ZA I PROTIV

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la OSX » 21 ožu 2008, 21:47

haha, a tema bas posiroka... otprilike, o svemu....


Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la DinGo » 22 ožu 2008, 16:55

Ja bih se samo osvrnuo i napravio opasku na izjave; "ribi pokloniti zivot"
nekoliko puta na forumu citam istu izjavu u kontekstu hvale, sto je totalno van logike i zdravog razuma.
Svi mi uzivamo u ribolovu i naravno da je ribolov sam po sebi steta za prirodu (u svakom slucaju) ali u
nama ljudima, prihvatljivoj mjeri jer je zbog naseg "gusta".
Sto se tice ovakve izjave, primjernije bi bilo koristiti "samo sam joj ugrozio zivot" ili "samo sam je napatio"
a ne "poklonio sam joj zivot".
Mene ovdje samo smeta ovako glupa izjava jer zaista kada vracam ribu, uvijek pomislim
"izmori i ja nju i ona mene, valjda ce prezivjeti to sto sam joj uradio"

Znaci, ono sto sam htio reci, mi ribari ugrozavamo prirodu i toga svaki skolovan i dobro odgojen covjek treba biti svjestan,
a nikako se ne brinemo za nju nekakvim "poklanjanjem zivota". Kako neki opisuju svoj ribolov, mogle bi im se dati nagrade za humanost :shock:
a gdje je humanost u, radi zabave, lovljenju i mucenju riba.
Oni koji ribu love radi prehrane, njima svaka opravdanost. Mi koji lovimo C&R, mi smo samo "katili" i nemojmo se zavaravati.

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la sehic » 22 ožu 2008, 17:47

Bistro Šeha.Odlučio sam ove godine na Jablaničkom izabrati jedno mjesto koje nije napadnuto i krenuti sa prehranjivanjem i privlačenjem šarana.Nabaviću i boile mada su one ovde novitet i pokušaću da šarane priviknem jer koliko ovde jezero postoji niko još nije lovio šarane na njih.Kao što ti reče rad,rad i samo rad i biće rezultata.A kolega
DinGo je otišao u dubiozu što se tiče C&R.Tu bi i Sigmund Frojd imao posla da piše o psihologiji riba i njihoj patnji pri izvlačenju.Moje mišljenje je ipak da je ljepota uhvatiti i ponovo pustiti ribu koja će se za vrlo kratko vrijeme oporaviti od šoka i povreda.To je sve riješila majka priroda.
Bistro za Esu,Šehu,OSX,DinGo i ostale iskrene sportske ribolovce za koje sam po komentarima zaključio da su takvi.
sehic

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la Seha » 22 ožu 2008, 18:37

DinGo je napisao/la:Ja bih se samo osvrnuo i napravio opasku na izjave; "ribi pokloniti zivot"
nekoliko puta na forumu citam istu izjavu u kontekstu hvale, sto je totalno van logike i zdravog razuma.
Svi mi uzivamo u ribolovu i naravno da je ribolov sam po sebi steta za prirodu (u svakom slucaju) ali u
nama ljudima, prihvatljivoj mjeri jer je zbog naseg "gusta".
Sto se tice ovakve izjave, primjernije bi bilo koristiti "samo sam joj ugrozio zivot" ili "samo sam je napatio"
a ne "poklonio sam joj zivot".
Mene ovdje samo smeta ovako glupa izjava jer zaista kada vracam ribu, uvijek pomislim
"izmori i ja nju i ona mene, valjda ce prezivjeti to sto sam joj uradio"

Znaci, ono sto sam htio reci, mi ribari ugrozavamo prirodu i toga svaki skolovan i dobro odgojen covjek treba biti svjestan,
a nikako se ne brinemo za nju nekakvim "poklanjanjem zivota". Kako neki opisuju svoj ribolov, mogle bi im se dati nagrade za humanost :shock:
a gdje je humanost u, radi zabave, lovljenju i mucenju riba.
Oni koji ribu love radi prehrane, njima svaka opravdanost. Mi koji lovimo C&R, mi smo samo "katili" i nemojmo se zavaravati.
Posto vidim da si se "natakario" na mene i moju izjavu nazvao me ovakvim i onakvim to samo govori od kakvog si DINGO materijala napravljen, i koliko postujes misljenje drugih.
Opaska ti je krajnje sik !
Ja kad bi bio kao ti " logican,pametan,skolovan.dobro odgojen i svijestan koju cinim stetu prirodi kao ribar................ Nikad ali bas nikad vise nebi otisao u ribov! Sad se skontaj koliko tvoj post odise zdravim razumom i divi se svojoj urbanoj velicini !

Da Dubioza Kolektiv kojim slucajem zna za tvoj potencijal vec bi davno pjevali tvoje stihove

Nisam ti ribo poklonio zivot
Vec ga ugrozio

Eeeeee ti nastavi meni se neda jer zbog ovakve vrste bolesnih komentara lagano gubim zelju da ikad vise ista napisem na mjestima gdje ce anonimci sakriveni iza nekog nicka moci nekontrolisano srati do besvjesti !

Da nebi kvarili koncepciju teme javi se na PP ako jos nesto treba da pojasnim .

Alen Sehovic Seha
slika

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la sehic » 22 ožu 2008, 19:47

Šeha nam se naljutio.
sehic


OSX
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:26 ruj 2006, 14:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la OSX » 22 ožu 2008, 19:56

S pravom... ni loptu ne pojedemo kad se izigramo...

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la diver » 22 ožu 2008, 20:38

Neznam ljudi cemu ovo vise vodi :oops:
Clan sam mnogih foruma od Austriskih ,Njemackih,Svicarskih i gotovo svih u zemljama EX YU ,normalno uvijek me tamo uputio neko od kolega ili gostiju ribolovaca .
Prvo sto mi u zadnje vrijeme jako smeta a to je nepostivanje starih clanova ovog foruma sto se mora postovati ako hoces da te ljudi "prime u CLUB" jer nakraju takvi ljudi su i stvorili ovaj forum kao i nas Seha :D .
Naravno to nedaje pravo tom istom da se osjeca nimalo povlastenim al bi novi clanovi morali imati respekta :D .
Sto se tice C&R a ja sam ribar koji taj kodeks postuje neznam Dingo kako bi ti to drugacije nazvao nego poklanjanje zivota jer nazalost u nasoj BIH ljudi nose gotiovo sve sto izvucu van vode :cry:
Pazi ja nekad provedem na Uni i po 15 dana da nadmudrim mladicu ,pored vremena potrosim i novca za otrgnute varalice ,uhvatim ribu POKLONIM joj zivot i nastavim dalje.Sad ja pitam tebe sta sam trebao da je zakoljem da je nepatim :lol:
Fala bogu imam u drustvu mnogo istomisljenika i takvom "patnjom "smo od Une napravili sigurno jednu od top 5 rijeka za lov mladice u EU,na kraju to potvrdjuju gosti iz cijele EU :D
Cini mi se da upravo ti Dingoneki dan napisa post u kom osudjujes ljhude koji danima raubaju ribu i to je za svaku pohvalu al po tvom zadnjem postu ispade da oni nepate ribu i da su pravi humanitarci u svijetu ribolova :D a ne mi C&R ribari
Toliko od mene i trebalo bi da razmisle neki clanovi kad otvoreno napadaju neke od pionira ove stranice dali je to pravi nacin i dali cine dobro ovom sajtu ili lose ,kako je krenulo pomalo se sve svodi da se samo ceka i REZI ko ce sto napisati da se udari kontra pa makar to nemalo nikakve veze sa ribolovom.
Stvarno mi je zao al najbolje da Senad vidi sta i kako jer ovako nece ici dalje
Bistro vam od Divera ili kako god hocete neznam vise jeli i to dobar pozdrav mozda je neko zakljucio da to treba drugacije da se zove

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la AlaS » 22 ožu 2008, 21:19

bistrooo
Ja sam novi na ovom forumu i jos pomalo rovim po starim temama i postovima i mogu vam reci da do sada sto sam zakjucio 80% textova svodi se na kojekakve prepirke i kontre sto kaze RONIOC sa UNE a ovih 20 % sam mogao naci veoma dobre informacije i zahvalan sam tim ljudima za korektne info.
Ovo nije vezano za Sehu i DinGA vec od samog starta ovog sajta se to vidi

Sta vi mislite jeli to do nekih ljudi na forumu ili to lezi u nasem MENTALITETU

ps.bosanci su takvi kad su gladni i bosi onda su svi dobri a cim jedan jede bijeli kruh i obuje cizme odma nevalja
slika
Bistro

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la sehic » 22 ožu 2008, 23:09

Šeha je King i on treba da bude toga svjestan.Nikakvi komentari ne bi trebali da utiču na njega pa tako ni ovi zadnji.Otišlo se u toliku dubiozu da bi i Frojd pozavidio pojedincima na iscrpnim analizama boli ribe pri izvlačenju.
Bistro BiH.
sehic

alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la alar » 22 ožu 2008, 23:55

BISTRO RAJA!!! HMMM STA DA KAZEM?A VOLIO BI NESTO RECI!SEHU POZNAJEM LICNO, DIVERA TAKODE, SENADA ISTO, ZANDERA POGOTOVO, A AMIRA DA I NE GOVORIM.TO SU STARI CLANOVI OVE STRANICE I JOS MNOGI DRUGI NE SAMO ONI.TO STO SU STARI CLANOVI NEDAJE IM SE NIKAKVO PRAVO DA RECIMO NEKOG UVRJEDI ILI NEST RUZNO O NEKOM KAZU.A ONI TO I NERADE STO JE JAKO VAZNO TO SU ISTINSKI RIBOLOVCI I LJUDI KOJI DAJU DOSTA TRUDA I ZIVOTA ZA RIBOLOV.E SAD SVI NOVI CLANOVI STRANICE SIGURNO IMAJU DOBRODOSLICU I SUPER JE DA NAS JE VISE DA IZMJENIMO ISKUSTVA ITD.IJA SAM NEKAD BIO NOVI CLAN I ZNAM KAKO SU SE PREMA MENI ODNOSILI SVI STARI CLANOVI SA BISTRO BIH.NIKAD NISAM IMAO PROBLEMA NITI SAM BIO USKRACEN NEKE POMOCI ILI NEKOG ODGOVORA.KAD JE DOGOVOREN SUSRET U BOS KRUPI SVI SU PRAVOVREMENO BILI OBAVJESTENI ZNACI DOSAO JE ONAJ KO JE MOGAO,ZELIO I NARAVNO IMAO VREMENA.JA SAM LICNO OTISAO I BILO MI JE DRAGO UPOZNATI NOVE PRIJATELJE PO STAPU.E SAD JEDNA JAKO VAZNA STVAR DALI DOZVOLITI NEKOME DA SAD DOBRE ODNOSE VECINE CLANOVA REMETI I KVARI NE I NE !!!.SVAKI NOVI CLAN BI TREBAO DA MALO PROCITA STARE POSTOVE DA PREGLEDA MALO PRODROBNIJE PA DA ONDA PROCJENI BILO KOGA SA STARNICE.JER RECIMO JA PRIMJECUJEM U ZADNJE VRIJEME DA DOSTA CLANOVA NE DOLAZI VISE NA STARANICU A MOJE MISLJENJE JE DA JE TO SAMO ZBOG OVAKIH PREPIRKI.AKO NEKO IMA U PLANU DA DIREKTNO RADI NA UNISTAVANJU STRANICE BISTRO BIH TO JE SIGURNO NEKA LJUBOMORNA NEINTELIGENTNA BUDALA.ZATO RIBARI MOJI DRAGI NOVI I STARI IMAMO ISTI ZANAT IMAMO ISTE IZGOVORE KOD ZENA KAD PODEMO U RIBU ILI KAD NESTO KUPIMO ISTE SNOVE O KAPITALNIM RIBAMA,O NEOSTVARENIM PUTOVANJIMA I JOS DOSTA TOGA.NEKVARIMO ONO STO NAM POMAZE DA IZMJENIMO ISKUSTVA NAUCIMO VISE I UPOZNAMO NOVE PRIJATELJE PO STAPU BISTRO!!!

esso
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:04 vel 2008, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la esso » 23 ožu 2008, 06:17

Bistro moji prijatelji ribari i sve pohvale i priznanja, kao što Diver reče, pionirima ove stranice, najzaslužnijim za njen kvalitet i posjećenost.
Pratim ovu stranicu nekih godinu i po dana, a registrvan sam zadnjih pet mjeseci. U ribolovu sam nekih četrdesetak godina, ali uvijek nađem nešto novo, nešto nepoznato što me zainteresuje i nastojim da saznam što više o tome. Da bih saznao sve o stranici i njenim posjetiteljima, morao sam pročitati sve priloge i komentare od njenog osnivanja pa do danas. 715 postova g-dina Šehe, video zapisi, komentari, uopšte kompletna aktivnost na stranici, je za svaki respekt i pohvalu. Mogli ste primijetiti da su nam neka razmišljanja različita, ali mi ne daje za pravo da Tog čovjeka vrijeđam ili napadam, naprotiv. Doći ćemo mi do zajedničkog mišljenja sigurno, ali na ljudski i u komuniciranju pristojan način. I ne samo On, još dosta članova i prijatelja ove stranice su svojim komentarima i prilozima dale doprinos njenom kvalitetu i bogatstvu informacija.
I ja sam kao i g-din Šeha pobornik da se sve stvari, gdje dolazi do sukoba mišljenja, rješavaju putem PP, koji je ujedno i način da se ljudi i bolje upoznaju i približe stavove. K ada, u većini slučajeva, komentarišemo ili odgovaramo na komentare drugih, ne znamo ništa o osobi kojoj odgovaramo ili sa kojom „razgovaramo“ putem foruma ili postavljenih priloga. Ne znamo njegovu dob, šlolsku spremu, posao kojim se bavi, mjesto gdje živi...
Sa Takvim ljudima se „razgovara“ kao i sa nepoznatim osobama sa kojima se po prvi put susrećemo u svom neposrednom okruženju, stim što smo u prednosti kada tu osobu fizički vidimo ispred sebe i samim tim imamo neke informacije o njoj.
Da rezimiram: Birajmo riječi i komunicirajmo međusobno na ljudski, dostojanstven način uvažavajući svačije mišljenje, bez vrijeđanja i omalovažavanja. Ako neko vrijeđa nekoga bez razloga, isto to čini i sa ostalima koji cijene i dijele mišljenje onoga koji se omalovažava.
Mi ribolovci često se nađemo u situaciji da nam je potrebna pomoć drugih na vodi, što zbog nevremena, bolesti, ujeda zmije, sunčanice, nedostatka pribora i sl. Zamislite situaciju da vam u takvom slučaju pomoć pruža i vaš život ovisi o osobi koju smo napadali, vrijeđali i omalovažavali putem ove i sličnih stranica. Dva različita mišljenja mogu se usaglasiti, a i ne moraju, birajući riječi i izraze koji neće iritirati drugu stranu. A dobar dio nas radi suprotno, što je apsolutno pogrešno.

Međutim, i ovo je dio teme ZA I PROTIV i dobro je da smo se dohvatili i toga, a neki su to, nažalost, direktnim primjerom osjetili i na svojoj koži. Naći ćemo mi rješenja, ne brinite, jer sve dosada rečeno je dobar put da neke stvari ispravimo i promijenimo, prvo polazim od sebe, i nađemo pravi put do cilja, a to je NAĆI RJEŠENJE KAKO POBOLJŠATI KVALITET STRANICE I KAKO STVORITI BOLJE USLOVE U SPORTSKOM RIBOLOVU, ELIMINIŠUĆI DOBAR DIO NEGATIVNOSTI I LOŠEG KOJI GA PRATE I KOJE SU PRISUTNE.

Neki komentari se odnose i na manjkavosti i loše formilisane stvari u Zakonu i Pravilnicima o slatkovodnom ribarstvu, sa punim pravom, pa bih sredinom slijedeće nedelje, ako se slažete, otvorio diskusiju i po ovim pitanjima uz prethodno pripremljen prilog.

Bistro i nastavite,

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la enko » 23 ožu 2008, 17:48

DinGo je napisao/la:Ja bih se samo osvrnuo i napravio opasku na izjave; "ribi pokloniti zivot"
nekoliko puta na forumu citam istu izjavu u kontekstu hvale, sto je totalno van logike i zdravog razuma.
Svi mi uzivamo u ribolovu i naravno da je ribolov sam po sebi steta za prirodu (u svakom slucaju) ali u
nama ljudima, prihvatljivoj mjeri jer je zbog naseg "gusta".
Sto se tice ovakve izjave, primjernije bi bilo koristiti "samo sam joj ugrozio zivot" ili "samo sam je napatio"
a ne "poklonio sam joj zivot".
Mene ovdje samo smeta ovako glupa izjava jer zaista kada vracam ribu, uvijek pomislim
"izmori i ja nju i ona mene, valjda ce prezivjeti to sto sam joj uradio"

Znaci, ono sto sam htio reci, mi ribari ugrozavamo prirodu i toga svaki skolovan i dobro odgojen covjek treba biti svjestan,
a nikako se ne brinemo za nju nekakvim "poklanjanjem zivota". Kako neki opisuju svoj ribolov, mogle bi im se dati nagrade za humanost :shock:
a gdje je humanost u, radi zabave, lovljenju i mucenju riba.
Oni koji ribu love radi prehrane, njima svaka opravdanost. Mi koji lovimo C&R, mi smo samo "katili" i nemojmo se zavaravati.
Neznam dal bi plako ili se smijao na ovakav post.Znaci oni sto danas odnesu 30 kg ribe radi prehrane oni su humani a ovi sto vrate to su klatili jel???Znaci ja sam klatil sto pustim ribu punu ikre nazad a onaj sto ubije tu ribu i jos plus 1000 buduce mladji on je human??Znaci trkaci konji bi se trebali ubijati poslije svake trke jer su jadni izmoreni i izmuceni pa bolje ih ubiti???

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la DinGo » 23 ožu 2008, 18:19

moj seha tebi dijaspora udarila u glavu, nisam ja nsta protiv tebe rekao nego protiv izjava "poklonio ribi zivot"
zvuci mi glupo takva izjava. A nisi ti jedini koji je rekao tako.
sto se tice moje anonimnosti, pa mislim da jedini ja na ovom forumu nisam anonimno prijavljen, samo trebas pogledati profil ili bi po tebi trebao u potpis zakaciti kucnu listu :?: .
to sto si se ti pojavio u par navrata na maloj tv hayat, necini te poznatom licnosti, uostalom
zaista nisam rekao nista protiv nekoga nego protiv recenice o poklanjanju zivota.
neko rece trebam ja postovati starije clanove foruma. neznam sta je tu mislio, mozda da treba posjecivati forume i "slusati" a nedo Bog "komentarisati"
da se nebi uvrijedili stariji clanovi foruma. Pa ja sam neke od najuspjesnijih foruma u nasoj drzavi napravio, podigao na noge i prodao i smijesno je meni govoriti o kulturi koristenja foruma.
Sto se tice raubovanja, to nema nikakve veze sa ovim sto sam ja napisao. Lijepo sam rekao upecati ribu radi klope i mislim da se to nikako nemoze povezati sa raubovanjem, kako neko spomenu.
Neznam odkuda ovolika sila, neznam stvarno cime sam se to na sehu "natakario" kako rece. Ako je tako shvatio, pa i to me zaboli. Uostalom ako je ovo forum na kome mozes biti clan
dok se ne uvrijedi seha na neciji komentar, onda jebiga. Pogotovo na komentar koji je samo po njemu, postavljen da bi njega uvrijedio. :?:
Ja sam ribar i zaista ribama nepoklanjam zivot nego ga ugrozavam radi svog zadovoljstva, a ako ko misli da radi drugacije pa moze to fino reci a ne reagovati kao seha na koga bih se stvarno trebao "natakariti" nakon ovakve nekulture.
Seha jeste dobar ribar jer peca u vodama u kojima riba uzima i na stipaljku (kako neko na forumu rece) a u glavi je aspirin. Izvrijedja me javno i onda kaze javi se na PP ako imas komentara. :shock:
Respekt za Dubioza Kolektiv, dobro sviraju.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la Seha » 23 ožu 2008, 22:09

Bez komentara, sve si ti vec objasnio tako da je svaki komentar suvisan.
slika

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la sehic » 24 ožu 2008, 01:01

Da nastavim za ribolov iz čamca.Po Federalnom pravilniku o načinu,alatima i sredstvima kojima se obavlja ribolov u članu 12 se kaže"Sportsko-rekreativni ribolov obavlja se samo sa obale ribolovne vode,bez upotrebe čamaca i drugih sličnih plovnih objekata i naprava.
Iznimno od odredbi stava 1.ovog člana upotrebu čamaca za obavljanje sportsko-rekreativnog ribolova određuje korisnik ribolovnog područja."
Za interesantno u navedenom pravilniku iznosim i to u članu 8 stoji "sportsko-rekreativni ribolov smije se obavljati sa najviše dva ribolovna štapa sa po dvije udice i jednim ribolovnim štapom sa plovkom i jednom udicom.
Odredba iz stava 1 ovog člana ne odnosi se na umjetni mamac-varalicu."
Član 9 istog pravilnika kaže "sportsko-rekreativni ribolov salmonidnih vrsta riba(sve vrste pastrve,mladice,glavatice i lipljene) smije se obavljati samo s jednim ribolovnim štapom.
Ribolovni štap iz stava 1.ovog člana smije imati najviše jedan umjetni mamac(mušicu ili varalicu)bez utega."
U članu 10 se kaže "Iznimno za odredbe stava 2.člana 9 pri vršenju sportsko-rekreativnog ribolova na ostale vrste riba mogu se koristiti svi prirodni i umjetni mamci,osim ikre.
Zabranjeno je loviti ribu uz upotrebu strane (alohtone)vrste ribe(žive ili mrtve) kao mamca.
Treba naglasiti da sam ove članove iznio iz Federalnog pravilnika o načinu,alatima i sredstvima kojima se obavlja ribolov dok takođe postoji Federalni zakon o slatkovodnom ribarstvu.
Eso je napomenuo da će otvoriti posebnu temu za rasprvu o istima pa ćemo to sačekati jer nije naodmet znati sve zakone i pravila a ne dolaziti sa nekim u sukob mišljenja zbog nečije neinformisanosti.
sehic

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”