SOPRTSKO RIBOLOVNI SAVEZ FEDERACIJE

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ne kontam!

Post Postao/la senad » 17 sij 2007, 20:23

Ne kontam, Lemi, ko je i kakav komentar obrisao?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 17 sij 2007, 20:27

Pa podrzao sam tvoju akciju a u vezi ove teme,medjutim vidim da nejma mog komentra.Dakle komentar je bio na ovoj temi!
Bistro!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 17 sij 2007, 20:36

To je vjerovatno jedan od izgubljenih postova nakon pada servera i stranice. Ja ne brisem komentare i do sada sam tome pribjegao svega dva puta.I kad obrisem, obavjestim toga ciji su komentari bili.
Vidis da smo i Armin i CandR i ja ponovo pisali svoje postove jer su i nasi nestali kod ovih problema sa stranicom.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 17 sij 2007, 21:10

U tom slucju SE IZVINJAVAM!!
Bistro!!!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 17 sij 2007, 21:17

Sve OK, Lemi :wink:
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 22 sij 2007, 02:32

Izgleda da su ovi iz SRS F BiH odlucili da smanje cijenu dozvola. Nece ih nikako stampati tako da cemo ove godine loviti bez dozvola. :lol: Mala sala naravno, ali sta oni misle pa jos je mjesec dana do otvorenja sezone, jos nisu izvrsili ni distribuciju dozvola. Kad cemo mi udruzenja zavrsiti sa prodajom. Ovo je stvarno krajnje neozbiljno i bezobrazno. Moze li iko na bilo koji nacin uticati na njih, pa ugasit ce i ovo malo udruzenja sto je ostalo. Svaka vam cast gospodo iz SRS F BiH, a nama jos veca cast sto vas trpimo. :evil:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 05 vel 2007, 20:05

Kako saznadoh, 17.02. ove godine u Fojnici će biti skupština SRS F BiH, pa da vidimo hoće li iko ijedne riječi reći o ovim stvarima o kojim mi diskutujemo. Mislim da ću i ja otići, samo da vidim kako to sve izgleda, da li će iko od delegata skupštine diskutovati o problemima sa kojima se susreću Udruženja, ili će to sve proći nezinteresovanim dizanjem ruku i usvajanjem svega ponudjenog na glasanje.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Skupstina

Post Postao/la Kovach » 19 vel 2007, 00:01

Eto, odrzana je i famozna Skupstina, a izvjestaj imate na stranici. Senad i ja smo bili tamo, jad i tuga. Ono je Bogu plakati pa ljudi se kolju izmedju sebe po Kantonima i Udruzenjima, a boli ih briga sto ovi pljackaju Savez. Njih interesuje iz kojeg ce Udruzenja biti clan upravnog odbora, a sto taj Upravni odbor ne radi svoj posao nije ih briga. Dozvole niko nije ni spomenuo, kao ni polaganje ispita ( bar dok sam ja bio prisutan, a otisao sam ranije jer vise nisam mogao slusati gluposti). Ljudi su dosli na Skupstinu da na njoj rjesavaju probleme Kantonalnih saveza koje ocito ne mogu sami rjesiti. Za njih imam jedan prijedlog "UKINITE KANTONALNE SAVEZE JER VAM NE TREBAJU". Ljudi zgadilo mi se kad sam vidio da je gospodi iz Saveza glavni cilj usvajanje Izvjestaja i aminovanje njihovog nerada i lopovluka. Zato sam otisao prije glasanja jer ne zelim da ucestvujem u tome. Poceli su i ribe i ribare djeliti po nacionalnoj osnovi. Na prijedlog za clana U.O. jedini komentar je bio "Nemoze mora biti HRVAT radi nacionalnog balansa". Kao da nam nije svima isti cilj kao ribarima, nego se mora znati ko je Hrvat, Musliman ili Srbin.Sto bi rekao narod "JADNA MAJKO JADNIJEH SVATOVA". Ocekivao sam diskusije oko dozvola, propusta u Zakonu, polaganja ispita, dodjela voda i drugih problema koji nas ribare tiste, ali od toga nije bilo nista. Samo svadje i bespotrebna prepucavanja, a kasnije Boga mi i psovke i vrijedjanja. Sve ono mi je licilo na one, gluho bilo, politicare. Cak je jedan od delegata u jednom trenutku zacepio usi ne zeleci slusati delegata iz Mostara koji je iznio i dobrih primjedbi na (ne)rad Saveza. na ovaj nacin njima nemoze niko nista. Jedino Finansijska policija i inspekcija im mogu dohakati. Definitivno poslije ovoga sam odlucio da ne idem vise ni na jednu Skupstinu dok se nesto ne promjeni. Zasto bi sam sebe kaznjavao da slusam onoliki broj gluposti u jednom danu. Dosli ljudi na Skupstinu ni Zakon o slatkovodnom ribarstvu nisu procitali pa izmedju ostalog na hodniku ubjedjujem Predsjednika Saveza da su oni bili obavezni organizovati komisije koje imenuje Ministar i organizovati polaganje, a on kaze "Ma gdje to pise". Drugi apsurd je da je jedna od tacaka dnevnog reda bio Prijem novih clanova u Savez, a Predsjednik u jednom od izlaganja kaze da se clan Saveza postaje automatski nakon uredno izvrsene registracije. Tako su ove godine zaduzili ŠRU"DOLJANI" Jablanica sa markicama, a ljudi nemaju ni kapi vode nego koriste nasu Doljanku. Kad sam pitao to Rifeta kaze , "raspravi sa Vjekom". Vazne su pare, a sto se krsi Zakon nije bitno. Bistro svima i nemojte da vas ovo demoralise. Bitka je njihova, ali ne i RAT.

Do konacne pobjede !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 19 vel 2007, 11:56

Kovacevicu prijatelju ovo je jad i tuga..
Pa jebem mu misa malog toliko dobrih ribara i prvenstveno ljudi koji vole ovaj sport ,a da nikao ama bas niko nepopizdi ,i svrgne ove ."/!##¤¤¤¤&% sa vlasti.Zalosno je i to sto evo glatko provlace kurvu politiku ,i u ovaj sport.
Nema nam druge nego sastaviti jednu ekipu koja ce podici hajku na sadasnji savez.Slijeganjem ramena necemo nista dobiti (tu nepije vode pametniji popusta). Svakim danom nepovratno gubimo dio po dio neceg sto je nase Bosansko i Hercegovacko.
Bas kao sto kazes Finansijsku Police ima natovarit na vrat ali ,i strance ako vec mjesaju nacionalizam u sport.
Daj da se radi nesto konkretno da osnujemo neki odbor koji ce stati na rep ovom javasluku u savezu!


slika

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 19 vel 2007, 22:57

Bistro ribari
Ija sam prisustvovao toj famoznoj skupstini na kojoj se nista posebno nije desilo.
Cak ni od najava pojedinih clanova presjednistva ribolovaca federacije nije bilo nista , kao imali su nekakav radni sastanak prije na noc i sve su se "dogovorili".
Tresla se gora rodio se MIS.
Izgleda da jos nema dovoljno pravih ribara i ljudi da kaze gospodi Rifetu i ostalima "ako fali 45000 km gdje su gospodo ,a ne da sute kao da se nista nije desilo.
Zbog toga se neslazem da treba ukidati kantonalne saveze jer netreba porediti sve sa tuzlanskim kantonom u kojem blago receno vlada haos .
U USK kantonu se zna tacno koje gdje i gdje mu je mjesto ,pogotovo sto taj isti savez jako puno radi i nastoji dogovoriti sa resornim ministarstvom najbolji modus za dodjelu voda koji bi isao na ruku bas udruzenjima.
Koliko sam upoznat a upoznat sam jako puno barem sto se tice USK kantona izgledi su veliki da vode ostanu kod onih kojima i pripadaju po svim pa i po bozjim zakonima :D
BISTRO od DIVERA sa JEDNE JEDINE 8)

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 20 vel 2007, 00:29

Seha jarane uvjerio sam se da nema dovoljno pravih ribara jer koliko sam mogao skuziti na Skupstini da je bilo mnogo vise onih koji cuvaju Rifeta i ostalu bratiju nego onih koji su za njihovu smjenu. ovakvu istu situaciju sam dozivio kad smo mi mjenjali Predsjednika Udruzenja. I sve dok nije vecina bila za to nismo ga ni smjenuli. Na nekoliko zestokih komentara protiv rukovodstva Saveza dobar dio delegata je reagovao kao da ih brani. Vjerovatno imaju neke sitne carove sa njima. A sto se tice USK diver jarane i vi imate svog predstavnika koji je u nekoliko navrata bio nagrlatiji braneci Rifeta, u nekim trenutcima reagujuci malo i bezobrazno. To sve govori da u USK ima ljudi kojima ovo sve itekako odgovara. Isti slucaj je i sa predstavnikom naseg kantona i tako redom. Zato treba mjenjati vecinu clanova Upravnog odbora. Pa je li logicno da Predsjednik SRS F BiH ne postuje Zakon i predstavnik njegovog Udruzenja javno kaze da su prodavali i da ce prodavati i ove godine dozvole po nizoj cijeni i nikom nista. To samo moze kod nas u BiH, oni koji su se slomili radec da se donese Zakon (kako sami kazu) sad taj isti Zakon ne postuju. Vidjet cete mucke sa polaganjem ribarskih ispita i verifikacijom kojekakvih certifikata. Zasto nisu rekli od koje to komisije ce verifikovati ispite. Pa u BiH niko nije polagao ispit cini mi se od 1968, a verifikovace se ispiti polagani do prije donosenja Zakona (do 2004.). I jos jedan apsurd, kad se zakuhalo oko smjene Rifeta onda iscupaju iz Statuta da Sekretara imenuje Upravni odbor, a u svim normalnim Statutima stoji da Sekretara imenuje Skupstina, kao sto imenuje Predsjednika i clanove U.O. Kad je sve naopako neka je i to, a Hajru Vricica niko ne podrza kad je covjek insistirao na izmjeni Statuta.

nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

bistro!!!!

Post Postao/la nemam pojma » 20 vel 2007, 17:29

evo da vas prvo pozdravim sve nakon dugo dugo vremena
i molim vas posto nemam zivaca da citam onaj izvjestaj sa skupstine, jer sam se nakon pet recenica nanervirala, samo da kazem da mi se ipak najvise svidja onaj sto je zacepio usi iako je pomalo balago receno nekulturno hhihihihihihi
nego imam ja jedno pitanje za Donji Vakuf :)
nije provokacija zaista me zanima koji je pravi razlog sto ne mogu bugojanci pecati u vakufu i obratno ili je ovo laz koju plasiraju pojedinci, ako ne moze da znam sto ne moze ili ako moze ima li kakvih posebnih uslova.
u bugojnu nema ribe pa zato pitam :?
ili bice da ja ne znam pecati :!:

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 21 vel 2007, 01:02

Bistro ribari
Tacno je Armine da je presjednik USK kantolnalnog saveza branio Rifeta ,
al ne zbog Rifeta vec zbog gosp. Midzica i to je pravi razlog njegovih istupa .
Medjutim onakav stav i ona prica jos niti jedanput se nije desila niti cese desiti na nasoj kantonalnoj skupstini jer to bi znacilo njegovu automatsku smjenu .
Svi mi na USK imamo jako dobre vode i nemoze se desiti da neko nekog drzi u saci sto ovaj nema atraktivne vode ,sto je slucaj u vecini kantona.
A sto se tice smjene sekretara vise necu da spominjem njegovo ime nije vrijedno, Armine pa nema brate volje vidio si i sam od 58 clanova koliko je prisustvovalo skupstini nije bilo 10 za njegovu smjenu dakle covjek radi "dobro posao" :D
Moje misljenje je da ce stanje ostati ovakvo do dodjele voda i udruzenja koja budu imala srece i znanja da dobiju svoju vodu sa savezom ce imati toliko malo veze da ce biti i nebitno ko je sekretar
Toliko od DIVERA
sa JEDNE JEDINE 8)

podvodna
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:22 vel 2007, 14:41
Lokacija:Mostar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Hajro Lopina

Post Postao/la podvodna » 22 vel 2007, 15:23

Armin Kovačević je napisao/la:Seha jarane uvjerio sam se da nema dovoljno pravih ribara jer koliko sam mogao skuziti na Skupstini da je bilo mnogo vise onih koji cuvaju Rifeta i ostalu bratiju nego onih koji su za njihovu smjenu. ovakvu istu situaciju sam dozivio kad smo mi mjenjali Predsjednika Udruzenja. I sve dok nije vecina bila za to nismo ga ni smjenuli. Na nekoliko zestokih komentara protiv rukovodstva Saveza dobar dio delegata je reagovao kao da ih brani. Vjerovatno imaju neke sitne carove sa njima. A sto se tice USK diver jarane i vi imate svog predstavnika koji je u nekoliko navrata bio nagrlatiji braneci Rifeta, u nekim trenutcima reagujuci malo i bezobrazno. To sve govori da u USK ima ljudi kojima ovo sve itekako odgovara. Isti slucaj je i sa predstavnikom naseg kantona i tako redom. Zato treba mjenjati vecinu clanova Upravnog odbora. Pa je li logicno da Predsjednik SRS F BiH ne postuje Zakon i predstavnik njegovog Udruzenja javno kaze da su prodavali i da ce prodavati i ove godine dozvole po nizoj cijeni i nikom nista. To samo moze kod nas u BiH, oni koji su se slomili radec da se donese Zakon (kako sami kazu) sad taj isti Zakon ne postuju. Vidjet cete mucke sa polaganjem ribarskih ispita i verifikacijom kojekakvih certifikata. Zasto nisu rekli od koje to komisije ce verifikovati ispite. Pa u BiH niko nije polagao ispit cini mi se od 1968, a verifikovace se ispiti polagani do prije donosenja Zakona (do 2004.). I jos jedan apsurd, kad se zakuhalo oko smjene Rifeta onda iscupaju iz Statuta da Sekretara imenuje Upravni odbor, a u svim normalnim Statutima stoji da Sekretara imenuje Skupstina, kao sto imenuje Predsjednika i clanove U.O. Kad je sve naopako neka je i to, a Hajru Vricica niko ne podrza kad je covjek insistirao na izmjeni Statuta.
:oops: Hajro je jedan od razbijača jedinstvenog udruženja u Mostaru. Dozvole je pečatio pečatom mjesne zajednice Drežnica. Jedini interes Hajre Vričića je LOVA. Nikada nije udicu zabacio, a o radu familijarnog udruženja iz Drežnice kraj Mostara ne treba puno trošiti riječi. Idealan partner za Vjeku Arapovića.
podvodna

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 22 vel 2007, 16:22

Podvodna na kom dijelu lovis????

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”