Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
santasa
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:15 ruj 2009, 17:30
Lokacija:http://neretva-trout.blogspot.com/
Kontakt:
Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la santasa » 31 pro 2010, 05:58

Decembra 28, 2010 su mi upali u Google račun, YouTube kanal, Neretva River In Peril blog, sve je obrisano i zatvoreno - smeta im kad želite iskazati svoje mišljenje ili protivljenje !!!

Samo da vas obavjestim da sam 28.12.2010 prvi put od kad sam na Internetu doživio da mi neko provali u Google račun, rasturi i zatvori YouTube kanal sa klipovima o Neretvi i branama, o endemskim pastrmkama; zatim uđe na Blogger i obriše mi 7 blogova od kojeh su mi najvažniji 2 o Neretvi i neretvanskim pastrmkama !
Uspio sam povratiti Google račun i djelimično Blogger, međutim od 7 blogova nisam vratio onaj najvažniji o Neretvi i branama, a YouTube je sjeban i nisam vratio račun pa tako ni video-klipove.

Pravo sam ljut i nervozan ne znam ni da li sam napisao što sam želio ali se nadam da je stvar potpuno jasna, bezobzira...

Santa
Ihtiologija i endemske pastrmke Neretve:
http://neretva-trout.blogspot.com/

slika


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la senad » 31 pro 2010, 09:29

Ima li sanse da nadjes ko je, da nadjes IP adrese i prijavis.Ima neki sistem kako se to radi, jer sam ja jednom imao slicnih problema sa jednim ....... na forumu koji je obrisao cijeli forum, i znam da postoji nacin kako da se tuze ti, ali bi prekomplikovano.
Zao mi je, znam kako ti je jer znam kakav sam ja bio tih dana.
Ako nemas te tekstove koji su ti bili na blogovima, pokusaj ih naci preko google-a, klikni na ono "spremljeno u privremenu memoriju" i spasi ih je bi ti se trebali pojaviti.Pretragu radi sa nekim dijelom teksta koji je specifican.
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=ba
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la rusko » 31 pro 2010, 09:38

Pod kojim imenom si bio registrovan na Youtube?
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la rusko » 31 pro 2010, 11:25

pregledao sam malo tvoj youtube problem... izgleda da si imao neku jednostavnu lozinku jer ono ciscenje je mogao napraviti samo neko ko je znao za nju...

Inace na blogovima i slicnim sajtovima, mijenjajte cesto lozinke, napravite ih sto komplikovanijim moguce, nedajte pristup bilo kome i tim istim ljudima ogranicite duzinu trajanja lozinke... ne dozvoljavajte bilo kakve komentare, jer ih cesto salju "snifferi" - programi koji na taj nacin dobiju otvorena vrata da snifaju saobracaj na sajtu...

To je neka privremena zastita od sitnih hackera, od onih krupnih se necete moci skriti...
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la senad » 31 pro 2010, 12:04

Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la @ldin » 31 pro 2010, 17:07

čovječe ti ljudi nisu normalni ... do kojih to granica ide , nevjerovatno ...pada mi na pamet priča kad sam bio dole u Konjicu na akciji , kako je neki općinar nesjećam se tačno koji napravio kuću pored Neretve i ste strane od vode nema nijednog prozora ?!
a ovo hakovanje je van sve pameti ...drzim ti fige da uspijes vratiti taj materijal ....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la montana » 31 pro 2010, 17:26

Ja nisam vican u anti-hackingu, pa u ovom dijelu ne mogu pomoci, ali kad otkrijes ko je, nudim se za pomoc za nastavak "istraznog postupka" <boxer> <hajprobaj> <hajprobaj> <hajprobaj> <hajprobaj> <hajprobaj>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
santasa
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:15 ruj 2009, 17:30
Lokacija:http://neretva-trout.blogspot.com/
Kontakt:

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la santasa » 31 pro 2010, 18:07

E, prijatelji sad je jedino važno da se glas o ovom čuje među ljudima, prijateljima, ribarima itd. To je sve što se može izvući dobroga iz ove prljave rabote.
Što se tiće bloga, teško se može uhvatiti počinitelj s obzirom da je provalio lozinku i ušao na sve servise sa jednog accounta, i to kao vlasnik naravno, a Google ima komplikovan način komunikacije. Ja sam vratio račun vrlo brzo od Googla ali jedan blog fali (od 7) - sad je na Bloggeru da mi daju nekakav odgovor - YouTube takođe treba da mi se javi (s obzirom na praznike vjerovatno ću morati sačekati, iako je Google bio brz).
Zadnja opcija mi je da otvorim novi blog ali sa novim URL-om i sam spašavam članke preko Google Cached opcije - u ovom slučaju rejting stranice, Google indexing i rejting, kao i ljude koji su bookmarkovali ovaj url jednostavno mogu zaboraviti.
Ali vidjećemo, HVALA svima na podršci i raširite glas o ovom, neka potraje bar nekoliko dana - i ovo je na neki način korisna informacija o prirodi ovih društveno korisnih projekata koji su u nacionalnom interesu itd....

Santa
SRETNA NOVA GODINA!
<flag>
Ihtiologija i endemske pastrmke Neretve:
http://neretva-trout.blogspot.com/

slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la senad » 31 pro 2010, 18:39

Kad smo kod hakovanja, evo prvi put vidim da je google.ba nedostupan.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
santasa
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:15 ruj 2009, 17:30
Lokacija:http://neretva-trout.blogspot.com/
Kontakt:

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la santasa » 31 pro 2010, 19:32

Evo ja sam sad probao i dostupan je.
Inače, HVALA Senade za podršku i interesovanje za ovo što se desilo sa blogom.
Sve najbolje u novoj godini!
Čujemo se poslije,
Santa
Ihtiologija i endemske pastrmke Neretve:
http://neretva-trout.blogspot.com/

slika

Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la besko » 31 pro 2010, 20:48

Santa, onaj koji je hackovao accounte najvjerovatnije nije imao nista protiv tebe i teme, vec je bio izazov za njega i da se hvali kako je hackovao accounte. Nazalost, stavio si "slabe" passworde tako da si postao laka meta, ali nadam se da ces se uspjetio oporaviti od "djecije" budalastine. A takvi smo!

Pozdrav i sretna ti nova godina i sretno sa oporavkom ;)

besko

Avatar
santasa
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:15 ruj 2009, 17:30
Lokacija:http://neretva-trout.blogspot.com/
Kontakt:

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la santasa » 31 pro 2010, 21:15

besko je napisao/la:Santa, onaj koji je hackovao accounte najvjerovatnije nije imao nista protiv tebe i teme, vec je bio izazov za njega i da se hvali kako je hackovao accounte. Nazalost, stavio si "slabe" passworde tako da si postao laka meta, ali nadam se da ces se uspjetio oporaviti od "djecije" budalastine. A takvi smo!

Pozdrav i sretna ti nova godina i sretno sa oporavkom ;)

besko
Nije u pitanju dječija budalaština jer je ciljan samo jedan od sedam blogova - samo je on obrisan ostali su samo povučeni sa zatvaranjem računa i svi su mogli biti UNDELETED osim ovog jednog.

YouTube je zatvoren račun a samo klipovi sa tagom Neretva, energetika i sl su brisani.

Iza mog Google računa je bilo 9 servisa i nijedan nije ciljano napadnut, svaki servis je imao više aspekata (kao u slučaju Bloggera) i nijedan nije ciljano brisan - samo Neretva River In Peril i tagovani video klipovi.

Nikakva djeca nisu upala na moja račun!

To nije moje mišljenje ni pretpostavka iz afekta - druga je stvar što sam bio naivan pa nisam osigurao svaki account i servis kako je trebalo, ali sam naučio lekciju.

Nije dječija budalaština u pitanju, želio bih da se iz ovog mog groznog iskustva bar toliko zna i razumije !!!
Jedino gore od ovog bi bilo kada bi ljudi pomislili ovo što si pomislio i sam. A stvar je tako jasna ....

Sretna nova!
Santa
Ihtiologija i endemske pastrmke Neretve:
http://neretva-trout.blogspot.com/

slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la Seha » 03 sij 2011, 14:49

Ocigledno da su nekom mocniku tvoji apeli i prozivanja smetala. Ovo nebi trebalo da te obeshrabri vec naprotiv da ti da novu snagu i da sve te acounte osiguras jakim lozinkama. Nadam se da ces uspijeti varatiti sve na svoje mijesto.
Bistro i sretna nova
slika

Avatar
santasa
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:15 ruj 2009, 17:30
Lokacija:http://neretva-trout.blogspot.com/
Kontakt:

Re: Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!

Post Postao/la santasa » 09 sij 2011, 17:49

Seha je napisao/la:Ocigledno da su nekom mocniku tvoji apeli i prozivanja smetala. Ovo nebi trebalo da te obeshrabri vec naprotiv da ti da novu snagu i da sve te acounte osiguras jakim lozinkama. Nadam se da ces uspijeti varatiti sve na svoje mijesto.
Bistro i sretna nova
Hvala Seha!

Dobra vjest mi je upravo stigla sa Blogger Help Foruma - zadali su se da vrate i blog i youtube kanal, pa ćemo vidjeti.
Tebi veliko HVALA na podršci, nadam se da ćemo se opet moći čuti/čitati na "neretva-riverinperil.blogspot.com".

Sve najbolje, Seha i svima koji su ostavili koju riječ podrške, veliki pozdrav i još jednom hvala,

Santa

Sretna nova !
Ihtiologija i endemske pastrmke Neretve:
http://neretva-trout.blogspot.com/

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”