Sta nakon "Privatizacije" voda?

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sta nakon "Privatizacije" voda?

Post Postao/la Kovach » 11 vel 2007, 00:16

Drage kolege ribari ! Pred nasim ocima se odvija lopovska "privatizacija" voda, odnosno vode polahko uzimaju oni koji imaju novac, a ne oni koji ih istinski vole, cuvaju ih i dive im se. Mi sve to sutke gledamo i ne cinimo nista da to pokusamo zaustaviti. Mora nam biti jasno da ce nakon sto ovi podjele vode kojekakvim lokalnim mocnicima nama ribarima samo preostaje ili da tim lopovima placamo dozvole koliko oni kazu ili da se kanimo svega. Prvo su poceli pricama oko izgradnje brana na Neretvi, Drini, Uni itd.., a kad nisu uspjeli sad ce prvo kupiti vode pa onda graditi brane. E kad se to dogodi onda ce nama biti dzaba izlaziti i protestovati protiv izgradnje brana i kojekakvih gluposti koje im budu naum padale.

Ovo je moj pokusaj da nas sve animiram da ucinimo bilo sta, koliko ko moze, a medju nama ima ljudi koji mogu uciniti mnogo.
Otvorio sam ovu temu da cujem vase misljenje da li da se borimo ili da predamo bez metka. Ako ste za da pokusamo nesto dajte svoje prijedloge.

BISTRO!!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 12 vel 2007, 19:25

Armine svaki put me nasekiras ! :wink:

Mene interesuje sta jos treba da urade te lopine pa da narodu pukne film i da ih podave za jedan dan ,i tako okoncaju ovu agoniju u kojoj se nasla Bosna i Hercegovina i njeni gradjani.
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 12 vel 2007, 23:53

Jarane, nisam imao namjeru nikog nasekirati, samo da pokusam animirati ljude da malo razmislimo kako prevazici sve nastale probleme. Izgleda da nisi odavno procitao svoj "avtar" :wink:
A sto se tice tvog pitanja sta treba jos da ucine, jarane ovo smo mi Bosanci, najmerhametniji narod na Svijetu. Dok nas ovi gaze i prave budalama vec 15 godina, mi (pojedini) i dalje kazemo "ma nisu oni takvi, omaklo im se " i tako im se omakne nakon svakih izbora. Ops, Ovo je vec politika, a rekao sam sebi da necu politiku u moju butigu jer onda pocnem "lajati", a poslije toga i ujedam. Bolje se vratiti ribolovnim temama.
Seha, ovo sa vodama su cinjenice i to se desava pred nasim ocima. Mogu ti reci da sam dobro zabrinut sta ce biti sa nama ribarima, a daj Boze da se bezveze sekiram. Ja bih najsretniji bio kad bi vode u BiH ostale u vlasnistvu Udruzenja, odnosno nas ribara koji ih najvise volimo i cuvamo vec dugi niz godina sa mnogo poznje i ljubavi. Ali, ima mnogo onih koji ne misle da treba tako da ostane i to je ono sto me zabrinjava.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 13 vel 2007, 08:22

E vala Armine sve si upravu i dotace se ti politike, a kad je o anamo-njoj rijec, nijedan kocijas mi nije ravan. Na zalost i dalje sam veliki pesimista za buduce vrijeme koje nas ceka. Skidam kapu svim onim koji su imalo uspjeli da izvuku koju vodu od unistenja ali htjeli mi to ili ne, valja nam se sa rogatim bosti. Kako rece Lenjin: "Zakon je oruzje vladajuce klase", i samo je pitanje sta ce jos izmisliti da bi napunili svoje dzepove.

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 14 vel 2007, 01:38

Bistro ribari
Pridruzujem se vec svim vasim komentarima i kontam da je vrijeme da se nesto konkretno uradi.
Evo 17 je fedralna skupstina i pomalo sam nacuo da bi trebali biti smijenjene neke guzonje :D , pa cemo vidjeti .
Ustvari idem tamo ispred svog drustva i znam da cemo uspjeti uz podrsku svih sportkih ribara kojima je stalo do svojih i svih bosanskih voda
BISTRO od DIVERA sa JEDNE JEDINE 8)

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”