spin KUP KONJIC 02.10.2011

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la senad » 14 lis 2011, 15:51

Amcho, prodje deset dana, a nigdje ni slika ni izvjestaja za pocetne stranice :(
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la amcho » 14 lis 2011, 22:07

Evo i mene prilično umornog uopšte a i privode se bitne stvari u Konjicu tak oda i sutra i prekosutra idem dole da se nešto definiše,ali o tome poslije i na drugoj temi što se tiče samog takmičenja ja sam pa malo je reći prezadovoljan pa sam nešto i napisao još ranije pa ću Vam predočiti kako i treba.

Učestvovalo je 26 ribolovaca i veliki broj posmatrača. Pobjednik je Igor Kraišnik - Monstrumko sa najvećom ribom-Potočara od 31,5 cm.Kao nagradu dobio je štap awa shima Axeon engage 2.10 i zidni sat sa grbom OSR Konjic. Svi učesnici su dobili prigodne zahvalnice.Bilo je ulova naravno sve divlja riba.Pala je i jedna Meka, ali manjih primjeraka od pobjednikove potočare.Puno ribe u gornjem sektoru, ali nažalost izuzetno neaktivna,a po meni najveći razlog je neprilagođeno kretanje oko vode jer znam ako se jednom preplaši sjene zaboravi tu ribu bar na Neretvi.Ručak,piće i sve ostalo je bilo extra.Donešene su velike klupe,stolovi ... ugođaj za 10.Prisustvovali Dnevni avaz i TVSA.Na TVSA će biti emisija u trajanju 45 minuta naredne Nedelje u terminu 17,30-18,15 a za reportažu u Dnevnom avazu ću javiti.Ovo će biti sad sam siguran tradicionalni turnir koji će dogodine biti na drugoj lokaciji, a tada će biti i još bolje stanje sa ribom pa da se mogu merakati oni koji su na to navikli. Čestitke domaćinu i hvala svim Vama koji ste došli, učestvovali i podržali ovo takmičenje na bilo kakav način.
Bistro

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la amcho » 14 lis 2011, 22:27

2 dana prije takmičenja zove me Jahura Predsjednik OSR Konjic da nađemo 3 velike autohtone potočare i ubacimo u revir.Čisto da bude adrenalina i da ostanu tu na mrijestu.Kasno je to bilo.Legao u kretev presabiram sve detalje.Jesam li šta propustio.Perfekcionista sam.Ne volim ništa slučajno.Ne bih da se ubacuje matičnjak.Opet me strah šta ak one bude riba nikako radila.Duga je to bila noć za mene.Puno duža od one naredne pred takmičenje.Stalno na mobitelu.Ustajem pijem kafu u 07,00.Budim Dženana.Ma jok rekoh ubacivati.Kaže koji ti je .urac kakva riba.Vidim da je iza sna.Mrmlja ništa ga ne kontam ionako.Jasno govorim.Nemoj ubacivati ništa.Biće šta Bog da.Zovem Amira.Provjeravam sve detalje.Spisak je to da šta ne zaboravim.Sve je OK.Ništa ne brini kaže ti si svoje odradio.
Pakujem varalice,provjeravam sve ostalo.Sat zvoni 04,30.Tuš.Monstrumko )Igor kasnije pobjednik kup-a) zove da izađem.Ja sam već pred vratima.Pije se kafa na EP pumpi u Blažuju.Nervozan sam.Ne zbog takmičenja.Sam od sve dobro prođe.Prva je organizacija.
Okupljanje je počelo na OMW pumpi.Dolazimo moja malenkost i 2 Igora iz Sarajeva oko 06,20.Na pumpi još jedna Sa ekipa.Kemo Šalaka i kompanija tj njih 3ca.Odmah potom dolazi šef ribočuvarske službe Amir Mušinović,Predsjednik OSR Konjic Dženan Jahura,Dinoslav,Bero reporter Avaza, ekipa TVSA,dolaze Mostarci Mario i Gusar sa svojom ekipom,javljaju se Svirač,Rama i Spiner i Samke da su već skoro na stazi.Zovem Pjevca,Pehara i Tibora oni kasne jer nema šanse da Pjevac ustane prije 7.Nemam Borisov (državni prvak) broj njih 3ca dolaze.Zovem Pjevca da ih prozovu dokle su.Krećemo oko 07,30 kad se kafa slegla, onako, svi redom.Do Glavatičeva nas prati magla i držala se do skoro 08,30 na vodi što je i bilo dobro.Zatičemo ribočuvare usmjeravaju ljude kuda i kako ići. Lijepa dobrodošlica.Neko ide preko vode, neko okolo preko mosta.Tu smo nas 12-15.Kažem hajmo preko mosta da vidite teren koji ne možete vidjeti sa donje strane.Pogledam sa mosta vidim ispod jednu ljepoticu cca 50 cm i srce nam trepti.Monstrumko kaže ova je moja.Znam da ispod i vidi se sedra i dubina 3 metra ima strašne Meke.Voda lagano ide.Sedra užasno ružno postavljena za bacanje sa lijeve obale.Mali vodostaj znao sam voda bistra ko suza.Češljao sam taj teren prije 40 dana kad je repka imala trening znam da ima ribe.Divlja je užasno plašljiva.Njih šaljem na polaznu tačku ja se vraćam u auto zaboravio tabele i evidenciju za takmičenje.Spuštam se kraticom, Svirač (Eldin) me zove na mob ja se kližem padam na ledja preko štapa,osjetim bol na desnoj nadlaktici. Vidim zgulio nadlakticu ništa posebno.Srce mi tuče vadim štap ispod sebe.Čitav je.Hladan me znoj oblio.Drveni meredov koji je bio na leđima nije izdržao 96 KG.Ljut pomalo mislim da na ovome ostane.Gazim Neretvu na prelivu, osjetim hladna nije dobro.Naglo je to nije bila takva prije 7 dana.Gazio sam.Sunce progrijava. Dolazim na polaznu tačku prozivam ostale vidim brušenje kuka,neki zabacuju valjda ne mogu da isčekaju.Dolaze Čapljinci, ostali ljudi nervozni 09,00 smirujem situaciju šaljem TVSA da priča sa judima da ubiej malo nervozu.Previše adrenalina. Krešo sa svojima kasni, neću da počinjem dok se ne skupimo.Vidim popis ljudi, 26 takmičara razmišljam o zahvalnicama,hrani,terenu.Već vidim sitnice tj male greške.Ništa ozbiljno.Znam biće gužve svi će na 2 udarna mjesta krenuti.Skupili se svi upoznajem ljude ukratko sa detaljima.Kreće ribolov.Idem okolo na donji dio.Vidim Krešo Paradžik stari vuk prati me.Nisam ni došao traže se kalupi sa mjerama.Riba.UH, extra.Ne znam ko je.Spuštam se dalje čujem još 2 poziva sa gornje strane.Zovem javljaju 2 Igora iz Sarajeva digli po 1 i Menso Bara iz Konjica 1.Komentarišem Kreši riba radi.Ciljao sam Meku znam gdje je ima, ali pitanje je bilo radi li.Do mene Tibor iznad njega čovjek zapomaga, neiskusan, zaletio mu se zubatak na leptira.Češljam pola sata taj dio ništa. Tibor uporan kao i ja.Znam da ga tu ima, ali prepao se. Nema ga na mapi. Idem u gornji dio da malo progovorim sa ljudima.Žale se slabo radi riba onako usput.Vidim par riba ni da prati.Sve bacam.Sustižem Monstrumka kaže gore ima ribe,ali neće.Jedna ekipa je prosla vodom do vrha odmah na startu kaže mi on. Odmah znam da je sva prepadnuta.Idem uzvodno jačim tempom u hodu skidam 0,18 stavljam 0,14. Znam da me čeka mirna voda i plašljiva riba.Vidim ribe,bacam vučem voblera,prolazi iznad riba one ni da mrdnu.Potapam vrh štapa pod vodu jer ih plaši i kada silk para površinu vode.Nevjerovatno. Bero reporter se javlja sa balkona ruševne kuće iznad same vode.Kaže baci ovdje vidim ih 10 ak i to povelike.Nemoguće baciti gdje kaže jer su na mom dijelu tu vrbe sa rastinjem.Probijam se ne znam ni ja kako.Prvi leptir kratak šut.Drugi na Vrbu.Kidam.Opet bacam.Dobar.Ali ništa ne prati.Još par pokušaja.Ništa.Sve stoji.Idem uzvodno do ispod mosta.Obalom okolo već me prošla 2 Igora.Vidim ribu, njih 10-12 povećih.Pola sata bacam sve.Ništa.Zadnja opcija Megabass i ludi twich.Poletiše 3-4 uh srce mi zalupa kad stadoše nakon 2 metra.Ko ono "vidi levata konta mi ćemo uzeti".Ponavljam slično.Ništa.Stoje ko ukopane.Vidim koliko je sati.Idem dole.Vidim Tibora kažem mu on se spremi gore sa silikoncima da proba.Na polaznoj ostajem rekoše mi Tibor digao tu Meku.Bacam idem do kraja spuštam panther martina na same sedre.Čupao sam je sa njim prije 10 dana.Sve se nadam vodeći se onom: da ne guzi lijep, već uporan.Maximalni rizik.Gubim 2 za 5 minuta.Počnem sklapati štap.Gledan na sat 12,55.Ispod mene traže mjerni kalup vidim neko prevario jednu.Oj rekoh vidi sad ko će reći Igoru da je neko zabio u zadnjoj minuti.Bila je 26 cm, Igor uzima prvo mjesto.Vidim već se članovi Uprave sa gledaocima navadili na grah i pivu.Pridružujem im se.Dolaze svi ostali.Dolazi i šampion.Od srca mu čestitam i govorim dobro došao na Neretvu majstore. Sve ostalo se vidi iz slika koje će pokušati pokazati idilu Glavatičeva.Bistro Vam drugovi

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la amcho » 14 lis 2011, 22:32

slike sam poslao administratoru na e-mail pa neka posltavi koje hoće i koliko hoće.Ja sam ih sa 5-15 mb skidao na 650 kb.Fotografije su od Bere Nizića aka geronimo sa foruma

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la senad » 17 lis 2011, 21:55

Prvi SPIN Kup na rijeci Neretvi
U organizaciji OSR “Konjic” – SPIN sekcije ovog Udruženja, 02.10.2011. godine, na rijeci Neretvi je organizovano takmičenje u lovu ribe varaličarenjem.
Na takmičenju je učestvovalo 26 takmičara a prisutan je bio i veliki broj posmatrača.
Najbolji na takmičenju je bio Igor Kraišnik iz Sarajeva koji je kao nagradu dobio štap Awa Shima Axeon Engage 2.10 i zidni sat sa grbom OSR Konjic, a zahvaljujući najvećoj ribi koju je ulovio – potočari dugoj 31.5 centimetara.
Bilo je još ulova, ali ne kako se očekivalo – uzrok je najvjerovatnije buka i hodanje vodom velikog broja ribolovaca, gdje je plahovita neretvanska riba bježala i postajala neaktivna.
Poslije takmičenja, ručak, piće i druženje za deset!
Takmičenje su medijski ispratili TV SA i Dnevni avaz.
Nadamo se da će ovo takmičenje postati tradicionalno, što je i želja svih učesnika.
SPIN sekcija OSR Konjic
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Ilir
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:21 srp 2008, 21:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la Ilir » 15 svi 2012, 17:01

BISTRO

hajmo malo početi pričati o Spin kup-u kako reče Amčo da će bit tradicija, pa da se to i održi <championvanja> :234:
Ajmo Amčo, ajmo Konjičani, što se dešava, što je plan za ovu sezonu. Govorite

BISTRO
slika

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la amcho » 15 svi 2012, 17:33

Biću brz pa da ti kažem da će to biti najvjerovatnije u Junu. 3 Nedelja u Junu, gotovo sigurno. Dok se neke slike poslože u narednih 10-14 dana. Poznata je staza i svi drugi detalji.Samo ću reći ne bacajte Japance i ne stavljajte manje od 0,18. Biće dernek na vodi :grin:

Avatar
Ilir
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:21 srp 2008, 21:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la Ilir » 16 svi 2012, 09:31

BISTRO

zaboravim uvijek pitati što je bilo sa video zapisom sa prvog kupa u Konjicu, jel Muha išta napravio od toga, volio bih da imam jednu kopiju DVD-a. Znam da je ekipa snimala.

BISTRO
slika

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la amcho » 17 svi 2012, 12:17

Ilir je napisao/la:BISTRO

zaboravim uvijek pitati što je bilo sa video zapisom sa prvog kupa u Konjicu, jel Muha išta napravio od toga, volio bih da imam jednu kopiju DVD-a. Znam da je ekipa snimala.

BISTRO
imam ja DVD. Snimim ti jedan

Avatar
Ilir
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:21 srp 2008, 21:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: spin KUP KONJIC 02.10.2011

Post Postao/la Ilir » 21 svi 2012, 16:35

BISTRO

pa što čekaš

BISTRO
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”