Lov klijena.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 19 pro 2006, 16:06

UPRAVO TAKO JARANE, BAS KAO OBALA I RIJEKA,
POZDRAV OD STAROG!!!!!
BSTRO!!!!
StariAlas


dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 19 pro 2006, 16:14

Alase, poznat mi je taj osjecaj, proputovao sam dosta zadnjih dvadesetak godina po bijelom svijetu, vidio predivnih voda, lovio i nalovio se, al kad ove godine dodjoh u Bosnu, Liku i Gorski Kotar tek vidim koliko toga sam propustio, sto reci nego vracaj se doma, sto prije mozes !
Boze dragi jel i tebi ovako lipo

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

DOLAZI NAZAD

Post Postao/la ZANDER » 20 pro 2006, 01:03

CUVJA SE ALASE,SAMOKONTROLA JÉ VRLO BITNA.DOK JE TO NAPISAO TAKO NOSTALGICNO DA BI JA SAD SPICIO DOLE. :lol: :lol:

KAO STO REKOH MI SMO OBALE I NEDAMO SE HAHAHAHA IZDRAZTI DO PENZIJE ILI MOZDA I PRIJE SPICITI DOLE. :D



BISTRO IMATE OBOJICA OD ZANDERA!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 20 pro 2006, 06:42

BISTRO , DOK I TEBI I ZANDERU NEKA BUDE ZA OVAJ VIKEND AKO IZLAZITE NEGDJE NA VODU I DA VAS PRATE SRECA I NARAVNO USPJEH, KAO STO DOK RECE , JA LICNO NISAM NI ZNAO DA KOD NAS IMA TAKVIH TERENA DA SAMO SJEDES PORED VODE I GLEDAS, JEDNOSTAVNO TERAPIJA ZA NAS, ZALJUBLJENIKE U VODU I RIOLOV, JPS JEDAN POZDRAV, I NARAVNO BISTROOOOO!!!!!!!!!!!!!
StariAlas

dok
Haman Štela
Postovi:39
Pridružen/a:03 pro 2006, 23:08
Kontakt:

Post Postao/la dok » 20 pro 2006, 14:13

He ma i Dok samo masta, znam ja najbolje sto znaci zivot ovdje, sve drugo samo ne lako, para je manje i tesko je naplatiti al je vise zadovoljstva, a to je uz zdravlje najbitnije u zivotu.
Osobno mislim obzirom na sudbinu naseg napacenog i razasutog naroda da bi bilo pametno ne samo sagraditi "kucetine i dvorce" na rodnoj grudi, nego ono dobrog znanja i iskustva koje smo stekli na zapadu unijeti u ocuvanju te prirode i tih predivnih rijeka, a tko ce ako ne mi sami ?
Gledam one sjecu suma po Grmecu i Koprivnici, odvozimo talijanima, oni prave furnir i nama ga skupo opet prodaju, a da ne spominjem druge resore, Kina nam i zadnje smece uspjesno plasira pred kucnim vratima. . .

Kad sam krenuo u izradu woblera mnogi su me ismijavali, znaju da mi to ne treba jer zivim od drugih stvari, al sam to ucinio upravo iz revolta tom jeftinom kineskom sundu, drago mi je bilo vidit kad su ove jeseni na brojnim sajmovima i takmicenjima mnogi mediji pronasli te rukotvorine, isprobali i nahvalili, a sto je najbitnije da znaju odakle dolaze . . .

Namjera mi je ne samo moje woblere nego i Faikove blinkere, Amirove muhe, Nidzine silikonce i puno toga drugog predstaviti svijetu upravo na onom nivo koji to zasluzuju, a ribolov je kap u moru industrije, imamo mi mnogo toga cim se ponosit mozemo, al prvo toga moramo biti svjesni mi sami, ne cekati da nam drugi na to ukaze . . .
Dizajn u drvetu npr. mogao bi nas uciniti poznatim ako zadrzimo ono domace . . .

Zanderu vjerujem da npr. crtajuci u autocadu ne radis iskljucivo po nekoj odredjenoj matrici nego se trudis svakom tom objektu udahnuti mrvu individualizma, posebnosti, a jos mi je teze povjerovati da ta linija nema veze s vrijednostima iskustva koja nosis u sebi jos iz rodne grude, bas kao sto sam i ja opisujuci svojim zapadnjackim kolegama ljepotu zlatnih slavonskih polja i širinu plavog Dunava cinio nesvjesno reklamu od koje danas moji zemljaci profitiraju a upravo sam u tim momentima svojoj dusi htio olaksati . . .

Eto stari Alaše, ovog vikenda cu koji put i za tebe zabaciti a ako pritom ulovim ribu svakako cu je staviti na ovaj forum . . .

Bistro
Boze dragi jel i tebi ovako lipo


Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 21 pro 2006, 08:46

BISTRO DOK,
OVO STO STE NAPISALI SVE JE JEDNA ISTINA, I MOJE JE MISLJENJE ISTO KAO I VASE, A STO SE TICE VASEG PREDSTOJECEG IZLASKA NA VODU, ZELIM VAM MNOGO SRECE, A ZNAM DA CE USPJEHA BITI JER SA TAKVIM VOBLERIMA KOJE SVI HVALE NEMOZE SE OMANUTI, NARAVNO SA RIBOM SE NIKADA NE ZNA, ALI BITNO JE DA SE PROVEDE KVALITETNO VRIJEME, PORED VODE I U PRIRODI, A TAJ ULOV OBAVEZNO, POSTAVITE DA GA POGLEDAMO,,,,,,
BISTRO!!!!
StariAlas

Avatar
sajo
Početnik
Postovi:19
Pridružen/a:09 svi 2007, 16:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la sajo » 05 pro 2008, 15:13

Evo i jedne friske slikice dec/08 sa klenom,samo ja zaspao (smrzo se)
slika
Pozdrav i BISTRO !
Bistro !

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la Seha » 07 pro 2008, 20:07

Bistro Sajo..... Bolje je na vodi sat nego u 4 zida.
slika

spinterspinter
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:27 sij 2009, 22:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la spinterspinter » 28 sij 2009, 19:09

Da li neko zna koji je najbolji mamac za klijena u proljece.Lovima na rijeci zeljeznici u BIH

Avatar
darkopopic
Haman Štela
Postovi:54
Pridružen/a:29 pro 2008, 00:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la darkopopic » 28 sij 2009, 19:37

Pozdrav za sve Ribolovce taman sam mislio da otvorim temu kada se sjetiste prije mene evo jedan Maconja :D sa Bileckog Jezera nisam ga vagao moja procjena 2,5kg ulovljen danas 28.01.09god u rejonu Kuletina dobra stara pahulja .Osnovni najlon 0,16 predvez 0,14 plovak 6gr klizeci dubina 7-8m udica br 10 .
Bistro
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
RODJEN DA PECA A TJERAJU GA DA RADI

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la Seha » 28 sij 2009, 23:51

Dobar komad bistro Darko.
Ako imas vremena skokni drugi put do oraha pa prije crkve ostavi auto i imas onu stazu sto vodi na lijevo kroz siprazije. Kad izadjes iz nje pici jos jedno 200 metara lijevo i spusti se direktno do vode.. Tu smo lovili one velike makine od klenova.. Jedan veliki propusni, velika udica i pahulja ko dijecija saka. Drugi stap dubinski dole olovo 30 grama a gore udica na predvezu od 20 tak cm i kora hlijeba vec navedene velicine. Prije toga nahrani dosta hlijeba sa prackom kugle velicine mandarine na jedno 30 tak m od obale.. Lovi se na dubinima od 10-15 metara zavisno od vodostaja..
Probaj mozda se jos nadje koji..
slika

Avatar
darkopopic
Haman Štela
Postovi:54
Pridružen/a:29 pro 2008, 00:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la darkopopic » 29 sij 2009, 02:08

Seha je napisao/la:Dobar komad bistro Darko.
Ako imas vremena skokni drugi put do oraha pa prije crkve ostavi auto i imas onu stazu sto vodi na lijevo kroz siprazije. Kad izadjes iz nje pici jos jedno 200 metara lijevo i spusti se direktno do vode.. Tu smo lovili one velike makine od klenova.. Jedan veliki propusni, velika udica i pahulja ko dijecija saka. Drugi stap dubinski dole olovo 30 grama a gore udica na predvezu od 20 tak cm i kora hlijeba vec navedene velicine. Prije toga nahrani dosta hlijeba sa prackom kugle velicine mandarine na jedno 30 tak m od obale.. Lovi se na dubinima od 10-15 metara zavisno od vodostaja..
Probaj mozda se jos nadje koji..
Pozdrav :D :D :D Dobar nego sta ali izgleda mali u poredjenju samnom posto imam 110kg :D :D :D :D :D isao sam do Oraha nemoguce je loviti sa bilo koje pozicije jer je voda u sumi veoma visoko (nepamte veci nivo od kada je brana ) a znas kakve su Drace i ono grmenje koje ostane u vodi nema zabacaja da nije kidanje sad zasad ta varijanta otpada boricu se na ovoj poziciji dok nebude povoljnija situacija sa vodostajem pa cu otici da probam na to cuveno mjesto mada cisto sumljam da i tu ima dobrih komada ali sigurno cu probati dok se stabilizuje stanje sa jezerom Pozdrav
Bistro
RODJEN DA PECA A TJERAJU GA DA RADI

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la spiner » 06 svi 2009, 16:24

Ja klijena lovima na rijeci Bosni na području Kaknja i mogu reći da svake godine imam pozamašan broj onih kapitalnih komada.
Koristim svaki trenutak svog slobodnog vremena da skoknem na vodu i da se skvasim svoje varalice. I manji primjerci znaju pružiti bogato iskustvo.
Planiram ovaj vikend izaći i pokušsti prevariti kojeg glavonju :D

BISTRO
Samo ribolov

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la spiner » 06 svi 2009, 17:18

Evo malo slika od prije 15-ak dana

slika
lijep prizor

slika
moj pribor

slika
UGLY DUCKLING FT favorit proljeća

slika
kutija sa varalicam

BISTRO
Samo ribolov

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la Seha » 07 svi 2009, 00:43

Lijepo ................. Bistro
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”