PELAGICEVO 2008

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la AlaS » 10 ožu 2008, 21:24

daj karp brko sta predlazes koji je udarni termin za otic jedno 5 dana sa svom opremom vjrujem da se moze postaviti satorcic i zauzet 5 kvadrata trave za stapove
jer ti si veci sarandzija od mene ja pecam vec od djetinstva 5-6 god. to jest sad vec oko 20 godina sam na vodi i lovio sam svugdje tokom rata sam lovio po njemackoj i fancuskoj ali nisam nikad samo sarana lovio najvise sam soma ganjo to mi je merak al i druge kao pastrmke basove smudja i sve ostale al nikad morsku ribu
da neidem na of topic
predlozi mi mjesec kad je dobro tamo da nema puno guzve i to
slika
Bistro


Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la DinGo » 11 ožu 2008, 02:53

sve mi zaboravljamo, a majmuni svud okolo deru pare za pice i mezu.
daj ovdje 10, ondje 20, ovamo 10, tamo 30....
Nabijem ih sve i posebne revire i dozvole ovih gore i ovih dole.

danijel k
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:16 srp 2007, 09:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la danijel k » 11 ožu 2008, 15:07

Za Pelagicevo, da je dozvola i 100 km na dan nije puno,
koliko su ljudi ulozili u njega.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la labud » 11 ožu 2008, 16:22

danijel k je napisao/la:Za Pelagicevo, da je dozvola i 100 km na dan nije puno,
koliko su ljudi ulozili u njega.
trenutno najbolje jezero u BiH po mom misljenu

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la AlaS » 11 ožu 2008, 20:53

danijel k je napisao/la:Za Pelagicevo, da je dozvola i 100 km na dan nije puno,
koliko su ljudi ulozili u njega.

daj 100 km pa dokle ce se sad naguravati to jezero umalo pomisli da u njemu ima i zlatni ribica pa da postoji mogucnost za 3 zelje
slika
Bistro


diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la diver » 11 ožu 2008, 21:55

Ama ljudi dokle da se mlati prazna slama i govori to je nase i te fraze koje su odavno ispusile :roll:
Sto je svacije nije nicije to je stara poslovica a tako i ovdje ljudi napravili dobru vodu izvoli plati i lovi ako ti se nesvidja nelovi i gotova stvar a ja znam da u cijeloj BIH imam itekako dobrih voda samo gospšoda koja sa njima "gazduju" to nerade ni blizu kako treba :oops:
Bile su i firme nase pa sad ih pola neradi sta pola neradi 10% i sta trebamo sad razjebati i onih 10% sto su uspjesne :roll:
Svaka ljudima cast sto su napravili vodu o kojoj se nadaleko cuje

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la enko » 11 ožu 2008, 23:46

Neznam samo kako nekoga privlaci otici na vodu gdje ti je ulov 99% zagarantovan.Ok nekazem ja da tu ima nesto lose al brate divlja voda bi svakom ribolovcu trebala biti na prvom mjestu.To po meni i je car ribobolova da je prevaris.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la Seha » 12 ožu 2008, 12:46

Bas kao sto Diver rece raja mlatimo praznu slamu.
O ukusima se nikad nije moglo pristojno raspravljati a da se neko nenadje uvrjedjen.
Moje licno misljenje o komercijalnim vodama je takvo da su one idealne za krace izlete za sve one koji su ograniceni vremenom jer je populacija ribe takva kakva jest pa se na takvim vodama skoro garantuje dobar ulov. Zbog nedostatka prirodne hrane na vecini komercijalnih voda ribe ovise o ubacenoj hrani i samim tim konkurisu za svaki gram pa nije tesko sabrati 2 i 2 da je na takvim vodama ribolov dosta intezivniji nego na bilo kojoj divljoj vodi. To su idealne vode i za one ribolovce koji pocinju sa modernim saranskim ribolovom kako bi stekli samopouzdanje u mamce, sisteme,taktiku, rukovanje sa ulovom prilikom fotografisanja,vaganja i vracanja neozlijedjene ribe nazad u vodu.
Sto se tice cijene mislim da je cijena realna jer odrzavanje takve vode iziskuje dosta novca i rada. Nezaboravimo i takmicare jer sa ovakvom vodom oni imaju sve uslove za kvalitetna takmicenja i treninge o kojim ovise i rezultati na internacionalnim takmicenjima.

Bistro
Zadnja izmjena: Seha, dana/u 18 ožu 2008, 21:31, ukupno mijenjano 1 put.
slika

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la candr BN » 18 ožu 2008, 21:18

AlaS je napisao/la:ali pazi sad diveru ja da dodjem 5 dana na pelagicevo je jednako godisnja dozvola na sani ili bilo gdje u bih osim RS kod njih je 50 njihove dodju dvije godisnje dozvole za 5 dana na pelagicevo :D :D
a zar nije ljepse,kad vec imas vremena 5 dana da sastavis u komadu,da odes na neku divlju vodu?Pelagicevo je,kao i vecina revira,komercijalna voda za "instant" pecanje,za ljude koji nemaju vremena da 2-3 dana hrane mjesto pa da 4. ili 5.dan upecaju ili ne upecaju sarana.Ja kad imam slobodan citav vikend,ukljucujuci i petak najcesce izaberem Savu.Pelagicevo je odlicna tj najbolja saranska voda u okruzenju ali 5 dana bi mi cini mi se bilo dosadno.Sto se tice cijena,cuo sam da ima fly fishing revira u BIH gdje je cijena dnevne dozvole 40-50km i smatram da to nije puno dok god ima posjetilaca.Komercijalne vode ili popularno nazvane reviri su na zalost napravljene za ljude koji nemaju vremena a imaju para. :wink:

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la candr BN » 18 ožu 2008, 21:23

pardon,procitao sam samo 1. stranu posta.Nisam vidio da ima i druga gdje ste nesto slicno i napisali 8)

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la enko » 19 ožu 2008, 01:40

Seha je napisao/la:Bas kao sto Diver rece raja mlatimo praznu slamu.
O ukusima se nikad nije moglo pristojno raspravljati a da se neko nenadje uvrjedjen.
Moje licno misljenje o komercijalnim vodama je takvo da su one idealne za krace izlete za sve one koji su ograniceni vremenom jer je populacija ribe takva kakva jest pa se na takvim vodama skoro garantuje dobar ulov. Zbog nedostatka prirodne hrane na vecini komercijalnih voda ribe ovise o ubacenoj hrani i samim tim konkurisu za svaki gram pa nije tesko sabrati 2 i 2 da je na takvim vodama ribolov dosta intezivniji nego na bilo kojoj divljoj vodi. To su idealne vode i za one ribolovce koji pocinju sa modernim saranskim ribolovom kako bi stekli samopouzdanje u mamce, sisteme,taktiku, rukovanje sa ulovom prilikom fotografisanja,vaganja i vracanja neozlijedjene ribe nazad u vodu.
Sto se tice cijene mislim da je cijena realna jer odrzavanje takve vode iziskuje dosta novca i rada. Nezaboravimo i takmicare jer sa ovakvom vodom oni imaju sve uslove za kvalitetna takmicenja i treninge o kojim ovise i rezultati na internacionalnim takmicenjima.

Bistro
candr BN je napisao/la:
AlaS je napisao/la:ali pazi sad diveru ja da dodjem 5 dana na pelagicevo je jednako godisnja dozvola na sani ili bilo gdje u bih osim RS kod njih je 50 njihove dodju dvije godisnje dozvole za 5 dana na pelagicevo :D :D
a zar nije ljepse,kad vec imas vremena 5 dana da sastavis u komadu,da odes na neku divlju vodu?Pelagicevo je,kao i vecina revira,komercijalna voda za "instant" pecanje,za ljude koji nemaju vremena da 2-3 dana hrane mjesto pa da 4. ili 5.dan upecaju ili ne upecaju sarana.Ja kad imam slobodan citav vikend,ukljucujuci i petak najcesce izaberem Savu.Pelagicevo je odlicna tj najbolja saranska voda u okruzenju ali 5 dana bi mi cini mi se bilo dosadno.Sto se tice cijena,cuo sam da ima fly fishing revira u BIH gdje je cijena dnevne dozvole 40-50km i smatram da to nije puno dok god ima posjetilaca.Komercijalne vode ili popularno nazvane reviri su na zalost napravljene za ljude koji nemaju vremena a imaju para. :wink:
Kada ovako nesto napisu sarandzije kao Seha i Candr mislim da je suvisto ista vise dodati.

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la candr BN » 19 ožu 2008, 10:09

nikad nije suvise :lol: samo da me neko ne shvati pogresno.Kod nas su cijene dozvola(i zivota uopste) prilicno realne,ali standard i plate nisu,pa je naravno nerealno da neko ko ima platu 400km ode 2 dana na revir i da samo za dozvolu 40km!To je tuga :cry:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la enko » 19 ožu 2008, 19:57

candr BN je napisao/la:nikad nije suvise :lol: samo da me neko ne shvati pogresno.Kod nas su cijene dozvola(i zivota uopste) prilicno realne,ali standard i plate nisu,pa je naravno nerealno da neko ko ima platu 400km ode 2 dana na revir i da samo za dozvolu 40km!To je tuga :cry:
Ma smjesno je uopste raspravljati o cijeni na posebnim revirima.Neko je dao pare i normalno da ocekuje da mu se vrate.Stavio cijene kakve jesu i hoces neces niko te netjera.A realno dnevni izlaz na svim obicnim vodama je 10 km.Pa meni u Bugojnu na "posebnom reviru" Zanosovici naplatise izlaz 20 km a u jezeru ako ima 20 sarana Bog mene ubio.Ja opet volim dan na divljoj vodi vec dan na komercijalnoj.Ko ima komercijalnu vodu blizu onda ok logicno je da ce dan provesti na njoj jer mu je ulov 99% zagarantovan.

Avatar
carp-brko
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:04 pro 2007, 20:06
Lokacija:UGLJEVIK BiH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PELAGICEVO 2008

Post Postao/la carp-brko » 23 ožu 2008, 21:24

Postao/la AlaS dana pon ožu 10, 2008 8:24 pm
daj karp brko sta predlazes koji je udarni termin za otic jedno 5 dana sa svom opremom vjrujem da se moze postaviti satorcic i zauzet 5 kvadrata trave za stapove
jer ti si veci sarandzija od mene ja pecam vec od djetinstva 5-6 god. to jest sad vec oko 20 godina sam na vodi i lovio sam svugdje tokom rata sam lovio po njemackoj i fancuskoj ali nisam nikad samo sarana lovio najvise sam soma ganjo to mi je merak al i druge kao pastrmke basove smudja i sve ostale al nikad morsku ribu
da neidem na of topic
predlozi mi mjesec kad je dobro tamo da nema puno guzve i to

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Imas na njihovom sajtu sve informacije ,kad sta i kako.
A sto se tice satora i mjesta ,valjda ti se svidi jedno od postojeca 32.mjesta (boksa) .

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”