Lov klijena.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov klijena.

Post Postao/la spiner » 07 svi 2009, 22:29

Evo danas poslije podne nakon sto sam dosao sa posla izasao sam malo prosetati i kada sam ugledao rijeku Bosnu nisam mogao da ne uzmem stap u ruke i ne smocim koji put svoje varalice.
Ulovio sam 5-6 malih klijencica ali i jednog boljeg od nekih 40-tak cm.
Ipak se ovaj kratki izlazak lijepo zavrsio.
Sad cu postaviti nekoliko slika iz danasnjeg kratkog ribolova
BISTRO
Samo ribolov


Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la spiner » 07 svi 2009, 22:55

Evo par obećanih slika

slika
Rijeka Bosna: pogled sa gradskog mosta

slika
Mali klijencic: ovakvih je bilo 5-6 komada

slika
Moje varalice za klijena- manji modeli

slika
SALMO Boxer, UJKE, MOŠE, - malo veci modeli

slika
Lijep proljetni klijen

slika
Priredio mi je lijep ugodjaj

slika
Solidan pocetak sezone

slika
Teren na kojem je ulovljen

Naravno svi primjerci su ponovo vraceni u rijeku a ja sutra poslije posla idem ponovo u ribolov ali ce sutrasnji biti malo duzi.
Samo ribolov

bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la bosnjo » 21 kol 2009, 00:27

Samo da javim svima koji su zainteresovani da ispod termoelektrane klijenici na salamu rade...Napunit manju mrezu za dan nikakav problem samo sto je relativno sitan.Ja ga ne nosim kuci a drazi mi je i sitan klijen nego sjedit kuci.

BISTRO!

Avatar
haso ribar
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:04 sij 2010, 20:18
Lokacija:DOBOJ ISTOK,SPREČA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

na šta pecati klena??

Post Postao/la haso ribar » 14 vel 2010, 20:10

na šta vi pecate klena i u čemu ste najuspješniji

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: na šta pecati klena??

Post Postao/la adem93 » 14 vel 2010, 20:58

ma riba ko riba nista konkretno CRVIC,HLJEB,Salama itd


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: na šta pecati klena??

Post Postao/la senad » 14 vel 2010, 23:37

Haso, molim te, ne pravi za svako pitanje temu jer razvodni cijeli forum.
Evo ovde imas temu u kojoj je detaljisano o lovu klijena.
http://bistrobih.ba/noviforum/viewtopic.php?f=63&t=71
Ovo cu sada spojiti sa tom temom.
Molim te, prvo malo "prosetaj" forumom, vidi da nema kakva slicna tema, jer mnogo toga je pisano na forumu i bas ne vjerujem da imas neko pitanje koje bi bilo inovacija (osim uzgoja riba).
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Lov klijena.

Post Postao/la angler » 15 vel 2010, 04:47

Haso je genijalac <valjanjeodsmijeha>

Slajfoo
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:12 lis 2010, 00:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la Slajfoo » 12 lis 2010, 23:11

Ovog ljeta sam ga ganjo sa zekinim repicem i na kuruz. Bolognese stap sa banjaluckim koletom, banjalucki plovak, vribla i trokuka. Na repicem sam dobijo solidne komada a na mladi kuruz sve je sitno bilo! Spustim mamac niz brzake i samo cekas kad klepi....to je to!

Ako bog da, sljedece sezone moracu probat tresnju/visnju i mrmka. Tresnje/visnje se na pijaci mogu nabavit al za mrmka me interesuje sljedece, kako se stavlja na udicu? Znam stari ribari su svi po djubretu rovali da ga nadju, al imali ga jos negdje osim djubreta ?

Mrmak i dubinski sistem cuo sam da je <championvanja>

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la @ldin » 12 lis 2010, 23:19

mrmak zanimljiv mamac .... moze ga se naci oko oranica krompira ili krtole , mislim da se razumijemo .... stavlja se tako da moras imati iglu za štrikanje ili pravu ribarsku iglu za stavljanje zivih mamaca , obično se pravi omca na najlonu , zakacis najlon za iglu fino zategnes i provučes kroz mrmka sa donje strane prema glavi , pri tome pazis da recimo ne izadje kroz pola glave nego negdje na vratu tako da bude jos bar malo ziv , kad si provukao obicno ide trokukica na to sve na kraju malo zategnes da bi i vrat trokuke usao u njega i to je to .....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la zlaja » 12 lis 2010, 23:27

Slajfoo dobro nam došao.mrmak se postavlja na udicu tako što napraviš dubinski čvor za okcetom kao završetkom na najlonu onda uzimaš iglu koju napraviš od žice i jedan kraj malo saviješ da može stati omča-okce od najlona na nju ,probijaš mrmka sa iglom po dužini i praktično je on sada na najlonu,onda omču-okce provlačiš kroz ušicu udice i prebacuješ preko udice i zatežeš čvor,ostaje samo da mrmka sa najlona spustiš na udicu i vrhom udice probiješ negdje kroz tijelo ali samo malo recimo kroz kožu isl.u ovom slučaju pstavljanja ima prednosti jer mrmak ostaje čitav i neiskasapljen od motanja po udici nego prirodan, tako rade naši stari od pamtivjeka...
PS. Pročitaj druže našu temu -varalicarenje klena- obavezno probaj i mrmci ti neće više pasti na pamet...
BISTRO

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la @ldin » 12 lis 2010, 23:38

imaju fine igle za stavljanje pravo tanke i ubacis tu istu omcu od najlona u nju i sve to isto odradis , ja znam da smo nekad uzimali komad zice pa ga gore cekicem natucemo da lici onako na šarafciger mali i onda onaj ravni dio sto ostane malo turpijom urezeš da mozes zakacit lax da ne klizi i to provuces kroz mrmka pa i za veci komad salame ... al ta zica izvali pola utrobe iz njega ...... ljudi napravili igle bas za to.....medjutim kako sam otkrio varalice nepada mi na pamet da ganjam mrmke ... <valjanjeodsmijeha>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la ruba » 12 lis 2010, 23:45

ja bih jos dodao da je isti princip i sa rakom,isto tako sa iglom sto je zlaja rekao.ja klena pecam i na dubinku na i ostale vrste.ove godinekad sam sa drustvom isao na nocni ribolov buraz mi je na raka klepio mreni 1.8kg iako je pogledao klena.ali mislim da bi bilo bolje da ga varalicaris jer je zanimljivije.dobro dosao <flag>
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la zlaja » 12 lis 2010, 23:50

He-he vidi se da smo obojica odrasli kraj vode i ja sam pravio igle ko klinac,sad kad smo krenuli da čovjeku ispričamo kompletnu priču.
Slajfo uzmeš kanister od 10 L. i malo na dno deterdženta za suđe recimo oko 2 deca,ostalo voda i dobio si deterdžentski rastvor,kanister pod ruku i pravo na livadu gdje se napasaju krave,idemo dalje...na junačka koljena i zagledaj se kroz travu primjetićeš na pojedinim mjestima da se odaju mali kanali,nož i razvaljuj kanal prati ga do vertikale koja ode dublje u zemlju e onda onaj kanister i sipaj u tu vertikalnu rupu...kada naspeš 2-3 deca tečnost dođe do vrha rupe i čekaš...ne prođe mnogo možda 10-20 sekundi počinju mjehurići ..eto njega odozdo iz jame ...samo mrmka pokupiš-sam dođe... Eh kad se sjetim tih dječiji dana ,svakakve smo zajebancije radili...

Slajfoo
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:12 lis 2010, 00:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la Slajfoo » 13 lis 2010, 02:27

zlaja je napisao/la:He-he vidi se da smo obojica odrasli kraj vode i ja sam pravio igle ko klinac,sad kad smo krenuli da čovjeku ispričamo kompletnu priču.
Slajfo uzmeš kanister od 10 L. i malo na dno deterdženta za suđe recimo oko 2 deca,ostalo voda i dobio si deterdžentski rastvor,kanister pod ruku i pravo na livadu gdje se napasaju krave,idemo dalje...na junačka koljena i zagledaj se kroz travu primjetićeš na pojedinim mjestima da se odaju mali kanali,nož i razvaljuj kanal prati ga do vertikale koja ode dublje u zemlju e onda onaj kanister i sipaj u tu vertikalnu rupu...kada naspeš 2-3 deca tečnost dođe do vrha rupe i čekaš...ne prođe mnogo možda 10-20 sekundi počinju mjehurići ..eto njega odozdo iz jame ...samo mrmka pokupiš-sam dođe... Eh kad se sjetim tih dječiji dana ,svakakve smo zajebancije radili...
<valjanjeodsmijeha> Burazeru svaka cast sto me nasmija u ova gluha doba!! Shta ce mi reci mahala? Da sam puko u mojih 25god sa kanisterom i detrdjentom po njivi gazajuci...da ufatim mrmka! <valjanjeodsmijeha>

Uglavnom znam taj sistem i mogu vam reci da koristim taj sistem kad stavljam repic od zeke. Samo mi sada treba malo tanja zica da mu nebi vadio drob/crijeva!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov klijena.

Post Postao/la tare » 13 lis 2010, 10:47

da se ne smaras sa tim,prljas ruke itd. uzmes par varalica i lagano....

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”