Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 13 lip 2010, 19:18

Nema frke.. Non stop apelujemo na udruzenja da zastite kapitalne ribe tako sto se uvesti totalnu zastitu na primjerke preko odredjene kilaze.. Udruzenja neshvataju da na taj nacin popularizuju svoje vode i ribolov uopste. Zamisli da udruzenja koja npr. gazduju snijeznicom objave vijest - u prosloj sezoni uhvaceno i varaceno nakon slikanja 25 stuka izmedju 10-15 kg 5 komada 15-20 i 2 preko 20 kg najveca 21 kg.
Ma nemamo mi slifa za biznis pa to ti je.. Od turistickog ribolova siguran sam da BiH moze zaposliti na hiljade mladih ljudi koji sjede na birou.
Bice bolje ................ Mora biti !
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la montana » 13 lip 2010, 19:48

Seha mudro zbori. Kod nas je problem u nedostatku, da tako kazem pristojne ribe. Mladdji i sice se nadje dosta, ali za kapitalcem treba "krampati", jer su napadnuti sa svih strana, sto ribolovom, zaagdjenjem, mrezama, strujom, bombama, pa cak i roniocima. Vidjali smo svi kad covjek nakon neuspjesnog ribolova, a vidio je kapitalca, pribjegne kupovini profesionalne ronilacke opreme, da ode po vidjenu, a neuhvacenu ribu. Pisao sam kako u Americi (drzava Montana) postoji limit od jedne kapitalne ribe dnevno. Dozvoljeno je 5 po mjeri, a samo jedna smije biti kapitalka. To objasnjavaju time da kapitalke igraju najbitniju ulogu u poribljavanju, a i najatraktivnije su za ribolov. One koje su dopustene za ponijeti su i najukusnije. Znaci C&R je dobar, ali ostavljen ribolovcu na odluku, tako da se svi mogu pronaci u zakonima i biti dugo sretni i uspjesni ribolovci, a za malo para!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la rusko » 13 lip 2010, 22:33

U Svedskoj su uveli novi zakon za stuke... sve ispod 35 i iznad 75 centimetara se vraca nazad u vodu, max 3 komada se smiju ponijeti...

da se mene pita ja bih jos smanjio na dva komada, jer sumnjam da nekom trebaju tri stuke (da su sve od 35 cm, to je kila i po ribe...)

Krajnje je vrijeme bilo da se tu malo zavede red, jer su Svedi stvarno pretjerivali. Cesto sam vidjao kako otkinu glavu kapitalki, i tijelo bace nazad u vodu... glavu za trofej, a znaju da im meso nije ukusno pa ih samo tako bace... kretenluk...

Nego, ovakvo pravilo bi se i kod nas moglo uvesti...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la montana » 13 lip 2010, 23:17

Bilo je nesto slicno u Krupi za mladicu. Svaki cm preko metra po 100KM. Tako da si mogao uzeti kapitalku i platiti stetu udruzenju, ali koliko znam niko to nije placao, pocev od mene... Bilo mi puno, a bio sam kokuz!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 02 ruj 2010, 19:30

rusko je napisao/la:Meni se jos nekako cini da nasi ljudi na tim vagama nekako uvijek dodaju 5+ kg na kapitalke...

Evo jedne od 20 kg:

slika

slika

Ako stuka ova na slici kod ruska vaga 20 kg onda ona u djeda nema preko 15 garant. Obje slike kada se sagledaju vidi se da su obje stuke slikane sa jedno 3 do 4 metra razmaka izmedju onoga ko drzi i onoga ko slika a ova u ruska na slici izgleda kud i kamo veca.

Meni ona u djeda izgleda manja pofino u odnosu na ovu ruskovu...
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!


Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 22 vel 2011, 01:29

Nabasah na internetu na covjeka ( Maurizio Rossini ) koji je izvadio ovog 24 kg teskog monstruma i odmah se sjetih naseg djede sa i njegove stuke 20,2 kg stuke.

Ova djedina izgleda k'o dijete naspram Italijanove gromade!

Deda, deda u lazi su kratke none! :mrgreen:

slika

slika

slika
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 22 vel 2011, 14:33

Zasto si toliko negativan Tarik u cemu je tvoj problem.
Ove slike sa stukama gurnutim u obijektiv bi kao trebale biti argument da ti daju pravo da pljujes po covijeku. Pa i laik ce na ovim tvojim slikama vidjeti da su ove stuke gurnute u sirokougaoni obijektiv iz sveg mozga - otud i grimase ala" GUSTAV na licu . Ko je imao prilike uhvatiti veliku stuku vidjece ako zeli vidjeti da u ovoj dedovoj ima preko metar i da je abnormalno debela. Sve kad saberes i da su je vagali na kantaru i fulili par kg sta ima veze. Jel to neki problem ? Jel to bitno umanjuje ovaj ulov. Znam kako su vagane ribe na smoluci 5 vaga pokaze razlicitu kilazu i sta treba popljuvati neciji ulov zbog par grama il kilograma gore dole. Ova vasa prepucavanja grami kilogrami miligrami su iskljucivo razlog zasto ja vise nenosim vagu u ribolov.

PS. Talijani su sitne gradje. ;)
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la senad » 22 vel 2011, 15:33

Jednom moramo napraviti seriju fotografija sa istom ribom - ti, Adi i ja, pa da na tom primjeru pokazemo upravo ove opticke zajebancije i kako je sve to relativno i nemoguće ocjeniti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la AdiR » 22 vel 2011, 15:40

Ihh, kad se adi slika sa ribom svaka ima minimum 20+kg <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Seha » 22 vel 2011, 15:44

O tome ti pricam covjece <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la adi » 22 vel 2011, 15:48

zejebucnuli ste se, ova riba u mojim rukama bi imala 30+
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 22 vel 2011, 15:50

Seha je napisao/la:Zasto si toliko negativan Tarik u cemu je tvoj problem.
Ove slike sa stukama gurnutim u obijektiv bi kao trebale biti argument da ti daju pravo da pljujes po covijeku. Pa i laik ce na ovim tvojim slikama vidjeti da su ove stuke gurnute u sirokougaoni obijektiv iz sveg mozga - otud i grimase ala" GUSTAV na licu . Ko je imao prilike uhvatiti veliku stuku vidjece ako zeli vidjeti da u ovoj dedovoj ima preko metar i da je abnormalno debela. Sve kad saberes i da su je vagali na kantaru i fulili par kg sta ima veze. Jel to neki problem ? Jel to bitno umanjuje ovaj ulov. Znam kako su vagane ribe na smoluci 5 vaga pokaze razlicitu kilazu i sta treba popljuvati neciji ulov zbog par grama il kilograma gore dole. Ova vasa prepucavanja grami kilogrami miligrami su iskljucivo razlog zasto ja vise nenosim vagu u ribolov.

PS. Talijani su sitne gradje. ;)

Ama nisam negativan uopste ali bukvalno ne volim kada neko laze oko kilaze svog ulova! Ne kontam zasto ljudi odmah pripisuju kojekakve atribute ako ti isti pokusavaju sagledat situaciju sa jedne druge strane i pokusat da budu realni!!! Cuj negativan ako kazem da laze i da je moje misljenje da nije tako kako on tvrdi da jeste. To je po meni nesvjesno laganje a da bi ispao veci ribar u ocima drugih! A to meni smeta kod ljudi koji metu lazu jer jednostavno ne volim takve ljude i nemam problem da to iznesem prilikom konverzacije sa nekim!

Sto se tice vaganja kantarom pa da fule nekoliko kilograma slozit ces se samnom da primjera radi 15 kg nije isto sto i 18 kg a 20,2 kg da ne govorim!

Znam da su Italijani omaleni gradjom ali nisu vala svi maleni a sad da ulazim u to koliko je covjek visok ne zelim! Hocu reci samo da ovaj nije vagao stuku na kantar sasvim sigurno i da je stuka bukvalno grdosija sto se vidi iz drugih slika!

slika

slika

slika

slika

I samo Ti Seha ponesi vagu kada ides u ribolov, sto se mene tice ne nosis je radi mene nego radi sebe! :wink:

Bistrooo <ribarcina>
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 22 vel 2011, 15:51

adi je napisao/la:zejebucnuli ste se, ova riba u mojim rukama bi imala 30+
Adi Tebe bi trazili na slici iza stuke :mrgreen:
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la angler » 22 vel 2011, 15:51

Deda je uhvatio veliku stuku o kojoj skoro svi mi mozemo samo sanjati...i tacka.
Ko se imalo snalazi u fotografiji moze skontati da je zaista velika. Za "maherske" fotografije bas i ne marim...samo budi sumnju :wink:
A da, ja koristim samo metar...ponekad :grin:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stuka 20,2 kg jezero Snijeznica!!!

Post Postao/la soha » 22 vel 2011, 15:52

adi je napisao/la:zejebucnuli ste se, ova riba u mojim rukama bi imala 30+
malo si se ti zajebucnuo, ova neman bi te lagano smazala u jednom komadu, pa bi bilo "a vidi sto riba smaza necije dijete" :135: :135:

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”