KONKURS OPSTANKA

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
rakitnica
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:29 pro 2010, 00:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la rakitnica » 11 sij 2011, 23:15

Dragi ribari BISTRO!!!!!
Moram Vas obavijestiti da je Ministarstvo u našem kantonu raspisalo KONKURS ZA DODJELU VODA NA UPRAVLJANJE.Po završetku istog nadam se da čemo se vidjeti na NERETVI u ribolovu odnosno druženju.Ovim putem bih se još jednom zahvalio svima Vama na dosadašnjoj saradnji i podršci.U nadi skorašnjeg susreta i saradnje BISTRO.


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la senad » 11 sij 2011, 23:49

Nek' vam je sa srećom!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la Seha » 12 sij 2011, 14:21

Bistro i cuvajte nam Neretvu.... Nema ih stotinu nakih ;)
slika

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la kenan_sa » 12 sij 2011, 14:25

Ja ono ko Pitar pa moram ovako. "I krv svoju za neretvu moju". Sa ovim reizborima u udruzenju ste nam unijeli malo nade da ce ponovo biti sve kako treba. Vidimo se dole. Bistro...
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la zlaja » 12 sij 2011, 20:00

Dovoljno je vidjeti Neretvu sa magistralnog puta i zaljubiti se u onu boju za čitav život, želim vam sve najbolje


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la adi » 21 sij 2011, 20:57

Vidim na dopredsjednik nece pa moram ja <jelmekotrazio> . Mi smo bili u srijedu 19.01. na vanrednoj skupstini U.S.R Konjic koje se bori i rukama i nogama za opstanak ( to mozete vidjeti i iz vijesti na stranici ). Naravno prenjeli smo nase pozdrave i podrsku i takodje danas poslali "pismo podrske" ispred naseg udruzenja. Fakat je zalosno da jedno udruzenje koje datira od davne 1926 god. dodje u situaciju da se raspadne i ugasi. Srecom imaju sada mlade ljude i voljne da urade sve da udruzenje opstane i da ga iscupaju iz dubioze. Nek im je sa srecom i sve sto mozemo uciniti i sto je u nasim mogucnostima tu smo <titinpionir>
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la zlaja » 21 sij 2011, 22:18

Velež i Neretva su vječni,mi ljudi samo prolazimo <titinpionir> Sve što je dobro zapada u krizu jer su takva vremena ali mi pojedinačno moramo raditi i utjecati da bude bolje, ja sam se angažirao za Krivaju a imam posao,pa trčim honoralno pa kuća,žena,djeca i opet imam kad,samo treba zapet...

rakitnica2011
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:22 sij 2011, 17:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la rakitnica2011 » 23 sij 2011, 00:55

BISTRO!
Sumnjam da čete proči na konkursu jer iza stoje veliki IGRAČI.Po uslovima se da primjetiti da Vam Bubalo neče dozvoliti radi svojih interesa,i sami znate da je Konjic njegov.IPAK SRETNO I DA VI DOBIJETE.

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la kenan_sa » 23 sij 2011, 02:28

? ! ?
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la Kovach » 23 sij 2011, 04:32

Ako vam Bubalo ne da saglasnost za prijavu na konkurs izadjite javno u medijima sa tom informacijom i pokrenite inicijativu za njegovu smjenu. Mada mozda i nece biti neke fajde od toga, ali nek se bar i on prevrce, nek nije rahat. To i jest zlo sto ljudi smatraju da je jedan grad vlasnistvo nacelnika. Nije mu ga caca u amanet ostavio, niti mati donijela u mirazu, to je grad svih nas, Konjicana prvenstveno, ali i nas Bosanaca i Hercegovaca. Zasto dozvoliti bilo kome da se tako ponasa prema nama i nasem dobru. On moze cacevinu tako harciti, ako je ima, a gradske novce i dobro jednog grada je dobro svih gradjana i niko nema pravo samovolje. Dosta je vise seljakanja i samovolje pojedinaca. Nedajte se konjicani!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la Seha » 23 sij 2011, 21:44

Nadam se da ce Konjicani naci snage i nacina da isplivaju iz ove trenutne krize i da ce iz ovoga izaci jaci nego ikad..
Nedajte se !
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: KONKURS OPSTANKA

Post Postao/la adi » 24 sij 2011, 11:48

evo i pisma podrske koje smo poslali Konjicanima:

U.G. O.S.R. „Konjic“
Sarajevo, 21.01.2011. godine



Poštovani,

Ispred Udruženja građana „Bistro!“, Bosna i Hercegovina, i u svoje lično ime, želim da vam uputim riječi podrške u ovim danima kada je u pitanju opstanak vašeg Udruženja, danima koji su možda najteži u vašoj, skoro 80 godina dugoj tradiciji.

Zbog današnje sveukupne situacije u Bosni i Hercegovini, neuređenosti u skoro svim segmentima, sportsko rekreativni ribolov je gurnut na potpunu marginu.Sportsko ribolovna Udruženja su, zahvaljujući blagoj zakonskoj regulativi i nedovoljnoj podršci nadležnih (organa lokalne samouprave, inspekcijskih organa, policijskih službi, pa i sudskih organa) prepuštena na samostalnu borbu sa svim vidovima krivolova i očuvanja ribljeg fonda i borbu sa zagađivačima koji i pored dokazanih prekršaja ne budu sankcionisani.

I u ovakvim, gore navedenim uslovima kojih ste i sami svjesni, Vaš entuzijazam i želja da promijenite stanje na vodama, da sačuvate našu ljepoticu Neretvu, gorsko oko Boračko jezero i ostale vode o kojim ste, kao Udruženje, vodili brigu od 1927. godine, nailaze na prepreku uzrokovanu razmišljanjem o ličnoj koristi, interesima lokalnih moćnika, i nakardnim privatizacijama koje bi i privatno privatizovali.

Predstojeći konkurs za dodjelu voda, raspisan od nadležnog ministrastva, nije Vaš ispit kakvi ste Vi kao Udruženje – to je ispit nadležnog ministarstva da li poštuje Zakon, i one koji nisu samo uzimali od voda, nego im i davali. One koji vode brigu o vodama jer se brinu za budućnost svoje djece i šta njima ostavljamo. One koji će, ukoliko ministarstvo padne na ovom ispitu, zahvaljujući trkom za profitom privatizacijskih tajkuna, svojoj djeci kanjone rijeka, mekousnu pastrmku, glavaticu i mnoge druge autohtone vrste riba pokazivati samo na slikama.

Kroz istoriju, od osnivanja Vašeg Udruženja, mnoge i lijepe ali i ružne stvari su se izdešavale. Vi ste to preživjeli.
Želimo Vam da preživite i ovaj konkurs i dobijete vode na upravljanje, te da i oni koji odlučuju kome će se dodijeliti vode shvate da su oni prolazni, a da su rijeke vječne.
Mi, ribolovci, tako mislimo.
Da li i oni dijele naše mišljenje, saznaćemo kroz njihovu odluku.

S nadom da se vidimo na otvorenju ribolovne sezone,



____________________
Adnan Osmanagić
Predsjednik U.G. „Bistro!“,
Bosna i Hercegovina
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”