700 maraka za put od guzice do glave

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 03 lip 2007, 21:40

Enko da su bogdo svi "sportski ribari" vaseg lokalnog udruzenja bojkotovali kupovinu dozvole ti bi danas rahat lovio na Bosni.Kao sto ti rece izgleda vecini odgovara situacija kakva jeste ,i to koriste hajvani da ribarskim priborom stave svrsen cin na ono sto nisu uspjeli mrezama,bombama,agregatima itd.
Samo bojkot kupovine dozvola moze pokrenuti incijativu za smjenu vodecih ljudi u vasem udruzenju.

Bistro na Savi ,i no sikiriki !
slika


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 04 lip 2007, 21:53

Seha je napisao/la:Enko da su bogdo svi "sportski ribari" vaseg lokalnog udruzenja bojkotovali kupovinu dozvole ti bi danas rahat lovio na Bosni.Kao sto ti rece izgleda vecini odgovara situacija kakva jeste ,i to koriste hajvani da ribarskim priborom stave svrsen cin na ono sto nisu uspjeli mrezama,bombama,agregatima itd.
Samo bojkot kupovine dozvola moze pokrenuti incijativu za smjenu vodecih ljudi u vasem udruzenju.

Bistro na Savi ,i no sikiriki !
Jebiga nazalost nisu.Na Savi bi lijepo skobalj radio naravno sve ulovljeno je vraceno.Al najljepsi prizori su bili gledati stuku kako pred nosom ganja savku.

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: 700 maraka za put od guzice do glave

Post Postao/la Mujacic Mirza » 07 lip 2007, 19:09

Seha je napisao/la:Ne bas najsretnije odabran naslov za ovu temu al nema veze kako sam popizdio ovo je najblaze receno.
Danas sam dobio poziv prijatelja Mirze koji je odmor u BiH iskoristio na nama najbolji moguci nacin tj. saranski ribolov.
Na vodi je dosao do saznanja da je jedan lik kome je Mirza pomogao da dodje do potrebne dozvole za ovu dobro cuvanu vodu prokockao povjerenje ,i sa ove vode ukrao 2 kapitalna sarana koja je lafo poklonio udruzenju koje gazduje komercijalnim jezerom u Pelagicevu.
To je velika zenka 20+kg koju sam proslo ljeto bezuspjesno pokusavao prevariti i koja je zauvjek izgubljena za ovu vodu na kojoj je Mirza omogucio svakom iskrenom ljubitelju saranskog ribolova da okusa ribarsku srecu ,i znanje.Vlasnik vode je nakon saznanja o kradji zabranio ribolov na jezeru.
http://saran.1.forumer.com/index.php?showtopic=65

Vise informacija kad se Mirza vrati za komp.[/b]

Vozdra raja i bistro!
Evo kao sto je obecano kada se vratim istina na vidjelo!
Da dobro ste obavjesteni od Sehe , TAJ NIKOV , KRETEN , I PROFITER vise neznam kako da ga nazovem je prodao ribe , a ne poklonio kako se hvali , licno sam bio prisutan kada je riba od 21 kg. otisla u ruke vlasnika pelagicevo protiv koji nemam nista protiv ljudi su ribe platili posteno , nisu ukrali ukrao ih je :

NERMIN -zvani NERKO a od neki ga zovu SVABO

Puno ime mu je: NERMIN CORO

Brat poznatog sarandzije u njemackoj EMIR-a CORO
Sto je jedno vrjeme bio testni ribolovac Pelzer-a za njemacku
Nermina sam smatrao prijatelja po stapu jer sebe zove sarandzijom.
Uz obecanja da ce sve uloveljene ribe vracati nazad u vodu na ovoj vodi sredio sam mu trajnu dozvolu kod ove ustanove na ovoj vodi , ali decko je uvidio da bi mogao profitirati.
Prvu ribu od 15,400kg. dao je udruzenju pelagicevo , a za uzvrat je dobio godisnju dozvolu na istom jezeru sto je neki 200kov. maraka.
Drugu ribu zbog koje sam se i posvadzao sa njim je bila teska zenka 21kg. prodao za 550 kov. maraka .Prisustvovao tom dogadzaju primo predaji i isplati ribe , ali vec je bilo kasno za reagovanje da se spreci odnosenje ribe.
Sa trecom ribom od 9,800kg. neznam gdjeje zavrsila , ali ima dokaz takodze da je odnesena sa jezera!
Posto treca riba nije neke velicine i isplatljivog dolaska ljudi sa pelagiceva vjerovatno je zavrsila po cjeni kao u ribarnici kod nekoga na trpezi.
kAO SVI NJEGOVI SARANI SA MODRACA sto su prodati u restoran Robinzon na jezeru !
Sebe je pokusao da nazove humanistom na internetu jer je pokusao da proda pricu da je ribe poklonio ,a postoje cvrsti dokazi i svjedoci da je ribu prodao.Ako je sebe nazivao humanistom i prodavao ljudima jaja za bubrege mislim na pricu , zasto onda niti jednog saran sto je ulovio prosle sezone na Modracu NIJE PRENIO NA OVU VODU kao sto je to cinio mirza , pa cak i kupovao mladz po ribnjacima od svoji novaca.
Kazu da je samo taj Nerko PROSLE SEZONE na Modracu digao preko 20 sarana izmedzu 3- 10kg i sve je vecinom prodao u restoran Robinzon (informacija potvrdzena od konobara iz istog restorana)
I takav covjek sebe naziva sportskim ribarom i takmicarom u saranskom ribolovu ,mozete zamisliti i takav covjek se takmici na pelagicevu kao profesionalni sarandzija...
Ostalo je na vama dragi ribari da procjenite i ocjenite ,sada znate zalosnu istinu o covjeku koji sebe naziva sarandzijom ito profesionalnim...
Njegovu sliku mozete vidjeti u linku koji je Seha postavio gore iznad ,to vam je taj na zadnjoj slici ''momak sa kacketom i naocarima sa saranom od 15,400kg.
Nek vam je bistro

Mirza Mujacic.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 08 lip 2007, 10:26

Ako je sve to tako, onda je meni "truba" sto se forumu Pelagiceva kaze da su obje ribe poklonjene ....
Kako god .... taj sarandzija je nevjerovatan supak i kita od covjeka!

Pozdrav!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 10 lip 2007, 16:47

Svirac vjerovao ili ne , ISTINA je ponekad zalosna i bolna.... ali istina uvjek ostaje istia i kad tad izadze na povrsinu jer se nepromjeni nikada. :cry:
Svim iskrenim ribolovcima pozdrav i bistro.


Avatar
Buca
Haman Štela
Postovi:56
Pridružen/a:11 lis 2006, 16:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Buca » 11 lip 2007, 12:14

I ovi sto su kupili nisu nista bolji od onoga sto je prodao.Cuj, poklonio,
pa ko poklanja ribe od 20 kg,mislim, nadje ih negde usput pa ih pokloni.
Uostalom sve te komiercijalne saranske vode koje se pojavljuju u zadnjih par godina funkcionisu na istom principu,privuci sto vise ribolovaca,kako, pa sa kapitalnim saranima koji tu plivaju,e ima mali problem,ne isplati se cekati 20 god da vlastiti sarani narastu,ima i resenje,kupis,ukrades,otmes
iz druge vode,sve je dozvoljeno... LOVA....BIZNIS

Prosetajte malo po restoranima uz Unu,cesto je na jelovniku i lipen i
mladica,nije tesko zakljuciti ko lovi i prodaje....

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 11 lip 2007, 12:55

Evo da i ja sta kazem kad sam vec tu.Mislim da se ovaj zove Caro a ne Coro ali nije bitno nego da ne dodje do zamjene ljudi.Emir mi je poznat a za Nermina cujem prvi put.
To se samo kod nas moze desiti da se predstavlja javno i bez stida da se nesto ukradeno poklanja.Nermin se htio dobro prodati ali hvala bogu ima ljudi koji ga znaju pa nam istinu napisu.Mozda je malo parica zaradio(neposteno) ali nije ni svijestan sta je s tim izgubio.Uvijek je bilo izroda pa i ovo je jedan takav.
Kad skonta bit ce mu kasno ali mu ovo ne treba zaboraviti.

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 11 lip 2007, 14:32

KAO STO REKOSE SVE KOLEGE PRIJE MENE RUZNO DJELO DO KRAJA.JA LICNO MISLIM DA OVAJ NERKO NIJE NORMALAN I NEZNAM KAKAV COVJEK MORA IMATI MOZAK DA TO URADI.ALI BI PREDLOZIO OD DANAS DA GA ZOVEMO SERKO JER IME NERKO MO ZBOG OVOGA CINA VISE NIKAKO NE PRISTAJE BISTRO SVIMA OSIM SERKE.

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 11 lip 2007, 14:41

EVO DA I JA NAPISEM NESTO U VEZI TOG SERKE

MI NA UNI BI TO OVAKO ODRADILI:
1.NADJEMO DOBAR UTEG
2.SVEZATI GA TOM TIPU OKO VRATA
3.BACITI GA GDJE NAJBOLJE MRENE PLIVAJU ONI TO BRZO ODRADE. :lol:

DALJE NI OVI NISU UREDU STO SU KUPILI ISTI SU KAO I TAJ STO JE PRODAO JER SU ZNALI DA JE TO NEGDJE "UKRADENO"

BISTRO OD ZANDERA!////
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 11 lip 2007, 15:00

ODES TI BUCA NA UNU ULOVIS SEBI MLADICU ILI LIPENA I POJEDES.TO TI DODE JEFTINIJE I VECI TI JE MERAK ALI PAZI NEMOJ U RIBARSKIM CIZMAMA UNA JE BRZA

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 11 lip 2007, 15:04

Drago mi je da su se i drugi clanovi ovog foruma javili i osudili ovaj mogu slobodno reci pederluk biznis.Meni je licno bilo drago kad je BiH dobila prvu komercijalnu vodu koja bi prvenstveno trebala imati ulogu (pored zarade) da promovise moderni saranolov i pokret uhvati i pusti kako bi generacije koje dolaze relativno lako stekle iskustvo i zavoljeli ovaj sport.U znak podrske ovoj ideji lovio sam na 1 takmicenju u Pelagicevu.
Nakon ovog sto su uradili (dobili poklon ha ha) ja definitivno vise nikad necu pozeliti loviti na toj vodi.Nadam se da ce i drugi sportski ribolovci iz BiH i sire poceti bojkotovati ovo i ostala jezera u regionu sve dok se nekanu coravog posla (citaj divljih voda).
slika

Avatar
Buca
Haman Štela
Postovi:56
Pridružen/a:11 lis 2006, 16:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Buca » 11 lip 2007, 15:07

Alar, ne kontam smisao tvog zadnjeg posta,ti to mene kao malo prc, prc,
a ja mislio da mi kao nesto divanimo o lopovluku,al ako hoces moze se nastaviti i u tvom stilu.

P.S.
Moze biti da imamm vise dana provedenih na Uni nego ti godina,prosao je Buca Unu uzduz i popreko i sa cizmama i bez cizama,mojne da se sekiras

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 11 lip 2007, 15:14

SEHA I JA SE SLAZEM SA TOBOM,TREBALI BI SVI DA BOJKOTUJU SARANOLOV NA TOM JEZERU I TO JAVNO DA KAZU.
PITAM SE ZASTO SAD NOVINE NE PISU O TOM CINU ????



POZDRAV OD ZANDERA!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 11 lip 2007, 15:20

MOZDA SAM TE POGRESNO SHVATIO ALI NEZNAM STA HOCES DA KAZES STIM DA NARUCIS MLADICU I LIPENA.A STO SE TICE UNE JA SAM SE RODIO OD UNE 10METARA A IMAM 33 GOD PUTA 365 DANA ETO KOLIKO JE TO DANA PORED UNE

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 11 lip 2007, 15:24

Alare nije javna tajna da nazovi ih sportski ribolovci sve cesce prodaju svoje ulove u restoranima jer nabaviti mladicu ili lipljena za restoran na nekom komercijalnom ribnjaku je nemoguca misija..Buca lovi na Uni svake godine i zna sta prica ili mozda nezalazite u iste lokale. :wink:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”