Lov klijena.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lov klijena.

Post Postao/la admin » 28 kol 2006, 04:31

Pricajte!


Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 29 kol 2006, 00:56

Prave maconje sam fato na Bileckom jezeru, bilo ih je i po 3 kile, i to na plovak klizni 7 do 8 metara dubine zavisi od mjesta, mala trokukica i hljeb, tad ga je bilo ko pljeve, mislim da ga i sad ima uostalom kad odem snimati vidicemo, sad kazu da som preovladava.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 29 kol 2006, 08:51

Klijen se sasma fino more lovit' na Miljacki. Evo prije 2-3 dana:

slika

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 kol 2006, 12:52

Bas kao sto Hero rece ja za vece klenove nigdje nisam cuo ni vidio od onih "klipana" sa Bileckog. Ja sam ga dobro lovio zimi lijevo od sela Orah (dok je Hero harao sa druge strane jezera :wink:). Na propusni plovak (pahuljetina ko saka) dubinski sistem peronoster (dole olovo 50-60 grama gore 2 udice sa korom velicine "rudarske sake".Prije ribolova se treba dobro prihraniti nakvasenim starim hlijebom 5-6 kg i onda cim malo stane dodas 1 kg.Lovio sam komade i do 4 kg i steta sto nemam fotografije sa tih "avantura". Po rijekama sam ga uglavnom lovio na voce murva (dud),smokva,tresnja,visnja i po pravilu na "slobodan pad (znaci samo udica bez opterecenja i tu su bili uglavnom manji komadi do 2 kg.Na rijeci sam dobro lovio i zimi u "prvi mrak na pastu od starog hlijeba i zdenke sira ili na rep (meso) od rijecnog raka.
Zadnji put sam ga lovio prije par godina na Salakovcu sa bijelim mepsom koliko zabacaja toliko komada samo nisu krupni do 600 grama.
Sve u svemu nedostaje mi ponekad malo te nostalgije iz "magarecih godina".
Ah taj bambus, cekrk, rijeka puna ribe, Jadro keksi i staklena boca kole u torbici za dekontaminaciju.............RAHATLUK !!
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 30 kol 2006, 07:23

Ehhhhh rahatluka....stara dobra vremena.

Sad ovdje ni lokum nije rahat :?


Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 15 pro 2006, 01:35

Ma jarani moji,
Klena sam lovio kao klinac na Drini i jednoj manjoj rjeci koja se uliva u Drinu.Tada je zabica(ona zabica sa zutim stomakom) bila zakon.Koliko zabica toliko klena.Oni stariji sto su imali vise love kupovali su pilecu dzigaricu i lovili ga odlicno.No druga vremena su sad,vibleri,ruzna pacad itd.Eh ta dobra stara vremena!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 16 pro 2006, 07:54

DOBRA STARA VREMENA, A UBISMO SE KUPUJUCI STO SAVREMENIJI I SKUPLJI PRIBOR, HEHEHE EH SAMO DA NAM JE ZAKUKAT, TAKI SMO TI MI SA BALKANA!!!!
StariAlas

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 16 pro 2006, 23:21

Da tako je jarane,
Sto se mene tice ako bih sad pecao klena to bi radio na ceku tjs na dubinsku sa mamcem.Nekako mi veci ugodjaj.No novo vrejeme nove zelje,svako po svojoj zelji nek je samo sportski...
P.S
Kako si mi ti stari alase,kako tamo kod tebe lovili se sta god?
pozdrav od lemija...
Bistrooooooooooooooo!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 18 pro 2006, 06:08

Bistro Lemi,
od Starog Alasa zasad nema nista zapo u poso totalno tako ce biti i iduce sedmice, jer idu ovi praznici a posle nove godine cemo normalnim tempom, evo ovo pisem sa truck stopa u drzavi, Colorado, kakve sam vode proso ovih par dana srce me moje zaboli, ali nemam vremena da stanem sa kamionom, jest da su dva stapa uvijek sa mnom, i naravno nezaobilazna Fire Tiger kombinacija , Pozdrav tebi jarane jos jednom i ostalima,,,,,,,
BISTROOOO!!!!
StariAlas

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 18 pro 2006, 09:33

Vozdra Alase,
samo da ti pozelim ugodnu i sretnu voznju kod te sve drzave u USA,i no sikiriki bit ce vremena za ribolov. :wink:






Bistro ti od Zandera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

hauba
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:08 pro 2006, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hauba » 18 pro 2006, 19:07

Zar vam se desava, da naprimer kod lova mladice ili nekog veceg predatora udari klen???

slika

slika

slika

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 18 pro 2006, 20:09

Kako ne Hauba, jednom sam zbog jedne Klencine na Drini kod Perucca skoro dobio infarkt, ustao se u gluvo doba noci, ubio Boga svog dok sam sisao niz sljuncanu i klisku strminu do tog ludog kamena (ispod groblja u Peruccu) i u samo praskozorje cujem raub mladice s Bosanske strane, zabacim najtezeg dvodjelnog Eleza i u najvecoj bujici T R A S !!! - adrenalin mi skocio do ociju, kontra, isprva jak otpor, popustam zbog jake struje, vec se vidim na fotki s ljepoticom, kad odjednom mrtvo puhalo, dovucem nabrzaka klencinu od preko 2,5 kg do kamena, ehhh kako su me zajebavali, al nema veze, i to je ribolov, najvece sam klenove dobio na Vranskom jezeru, pri snimanju reklamnog spota za mini woblere (Speeder, Kico, T-Rex) pa ti donesem DVD da pogledas kolki su to monstrumi !
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

hauba
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:08 pro 2006, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hauba » 18 pro 2006, 20:16

To sam ja doziveo u subotu. Ovaj mi opizdio varku ispod samog jeza, u pjenama na dubini oko 4 metra. Struja jaka i udarac. Imao sam scre u grlu, kao imam je. Razocarenje je bilo maximale :cry: :cry:
I ovaj je bio oko 2 kg i zgutao ko da mu ide za zivot!!!

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 19 pro 2006, 07:24

Bistro,
hvala Zanderu , sve ce ovo proci samo nas nece biti!!!!
StariAlas

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 19 pro 2006, 09:06

Pozdrav Alase,
bit ce nas biti jarane mi smo ti isto kao obale rijeka,mjenjaju se ali uvjek su uz rijeke.

Mi ribari smo posebna "NACIJA" :lol:




Bistro imas od Zandera! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”