Lov Štuke.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov Štuke.

Post Postao/la a_elvir » 14 kol 2009, 23:16

Jezero mi odma pored kuce, izadjem sat dva da bacim koji puta varalicu.... ma ubise ovi kapitalci, desetak udaraca <championvanja>
Pokusavo i sa vecim rapalama al ovo kapitalci pomahnitali <ribaribu>

slika
slika
slika
-... .. ... - .-. ---


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 16 kol 2009, 00:25

Bistro Elvire jos koja godina i bice krokodila <ribarcina> . Majstore dekor na stukicama je fantazija ljepse su bar za duplo od ovih koje ja zimi "terorisem".

Her Amir cista 10-ka za umjetnicki "dojam" ! Super ribe samo jerkaj :wink:
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la a_elvir » 17 kol 2009, 08:00

Bistro Seha. Ima malih kolko hoces. Vjerujem da ima velikih, ubacene su tu prije 6-7 godina, ne mogu nikako da skuzim gdje se kriju. Sto se tice dekora to je vjerovatno zbog vode, koja je jako cista i vodenog rastinja.
-... .. ... - .-. ---

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 17 kol 2009, 15:04

a_elvir je napisao/la:Bistro Seha. Ima malih kolko hoces. Vjerujem da ima velikih, ubacene su tu prije 6-7 godina, ne mogu nikako da skuzim gdje se kriju. Sto se tice dekora to je vjerovatno zbog vode, koja je jako cista i vodenog rastinja.

Mora biti koja mama ove "djecurlije" to je sigurno. Sacekaj prva znacajnija zahladjenja (naravno ako je dozvoljen ribolov u tom periodu) i pokusaj silikoncima po dubljim dijelovima jezera tad su velike koliko toliko grupisane i ako ima pogodis lokaciju uhvatices nekolike na istom mijestu.. Ja bi bar tako pokusao pa ako neupali radio bi na varalicama sve dok neubodem koju vecu i skontam fazon..
Nesto razmisljam ako sitne stuke ima puno onda vjerovatno velike imaju velik izbor bijele ribe jer da je obrnuto one se brzo okrenu kanibalizmu i same desetkuju svoje potomke.
Jel u jezeru ima dovoljno bijele ribe? Ukoliko ima to moze biti jedan od razloga sto se velike nelove cesto ili je populacija velikih neznatna na povrsinu vode.. Nema trece

Bistro majstore i drago mi je da smo se napokon upoznali........... Drugi put akb picimo na ono jez sa albinom <vozdra>
slika

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la a_elvir » 17 kol 2009, 22:08

Bistro. Ma ima velike 100 %, vidjam malo dalje od obale kad se baca, i to jako rano. Dozvoljen je ribolov u svako doba godine. Nas par kolega po hobiju smo pustili stuku u jezero bas zbog velike populacije sitne bijele ribe. Jezero je jako duboko, i zbog toga mislim da je tesko locirati krupniju stuku iz razloga sto ona u ovim toplijim danima trazi hladniju vodu, znam i to da se s'proljeca, odma poslije mrijesta priblizavaju obali u potrazi za hranom. Tad se hrane pretezno zabama jer tad bude vrlo malo bijele ribe da bi se utolila postmrijestna glad :D . Udje u trsku i lovi zabe, to sam vidio vise puta. Uuu da vidis kako raspali iz trske kad se poplasi, ko torpedo. Iskreno to su primjerci cca 3 kg, mada vjerujem da ima i vecih jer sam takva desavanja zapazio prije mozda tri godine.....One stukice koje smo pustali u jezero su bile cca 25 cm i pozitivno me iznenadilo to kako su brzo rasle, a razlog je bas ta bijela riba koja je zbog odnosa populacije i raspolozive hrane bila rastom zakrzljala pa kao takva bila je laksa za probavu sto svakoj grabljivici pomaze brzi rast. Kod smudja je takva situacija da ciljano lovi sitnijeg kedera pa i brze raste dok stuka ako ima mogucnost da bira izmedju manjeg i veceg zalogaja radije se opredjeljuje za veci, a na ovoj vodi taj izbor je sveden na mimnimum.
Vidimo se akb slijedece godine.
-... .. ... - .-. ---


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 17 kol 2009, 22:47

Odlicno razmisljanje volim kad neko stvori logicnu sliku desavanja u tome je po meni kljuc uspijesnog ribolova.
Bice tu za par godina lijep ribolov........... Bistro i cuvaj nam te krokodilcice pa kad porastu da nas za koju godinu akb. obradujes sa slikama prvih metrasica .
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 18 kol 2009, 09:51

Elvire probaj vece varalice(silikonce,jerkove,voblere) jer leptir hvata sve redom i samim tim povrijedjujes male stuke koje trebaju neometano da rastu.Mislim da bi bio selektivniji i da bi hvatao krupnije ribe jer gdje je mala mora biti i velikih stuka.
Bistro.

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la a_elvir » 18 kol 2009, 10:39

Napisao sam vec da sam pokusavao sa vecim rapalama, probam i silikonce(razne) ali nakon sto sam postavio mepss i slikao sam par slika. Uzma ona i rapalu 12 cm bez problema. Taj je dan malo kisica padala i bilo je tmurno pa je bila pravo aktivna. Vec kroz tri dana sam oko 06:00 ujutro bio na vodi i aktivnost je bila znatno smanjena. Mislio sam da je kupovina sonara bacanje para ali izgleda da cu promijeniti misljenje <djed> .
BISTRO
-... .. ... - .-. ---

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 18 kol 2009, 12:40

Ma nisam ja mislio na 12cm nego vece varalice od 20-tak cm jer mi nije jasno svugdje ima male i velike ribe ali mora se krupnija uhvatiti ako sve pase.Nesto ne radis dobro ali sta?Probaj sa velikim silikoncem u najdubljim djelovima i lagano ga povlaci onako teturavo da bolesno izgleda pa mozda to prevari koju vecu ribu.Moras znati da stuka napada plijen od prilike do sestog dijela svoje velicine tako da se ne sikiras da su ti varalice prevelike.
Koje je jezero u pitanju? <ribaribu>

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la a_elvir » 18 kol 2009, 14:47

Naj vise sto imam je 13 cm(rapala) dekor glass pearch, lovna je. Uzima je i stukica 25 cm.jerk varalica. Imam nekih shedova mozda malo vecih, i jako velikih tvistera u raznim dekorima. Kad bacam te silikonce...voda duboka, ma ko da pecam u bunaru. Nikad udarca. Tu je nekad bio kop pa je teren jako tesko istraziti "olovom" da bi znao gdje ima kakvih prepreka koje su udaljenije od obale. Koristim tanku Spiderovu spagu tako da daljina izbacaja apsolutno nije problem. Mislim da ce sonar biti rjesenje. Tako cu znati gdje se stuka skriva u pojedino doba dana(gdje lovi i gdje odmara), kakva je konfiguracija terena, dubina isl. Cudna voda skroz. Nije da nema nista osim sitne bijele ribe, ima tu i deverika kilasica a i onih manjih(medju prvim je tu ubacena) linjaka, pokoji saran, klijen, kostre isto ima krupnog, babuske....nije da krupniji primjerci imaju losu trpezu nego jednostavno nemogu da ih pronadjem. Predprosle godine je upecana jedna stuka na keder(nisam vidio ali sam cuo od ribara koji su vidjeli) 8-10 kg. Vjerovatno se radi o primjerku koji je mozda bio i prije u jezeru a mozda i nije, ne znam jeli mogla narasti tolika za nekih tad 5 godina.
Sad sam jos vise zagrijan da istrazujem i stalno mijenjam tehniku nebi li trud urodio plodom....Lijep je osjecaj kad sam prvi put zakacio stuku na toj vodi nakon sto sam sa prijateljima godinu prije pustio oko 120 stukica, a jos ljepsi kad istu vratim nazad odakle je i izvadjena.
Zaboravih napisati, Basigovacko jezero.

BISTRO......nadam se
-... .. ... - .-. ---

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 20 kol 2009, 10:46

slika slika slika Kako su me ukleli da se mucim nikako da se rijesim kletve.Sinoc sam probao malo gumene ribe bogami nisam ni tu tehniku zaboravio i morat cu cesce probati iako su mi jerk-ovi nekako drazi.Elvire jaro samo ti kontaktiraj kolegu sa foruma zander i on ce ti obezbijediti odgovarajuce silikonce kao i jerk varke koje ce ti pomoci.
Bistro.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 23 kol 2009, 14:44

Svaka cast majstore zestoko ih ribas u zadnje vrijeme
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 23 kol 2009, 19:26

Seha jaro jesil ziv?Imao sam i sinoc jednu stuku a nesto kasnije i soma od 5-6kg jedini problem je kisa bila koja nije stajala tako da sam brzo otisao kuci. <vozdra>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 24 kol 2009, 00:36

Ziv jasta evo vratio sa 48 sati ribolova i ni jedan jedini potez sarana........... Tako je to nekad
Jos ovo malo do oktobra pa i ja krecem sa grabljivicama.
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 24 kol 2009, 20:58

Sto nisi sebi mrezu kupio ima ih bagatela u BiH da ne cekas toliko dugo na sarana.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”