kome da se obratim

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kome da se obratim

Post Postao/la soha » 08 svi 2009, 16:13

bistro kolege...nije me bilo duze vremena na forumu (zdravstveni problemi)...vidim niko nista ne pise o ulovu tuzlanskog ribara Mirsada, koji je 01.05.2009.godine uhvatio 2 sarana na jezeru Modrac....prvi saran je imao 27 kilograma i dosao je na stap oko 18,20 minuta, dok je drugi saran vagao 37,2 kg, i dosao je na stap oko 20,00 sati... sve ovo ima dokumentovano kao video zapis, kao i fotografije...navedeni sarani su ponovo vraceni u vode Modrackog jezera, sto je zabiljezila i ekipa tv tuzla koja se rado odazvala da snimi nesvakidasnji dogadjaj...posjedujem video materijal i fotografije, te me zanima kako to objaviti na ovim stranicama, i ako neko od kolega zna, da li ovaj saran od 37,2 kg predstavlja i rekord BiH...sudeci po ovim ulovima ova godina ce biti bogata za nas saranase....bistro vam bilo


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 16:51

Pa prosao je 1 april majka mu stara :mrgreen:
Bistro Soha imas pice za ovaj nesvakidasnji mustuluk. Cestitke Mirsadu to su ulovi kakvi su moguci jednom u zivotu nekom ni tada :? !
Video materijal mozes poslati Senadu postom ili ga uploadovati na you tube stranicu ukoliko imas video na kompjuteru (tu se prvo moras registrovati) i onda ovdje postaviti link za video..
Slike mozes postaviti ovdje na forumu ima upustvo kako se to radi pogledaj na ovom linku.
http://bistrobih.ba/noviforum/viewforum.php?f=1
37.200 kg je difinitvo ne samo rekorder BiH nego i malo sire, naravno ako je sve ispostovano za priznavanje rekorda, tacna vaga svijedoci da je riba ulovljena udicom itd.
Modrac je poznat po kapitalnim saranima i bas ovo proljetno vrijeme se pokazalo najproduktivnije.. Steta sto lokalne vlasti nemaju sluha da sacuvaju Modrac od krivolova i divlje gradnje koja je uveliko narusila prirodni ambijent...... Ovo je mogla biti destinacija broj 1 evropskih sarandzija koji bi ostavljali na milione KM godisnje al eto nemamo sluha pa to ti je.
Hvala na informaciji i bistro Soha.. Ako zapne oko postavljanja slika mozes ih poslati na mail adresu fantom@webspeed.dk pa cu ih ja postaviti.
slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la soha » 08 svi 2009, 17:19

bistro seha i tebi...imam dva materijala...jedan je o samom hvatanju ribe koji je trajao oko 45 minuta...a drugi video je od tv kuce koja je snimila reportazu o pustanju ovih grdosija...svjedoka je bilo na pretek i vagano je pred tv kamerama...meni je najbolje od svega sto je Mirsad (hvala mu od mene sto puta), navedene grdosije vratio tamo gdje pripadaju, valjda se polahko u ljudima budi taj osjecaj za prirodu, a kako sam pripadnik MUp-aTK-a, znam da su pokrenute mnogobrojne akcije od strane ministarstva da se zaustavi krivolov na ovom jezeru i to se djelimicno i uspjelo u zadnje dvije godine...al se bojim da ce ova fantasticcna vijest biti mac sa dvije ostrice, i da ce ponovo privuci na ovu vodu one koji su je doveli do istrebljenja...posto nisam bas najvjestiji s ovim modernim cudima 21 vijeka (komp), kako bi bilo da ti posaljem videomaterijal u avi formatu na cd-u, gdje bih se i tekstualno malo osvrnuo na ovaj dogadjaj kao i na samo jezero, pa da ti to sve lijepo postavis tamo gdje treba, ako si za posalji mi adresu na priv gdje da to spakujem i posaljem....bistro nam bilo u ovoj godini, sezona tek krece... i nadam se da cemo se ove godine i licno upoznati na nekoj od nasih voda kada budes dloazi u BiH...lijep pozdrav...


p.s. zadnjih godina sanjam da sam uhvatio sarana teskog 42 kg, i nesto mi govori da bi se to moglo ostvariti ove godine...kao sto balasevic rece : "Snovi vrijede tek kad s tobom osijede"

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la senad » 08 svi 2009, 17:25

Soha, imaš PP, poslao sam ti podatke kako da pošalješ taj materijal :wink:
Hvala ti unaprijed!
I da bog da i ti imao tu ribu, poput ove što je ja u potpisu pominjem :wink:
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Mujacic Mirza » 08 svi 2009, 17:29

soha je napisao/la:bistro kolege...nije me bilo duze vremena na forumu (zdravstveni problemi)...vidim niko nista ne pise o ulovu tuzlanskog ribara Mirsada, koji je 01.05.2009.godine uhvatio 2 sarana na jezeru Modrac....prvi saran je imao 27 kilograma i dosao je na stap oko 18,20 minuta, dok je drugi saran vagao 37,2 kg, i dosao je na stap oko 20,00 sati... sve ovo ima dokumentovano kao video zapis, kao i fotografije...navedeni sarani su ponovo vraceni u vode Modrackog jezera, sto je zabiljezila i ekipa tv tuzla koja se rado odazvala da snimi nesvakidasnji dogadjaj...posjedujem video materijal i fotografije, te me zanima kako to objaviti na ovim stranicama, i ako neko od kolega zna, da li ovaj saran od 37,2 kg predstavlja i rekord BiH...sudeci po ovim ulovima ova godina ce biti bogata za nas saranase....bistro vam bilo
Bistro i pozdrav Soha,nadam se da si bolje.
Ova vijest me je pravo obradovala i vesli me cinjenica, da ovakve ribe jos plivaju u Modracu.Svaka cast Mirsadu ovo je za svaku pohvalu.Jos vise je za pohvalu da ove ribe jos uvjek plivaju u modracu. Cinjenica je da na modracu 99% ribara ne vraca ni ulovljenu bjelicu.
Svaka cast.
Soha javim ti se na pp.


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la soha » 08 svi 2009, 17:39

pozz mirza i tebi...zdravlje je malo bolje...hodo sam po nekim banjama i sad je prilicno dobro...mirsad je penzioner iz tuzle, posjeduje vikendicu sa Bokavicke strane vec duzi niz godina (kod vagona), i znam da su mu nudili 5000 eura neki iz austrije za ovog veceg sarana i da mirsad nije htio pristati nego je ribe vratio...mislim da bi ti mirza svakako trebao znati o kom se Mirsadu radi, ako se sad nemozes sjetiti, vidjeces sa videomaterijala i slika o kome se radi...slobodno se javi na priv...ljudima koji vole prirodu sam uvijek na raspolaganju

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 17:47

Vidim Senad ti je vec poslao privatnu poruku sa adresom.
Ocigledno je kao sto i ti konstatujes da je svakim danom veci broj ribara koji znaju uhvatiti ,ali i vratiti ribu nazad u vodu. To je dokaz da sazrijevamo kao ljudi koji vole ovaj hobi.
Stvarno sam ostao bez teksta kad sam procitao vijest o ovom ulovu i nadam se da ce se i tebi sreca osmjehnuti u okrsaju sa nekom od Modrackih podmornica.. Nase ribe imaju genetiku i mogu porasti velike samo ih treba znati sacuvati od istrebljenja..
Posalji mi broj telefona na pp jer kontam da ti se javim kad budem ovo ljeto na Smolucoj sa Adijem. Naleti da se upoznamo uz neku mezu i pice.
Vidi Mirze odma se raspituje za zdravlje hahahah :mrgreen:
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 20:31

Evo nasao sam vijest koja se malo razlikuje od tvoje Soha.
Nadam se da ove ribe nece zavrsiti u ovom akvarijumu jer im je tu smrt zagarantovana.
Prosle ili predprosle godine su takodje 2 velike ribe tako nastradale. Koliko me pamcenje sluzi jedan je bio 17 i jedan preko 20 kg.

Evo tekst koji sam nasao.

Jezero Modrac bogato je raznom vrstom ribe poput šarana, smuđa, soma i deverike. Samo najiskusniji ribari znaju kako uloviti kapitalce teške po 27 kilograma. Tako su u prvomajsko jutro , tuzlanski ribari Mirsad Karić i Milan Marković iz jezera izvukli šarane pomenute težine. Proslava 1. maja, Međunarodnog praznika rada, ove godine Milanu Markoviću i Mirsadu Kariću, dugogodišnjim ribarima iz Tuzle, započela je već u šest sati ujutro, kada je malo jače zatrzala udica u jezeru Modrac. Iskustvo u ribarenju dalo je naznake da se radi o većoj ribi, i da je neće biti lako izvući na obalu. Nakon polusatne borbe, potpomognut mrežom, Milan Marković upoznao se sa prvomajskim plijenom, zvanim šaran, težine 27 kilograma. „Lovio sam ga na žito. Inače, ovdje često krmimo tako da ima ribe. Eto, uhvatio se i ovaj prvomajski šaran- priča nam Milan Marković, ribar iz Tuzle, koji u šatoru pokraj vode provodi već nekoliko dana. Nedugo zatim, zatresao se i ribarski štap Mirsada Karića, koji se ribolovom bavi posljednjih 50 godina. Ljubav prema vodi i sportskom ribolovu, dovela ga je na jezero Modrac, gdje je u naselju Bokavići izgradio vikendicu, kako bi mogao češće pecati. „Prije dvije godine ulovio sam šarana teškog 20 kilograma i 200 grama, bilo je tu i ribe teške po 18, 15 i 10 kilograma, ali ovakve kapitalce....“-priča nam i zastajkuje Mirsad Karić. Šaran, smuđ, som, deverika, vrste su riba koje su se našle u Milanovoj i Mirsadovoj mreži. Međutim, kako se dalo i pretpostaviti, najveću pažnju drugih ribara i slučajnih izletnika izazvao je ulov posljednja dva šarana. „S obzirom da je bio praznik, gledalo nas je oko 100 ljudi, koji su aplaudirali kada smo izvadili šarane na obalu“- ističe Mirsad. Svoje ribarske trofeje u velikom akvarijumu, Mirsad i Milan će izložiti na Sajmu turizma, lova i ribolova Lukavac 2009., koji će biti upriličen 7. maja. Nakon toga, šarani će ponovo zaplivati jezerom Modrac.

Ova vijest ide na pocetnu neznam vise kome sta da vjerujem nadam se da ih nece patiti i da ce ih vratiti nazad u vodu bez maltlletiranja po akvariumu.. Dovoljno bi bilo da na sajmu puste video ulova i vracanja riba to je dovoljno da zainteresuje ribare i neizazove zgrazanje.
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: kome da se obratim

Post Postao/la adi » 08 svi 2009, 21:10

Mozda je najbolje vjerovati svojim ocima, zar ti ona kanafa kroz skrge ne govori sve o eventualnom pustanju. I naravno ti sad nebi trebao vjerovati svojim ocima, nego ovima sto naprave ovako nesto i jos ti pokusaju prodati muda pod bubrege.

Bistro i jebem te Bosno
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la ČupoCarp » 08 svi 2009, 21:39

BISTRO!

Ribe se nisu pojavile na sajmu a i ko zna gdje su? Težine su im 25 i 27 kg a vezane su ko junice šnjurom kroz škrge :twisted:
Žalosno je što se svakim danom kapitalci ubijaju,po meni je pametnije da su ribe zamjenjene za veću količinu manjih ili prodane nekom jezeru kao što je Smoluća gdje bi bile sigurne 24h jer i ako su vraćene u Modrac i ako prežive ne čeka ih svijetla budućnost! :(

jebem te i ja bosno
slika

100% CARPING

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la senad » 08 svi 2009, 21:41

De malo i hercegovinu, da Seha ne likuje bezze.
Ja cu se suzdrzati od daljeg komentara.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 22:06

Kod nas se ribe vracaju narocito ove kapitalne.. pa nema nas 100 vakih ! :wink:
Poradite i vi malo Bosanci :lol:
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la senad » 08 svi 2009, 22:08

Ma puno je i jedan taki :twisted:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Seha » 08 svi 2009, 22:16

:mrgreen: grohotom !

Neskreci sa teme banovacu te aaaaaaaaaaahaaah
slika

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: kome da se obratim

Post Postao/la Mujacic Mirza » 09 svi 2009, 08:19

Pozdrav i bistro svima.
Soha me je bio pravo obradovao sinoc sa informacijom o ovim ulovima sa Modraca i nisam mogao sakriti svoje uzbudzenje.
Iako nisam momentalno u Lukavcu ,poceo sam odma da okrecem telefonske brojeve. Moja radost o ulovima i vracanju ovih riba je nazalost kratko trajala.Posto sam iz tog kraja i poznajem ljude koji love na obalama modraca i znam kakava sudbina ceka sve sto se zakaci za njihove udice ili uplete u njihove mreze.Kao sto sam vec napisao da na modracu niko ne vraca ribu ova vijest mi je odma bila sumnjiva . :(
Da skratim pricu ribe nisu ni blizu one kilaze sto je Soha spominje.Jedna je teska ''manje od 25 a druga veca 27kg.Dobro to sad nije ni bitno ,nego sudbina ovi riba.Zalosna i tuzna sa sve iskrene ljubitelje saranskog ribolova jer su obadvije ribe ubijene-.To sa pravom govorim jer su informacije iz provjerenih izvora.Jedna riba je zavrsila u lokalnom restoranu ,a drugu su oni licno pojeli.Prica se da je veca ulovljena na mrezu u mrjestu ,a ljudi zive uz Modrac znaju dobro gdje se Modracki sarani mrijeste i na kojim terenima im lako mogu postaviti mreze. Jedno je sigurno ribe su zavrsile u kremenadlama.Zalosno i tuzno ali ISTINITO.
To sam odma saznao sinoc , a sad kada sam vidio sliku na vijestima prepoznao sam i ribare. Ovi nisu nikad ni bjelice pustili nazad u jezero, a kamoli da ove kapitalce puste.
Mozda kada nas ne bude ,da kroz nekih 100 generacija se promjeni odnos prema prirodi i ovoj nasoj ludosti (sportskom ribolovu). Tada mozda nebude ni postojala voda sa kapitalnim saranima kao sto je Modrac. Mogao bi jos dugo da pisem o ovome ,ali sve je vec receno....... :( :( :( Tuzno i zalosno nasa stvarnost-

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”