Dubinski - grunt.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 07:51

Seha imam par slicica sa ribarenja tamo na Face pa pogledaj mogu i drugi ako imaju registraciju na FACEBOOK.COM. Tamo imam slika sa ribarenja a imam i jednog klijena od tri kile pa pogledajte koliki su klijenovi na grunt iz Finske. To su dozivljaji braco kad odere i oplete.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 11:38

Eh ovako nasao sam BUZZ BAR i TRIPOD eh sad jos STRINGERI oni su sa kopcama koliko kopci je dovoljno da uzmem. Ima do dvanaest kopci sve parni broj.

Evo ovdje sam vidio tripod i buz bar ovako nesto
BUZZ BAR
http://www.steel-t.co.yu/ribolov_lov/co ... uzbarr.jpg

TRIPOD
http://www.steel-t.co.yu/ribolov_lov/co ... vozdje.jpg

Eh jos svingere nisam vidio nigdje ali i to bi nabavio. Ako se budemo sreli u Bosni morat ces mi objasniti na tenane sta to znaci ili pokazi mi taj sistem na nekoj od slika. Ja sam uglavnom koristio teleracve ili stalke za stapove bez indikatora ili bez svingera kako ih ti nazivas. To sto govoris sa svjetlom bi bilo najbolje i neki ne bjesan alarm koji reaguje na bilo koji dodir. gledao sam na ovim stranicama da ima i futrola u kojoj se naravno tripod nosi. Pa ako to bude kupiti kod nas sve ovako ukupno mogao bi to kupiti ove godine. Ili prije nego odemo na Ramu pa da ga isprobamo. Ili na jezeru negdje bilo gdje. Eto vidi kakav si s vremenom ali najbolje mi je da odem sa nekim iskusnijim sto se tice ovih sprava jer nisam upoznat i nisam probao jos. Ako bog da upoznat cu jer jako me zanima i ako nije skupo toliko nabavio bih pocetne stvari pa onda kasnije dok usavrsim bilo bi i ostalog.
Mislim ja brzo ucim i bilo bi pozeljno da naucim. Jer do sad sam imao priliku da napravim odlican uspjeh i sa racvama ali bilo bi mi laksse ovako jer slabe mi oci gledajuci u strunu i u vrh stapa kada ce da zatrese 8) 8) ko kad sam corav :P :P zato pravo bi mi dobro doslo sa svjetlom i alarmom i to da nastimam da bude ko bombona. Ovdje bi ga probao svugdje i na rijeci na jezeru i na moru. Jos ako je kao sto kazes za sve vrste riba onda smo na konju.

Unaprijed hvala na savjetima.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la enko » 16 lip 2008, 19:36

Eh jasko evo ti slika swingera.

slika

Swingere montiras na tripod ispod indikatora.Drugi dio kacis na silk i njime postizes sto bolji dodir silka sa indikatorom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la Seha » 17 lip 2008, 00:30

Jasko evo ti na ovom klipu imas video klipove kako sta fercera.

http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 07:09

Eh odlicno ovako trebao bi da se angazujem oko toga ali tek onda kad dodzem u Bosnu. naravno to bi se moglo i ovako obaviti. Moze biti da bi pita bila skuplja nego tepsija ali mozda. NPR kad bi ti to nabavio u Danskoj ili nekako i poslao meni u Finsku. A ja bi ti uplatio lovu na tvoj ziro racun u Danskoj. Ili kad odemo u Bosnu pa da pogledamo zajedno mozda je dole jeftinije. Sta mislis bil to bilo to. Mislim kako god tebi odgovara ja mogu i sam da se potrudim ali reko kad vec ima neko iskusan valjalo bi da se to nabavi sa iskusnim vodicem.

Hvala sta god odlucio. Ja cu da se potrudim jos ovdje da potrazim ali mislim da nema nigdje jer ovdje nije toliko zastupljen saranolov i uglavnom u radnjama najvise sto mozes naci je Musicarski pribor i pribor za pravljenje musica. To je ovdje jedna od najzastupljenijih tehnika. Ako nadzes negdje jeftino uputi me pa cu ja preko neta da porucim ili da mi ti to nabavis i OSTACU TI DUZNIK CIJELOG ZIVOTA :) :) :P

Sta kazes na to.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 10:34

Jos jedna stavka me zanima. Koristim stapove SHIMANO HYPERLOOP 210 cm znaci mislim da bi za tripoda morao nabaviti duze stapove ili. Mogu li obicni stapovi sa obicnom axel masiniciom. Sta kazes na to

dakle simano hyperloop:
slika

Zipa ovako izgleda. Da li je moguce nastimati ga ili mi treba ipak malo jaca konstrukcija. :?:
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la Seha » 17 lip 2008, 13:31

Jasko u BiH se moze naci relativno povoljno stim sto na licu mjesta mozes viditi jel vrijedi taj novac.
Ovdje kod mene je porez 45 % znaci docete skuplja pita od tepsije. Evo bas maloprije gledam vw pasata 1.9 tdi karavana presao 145.000 1999 godiste cijena 37.000 KM pa ti vidi sta u BiH mogu kupiti za te novce !
(nema veze sa temom al eto cisto informacije radi)
Sto se tice tvog pitanja za stapove tripod ili sta vec neodredjuje duzinu stapova vec naprotiv odredjujes ti tj. tehnika daljina ribolova i jos ponesto. Ako imas efikasne kontre i dovoljno daleke zabacaje sa tim shimanovim stapovima nemas potrebe da ih mjenjas.
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 13:48

Gledao sam i one alarme sto kazes. Pa preporucio si mi nesto od Fox firme. Imaju oni paketi ba to nesto bijesno a i ma i onih sto se samo navrnu na tripod jel tako. Mislim da bi ti bili najbolji. Ali eto videt cemo sta i kako. Bas cu opici i ovdje radnje da vidim koliko to kosta. Kod mene ti je ista stvar porez ubi. Tako da bi me doslo skupo. Pa ako ne kupis pasata mozemo opskrbiti sve ribare sa tim podovima ha sta kazes. :D :D

Jos cemo im mi nastimati i mos mislit sto bi nam lijepo bilo svak sa podom samo piska stoji :D :D

Znaci ukoliko ne kupis pasata gledamo da kupimo to u Bosni. Da li vec poznajes neke od radnji koje bi mogli posjetiti ili ima li na netu nasih radnji u kojima bi se moglo tako nesto kupiti. Naruciti pa bi ja kad dodzem odmah otisao po to prvo i sve to bi spenglo i nosio vamo. Treba li mi oruzani list :P :P

Navedi mi ove radnje ljubi te rodzak i onda cu ja sam potraziti ako tebe ne zakacim u augustu
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”