Komentar na Sohin text s naslovne

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la Kovach » 19 ožu 2011, 02:14

Candr BN prijatelju nadam se da niko ovdje nema namjeru da se svadja jer nam to ne treba. Drago mi je da si to tako shvatio, što neki nisu niti će ikad, da svi mi nismo tu da se svadjam niti to treba raditi, nego da iznesemo svoje mišljenje ili kontraargumente o nekoj temi. Nemam namjeru nikoga ni ubjedjivati što Monty reče da predje na "moju vjeru" jer bi u tom slučaju insistirao kao mutav da svi postanemo mušičavi <valjanjeodsmijeha> . Treba cijeniti svačije mišljenje i pokušati iz njega izvući ono "šta je pisac htio reći" jer to je uvijek bila bit svakog teksta, priče, romana ... Zdrava rasprava iliti razmjena mišljenja je uvijek dobro došla i može samo doprinjeti da nekome možda "proširimo vidike" ili pomognemo da shvati neke stvari. Što se tiče ovih tvari o kojima pričasmo moje lično mišljenje je da je poštenije ako može bez njih da se ulovi, ali isto tako nemogu ni napadati ljude koji ih koriste jer nisu Zakonom zabranjeni. Mada u članu 14 Zakona o slatkovodnom ribarstvu stoji "Ribolov se obavlja sredstvima i alatima kojima se ne ugrožava riba i životinje kojima se ribe hrane." Isto tako čl. 46. st. 1. tč. 3. "Zabranjeno je loviti ribu harpunom, ostima i drugim zabranjenim sredstvima i alatima, vatrenim oružjem ili hemijskim i drugim sredstvima koja ubijaju i truju ili omamljuju ribu; Ovo je toliko uopšteno da se može "razvući kao žvaka" i tumačiti kako se kome ćefne. Takodje nemogu tvrditi da takvi aditivi štete ribi kao što neko drugi nemože tvrditi da ne štete jer ne šteti ni mesni narezak čovjeku, ali kad se u njega stavi prekomjerno konzervansa i ostalih pojačivača arome i svih onih gluposti to više nije mesni narezak nego otrov. Zato sad skoro svaki peti ima neku "gluho bilo" bolest. MJERA U SVEMU.
Što se tiče tehnike koja danas postoji ili će postojati u budućnosti mogu samo reći ovo. Prije par godina nismo mogli ni zamisliti da ćemo ići u ribu sa eho sonarom a danas ide i koristi ga mnogo ribolovaca iako je zabranjen Zakonom "član 36. zadnja rečenica: Korištenje EHO sonara na ribolovnom području dozvoljeno je samo za naučno-istraživačke svrhe."
Lijepo je to rekao naš drug zlaja jednom rečenicom :"... visina moralni vrijednosti pri obavljanju ribolova je na teret pojedincu..." Tako neki love ribu mrežom, neki podvodnim puškama i misle da tu nema ništa loše !? :shock:

O nekim tvrdnjama "ozbiljnim i neozbiljnim" : Nisam ni ja mogao zamisliti da ima ijedna budala koja nakon toliko ratova i klanja na Balkanu može poželjeti još jedan rat u kojem će stradati desetine hiljada ljudi, žena i nevine djece pa se nađe više njih koji to poželješe i ostvariše na našu žalost! (namjerno uzeh ovo poredjenje jer smatram da je zadnje što bi neko ijole normalan pomislio) U ova luda vremena sve je moguće, a šta se krije u svačijoj glavi ne zna ni Bog dragi, a ne mi obični smrtnici!
Iskreno bojao sam se da će rasprava o ovoj temi izazvati burne reakcije i prepirke, ali drago mi je da nije tako nego je sve ostalo kao ljudska i prijateljska rasprava i volio bih da tako i ostane. Nema potrebe dizati tenzije i prepirati se sa nekim ko ima suprotno mišljenje o nečemu jer na taj način ga nećemo ubjediti da smo mi u pravu, nego naprotiv onda će biti ona "Ta će on meni ...". Po ko zna koji put kažem treba nam mnogo više tolerancije i sabura pri postavljanju komentara i postova na pojedine teme. To neki dan napisah pa pojedoh vatru bez razloga.

BISTRO i izvinjavam se svima što ga ovako oduljih, omaklo se <jelmekotrazio>


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la masterbih » 19 ožu 2011, 02:23

super tema, e jos da se ovako naviknemo i svaki dan razglabamo o tehnikama i vrstama ribolova, forum bi se preporodio za 7 dana, odlicno smo krenuli, a sad udrite po drugim tematikama <championvanja>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la rusko » 19 ožu 2011, 09:14

masterbih je napisao/la:super tema, e jos da se ovako naviknemo i svaki dan razglabamo o tehnikama i vrstama ribolova, forum bi se preporodio za 7 dana, odlicno smo krenuli, a sad udrite po drugim tematikama <championvanja>
Za koga bi se preporodio? Za par fanatika mozda... a za obicnu raju i pocetnike bi znacio samo previse informacije i previse price o "savrsenstvu onoga ili ovoga" (da ne kazem previse laprdanja i pametovanja) i samo bi ih otjerao odavde... na kraju imamo forum za 10-tak ljudi... a spremamo se za izdavanje revije, stvaramo udruzenje, i trebaju nam novi clanovi... narocito pocetnici...

treba imati balans u svemu, vi koji volite u beskraj o "bitnostima" raspravljajte ih na svome kutku, a ostatk foruma neka bude kako drugi zele... tako da bude mjesta za sve ;-)
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la Seha » 19 ožu 2011, 15:12

Nije me bilo kapl of dejs i oci mi izbijelise citajuci ovu temu.
Saranski ribolov je ne samo kod nas vec generalno u svijetu otisao u cor sokak. Cejf je zamijenila cijena opreme i tezina ulovljenih riba.
Nije problem u tome sto svi zele imati sto bolji, skuplji, moderniji (sta god) pribor. Problem je u tome sto kupovinom intergalatickih alarma i ostatka tip - top pribora pojedinci daju sebi za pravo da omalovazavaju ogovaraju i ismijavaju kolege koje jos uvijek love sa haj nazovi slabijim priborom. To se desilo i ovdje na forumu, ali i za vrijeme mojih ribolova. Sit sam brate prica tipa ko je jaci spajdermen ili supermen? To sto je ta raja plitka ko dijecija tuta meni neprestavlja nikakav problem ,ali mi ide da nelajem na sta kad mi neko dodje na vodu i krene vagati koliko sam ja ili "anamo on" pljunuo love za opremu. Tu obavezno krene demagosko ispiranje mozga od kog i bjezim u ribolov da bi se odmorio druzio sa ljudima i naslusao prirode, a ne nebuloza.
Koliko me to iritira rekao sam Adiju prije par godina da mi dodje da sve rasprodam i kupim sebi germine i finese nabijem ih na vrbove raslje i rahat buljim u plasticnu contru ili stiropor okacen izmedju vodilica.
Tako vjerovatno nebi bio u iskusenju da sebi kvarim ceif ,a ujedno bi nahranio tudju sujetu pa im nebi bio interesantan.
Razlog mojih bijegova u vukojebine Bosne i Hercegovine sa rajom sa Bistro BiH je upravo taj. Ljudi su zaboravili :da se druze, pomognu jedni drugima, pruze ruku nekom novom prijateljstvu i sto je najvaznije da uzivaju u ribolovu kako smo to cinili kao dijeca sa manje bitnim vrbovim ili bambusovim stapom, prutom ili mlatom !
Lijepa rijec gvozdena vrata neotvara, nego ih rusi iz baglama.

Budite mi svi redom dobri zdravi i maksimalno pozitivni.
slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la masterbih » 19 ožu 2011, 19:06

rusko je napisao/la:
masterbih je napisao/la:super tema, e jos da se ovako naviknemo i svaki dan razglabamo o tehnikama i vrstama ribolova, forum bi se preporodio za 7 dana, odlicno smo krenuli, a sad udrite po drugim tematikama <championvanja>
Za koga bi se preporodio? Za par fanatika mozda... a za obicnu raju i pocetnike bi znacio samo previse informacije i previse price o "savrsenstvu onoga ili ovoga" (da ne kazem previse laprdanja i pametovanja) i samo bi ih otjerao odavde... na kraju imamo forum za 10-tak ljudi... a spremamo se za izdavanje revije, stvaramo udruzenje, i trebaju nam novi clanovi... narocito pocetnici...

treba imati balans u svemu, vi koji volite u beskraj o "bitnostima" raspravljajte ih na svome kutku, a ostatk foruma neka bude kako drugi zele... tako da bude mjesta za sve ;-)

Neznam onda koja je smisao foruma po tvom, da pricamo o Libiji i Gadafiju??

ajd, ok.. <valjanjeodsmijeha>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la rusko » 19 ožu 2011, 20:52

masterbih je napisao/la: Neznam onda koja je smisao foruma po tvom, da pricamo o Libiji i Gadafiju??

ajd, ok.. <valjanjeodsmijeha>
Nemoj me pogresno shvatiti... mislio sam vise na to da forum ne treba biti po volji samo nekolicine ljudi... onako "uopsteno govoreci"... nista tebi licno... pa makar ti bio u svojoj viziji "Gadafi ribolova" <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la montana » 19 ožu 2011, 21:09

Nema tamo ribe, jarane... sami pijesak... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la zlaja » 19 ožu 2011, 21:33

Ima bolan ribe u pustinji i to sve kapitalke <championvanja>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la angler » 20 ožu 2011, 16:52

:875695: :98089:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la montana » 20 ožu 2011, 17:20

Ih, u ovoj crno-bijeloj tehnici tesko je primjetiti ovu ribu. Eno u pozadini neki ribar mase na strimera, mora da je neki nas clan neiskusan sa pustinjskom mladicom? <jelmekotrazio>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la zlaja » 20 ožu 2011, 17:45

To se Angler vraćo sa pecanja pa veli -da još jednom zabacim :wink: :grin: :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la angler » 20 ožu 2011, 18:50

Pa jah, nasli ste mene mladog, naivnog i nadobudnog u pjeskovitim uslovima "mladicarenja" <djed>
Od tog "jos jednom" zamaha bojim se da bih osvanuo pored mladice...tad najbolje "grizu"...bar tako kazu :135:

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la scorp » 20 ožu 2011, 19:12

Ako ce mi ovakve uzimat na varalicu, prodajem svu saransku opremu koju imam, kupujem opremu za varalicarenje i prelazim u varalicare.
Jedini je problem sto napustam i C&R ribolov jer ako mi ovakva uzme nesto ne vjerujem da cu je vratit nazad <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la angler » 20 ožu 2011, 19:15

Evo jedna "mladica" dovucena na samu obalu...smorila me i pored savremenog pribora...ovu ne vracam <valjanjeodsmijeha>

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Komentar na Sohin text s naslovne

Post Postao/la montana » 20 ožu 2011, 19:24

scorp je napisao/la:Ako ce mi ovakve uzimat na varalicu, prodajem svu saransku opremu koju imam, kupujem opremu za varalicarenje i prelazim u varalicare.
Jedini je problem sto napustam i C&R ribolov jer ako mi ovakva uzme nesto ne vjerujem da cu je vratit nazad <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Nece na varalicu, nego na musicu! <jelmekotrazio> Vidi sto je Angler klepio, ali bila na mrijestu, pa je uslijedio C&R. Kaze da nebi imao srca, a ni hrabrosti da je odnese kuci! <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

"Dobricina" je pustio da se i mi mozda sutra pohvalimo ulovom. :456:

P.S. Scorp, ne bacaj onaj saranski dusek, moze ti zatrebati, da se ne osteti riba... <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”