Potreban ribarski ispit ???

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Potreban ribarski ispit ???

Post Postao/la stuka » 21 lip 2006, 20:01

Vozdra

Jel ovo fakat da sad treba nekakav ispit polozit da bi se pecalo ili je ovo samo za takmicare? Kako ovo funkcionise u stvarnosti? Sigurno dobra stvar ali ne mogu zamisliti da funkcionise u BiH ??


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 21 lip 2006, 21:10

Suskalo se malo o toj temi na proslom forumu.
Navodno od sljedece godine svi moraju polagati , a ja posto sam i iz redovne skole bjezao u ribolov izgleda da mi preostaje samo da sjednem do Anglera pa prepisat barem za prolaznu ocjenu (zadovoljava) :D
Bio je takav dogovor ako nas Prezidento neprovali i zakljuci nam keca za kraj godine :?

Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ribarski....

Post Postao/la admin » 21 lip 2006, 21:28

Kao sto rece Seha, malo smo cumurali i o tome na tom starom forumu. Valjda ce biti nesto od toga, ali kako treba, a ne samo jos jedan razlog za uzimanje para.A Seha, znas da je meni president obecao da ce me oboriti, moracu mu se malo slihtati da promjeni misljenje.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 21 lip 2006, 22:03

Senci "majstore" ja sam konto nabubat "napamet" i onda aksham prije polaganja staviti zakone o slatkovodnom ribarstvu pod jastuk.Kad izadjem pred komisione ima da biflam "ko voda"..
Plan CVAJ je da podmitim komisiju sa porcijom cevapa i po jednim Drennan cristal wagler-om ! :D
Imas li ti kakav plan da dohakamo tom polaganju ili si se pustio "ko riba niz vodu" ?

stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la stuka » 21 lip 2006, 22:15

Seha majstore gdje zive one crvenperke-giganti :shock: ?? U sljunkarama(majdanima) gdje sam ja ucio zanat crvenperke su rijetko postajale vece od 20cm i bile su skroz uske a ne onako siroke ko babuske? Da se ne krizaju sa saranom :wink:
Zadnja izmjena: stuka, dana/u 22 lip 2006, 22:16, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 22 lip 2006, 01:07

ima ba Crvenperki da ti dah stane, ja sam najvece fato na Dunavu kod Vukovara prije rata,,,,, zavisi sve gdje ih pecas licno na Savi kod Brckog odakle sam ja, nisam nikada uhvatio vece od pola kilograma i to slucajno dok sam blinkeriso na stuku ili klijena!!!
StariAlas

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 23 lip 2006, 08:09

Sehaaaaaaaaa!!!
Sredio sam sa komisijom, nema sanse da nas puste :lol:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 23 lip 2006, 09:17

slika


-KOMISIJA ZA RIBARSKI ISPIT-

UVJERENJE
O POLOŽENOM RIBARSKOM ISPITU


Seha i Angler
(ime i ime)

jedan tamo drugi ovamo
(adresa prebivalista)

trinaestocifreni broj
(JMBG)

kako ko
(datum, mjesto i država rodjenja)

to se zna
(državljanstvo)

Napomena: Sva gore navedena pitanja kandidati su odgovorili bez greske :-)
Izvršeno više uplata za polaganje ispita na tajni račun komisije ;-)



Jablanica «Kod Gojka» 25.05.06.
(mjesto i datum polaganja ispita)

Lipljenović Štuka
(prijedsjednik komisije)

Broj: 000001/06

slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 23 lip 2006, 12:36

E Angler od danas te zovem "rodjak" ! :wink:
Zacenuo sam se od smjeha.........

..................

Stuka one crvenperke su i ovdje rijetkost uglavnom su komadi 200-500 grama. Krupni crvenperi su uglavnom u malim jatima do 20 kom i kad ih uspijes locirati rock & roll je zagarantovan ukoliko nepravis puno buke na vodi.Naj veci mi je merak loviti na vidjeno sa koricom hlijeba na povrsini..
Lovim ih najcesce na rijeci Gudenå.

Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 23 lip 2006, 12:42

"rodjak"
sto ne osines po njima sa musicarcem, vjerujem da bi bilo dobro?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 23 lip 2006, 13:32

Ma prije sam mahao neda mi se vise odkad sam navuko po litra reume po zglobu..hehe

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 26 lip 2006, 09:21

Ma sta fali rodjak, sto se navuklo navuklo :wink:
Ponekad i ja odem na Jablanicko pa udarim mahacem po bjelici (jest se nakotila Boze sacuvaj) cisto zbog refleksa. :roll:

nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ispit.......

Post Postao/la nemam pojma » 18 srp 2006, 11:19

u razgovoru sa lovcima svaki ce vam reci da je morao plagati lovacki ispit koji kod njih kosta 100 KM
ministarstvo za poljoprivredu........i ostalo je vec formiralo komisiju za polaganje ribarskog ispita
pitanja se daju usmeno i nema ocjena ili si prosao ili pao
u komisiji imaju po dva predstavnika iz svakog kantona pa ko vas zapadne
ispit je realnost a kako sam citala pitanja su tipa do koje mejere se ribe uzimaju.........
kad je kojoj mrijest i tako to
nekako opšta kultura ribolova

Belay_Girl
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:29 srp 2006, 08:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Hmmmm...

Post Postao/la Belay_Girl » 29 srp 2006, 09:05

....Veliki pozdrav i bistro svima....
Da li se taj ispit odnosi na polaganje za sudiju ili...???

stuka
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:21 lip 2006, 19:45
Lokacija:daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la stuka » 29 srp 2006, 10:46

Bistro. Ja sam mislio na eventualno polaganje za nas "obicne" sportske ribolovce... U stvari cisto sumnjam da ce se nesto takvo moci sprovesti kod nas, ali ko zna, zivi bili pa vidjeli.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”