Koi-Japanski ukrasni sarani

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Seha » 29 ruj 2008, 15:10

Evo jedan stvarno lijep primjerak koga je Denis nedavno ulovio na jednoj lokalnoj vodi u Danskoj.

slika
slika


alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la alar » 29 ruj 2008, 21:18

ja ga nikad nisam lovio a sto znaci ni ulovio :lol: ali citam na ovim ponekim dozvolama u austriji obavezno vracanje bez obzira na duzini tezinu itd.i jos sam cuo da je fantastican borac u svakom slucaju cestitke na ulovljenoj ribi bistro

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la labud » 23 lis 2008, 21:57

Saltam po TVz sta ima kad na National Geographic kanalu dokumentacija o toj vrsti ribe. Ribe su prelijepe crvena, zute, sarene ma sva paleta boja...
Kolko sam skontao te ribe se klasificiraju po klasama zavisno od jacini boje ,sare kombinacija boja itd...
pazi sad naj gore ribe zavrsavaju u jezeru gdje ribari pecaju za 15$ princim uhvati pusti ali za sat 10 maconja izvalis...
moze se i kupiti kao specijalitet neznam cijenu njegovu.E sad ove ribe 1komad prve klase KOSTAJU i cak do 120000 $ a i vise...
Ja ja zato ako ga uhvatis :D znas da je zlatna ribica hahahahaha

enzo
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:09 stu 2008, 11:37
Lokacija:Esbjerg,Danska
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la enzo » 10 stu 2008, 19:04

evo ih u mom akvarijumu,kad sam ih kupio bili su 5 cm i kostali su 20km komad,zanimljivo ih je gledati i pratiti njihovo ponasanje pogotovo za nekog ko lovi sarana :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=Bd7oWgMpAeM
snimak nije nesto zato klikni na '' watch in high quality''
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Seha » 11 stu 2008, 00:35

Ja takodje imam par koia u akvarijumu. Mirza ima cijelo jato :D
Prije par godina sam drzao 2 divljaka i 2 maloljuskava sarana koji sad plivaju jezerom jer su prerasli. Kao sto ti rece Enzo dosta se moze nauciti o ponasanju, navikama i nacinu uzimanu hrane..
Enzo pazi kad prerastu velicinu akvariuma nemoj ih prebaciti u otvorenu vodu jer KHV (virus koji prenose koi sarani) je u par navrata skupo kostalo velike sarane kod Koldinga i na Sjeland-u. Proljece i prva znacajnija zagrijavanja vode sire ovaj virus koji iskljucivo pobije samo kapitalne ribe tj. one jedinke koje imaju najslabiji imunitet.
slika


enzo
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:09 stu 2008, 11:37
Lokacija:Esbjerg,Danska
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la enzo » 11 stu 2008, 20:51

Seha je napisao/la:Ja takodje imam par koia u akvarijumu. Mirza ima cijelo jato :D
Prije par godina sam drzao 2 divljaka i 2 maloljuskava sarana koji sad plivaju jezerom jer su prerasli. Kao sto ti rece Enzo dosta se moze nauciti o ponasanju, navikama i nacinu uzimanu hrane..
Enzo pazi kad prerastu velicinu akvariuma nemoj ih prebaciti u otvorenu vodu jer KHV (virus koji prenose koi sarani) je u par navrata skupo kostalo velike sarane kod Koldinga i na Sjeland-u. Proljece i prva znacajnija zagrijavanja vode sire ovaj virus koji iskljucivo pobije samo kapitalne ribe tj. one jedinke koje imaju najslabiji imunitet.
kad prerastu bice prebaceni kod prijatelja u bastu ima fino sredjenu baru,recimi za ovog Denisovog ljepotana jeli ulovljen na nekoj privatnoj vodi??

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Seha » 11 stu 2008, 21:15

Da privatna je voda. Neke 2 face od nekog farmera uzeli par jezera i poribili ih saranima i jesetrama.
slika

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Mujacic Mirza » 21 stu 2009, 17:41

Ja nisam bio te srece da ulovi kojeg koia jer ih u nasim vodama i nema ali ja ih imam ispred kuce u bazenu ciravo jato kao sto Seha rece.Pa vam saljem par slika ,da pogledate kako moji koji izgledaju.Sporije rastu od klasicni sarana.Moji su stsri 3 godine.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Mujacic Mirza » 21 stu 2009, 17:48

U pocetku sam imao problema sa algama ali sam to poslije rjesio uz adekvatnu filterizaciju i UV uredzaja.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Mujacic Mirza » 21 stu 2009, 17:55

jos koja slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la Mujacic Mirza » 21 stu 2009, 17:59

Ovaj je vodza jata,interesantno kao i u prirodi znaze ko je glavni.I uvjerio sam se da je tacno da na temp.vode od 6 celzijusa prestaju da jedu
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

enzo
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:09 stu 2008, 11:37
Lokacija:Esbjerg,Danska
Kontakt:

Re: Koi-Japanski ukrasni sarani

Post Postao/la enzo » 22 stu 2009, 13:45

fino odradjeno ovo sa kamenom i prelijepe ribe

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”