Gregorac

Ovde postirajte teme koje su o ribolovnim tehnikama, priboru, sistemima i ostalim stvarima, a koje ne pripadaju u druge teme, ili su uopštene za sve teme

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Gregorac

Post Postao/la senad » 24 svi 2012, 21:42

Evo nekoliko slika ove interesantne ribice
P1010951.JPG
P1010952.JPG
P1010953.JPG
P1010954.JPG
P1010959.JPG
P1010962.JPG
P1010963.JPG
Biologija kaže: To je morska riba i iz mora ulazi u rijeke i jezera. Mrijesti se od travnja do srpnja. Mužjak gradi gnijezdo od vlaknastog materijala i potiče jednu ili više ženki da udu u njega. Jaja se izliježu u 5–20 dana. Mlade čuva mužjak. Spolna zrelost se postiže nakon 1–2 godine. Rijetko živi više od 4 godine. Plodnost iznosi 90–450 jaja po ženki. Hrani se beskralježnjacima (uglavnom crvićima, račićima i ličinkama kukaca), samo ponekad malim ribama. Prije se je koristila za proizvodnju ribljeg brašna u nekim dijelovima Europe. Danas ima malo komercijalno i sportsko značenje. Uobičajeno se drži u akvarijima, i često se koristi u nastavne svrhe.

Što me iznenadilo, ovaj primjerak je uhvaćen u jezeru Salakovac, i to nije bio sam, ali kad je prijatelj ubacio i drugog u istu flašu, nastupila je žestoka borba pa je tog drugog vratio.

Stanište: Živi u mnogim dijelovima Europe, naročito u područjima koja nisu jako udaljena od mora. Pojavljuje se u širokom rasponu voda od mora do rijeka i jezera svih vrsta. Zimuje u morima na dubljim mjestima. U Hrvatskoj ju nalazimo u vodama jadranskog sliva (Mirna, Krka, Neretva). Populacije iz rijeke Mure (dunavski slijev) se smatraju unešenima.

Nisam ga nikad prije vidio uživo niti sam znao da ga ima u Neretvi.

Evo i jedan video o ponašanju ove ribice
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cBX8hWuiHTk[/youtube]
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gregorac

Post Postao/la Seha » 25 svi 2012, 15:40

Ima ga kod mene u DK na svakom koraku ne samo u fjordu i rijekama vec i u jezerima koja nemaju dodir sa morem.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale tehnike, sistemi, uopštene stvari o ribolovu”