Dubinski - grunt.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 06 ruj 2006, 16:56

Jest vala Platil je bio legenda tada, svaka cast Seha, jos te pamcenje sluzi, a ne kao mene!!!!BISTROOOO
StariAlas


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 11 ruj 2006, 09:14

Evo ih...rade ko singerice :lol:
DAM je od 1966, a Mitchel tu negdje :wink:

slika

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 11 ruj 2006, 17:08

JOJ SJECAM SE OVE DAMOVE MSHINICE, JEST BILA MAKINA U TO VRIJEME,
StariAlas

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 18 ruj 2006, 13:15

Vjeruj da me perfektno sluzi i u ovo vrijeme. Prava dizalica :wink:

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 13 lip 2008, 09:00

Vozdrica

Eh evo i mene. Da se predstavim raja. Zovem se Jasmin Sehovic. Sigurno ce te se upitati da li sam nesto u rodi nasem Sehi. Jesam po ribarenju a po rodoslovu nisam. Zivim i radim u Finskoj. A tako je sudbina htjela da i ribarim u Finskoj. Vidim da je Seha postavio reportazu i slikovnu i usmenu o ulovima i ribolovu. Mislim da bi vas interesovalo i sta se ovdje na ovom skandinavskom sjeveru moze uhvatiti pa cu pripremiti jednu reportazu o tome. Inace sam jako mlad ribolovac po iskustvu ali ovdje sam odlucio da pisem jer se najvise bavim GRUNT ribolovom i imam do sada dobre rezultate. Cak sta vise ovdje neke ribe i ne mogu se uhvatiti bez grunta.

Istocno More ili Baltik kako ga svi poznaju je poznato po tome sto u ovom moru zive sve vrste ribe. Ono nije toliko slano tako da se susrecemo i sa saranom kojega posiju ponekad. To su uglavnom mali divljaci od 2-5 kila. Ali o tome vise u reportazi koju pripremam. Naravno zelio bih da znam kako da postavim tu reportazu na vasu stranicu i da li imam pravo na to. Inace sam savjestan covjek i ne zelim da radim nista sto nije po pravilima.

Vec sam se cuo sa glavesinom Sehom koji je vec poznat po druzenjima sa foruma i dopisivao sam se sa njim. Prvo sto sam ga pitao da li je on moj rodzak i buduci da je moj otac rodjen u Bileci a od mog oca rahmetli otac je isto rodjen u Trebinju mislim da smo nesto u rodu sa Alenom. Ali nismo kopkali po tome. Ja se inace spremam da u augustu dodjem u Bosnu. Volio bih kada bi se neko sa foruma ponudio da me odvede na neko od nasih mjesta jer tamo nisam ribario nikada. Pa ako organizujete neko od druzenja javite i ja cu da se prikljucim. Moja omiljena riba je SMUDZ i njega nekada lovim na grunt. Tako da cu vam o toj tehnici vec malo objasniti. Inace ribarim sa obale sto je jako pogodno jer mogu da dodjem na bilo koje mjesto. Bavim se ribolovom neke cetiri godine i nisam nesto iskusan ali :mrgreen: ono ko zelen ali volim to i volim druzenje sa ljudima koji to isto rade.

Imam jedno moto ko god se bavi ribom jako je strpljiv i drustven covjek tako da ste upravo upoznali takvog. Inace sviram instrument u koji sam zaljubljen vec dvanaest godina gitara. I uvijek kad se nadjem u drustvu ne zaboravljam stap i gitaru. Udice 6-8 i malo grunta montaza racva i stolica opleti. Eh kao sto Seha kaze volio bih oprobati upravo ovom montazom mrenu ali mislim da je to riba plovkarosa a mozda moze i na grunt sto da ne. Zelim da se druzim sa vama pa pisite i javite se. Inace nemojte mi zamjeriti pisem duga pisma ali mislim da vam necu dosaditi sa tim

CUJEMO SE
JASA BISTRO
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la svirac » 13 lip 2008, 10:07

Dobrodosao na forum! :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la Seha » 13 lip 2008, 11:10

Jasko dobro dosao na forum. Samo se opusti u uzivaj pisi do mile volje i pitaj sta ti padne na pamet.
Sto se tice reportaze slobodno se javi Senadu na mail imas kontakt mail na pocetnoj napisi kako to gore u Finskoj fercera ubaci koju lijepu sliku i uvjeren sam da ce ti mnogi posjetioci biti zahvalni sto si im pruzio sansu da pogledaju neke vode na kojim vjerovatno nikad u zivotu zabaciti svoje udice.
Sto se tice skupa tu ti nema organizovanih autobusa vec raja pici svojim vozilima. Ako vec budes u BiH kad bude skup nema frke za prevoz ako si u Sarajevu mozes samnom al da pod obavezno poneses gitaru a ja cu bocun vina :D .
Ako kojim slucajem skup bude zakazan u terminu kad nisi u BiH dobices moj broj u Sarajevu pa se javi da izletimo na jedan dan loviti malo smudja na Jablanickom jer sam ja cijeli august u i oko Bosne i Hercegovine pa valjda zakacimo jedan dan za zajednicki ribolov.

Bistro i sve najbolje
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 13 lip 2008, 11:57

Jooj Seha i ne znas koliko si me obradovao. Inace nisam ni s kim ribario u Bosni. Posalji mi broj na moj e-mail pa se cujemo. Nazvat cu te zlato moje. Sto se tice gitare nemam je u Bosni ali uvijek se moze naci nema frke.

A sto se tice bocuna ponesi i dva nece nam biti dovoljno. :lol:
Mozemo mi i sa bocunom izletiti ovako kad budem tamo. Prvo cu otici u Tuzlu da obidzem zenine ali nece to potrajati dugo. Naravno nazovem te i odmah jedan vikend ili kako ti vec odgovara idemo na Jablanicko. Ali hocu da prenocimo jer po noci najbolje uzima. Pa eto vidjet cemo. Naravno htio bih se vidjeti i sa ostalima. Sto se tice moje sviracke karijere i nisam neki. Samo me ne pogadzaj sa dobro starim sevdalinkama sve Isoviceve mogu i sve One sto je Himzo gulio mogu ali ne i one koje su jako stare. Ali uz bocun sviram i one ispod stola. :P

Inace volim meraklije pa nek bude tako.
Samo me nemoj izazivati kad ti pokazem kako pecam ja na finski nacin a ti na bosanski pa cemo vidjeti koji je prihvatljiviji. :o Eto ga
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 14 lip 2008, 00:13

Seha znam da se saran lovi tradicionalno kao na dubinski. JEdina razlika je sto ovdje imamo rod-pod i boile. Moze li se rod pod sa indikatorima sluziti i u obicnom dubinskom lovu ne samo na sarana? Htio bih isto tako da nabavim tako nesto sebi da imam jedan stalak na koji cu postaviti stapove kad lovim na dubinca. OVdje ima raznih imitacija indikatora. Imao sam jednu racvu na kojoj je bio Alarm ali nije me bas najbolje sluzila. Mislim da bi taj stalak bio idealan jer tako lijepo odvaja stapove jedan od drugog i vjetar ne uzrokuje micanje silka i pistanje alarma non stop. Da li si probao i da li je moguce nekako nabaviti ako je uputi me?
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la enko » 14 lip 2008, 17:19

Jasko kad budes u BiH slobodno se javi vodim te ja na jednu vodu kod Zenice da ganjamo sarana.Volja ti na moderno ili grunt.Slike sa vode mozes pogledat u temi Lov sarana.

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 14 lip 2008, 19:05

Eh vala super mozda navratimo i sa Sehom on je nesto govorio da ce me i on voditi na Jablanicko pa ako ne budemo tamo picili onda do Zenice vala mozemo. Meni je snaha iz Zenice poznajem taj kraj ali ne i vode toliko pa cujemo se i vidimo. Imas moju adresu posalji mi mobitel ili nesto da vas mogu pohvatati i supericka.

Hvala na ponudi druze.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la enko » 15 lip 2008, 14:34

Seha obavezno mora doc makar na 2-3 sata da sonira inace ce plivati na ramskom hehehehe.062 952 193 et ti moj broj pa se javi ako budes htio pecat.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la Seha » 15 lip 2008, 23:28

Nemoj da na Grahovcicima koristimo tebe kao umjesto sonara pazi izranjas samo kad vidis ribu preko 10+ kg :lol:.
Odradicemo Grahovcice ovo ljeto ako se bude vremena (citaj ako me zena neotruje zbog godisnjeg odmora provedenim na H2O).

Jasko tebi bi bilo idealno za ribolov smudja da kupis tripod sa buz barom (ako neznas kako izgleda ubacicu sliku) osim toga trebaju ti alarmi koje mozes relativno povoljno kupiti u BiH preporucio bi ti Fox koje imaju Adi i Enko jer tebi nisu potrebni intergalaticki modeli sa masom funkcija koje ces masno platiti a nikad ih prakticno neces koristiti. Osim toga trebao bi uzeti i takozvane svingere (vizuelne indikatore koji ujedno i zatezu strunu i omogucuju alarmu da "skonta" i najlukavije grizeve) jer se oni dosta bolje ponasaju od hengera kad imas bocni vjetar.
Ovu skalameriju mozes koristiti za sve ribe koje se love iskljucivo na dnu kako na moru tako i u slatkovodnim vodama.

Pozdrav i Bistro
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 07:21

to je sve tako lijepo kad ti meni objasnjavas ali bez slika ja te ne kontam ziv bio. Obradi mi slikovito temu ljubi te rodzak. Ja kasnim malo :P :P :P
Zarovi mi koju sliku svingera i hengera pa i taj pod pa da vidim kako izgleda pa da narucim kad budem mogao. Valja li.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinski - grunt.

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 07:37

Sta mislis mogao bi gefufnu namontirati sa cincilatorom za rap korito. Sta kazes mozda bi mi to bilo dobro.... :P :P :P
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”