Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 06 ruj 2009, 11:28

Mozda je covijeka muka natjerala (citaj besparica) da koristi sta mu padne pod ruku..
U svakom slucaju riba je uhvacena ribarskim priborom uz postovanje svih ostalih zakona o slatkovodnom ribolovu i zato od mene cista 10 ka.
Ja bi je licno nakon slikanja pustio al eto nismo svi dovoljno "ludi" za tako nesto.
slika


Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 13 ruj 2009, 20:52

adem93 je napisao/la:
Postao/la adem93 dana sub sep 05, 2009 12:51 am


ja sam par dana poslije otisao na jezero i pored tog mjesta gdje je ulovljena pecao i prica mi lokalni ribolovac kako je uhvacenja :
Kaze stuka je se uhvatila na jedan stap i bila je borba tako da je se zapetljala u lax jos 2 stapa znaci 3 lika su je izvlacili i poslije ovaj jedan je otisao sa camcom da je izvuku !E sad nebi znao jeli ovo lovacka prica ili je istina samo kazem sta su mi rekli.pozz <sjetise>
adem93 je napisao/la: Re: jezero snijeznica

PostPostao/la adem93 dana pon aug 10, 2009 10:12 am

B i s t r o !
Evo upravo sam stigao sa jezera Snijeznica jest da mi je prvi obilazak bio ovog jezera ali prvi dojam mi je bitan!
Jezero je prekrasno cisto , ljudi su gostoljubljivi (lik nam je dao vikendicu slobodno),ribocuvari su ljubazni dodju vide naplate kazu koju pametnu ovo ono i tako sve u svemu sto je bitno jes to da smo proveli 18 sati na jezeru nismo uhvatili ma ni bjelice ....Predmrak smo nakrmili stapovi zabaceni ovo ono zvona na njima citavu noc nista u jutro sam pregledao stapove mamci su citavi??????????Staje ovo
Bili su tu u lokalni ribari i kazu nama riba na ovom jezeru radi jednom mjesecno i to treba pogoditi mjesec u kojem radi hihihihhihi...STVARNO NEMOGUCE...
Mamci:Glista,Crvici,Hljeb,Zito za sarana,
Krma:2 Vrece starog hljeba i 2 pakla primame za sarana i mrenu

Mozda i nije sve tako crno kako ja mislim ali kazem necu vise odoci osim na kupanje ....pozdrav i


B I S T R O !

Ademe Ademe u lazi su kratke noge!

Stuka je uhvacena 2007. godine a ti bio PRVI PUTA 2009. <ribarcina>

Jok se ucit lagat, ne valja :mrgreen:
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 13 ruj 2009, 23:32

Nemojte odma frku..
Nevidim logicno nikakav problem sto mu je neko od ribara koje je zatekao na vodi 2009 ispricao o ulovu stuke 2007..
Bez uvrede ali bas nigdje veze sto optuzujes momka.
slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la adem93 » 13 ruj 2009, 23:42

Seha je napisao/la:Nemojte odma frku..
Nevidim logicno nikakav problem sto mu je neko od ribara koje je zatekao na vodi 2009 ispricao o ulovu stuke 2007..
Bez uvrede ali bas nigdje veze sto optuzujes momka.
Jes upravu si ja sam otisao na jezero i bezveze poceo sa lokalnim ribarom pricu o ulovima na jezeru i covjek mi kaze za tu stuku kaze mi za nekog amura oko 17 kg ja mislim i za nekog sarana preko 20 kg ja neznam jesam li ja tu sta slago !!!pozzz
Seha hvala!

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 14 ruj 2009, 12:43

Seha je napisao/la:Nemojte odma frku..
Nevidim logicno nikakav problem sto mu je neko od ribara koje je zatekao na vodi 2009 ispricao o ulovu stuke 2007..
Bez uvrede ali bas nigdje veze sto optuzujes momka.
Ma kakva uvreda i na stranu frka :mrgreen:

Jednostavno mi zanimljivo bilo to sto momak izjavljuje i pise da je par dana nakon sto je riba uhvacena bio na tom mjestu (riba uhvacena 2007. a on pise 2009. :mrgreen: ) i onda mi simpaticno bi kad procitah (citajuci forum) njegov post da je on ustvari prvi puta na tom jezeru bio ove godine 2009. :mrgreen:


@Ademe ma nisi nista slagao, ribari nikad ne lazu :lol:

Bistroooooo <ribarcina>
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!


Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la adem93 » 14 ruj 2009, 18:49

ma bistro druze nema problema ja jednom posjetio i nikad vise jedino kad ribe pocnu iskakati iz vode hehe .pozz i bistro

Avatar
blazer
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:02 lip 2010, 01:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la blazer » 11 lip 2010, 14:37

il se ja varam il je ovaj covjek uhvatio ovu prelijepu ribu za oci .. mislim to je krajnje bezobrazno cccc :evil: a vjerovatno nije ni vracena .. stvarno no coment :?
catch & release

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 12 lip 2010, 13:11

Blazer to je vise praksa nego izuzetak nazalost na cijelom Balkanu ne sao kod nas u BiH.
Sve dok zakon (ili udruzenja koja gazduju vodama) jasno i glasno nezastiti kapitalne ribe do tada ce samo sacica iskrenih C&R vracati svoje ulove. Za nadati se da ce mladje generacije okrenuti plocu i pridruziti se ovom pokretu kako bi sacuvali i ono malo riblje populacije koja prezivi krivolov iz sezone u sezonu.
Ova stuka je ulovljena i uz njen ulov su ispostovani svi zakonski uslovi od; dozvole, mamca itd tako da se ribaru nema sta prigovoriti slobodan je izbor sta ce sa njom uciniti. To sto i meni smeta sto je platila glavom zadrzim za sebe jer na silu nikoga necemo privoliti da pocne vracati ribe i da se prema njima ophodi onako kako to svako stvorenje na planeti (ukljucujuci i covijeka) zasluzuje.
Bistro i dobro dosao na forum.
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la rusko » 12 lip 2010, 15:28

Meni se jos nekako cini da nasi ljudi na tim vagama nekako uvijek dodaju 5+ kg na kapitalke...

Evo jedne od 20 kg:

slika

slika
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la montana » 12 lip 2010, 16:12

Ovo se ne pika! Ova velika uzela na kedera!. Fakat recimo ovdje ako nije za usta ili par mm oko usta, racuna se slucajno i mora se pustiti. Eto nesto mislim da bi to pravilo trebalo i dole, jer sam gledao ljude, uhvate zekicu i igraju se s njom po dubini gdje ima mladice. Kaze umara je...

Rusko. Moj kolega isao na jedno mjesto i uhvati pastrmku "5-6 kg", kaze ko ruka. Ima jos jedna rece, pa odem s njim i uhvatim je. On povika ova je veca ima 7-8kg??? Iskreno se zacudim njegovoj procjeni, postavim je pored ruke, a ona ko ruka. Izvadim vagu, a ona 3,5kg okruglo. Kaze ovaj prijatelj"moja je bila deblja". Mislim da je do uzbudjenja, ali mi ne smeta da se raja raduje, ako je po pravilima.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 12 lip 2010, 16:28

Nemojte me pogresno razumiti ,ali nakon poprilicno (50+ komada) stuka preko metra koje su prosle kroz moje ruke mogu sa sigurnoscu reci da ova Sahbazova ima 20 kg.
Zavisi sve iz kog ugla, daljinu i kakvim objektivom slikamo ribu. Nekad i riba od 10 kg izgleda poput monstruma dok nekad ta ista riba izgleda dosta manja.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la montana » 12 lip 2010, 16:32

U pravu si ona njegova dobro deblja od ove. Nisam strucnjak, ali mi se ne svidja kako ljudi slikaju ribu da je gurnu u objektiv pa ninasta riba ne lici, a glava ko u azbahe! Nekad se ne moze skontati ni koja je riba.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la rusko » 12 lip 2010, 16:42

Neznam... meni ona djeluje upola manja od ove... mozda je do slike...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la angler » 12 lip 2010, 19:55

Jedino gdje se moze provaliti kolika je riba otprilike, je da se uporedi nokat sa okom ali to "strucnjaci" znaju pa preste koji drze glavu uredno sakriju :wink:

Avatar
blazer
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:02 lip 2010, 01:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la blazer » 13 lip 2010, 17:13

seha razumijem ja tebe ..i nista neprigovaram al boze red bi bio da se vrati mislim ja je ne bih ponijeo kuci iako sam recemo jos mlad i nemam bas nekog iskustva .. ali grehota je sto narod kaze .. al neka rade sto hoce sve dok je dozvoljeno dobro je makar dok se u mrezi ne nade 10 ovakvih.. :(
pozdrav i bistro ..
catch & release

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”