Meka i Neretva

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Meka i Neretva

Post Postao/la klapna » 19 ožu 2007, 10:40

Kako sam se nasmjao na pocetnoj stranici kad vidjeh ribolovci upozoravaju na istrebljenje mekousne pastrve.

Pa ljudi moji "dokle vise" rekla bi moja baba.
Ti isti ribolovci Neretvu poribljavaju i to "LEGALNO" kalifom cak to daju u novine i televiziju.
Evo sto poribljavaju kalifom, u zadnje vrijeme cak i zlatovcicom.
Mogu samo reci UZAS jedan.

Proizvodnja te iste meke je strasno skupa, jedini po meni pravilan pristup bio bi s uzgojnim potocima autohtone vrste.
Znaci agregat na mrijestu izmrijestit ribu na licu mjesta i mladj frknut u uzgojni potok za dvije-tri godine izlov uzgojnog potoka i poribljavanje.
Kad se zavrti ciklus ima se stalno poribljavanje svake godine uz to jako kvalitetnu ribu.


podvodna
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:22 vel 2007, 14:41
Lokacija:Mostar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ima li meke

Post Postao/la podvodna » 20 ožu 2007, 13:07

Kalofom se sigurno ne poribljava, ali jew problem sa mekom veliki . Ko će to finansirat.
podvodna

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 20 ožu 2007, 17:30

Kako se ne poribljava???
S cim su prosle godine poribili usce Bune u Neretvu???

Ja i govorim da je skupa proizvodnja meke direktno za poribljavanje.
Al da se sloze glave i organiziraju uzgojni potoci bilo bi meke koliko hoces, a i sam znas da se imaju gdje organizirati.
Po meni je bolje poribiti s 10 kg autohtone ribe nego sa 100 tona neke druge.
Ne mora nuzno biti altohtona kao recimo kalifa.
Al vjeruj mi da cak riba iz Une i dunavskog sliva ima dosta razlika od Neretvanskog.

Neretva je BISER i samo uz malo truda ona bi se sama obnovila do neke granice za dalje joj treba ljudska ruka.

Ono sto godinama drustvima prodaju pod potocnu pastrvu je smijesno.
Ona riba nije vidila potocaru ni u prolazu.
Kakav je hibrid nemam pojma, al potocara nije.

Pozdrav :wink: :shock: :lol:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 21 ožu 2007, 14:15

To sa kalifom je zesci problem ne samo na Neretvi vec i na drugim rijekama.
Ovaj Klapnin prijedlog sa uzgojnim potocima je idealna solucija jer bi se samo na taj nacin tako dobila kvalitetna autohtona riba za poribljavanje.

Bistro
slika

podvodna
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:22 vel 2007, 14:41
Lokacija:Mostar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

interesi

Post Postao/la podvodna » 22 ožu 2007, 14:03

Divna ideja da nije korumpirani ministara i uticaja ribogojilišta. Idealno bi bilo kada bi bilo mogućnosti da USR to organizuju , a za to im treba saglasnost ministarstva i mali milion papira.
podvodna


diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 04 srp 2007, 00:04

BISTRO RIBARI :D
KLAPNA SLAZEM SE DA JE NERETVA BISER AL SU I INA NARETVI PROBLEM LJUDI ,POGOTOVO ONI DOMACI KOJI BI NERETVU TREBALI CUVATI KAO NESTO NAJVREDNIJE KOJE IMAJU I KOJE CE IMATI .
IMAO SAM PRILIKU UGOSTITI MNOGO RIBARA KOJI LOVE BAS NA NERETVI I KAD CUJEM PRICE NA STA SE SVE LOVI I KOLIKO RIBE SE IZNESE IZ VODE SA MJEROM ILI STO JE CESCE ISPOD MJERE STO JE NORMALNO JER NEMOZE MAJKA PRIRODA PRIZVESTI STO COVJEK MOZE ODNIJETI,DORO JE DA U NERETVI PLIVA I JEDNA MEKOUSNA.
vJERUJ DA JE KOD NAS NA UNI STANJE PRIJE 7 GODINA BILO JAKO SLICNO I SRECA DA SU SE POJEDINI LČJUDI UDARILI SAKM U CELO REKLI OVAKO VISE NECE ICI TEK TAD SU SESTVARI POCELE KRETATI U PRAVOM SMIJERU I REZULTATI SU DOSLI ZA VEMA KRATKO VRIJEME JER 5,6,7 GODINA ZA RIJEKU JE VEMA KRATKO.
STANJE NA VODI JE SAD STVARNO DOBRO MADA I SAD SE TO NESMIJENAGLAS RECI JER CUDNI SMO TI MI LJUDI MI SVE DOBRO ODMAH SJEBEMO PA HAJD PONOVO,AL STO JE NAJBITNIJE USPJELI SMO DA SVIJEST VECINE RIBARA PODIGNEMO NA VECI NIVO I MISLIM DA SE TO MORA URADITI I NA NERTVI JER AKO TOG NEMA DZABA TI SVI ZAKONI CUVARI I PORIBLJAVANJA .
BISTRO OD DIVERA SA JEDNE JEDINE :D

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 srp 2007, 13:46

Slozicu se se sa Diverom po ko zna koji put :lol:
Ne samo na Neretvi vec na svim vodama u BiH potrebno je podici svjest ribara na sljedeci nivo ,,a to je da svi sportski ribari koji su clanovi udruzenja budu i cuvari naseg to jest njihovog blaga (prirode i riba).
Danas je komunikacija najmanji problem svi imaju mobilne telefone i mogu dojaviti cuvarima nepravilnosti i prekrsaje na vodi.Cuvari i uprava su u vecini SRD najveci problem jer korupcija ni tu nije napoznanica pa se krivicne prijave srede ispod stola.Da nije tako vec davno bi BiH vode bile ociscene od krivolova.
Misljenja sam da se iprevise dugo tapka u mjestu i da su prijeko potrebne reforme u sportskom ribolovu glede rigoroznijih kaznenih prijava za prekrsaje zakona.Posto Savez SRBiH nepokazuje nikakvu incijativu jedini je nacin da ribarska udruzenja uzmu stvar u svoje ruke kao sto je uradio upravni odbor SRD Krusnica koji bi trebali biti primjer drugim udruzenjima u BiH. Iako su ignorisani od strane Saveza u svakom pogledu ljudi su napravili raj za ribolov u relativno kratkom vremenu. Kapa dole Hiku Aniju i svima vama koji ste sacuvali Unu i ostale rijeke u vasem regionu od propadanja. Danas vam dolaze ribari iz cijelog svijeta i to je dokaz vaseg uspjeha a oni koji su trebali da vas podrze nek crknu od stida.
slika

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 06 srp 2007, 18:53

Neki dan sam snimo u zitomislicima lov meke na varalicu bilo je dobro. bili su momci iz udruzenja Neretva, bile su 2 meke jedna oko 2 kg jedna potocara oko 700gr, mala glavatica sto mi je bilo jako drago i jedna od 22,5 kg, gledacete u reportazi.
Bistro BiH NTV Hayat

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”