Smolućijada "2010"

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Avatar
Zlaja-TNT
Početnik
Postovi:22
Pridružen/a:06 pro 2009, 21:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Zlaja-TNT » 14 pro 2009, 17:54

BISRO !!! Super predlog po 40km po clanu ako onako nemoze pokriti troskove.Sto se tice sakova i vaganja , ja bi da sakovi budu obavezni jer sudia nemoze svaki sat vremena hodati ,vaganje se vrsi ujutru i predvece samo ako nije neka veca riba i amur u pitanju.I tokom noci ako sakovi se popune,u jedan sak mogu ici dvije ribe do 10 kg narvno ako je veliki sak.A mozemo i triput vagati ujtru popodne i predvece volio bi da tako bude bio ja sudija ili takmicar nevazno,ja znam da odo za par dana na pelagicevo zelim sliku na ovom preljepom snjegu a svakako javicu jel sta bilo BISROOOO!


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 14 pro 2009, 18:18

Evo, Soha mi je poslao ovu dokumentaciju.
http://www.bistrobih.ba/Smoluca_takmice ... MOLUCA.doc
http://www.bistrobih.ba/Smoluca_takmice ... moluca.doc
http://www.bistrobih.ba/Smoluca_takmice ... istici.doc
http://www.bistrobih.ba/Smoluca_takmice ... MOLUCA.doc
Klikom na svaki od ovih linkova downloadujete pojedini dokument.Skinite ih, procitajte, a ona eventualno napisite svoje sugestije i prijedloge.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 19:29

soha je napisao/la:dobro nam dosao roba, sto se tice kazana vina, bojim se da je to malo za nas....sto se tice kotizacije ja sam odmah rekao da je 40 km po ekipi premalo, i mislim da je najrealnije ovo sto je enko predlozio 35 km po clanu, a ako zafali nije tesko dodati jos...također i dalje mislim da je osim tog jagnjeta sto ga mislimo ispeci bilo lijepo organizovati i jedan kazan za kuhanje...a što se tice nagrada mislim da to ne treba biti takmičenje tog karaktera, i možda bi bilo najbolje od ovoga napraviti tradiciju i svake godine napraviti okupljnje ljudi koji promovišu "uhvati i pusti" pokret, te za nagrade predlažem da se odvoji nešto novca za kupovinu jednog pehara, koji bi trebao biti prelazni (ako ovo zazivi u tradiciju), te recimo dvije lijepe majice za pobjednicku ekipu sa natpisom recimo "SMOLUĆA 2010", a naredne godine "SMOLUĆA 2011", i tako redom a pehar da bude prelazni kao što rekoh, eto to je moj prijedlog za nagrade...
soha jarane niste me razumjeli u vezi kotizacije ja sam predlozio da bude 40 km po clanu a ne po ekipi,

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 19:32

a sto se tice kotlica imamo dva na raspolaganju i svakako je planirani da se skuha gulas i eventualno grah ja uzimam tu obavezu na sebe <rostilj> <drva> <titinpionir>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 19:36

Seha je napisao/la:Ako uspijete prolongirati do aprila postoji mogucnost da i ja akobogda dodjem na takmicenje.
Pozdrav za svu raju.

<vozdra> seha jarane evo izgleda da je prijedlog o prolongiranju dobio kvorum na svu srecu i bilo bi stvarno lijepo ako budes mogo uskladit svoje obaveze pa da i ti budes nazocan na smolucijadi <sunce>


zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 19:47

roba prijatelju dobro nam doso na forum i bistro bih u svakom slucaju hvala za vino sigurno ce nam dobro doci ,drago mi je da ovo oko organizacije ide dobrim pravcem svako da neki prijedlog i ja mislim da ce se vec sve uokvirit na nase veliko zadovoljstvo,eto sad samo da se dogovorimo kojeg januara da se vidimo na smolucoj da malo posjedimo druzimo se ,naravno pozelimo sve najbolje jedni drugima u novoj godini ,i naravno utanacimo jos neke detalje oko smolucijade .bistroooo <vozdra> <sunce>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 19:58

soha je napisao/la:dobro nam dosao roba, sto se tice kazana vina, bojim se da je to malo za nas....sto se tice kotizacije ja sam odmah rekao da je 40 km po ekipi premalo, i mislim da je najrealnije ovo sto je enko predlozio 35 km po clanu, a ako zafali nije tesko dodati jos...također i dalje mislim da je osim tog jagnjeta sto ga mislimo ispeci bilo lijepo organizovati i jedan kazan za kuhanje...a što se tice nagrada mislim da to ne treba biti takmičenje tog karaktera, i možda bi bilo najbolje od ovoga napraviti tradiciju i svake godine napraviti okupljnje ljudi koji promovišu "uhvati i pusti" pokret, te za nagrade predlažem da se odvoji nešto novca za kupovinu jednog pehara, koji bi trebao biti prelazni (ako ovo zazivi u tradiciju), te recimo dvije lijepe majice za pobjednicku ekipu sa natpisom recimo "SMOLUĆA 2010", a naredne godine "SMOLUĆA 2011", i tako redom a pehar da bude prelazni kao što rekoh, eto to je moj prijedlog za nagrade...
đesi soha aktivisto nas sta ima ,jarane mene sto se tice moze svakako kako se dogovorimo tako ce biti,koliko ja vidim ima dobre volje da se ovo izorganizuje da bude super,nije apsolutno nikakav problem ni u vezi nagrada ni pehara ,ima dobre volje od strane pojedinih trgovina ribomaterijalom da se malo ukljuce sa donacijom u sitnom priboru za nagrade ja sam malo nesto kalkuliso pa kad se vidimo u januaru prezentovat cu vam listu kupovine prehrambenih artikala i pica naravno da nam nebi zafalilo,mada sam siguran da ce skoro svako ponijeti i neku flasicu domace proizvodnje za tu priliku <vozdra> <sunce>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la soha » 14 pro 2009, 20:16

zajko, jarane, ja bez domacice ne hodam nikuda...od mene idu dvije flase najmanje... a vidjet cu i ja malo oko sponzorstva ako ne bude u parama onda bar u sitnom materijalu od ovih mojih trgovaca iz gracanice, pa cemo onda sumirati sve kad se nadjemo u januaru i vidjeti s cim se raspolaze...

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 20:36

imam jos jedan prijedlog za svu raju koja bude na smolucijadi,da svako ponese za sebe tanjir ili dva i escajg nadam se da nece biti tesko a time cemo znatno smanjiti kolicinu smeca koje cemo naravno pocistiti kad podjemo kuci. <vozdra> <sunce>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 20:40

senade jarane osjecaj se pozvanim da budes vrhovni sudac na takmicenju tako ces biti u prilici i da pravis fotke ,a ida obidjes svu raju za vrijeme toka takmicenja svoje bilvaktile pritke i cegrtaljke mozes ponijet nako da raja malo osvjezi sjecanje kako je to bilo kad si ti peco ribu hahahahahahah <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 14 pro 2009, 20:54

soha je napisao/la:zajko, jarane, ja bez domacice ne hodam nikuda...od mene idu dvije flase najmanje... a vidjet cu i ja malo oko sponzorstva ako ne bude u parama onda bar u sitnom materijalu od ovih mojih trgovaca iz gracanice, pa cemo onda sumirati sve kad se nadjemo u januaru i vidjeti s cim se raspolaze...
u redu soha ja vise apsolutno nesumnjam u tvoje sposobnosti.

mirza22
Đinđi-rinđi
Postovi:58
Pridružen/a:16 tra 2009, 17:25
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la mirza22 » 16 pro 2009, 23:02

ma ja evo malo gledam ove postove, predloge itd.
pohvale nema sta, al ste ga brate zakomplikovali.
nebi ja nista ni napisao al zajko me zagolica.
pa ja tetak reko da se plati minimum koliko bi kostalo i samo pecanje bez takmicenja u jednakom vremenskom intervalu. tj. 48sati. a ti me naljepi bemteje u zicagu.a opet ste dosli do te cifre.
bez 60km po clanu nema organizacije.moze se kalkulisati do sutra.
npr., janje 150km (brucelozno moze za 80km)(ali skoro 20 ljudi je u opciji, mozda neka veca zivotinja da se ubije), 2 kotlica 50km, pehar na hamecoj pijaci i da se ugravira ovo ono 20km, pehar bi isao pobjednickoj ekipi, dok izdvojis nesto crkavice za prvog teskasa et nek je i to 20km.i et pice da jebe rak raka 50km.
i eto moj tetak nabra se sve skupa bez cijene pecanja 290km minimum.
ako uzmemo da bi bilo npr.7pozicija puta 2 ribara puta 20 km= 280km
varijanta u kojoj bi po ribaru trebalo da se da samo 40km nije normalna, izuzev ako vlasnik jezera nece od tih para da finansira gore pobrojano.
ovo je naravno moj prijedlog.
a evo i moj stav: vlasnik jezera rekne cijenu svega toga, obezbjedi sve navedeno, ribar samo plati i prst u uho.
svugdje je tako al eto posto je ovo prvi put moze mala pomoc od raje.
mozda je za vecinu ovo malo ostro receno al sve ce to opet da dodje u 5 km gore dole.
ps:tetak penjes li se po banderama.

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 17 pro 2009, 14:14

mirza22 je napisao/la:ma ja evo malo gledam ove postove, predloge itd.
pohvale nema sta, al ste ga brate zakomplikovali.
nebi ja nista ni napisao al zajko me zagolica.
pa ja tetak reko da se plati minimum koliko bi kostalo i samo pecanje bez takmicenja u jednakom vremenskom intervalu. tj. 48sati. a ti me naljepi bemteje u zicagu.a opet ste dosli do te cifre.
bez 60km po clanu nema organizacije.moze se kalkulisati do sutra.
npr., janje 150km (brucelozno moze za 80km)(ali skoro 20 ljudi je u opciji, mozda neka veca zivotinja da se ubije), 2 kotlica 50km, pehar na hamecoj pijaci i da se ugravira ovo ono 20km, pehar bi isao pobjednickoj ekipi, dok izdvojis nesto crkavice za prvog teskasa et nek je i to 20km.i et pice da jebe rak raka 50km.
i eto moj tetak nabra se sve skupa bez cijene pecanja 290km minimum.
ako uzmemo da bi bilo npr.7pozicija puta 2 ribara puta 20 km= 280km
varijanta u kojoj bi po ribaru trebalo da se da samo 40km nije normalna, izuzev ako vlasnik jezera nece od tih para da finansira gore pobrojano.
ovo je naravno moj prijedlog.
a evo i moj stav: vlasnik jezera rekne cijenu svega toga, obezbjedi sve navedeno, ribar samo plati i prst u uho.
svugdje je tako al eto posto je ovo prvi put moze mala pomoc od raje.
mozda je za vecinu ovo malo ostro receno al sve ce to opet da dodje u 5 km gore dole.
ps:tetak penjes li se po banderama.



ČESTITKE !!! :wink:
slika

100% CARPING

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la soha » 17 pro 2009, 17:56

e pa momci ja se ne bih sloziuo s vasom matematikom i mislim da je 40 Km sasvim dovoljno po clanu... barata se cifrom od oko 20 ucecsnika ovog skupa puta 40 Km jednako je 800 KM... 200 KM Edi za koristenje jezera za ostale troskove ostane 600 KM, neka jagnje bude oko 200 KM ostaje jos 400 Km za ostale troskove dakle pice, dva kotlica za gulas i grah, za kruh, salate i ostale zajebancije... sto se tice nagrada mislim da cemo zajko i ja uspjeti od sponzora osigurati neke sitnice sto cemo dakako vidjeti poslije nove godine kada se sastanemo na jezeru...takodjer bi trebalo i sa vlasnikom Edom ugovoriti konacnu cijenu jezera za ta dva dana da se zna na cemu smo... (nadam se da nece pretjerati jer je i njemu u interesu da se promovise jezero)...eto matematika je takva da kaze da bi 40 KM po clanu bilo sasvim dovoljno... ako ne bude dovoljno uvijek se moze dodati, tako da oko takvih stvari ne treba praviti problematiku ili kao sto seha jednom rece ne treba izmisljati toplu vodu... bitno je jedino da nas ima hvala bogu i da smo spremni da se druzimo, a takmicenje neka bude u saasvim drugom planu...eto toliko od mene za sada..

mirza22
Đinđi-rinđi
Postovi:58
Pridružen/a:16 tra 2009, 17:25
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la mirza22 » 17 pro 2009, 18:35

bistro soha.
nisu momci nego samo ja "tetkovo".moze neko da se nadje prozvan.
slazem se sa tobom al mi nesto puno 20 ribara.
opcija od 200km je dobra ako to edo prihvati.
ja nesto sabra 7 pozicija (aktivnih).
ne znam mozda grijesim ili se ide hajd da naguramo sto vise.
pozdrav

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”