dozvole

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: dozvole

Post Postao/la waller » 11 ožu 2016, 01:01

[quote="Kovach"]Drug nije mene naljutio tvoj post, nemas se sto izvinjavati ja postujem svacije misljenje. Svakog postenog ribolovca boli to isto, ali ima onih sto na sve moguce nacine pokusavaju to promjeniti nabolje pa i zdravom raspravom i razmjenom misljenja. Pogledaj koju sam recenicu citirao u prethodnom postu. Kad god ti zaterba informacija ili bilo sta bujrum i ne samo ti nego svi ljudi dobre volje. No sikiriki!

Bistro![/q
Zadnja izmjena: waller, dana/u 11 ožu 2016, 02:07, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 11 ožu 2016, 01:13

waller je napisao/la:...molim lijepo nitko nista ne poduzima....ili sam ja corav :shock: :idea: :idea: :idea: :idea: <kisa2>
Pa poduzmi ko ti brani, sto cekas druge da to urade za tebe!

waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la waller » 11 ožu 2016, 02:36

Kovach je napisao/la:
waller je napisao/la:...molim lijepo nitko nista ne poduzima....ili sam ja corav :shock: :idea: :idea: :idea: :idea: <kisa2>
Pa poduzmi ko ti brani, sto cekas druge da to urade za tebe!
ja licno sam u po zime cupao mreze od 30-50 metara iz vode i sjekao ih na komade te s tim rizikovao svoju bezbjednost,moglo je se desiti tko zna sta..... <gangster> <plivach> a nismo na divljem zapadu pa da obicni gradjani uzimaju zakon u svoje ruke,imaju ljudi koji su za to placeni,JER MENI DA SE STA DESI TKO BI MENE STITIO NA SUDU ,PRIATELJU MOZDA BI JA CAK FASOVO OPTUZBU STO PLIJENIM BESPRAVNO TUDJU IMOVINU to jest MREZE.......... <upomoc> <suicid> nije to realno sto ti govoris <jelmekotrazio> ZNACI AKO CEMO MI NESTO PODUZIMATI,HAJMO ONDA UKINUTI I SAVEZ I RIBOCUVARSKE SLUZBE TE FORMIRATI LOKALNE GRUPE DOBROVOLJACA...BUDI SIGURAN DA BI IMALI TAKO BOLJE REZULTATE NEGO SADA,ALI DA TE GRUPE DOBIJU PRAVO ZASTUPANJA ZAKONA NA VODI :345::: ::123:: <gangster> <boxer> <razanj> <hajprobaj>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: dozvole

Post Postao/la tommylee » 11 ožu 2016, 09:22

Ja sma pravio grešku i bježao od udruženja kao i mnogi drugi pošteni ribari.
Svi smo se vodili devizom mi smo tu da pecamo a ne da se bavimo "politikom".
No onaj talog koji se uskomešo i podigao sa dna,ote nam udruženje prije tri godine!
Noževe su potezali,bacali ljude sa govornice.Istjerali sve normalne i obrazovane a zasjela buranija!
Uništili službneo vozilo,čamac i pentu.Napravili dug cc 40.000 KM i inicirali anarahiju na vodama.
Mreže i strukovi su bili na svkaom koraku.
I zadnja faza je bila da nam ministarstvo oduzme vode.
Tada se javila grupa entuzijasta i odlučila da se svemu ovome suprostavi.
Za dvije godine rada skoro da su vratili dugove i sveli kriminalne radnje na minimum.
No pred kraj ove godine oba ribočuvara su dobila otkaz zbog malverzacija sa dozvolama.
Opet ona ista bagra se podgila sa istom idejom,da otmu i rasture što je ostalo.
Tada se probudila svjest poštenih ribara i konačno su upjeli da se na zadnjoj skupštini na legalan i kulturan način obračuna i izbori sa ovima!

Problem je država koja nas ne štiti.Ovi su još na sudu sa udruženjem i pravosuđe to odugovlači i zataškava.
Dopisi koji se šalju u ministarstva ne zaprimaju se i nema tragova da su stigla.
Pa naše žalbe i kritike niko ne čuje.

Izvinjavam se na dužini posta.Htjeo sam da kažem da svi moramo se uključiti i da postoji skroz legalan i demokratski način da se dovede red.Malo će po potrajati ali ide nabolje!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la montana » 11 ožu 2016, 12:40

Nema veze Tommy, znas ono pravilo, da se duzi post duze i cita <jelmekotrazio>
Svakako sam pobornik da se treba uhvatiti u kostac sa problemom, a ne zabiti glavu u pijesak. Idite na sastanke, javno iznosite misljenje, bez svadja i konflikta. Ima dosta clanova koji isto misle, a sute. Ako vi progovorite, mozda vam se i prikljuce, a i ako ne, barem ste pokusali, pa kud puklo <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


krokiroki
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:15 srp 2015, 17:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la krokiroki » 11 ožu 2016, 21:50

Zataskavanja nekih stvari mozda ima od strane "vlasti" ali isto tako ima i zakon o pristupu informacijama gdje se mogu od zainteresirane strane u postupku da dobiju sve relevantne informacije pa s time u vezi i sa tuzbama i pomoci drustvu.

Sljedeca stvar ioako neki zaboravljaju je moc medija, mozda zvuci smjesno ali ipak sam pobornik kao sto rekoh prethodno da smo legalisti a ne neandertalci da se bijemo sa kojekakvima, ima se nacina lijepo kulturno i gospodski.

tema DOZVOLE je maalkice skrenula u pogresnom smjeru ruku na srce.

Ribocuvar nije lako biti ili da neko svojevoljno uzima zakon u svoje ruke nije ni to rjesenje al se mora priznati da ne bas mali broj kolega ribara ide na vodu da lijeci frustracije pa kada dodje cuvar govorimo u smisli e jebg ti sto danas da naplatis, hajde da popolovimo hajde ovo ono, brate slatki platiti dozvolu zatrazit talon i gotovo nikakvih problema, nije ni ribocuvarima lako mora se priznati par njih sam prosle godine upoznao i bas nemam zamjerki na ljude iskreno par puta su naplatili dozvolu par puta nisu jer ocito riba "taj dan nije radila" nije poenta da su dobri ljudi ako ne naplate dozvolu nego su normalni i nema frke trke.

Nadalje duzina posta ovisi o kvaliteti i chemu se tezi :) sada ja ne bih da budem nobelovac da neko cita moje hvalospjeve ali zapalo mi za oko vezano za ovu temu da je tek nekolicina komentarisala i dala svoj komentar a siguran sam da ih je dosta procitalo, ne bih zelio kao i sa prijasnjim iskustvom i drugim udruzenjima ne vezano sada za riboloiv da uvijek budu neka prepucavanja i sukanja jedan drugome, da korisno je kad se suprotstave misljenja sve dok je u granicama tolerancije i obostranog zadovoljstva.

Svakako vrijedi se boriti za nase prelijepe vode i za nas divan hobi pojedinacno se nemoze ama bas nista, lokalni isto tako ali kao krovni neki savez ili nazovite kako hocete na vecoj teritoriji entiteskoj ili drzavnoj e tu je druga prica, kada se dodje sa clanovima od par hiljada ima se sta pricati.

Jos bih dodao i to kao prijedlog ili sugestija gdje ima ribocuvar na nekoj vodi a zna se da rade "mreze" brate mili fino se napravi akcija cuvar, drustvo par ribolovaca najavi se asistencija policiji i radi se na sedmicnoj bazi pa ce vjerujem da bude rezultata.

Na kraju nisam uspio da skontam "mozda sam tokmak al eto" da li postoji GODISNJA DOZVOLA NA NIVOU FEDERACIJE ILI BIH DA SE MOZE UZETI ALI DA VAZI ZA CIJELU TERITORIJU A NE KAO STO SAM PISAO DOZVOLA UDRUZENJA PA OPET DNEVNA DOZVOLA.

Hvala i kroki stoji na raspolaganju sta god se moze pomoci.

BISTRO.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Seha » 12 ožu 2016, 13:13

U zemlji gdje su gradjanska prava misaona imenica i vode podjeljene od mahale do mahale dabogda da nas saka iskrenih sportskih ribolovaca mozemo ista promijeniti.
Sto se tice nas koji ovdje diskutujemo kunem ti se da se negdje nadjemo pored vode odlozimo pribor uz obliznju vrbu i pokrenemo razgovor na ovu temu, kunem ti se da bi se slozili na prvu kada bi svi od nas iznijeli indenticno skovane recenice.. Virtualni nacin komunikacije je zajebana stvar. Pogresno protumacena rijec moze dovesti do besmislenog konflikta jer nevidis izraz lica i gestikulaciju sagovornika..
Hvala Senadu i Kovacu jer su mi pomogli da shvatim situaciju sagledanu sa njihove strane. Znam koliko su se ljudi svo ovo vrijeme bore da naprave nesto za dobrobit svih nas.A sve to bez ikakvog licnog interesa sto je u danasnje vrijeme za nekoga ko zivi u toj anarhiji za rubriku vjerovali ili ne.

Senade burazeru tebi posebno hvala sto si mi pomogao da skontam trenutnu situaciju u Savezu..
Ja im iskreno jos uvijek zamjeram za neke stvari koje su mogli a nisu ucinili. Jos uvijek mislim da novac sa kojim raspolazu moze i treba biti usmjeren na prioritete koji je u interesu nas ribara, a ne sacice takmicara, dnevnice itd i tome sl.

Ja nikad nisam upratio da je bilo koja postava saveza izasla u medije i otvoreno progovorila o organizovanom kriminalu zvanom krivolov mrezama.. Znam da su nasi prestavnici iz udruzenja Bistro BiH u vise navrata otvoreno rekli glasno i jasno, al nase se nepika burazeru. To je posao saveza i jedini oni pred zakonom mogu pokrenuti istrage i obracun sa krivolovcima i restoranima koji su u talu.

Hoce li vise ta revolucija :mrgreen:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Kovach » 12 ožu 2016, 14:00

Seha je napisao/la: .
.
Hoce li vise ta revolucija :mrgreen:
Jedva cekam! Ja znam da sam ja za ZA, a imaju neki sto su za PROTIV! :mrgreen: <valjanjeodsmijeha>

Bistro drug!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Seha » 12 ožu 2016, 14:24

:grin: Bistro buraz..
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

dozvole

Post Postao/la enko » 18 ožu 2016, 22:33

Ja u potpunosti podrzajem sehu .nevadim dozvolu nit imam namjeru da vadim.u zenici ako mi dodje cuvar ignorisem ga jer znam da je isti rauber a na drugim vodama uredno platim dnevnu.i nevidim svrhu dozvole ako nije validna bar u cijeloj federaciji.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la zlaja » 18 ožu 2016, 22:58

Moraš jarane otići na skupštinu i pokrenuti točak...evo ja se trudim,nailazim na raju koja isto razmišlja...

waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la waller » 19 ožu 2016, 03:21

kod nas na te skupštine dolaze samo kojekakvi kroneneri da jedu i piu <adipiva> <adipiva> <adipiva> <rostilj> :98089: <loza> <dernek> i oni tamo izglasavaju kojekakve aktualne teme,a nemaju blage veze :135: i da dođe tu netko i pokrene temu o modernom pristupu ribolovu i o kodeksima ponašanja na vodi ..ISPO BI BUDALA TU MEĐU NJIMA...ti ljudi ribu povezuju samo sa tavom <rostilj> a pravi ribolovci izbjegavaju dolaziti tamo da se nemoraju izlagati nezgodnim situacijama <djed> <djed> <djed> <djed> <djed> :oops:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la Seha » 19 ožu 2016, 13:15

Waller takvu sam ja situaciju (o kodeksima ponasanja i znacaju vracanja kapitalnih riba) imao na prvom takmicenju sarandzija u BiH sa u vise navrata prozvanim likom iz saveza (da nekazem deklarisanim lopovom).. Da se nakon mog odgovora nije pokupio iz naseg boksa letio bi naglavacke u jezero.. Njemu su kaze najsladji oni do po kile u kukuruznom brasnu.. Dabogda mu ih doktori vadili pincetom.

Nema nista dok Zlaja i takva raja koja zivi za ribolov ne preuzme lokalna udruzenja. Kad se to desi onda izvrsiti pritisak na savez da milom ili silom prisili da sva udruzenja u federaciji dobiju zajednicku dozvolu.. Podjelili su vode po mahalama na nasu stetu samo zato da nas mogu jbat kako je njima cejf.
Ako smo mi kojima je ribolov najvaznija sporedna stvar na svijetu vecina dobicemo borbu, ako ne onda cemo bar biti na cisto sa kakvom bagrom mesarima i lopovima zivimo..
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la rusko » 23 ožu 2016, 21:58

Treba ih blatiti u medijima… I ne mora se biti direktan - prozivanjem i to… Vec pustati clanke tipa: "ovako bi trebalo"… Bombardovati raju sa informacijama redovno i poboljsanje bi trebalo samo od sebe doci.

Borba preko skupstina je naravno okej, ali tu su oni u vecini (na zalost)… Ako pocnu dobijati nezgodna pitanja od onih koji ne pecaju, ono - da ih nane ili babe za bajram tj bozic pocnu pitati o C&R… tada ce morati i oni malo razmisliti i promijeniti strategiju.
slika slika

waller
Haman Štela
Postovi:32
Pridružen/a:16 ožu 2011, 17:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dozvole

Post Postao/la waller » 28 ožu 2016, 02:05

rusko je napisao/la:Treba ih blatiti u medijima… I ne mora se biti direktan - prozivanjem i to… Vec pustati clanke tipa: "ovako bi trebalo"… Bombardovati raju sa informacijama redovno i poboljsanje bi trebalo samo od sebe doci.

Borba preko skupstina je naravno okej, ali tu su oni u vecini (na zalost)… Ako pocnu dobijati nezgodna pitanja od onih koji ne pecaju, ono - da ih nane ili babe za bajram tj bozic pocnu pitati o C&R… tada ce morati i oni malo razmisliti i promijeniti strategiju.
bilo bi dobro moci dočarati raji kako vode i ribolov izgledaju u malo razvijenijim zemljama sa malo drugačim pristupom tome svemu :87: kako ljudi od neke obične barice naprave odličnu destinaciju bogatu ribljim vrstama .....A ne kao kod nas gdje se od takvih bara i jezercadi pravi smetlište mjesto za odlaganje otpada,a da ne pričamo o rijekama i većim jezerima......J mislim da imamo super rijeke i par dobrih jezera u bih samo da se malo više pobrinemo oko toga dolazili bi nam turisti u ribolov... I kad bi se covjeku kako moglo objasniti koliko to znaci za riblji fond kad bi svako od nas povremeno vratio koju matičnu jedinku punu ikre nazad u vodu da se izmrijesti ...Zato i bi tema dozvole ....ZAŠTO RAJU NE UPOZNAJU PRVO SA PRAVILIMA PONAŠANJA NA VODI I ŠTA TO ZNACI SPORTSKI RIBOLOV....objasni im prvo da nije svrha svega toga puniti ZAMRZIVAC ribom.. :87: <juma>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”