13:31

Do prošle godine su Salmo voblere uvozili Tend MV iz BL, ali su prošle godine prestali i napravili rasprodaju onoga što je ostalo. Kažu da im nikad nisu slali kompletan asortiman voblera nego samo one što slabije idu i da su zbog toga prestali da ih uvoze. Ja sam kupio par Bucher-a da imam neku rezervi. Meni dobri za Vrbasa jer su tonući i lete dalje od većine drugih plivajućih uz već dokazanu lovnost. Možda nađeš u nekoj manjoj prodavnici koji su uzimali od njih ali čisto sumnjam.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la darzi » 29 tra 2015, 08:41

Hvala momci na brzom odgovoru. Rade nabavio sam solidan broj Ujka, Cultiva, Mepsova i Rapala, ali moram još i Calypso i Alex Ritmo jer sam vidio da na njih dosta lovite. Za butchera je Zlaja kriv, on ga brate nahvali na sva zvona tako da sam imao utisak da treba samo da se pojaviš sa njim na void i da klenovi sami iskaču na obalu. :456: Uz ove druge biće dovoljno voblera i za klena, a i za grana uz obale. Uostalom, kao što pisac reče, ne lovi vobler nego majstor, ali to je već druga priča.Hvala još jednom.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la tommylee » 29 tra 2015, 09:08

Sve te navedene da kupiš nećeš pogirješiti.Za malo jaču vodu mada lovi i u drugim uslovima,jezerskim,ovo ti je zlo na svim vodama:
Owner bugeye
Ja sam i bucove na njega lovio.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la Seha » 29 tra 2015, 09:39

I Svirac je ako se nevaram pravo dobro prolazio sa ownerovim bugeye
slika

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la darzi » 29 tra 2015, 10:45

Bugeye sam prve i nabavio ( 53, 57 i 13 dekore ). Na njih sam i mislio kad sam napisao Cultiva, vjerovatno sam se pogrešno izrazio. Znam da je Zlaja pisao o lovu na njih, a moguće i Svirac, zato sam ih i uzeo i to nisam mogao dočekati da odem u Sarajevo nego mi ih je Bole iz Skenderije poslao po "kuriru". Ipak hvala Tommy i Seha na pokazanoj volji da date savjet početnicima. <juma>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la zlaja » 29 tra 2015, 20:00

Ma jednostavno je , moraš imati mamce da pokriješ sve slojeve vode...uostalom kad budeš pecao sve će ti se samo reći...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Novi sam pa mi treba mala pomoc

Post Postao/la rades7 » 29 tra 2015, 20:47

Sad samo udri na vodu :) cekamo slike...bistro.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”