kome da se obratim

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 09 svi 2009, 12:23

adi je napisao/la:Mozda je najbolje vjerovati svojim ocima, zar ti ona kanafa kroz skrge ne govori sve o eventualnom pustanju. I naravno ti sad nebi trebao vjerovati svojim ocima, nego ovima sto naprave ovako nesto i jos ti pokusaju prodati muda pod bubrege.

Bistro i jebem te Bosno
Naravno Adi kad sam nasao slike i tekst ovog ulova na internetu tek tada sam skontao sudbinu ovih riba..
E moj Soha sto ti je ovo trebalo, vise bi volio da nisam ni saznao za ovaj masakr riba na mrijestu.
slika


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Mujacic Mirza » 09 svi 2009, 13:44

Seha je napisao/la:
adi je napisao/la:Mozda je najbolje vjerovati svojim ocima, zar ti ona kanafa kroz skrge ne govori sve o eventualnom pustanju. I naravno ti sad nebi trebao vjerovati svojim ocima, nego ovima sto naprave ovako nesto i jos ti pokusaju prodati muda pod bubrege.

Bistro i jebem te Bosno
Naravno Adi kad sam nasao slike i tekst ovog ulova na internetu tek tada sam skontao sudbinu ovih riba..
E moj Soha sto ti je ovo trebalo, vise bi volio da nisam ni saznao za ovaj masakr riba na mrijestu.
Bas tako Seha,evo cjeli dan sam nikakav stalno su mi te ribe pred ocima i njihova sudbina.
Sto je naj zalosnije to se desava na vodi na kojoj sam odrastao i zavolio ribolov sarana, a nemogu nista promjeniti..... Ni ja ni ovakvi kao ja,i svake godine se prica ponavlja po nekoliko kapitalaca se izgubi na indentican nacin. Edi treba podignut spomenik na podvigu Smoluca.
E moj Soha ako ti ove ljude nazivas sportskim ribarima ..... :(
Seha u svakome slucaju prije ili kasnije saznao bi ovu informaciju od mene.Istina je uvejk istina, pa cak i kad je tuzna i zalosna. :(

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la senad » 09 svi 2009, 15:11

Samo malo, možda je Soha "Pošto kupio, toliko i prodao" vijest.
Ne napadajte na prvu.
Soha, pošalji ti meni taj materijal koji imaš, bez obzira što ispade drugačije, ako ništa, ako se ispostavi da smo svi mi imali pogrešnu informaciju, neka imamo makar zapis o tim ribama i njihovoj veličini.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 09 svi 2009, 18:27

Sasvim je logicna reakcija raje koja je svjesna da je riba uhvacena u mrijestu i koja je po svim zakonskim pa i bozijim pravilima trebala biti vracena u vodu. Nadam se da ce udruzenje koje gazduje imati dovoljno snage i cistog obraza ovu dvojicu masno nagraditi krivicnom prijavom tako da ostalim nepadne na pamet slicna budalastina.. Opet kazem daj boze jer se zna koja anarhija vlada na jezeru Modrac..
Soha ima dovoljno prostora da napise demant tj. da ocisti sebe ove ljage koju su pocinila ova dvojica (neznam kako da ih nazovem) herojima modraca.. 100 ljudi je gledalo i niko da ih upozori da krse zakon tj. love i uzimaju ribu na koju je lovostaj zbog mrijesta.
Mozda Soha nije ni luk jeo ni luk mirisao al toliko video zapisa slika i sta ja znam koje su najavljene ...........

Papanska demagogija ,dabogda ih doktori iz njih vadili !
slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la soha » 09 svi 2009, 21:00

kriv sam ako je istina ovo sto govorite i ako bude istina kunem se da vise nikad necu izaci ni na jednu vodu....takodjer ako bude istina ovo sto ste napisali, licno cu podnijeti krivicnu prijavu tuzilastvu protiv istog jer sluzbenik sam ministarstvva unutrasnjih poslova TK-a...sav matrijal dobivam u ponedjeljak, danas sam ponovo kontaktirao mirsada koji je uhvatio ribe i rekao je da nije tacno sto navodite na forumu i da ce mi poslati i cd i slike, i istog dana ga saljem senadu...(senade dobices materijal sto god da se na njemu nalazilo, pa ako bude i ono najgore, i kao takvog ga treba pokazati da se vidi i da se zna kakve smo mi ljudi zivotinje i stoka)...doticnog mirsada znam iz vidjenja i nevidim razlog zasto bi mi lagao....i mislim da je ipak bolje sto sam objavio ovu informaciju i ako doticni ribari budu ubili te ribe, jer bolje da se zna kakvih ribara ima i koji su i bar su locirani i imentovani...a sto se mene tice ako budem tako laicki nasjeo to je vjerovatno bilo zbog zelje da vjerujem da se i kod ovdasnjih ribara probudila svijest o ocuvanju ovakog blaga...zaboravih jos napisati da mi je u telefonskom razgovoru doticni gospodin rekao da je bila i treca riba koja je bila znatno manja negdje oko 5 kg i da su navedenu ribu ubili a ne ove dvije o kojima svi govorimo...a opet, ako bude istina to sto vi pisete onda stvarno smo govna...osjecam krivicu i nemojte misliti da mi je bilo lahko citajuci vase postove...mozete misliti o meni sta hocete s punim pravom, nikome od vas necu zamjeriti...ako je to istina sto pisete onda mogu samo reci izvinite na svemu i oprostite


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 09 svi 2009, 21:19

Soha nekrivi tebe niko sto si prenio vijest....
Ovo je zavrsena prica kako za ove ribe koje su uhvacene za vrijeme zabrane tako za sve ljubitelje saranskog ribolova koji nelove radi mesa nego radi ceifa..
slika

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Mujacic Mirza » 10 svi 2009, 05:26

Soha ne krivi sebe, samo si prenio vijest sto si dobio, to bi svako od nas uradio,jer kao sto ti rece svi mi zelimo da vjerujemo u ovakvo nesto.Sa ovakvim stvarima (ulov i vracanje nazad u vodu kapitalaca) se svi mi iskreni ljubitelji saranskog ribolova radujemo .Ne krivi sebe.
Vidis i ja sam napisao odma sta sam cuo , bas kako mi rekose preko tel. da je jedna od riba pojedena , vidis da jedna i jeste , zna raja nekad i uvelicat.Ja napisa da cu preko tel. od ribara bas sa te obale,koji stalno pecaju na bokavickoj starani saznati informacije, i najvise bi volio bi da su moje informacije pogresne i da ove ribe i dalje plivaju modracem.Poslije ove torture i mucenja dabogda ,dobro se na slici vidi koliko su skrege onome velikom razderane od strika tj. konopca, malo mu bilo sto ga je vezo za skrge pa i za rep.Ovi ljudi neznaju sta su sakovi (cuvarke za sarane), a kamoli ostalo podmetaci itd. kako se riba na obali ili dok boravi u vodi prije fotografisanja sto manje ostetila.
Jos jednom Soha ne krivi sebe ti si samo objavio sto su ti drugi rekli, ali istina uvjek izadze na vidjelo kad tad.Soha tebi sve najbolje ti nisi ovdje nikakav krivac ni vodu pio ni vodu nosio, Zbog toga nemoj sebe kriviti za tudze postupke. Ovo je jos jedna primjer u nizu da ljudi poput tebe koji imaju dodira sa zakonom da poduzmu nesto tj. pokrenu o ocuvanju naseg blaga koje nam je ispred nosa.Da nasa djeca nemoraju ici u susjedne drzave da bi ulovili ribu i da nebi samo ostala sjecanja kako se nekad dobro lovilo na modracu.Sto ce se dogoditi u dogledno vrjeme ako se ubrzo nesto ne poduzme.Licno sam prosle godine gledao kako covjek upola bjela dana postavlja mrezu kod zicare.BEZZAKONJE VLADA MODRACOM I TO SVI MI ZNAMO. Vlasti nemaju sluha niti zele da sprjece ovakvo nesto,cuvari nemaju podrsku policije i zakona,mrezarosi su Lukavackom drustvu zapalili kontejner gdje su cuvali motore i oduzete mreze pa im je i to bilo malo pa su im unistili i camac.Koliko su samo puta oni pucali na cuvare, pa dali zakon i sud ikad osudi ikoga za to... ??
Mogao bi da nabrajam primejere ...do beskonacnosti. Prije rata policija je imala svoj gliser na Modracu,sve je bilo drugacije, a sad nece ni da dodzu kad neko od lokalni ribara nazove da se mreza tu i tu postavlja momentalno itd.
Nadam se da cemo doziviti reforme ocuvanje ribljeg fonada i da ce kod ljudi kad tad proraditi savjest za svoje postupke... Kao sto seha rece sto se tice ove dvije ribe za saranase sa ovog sajta prica zavrsena, a ja se licno jedino mogu nadati da su ribe pustene iako sam uvjeren da ce tesko prezivjeti poslije onakvih povreda. Vrijeme ce pokazati pravu istinu kako i kgdje su ove ribe zavrsile ovu pricu.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la soha » 10 svi 2009, 23:08

hvala vam na razumijevanju, vjeruj da mi je bilo tesko citati ovo sto ste napisali...ja jos nisam ni vidio te ulove ni sta se desilo s riba, sutra bi navodno trebao da dobijem taj video materijal....sto se tice zakonodavstva cuo sam da su pjedini policajci surovali zajedno s mrezarima, a znam da je bilo i pucnjave izmedju policije i mrezarosa..al to je druga prica...svako do nas moze direktno u umsneom ili pismenom obliku podnijeti krivicnu prijavu kod tuzilastva, dakle moze preskociti policiju i dierektno se pismeno obartiti tuzilastvu TK-a, mozda i ponajbolje u pisanom obliku i to putem poste..u tom slucaju tuzilastvo mora pokrenuti postupak htjelo ne htjelo, jer navedena prijava mora biti zakljucena na ovaj ili onaj nacin, u ovom slucaju je sasvim jasno da se slucaj mora procesuirati, i dovesti pred sud, jer postoje mnogobrojni svjedoci navednog slucaja...ako nista ja licno cu navedeni dogadjaj prijaviti tuzilastvu, i mislim da je vrijeme da pojedinci pocnu odgovarati za svoje zlocine jer odnekud se mora krenuti...halalte ako sam malo dosadan s ovim pravnim pitanjima, al vjerujte da nece ostati na ovom bar sto se mene tice..eto toliko od mene...bistro vam bilo

Sarandzija
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:27 tra 2008, 18:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Sarandzija » 13 svi 2009, 11:11

Sta je vise sa tim video-materijalom?????

yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la yugi » 22 svi 2009, 23:08

Iako živim u Tuzli na Modrac nisam otišao u zadnjih pet šest godina niti jedan jedini put i čisto sumnjam da ću otići i u narednih pet šest godina cccc.Poznat mi je odnos lokalnih krkana,mufljuza,mesara,stoke nezasite spram ribljeg fonda i odnosa prema prirodi općenito!!Ne postoji gotovo voda na području TK koju te spodobe ne obilaze sa namjerom da istrjebe sve živo što se u vodi kreće ccccPrije nekoliko dana vidjeh tu marvu kako sa Sniježnice u ranim jutarnjim satima odnose šarane u čuvarki.Stoka bila na konaku i zorom ranom prije nego što se čuvar pojavi fataju se noge odnoseći šarane pune ikre!!!Jedna od tih spodoba se pohvali meni i mojim kolegama kako je sinoć uspio uloviti jednog dobrog "porcijaša" i još nam ga pokazuje u čuvarci.Mi otišli na drugi lokalitet i ja usput nazovem čuvara,on ode do tog bilmeza i pusti šarana iz čuvarke.Poslije mi čuvar priča kako se ovaj pravdao da je šarana ulovio po noći i kao mislio je da je u pitanju krupnija babuška pa ju je zadržao u čuvarci cccc
Ja sam davno prestao gajiti iluziju da se ta marva može prevaspitati ali ono što me brine je to da je te i takve stoke iz dana u dan sve više i više na našim vodama!!!!
Duša me zaboli kad povremeno kontaktiram netom sa nekom rajom koja je na zapadu i kad mi ispričaju kakav je tamo odnos spram voda na kojima pecaju!

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la ČupoCarp » 22 svi 2009, 23:33

Malo nas je "normalnih" al nas ima!Nas ova druga strana naziva ludacima :oops:
slika

100% CARPING

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 18 kol 2009, 12:44

Bistro sarandzije i ostali ribari,

novi sam na forumu pa naletih na ovu temu pregledajuci ostale teme i zainteresova me sta je bilo sa tim video snimcima i slikama vezanim za ove velike sarane uhvacene u vrijeme mrijesta na Modracu? Zasto niko nije postavio to ovdje na forumu, ima li za to mogucnosti mozda?

Bistro <ribarcina>
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: kome da se obratim

Post Postao/la adi » 18 kol 2009, 14:17

http://www.bistrobih.ba/?action=fullnew ... =1&id=1598

evo jarane pa pogledaj, a bilo je zestoke rasprave u komentarima
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 18 kol 2009, 16:34

adi je napisao/la:http://www.bistrobih.ba/?action=fullnew ... =1&id=1598

evo jarane pa pogledaj, a bilo je zestoke rasprave u komentarima

Zalosno i sta god da se kaze suvisno je! Da mi je samo znati koliki je IQ od tih dvojice katila koji sebe ribarima i to sportskim nazivaju a onako vezu ribe ko volove, a jos kad vidis da lafo ribare 50 godina onda ti sve bude jasno! Ni za 50 godina ama bas nista nisu naucili o ribarenju i to sportskom! Pa da nije zalosno bilo bi smijesno! Danas covjek u BiH ne moze biti glup i da hoce, jer prevelika je konkurencija ipak!

PS: onakvog konopca i dobar Rudan bi se prepao a kamoli neduzna riba.
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la austrijanac » 18 kol 2009, 16:56

Boze boze ovako nesto u svom zivotu nisam vidio, sta ta dvojica uradise sa jadnim ribama. I jos se slikaju na taj nacin. <sjetise> <sjetise> <sjetise> <plach> <plach> <plach> <palacdole> <palacdole> <palacdole>
Kakvi su to ljudi da tako nesto cine neduznim ribama i jos se ponosno slikaju sa tim jadnim ribama. Nemam rijeci. <upomoc>

PS:I ti sto su pljeskali kada su ribe vidjeli svaka i njima cast ni oni nisu nista bolji. <shiba>
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”