Pomoc

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pomoc

Post Postao/la pocetnik » 12 tra 2007, 18:04

Pozdrav svima!

Evo tek prije par mjeseci sam se poceo baviti ribolovom. Dakle, onaj pocetnik. Uglavnom sam vjezbao da tako kazem na manjim privatnim jezercima. Sad me zanima nekoliko stvari:

- sto treba učiniti, ili kako dobiti dozvolu da se moze pecati na svim rijekama i jezerima u BiH. Mislim na prirodna jezera i rijeka. Ili je li regularno pecati bez dozvole, mislim postoje li te dozvole kod nas....

- druga stvar, za lov sarana sto je najbolje koristiti. Dubinac koliko olovo je najbolje staviti (tezina) ili debljina najlova itd... Ma kako se namučiti u lovu na šarane, jer me on pretezno zanima.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 14 tra 2007, 23:00

Jedna dozvola za sve vode nepostoji.. Sad je skoro svaka voda posebna dozvola. Zato ako zelis loviti sarana raspitaj se gdje ima te vrste ribe u tvojoj blizini ,i kupi dozvolu za tu vodu.Pod obavezno se upoznaj sa pravilnikom o slatkovodnom ribarstvu kako nebi dosao u nezgodnu situaciju sa cuvarom na vodi zbog nepoznavanja istog.
Sto se tice ribolova sarana tezine olova i debljine strune nepostoji kruto pravilo jer te stvari odredjuje sama ribolovna pozicija gdje mislis loviti (dalje blize obali jeli teren cist ili mozda ima puno podvodnog loma stijene,panjevi itd.). Uzmi stap oko 3-4 metra (izbjegavaj teleskope bolji su dvodjelni), i masinicu sa velikom spulnom na koju moze stati minimum 150 metara - 0.30 / 0.35 mm monofila.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao !
slika

Avatar
macak
Haman Štela
Postovi:40
Pridružen/a:11 ožu 2007, 11:58
Lokacija:München
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la macak » 16 tra 2007, 09:33

Pocetnik ,lijepo da te zanimaju sarani.Da bi dobio osnovna znanja najjednostavnije je da pronadjes kod tebe nekog ko se bavi saranolovom.Promatranjem ili jos bolje pecanje s njim bio bi ti najbolji uvod u sve to za pocetak.Ako nemas nikoga moraces da krenes preko knjiga.Neznam da li znas koji strani jezik sto bi bilo super ako ne probaj si nabaviti knjigu od Krese Kurija "moderan saranolov" ili Mile Susnjara "saran i sarandzije" sto nebi bilo lose za pocetak.Ako netko zna za jos koju domacu literaturu neka se javi.Buduci da imas internet mozes brzo svladati osnove saranolova.Ako kazes na kakvoj vodi bi pecao mogu ti pomoci npr da slozis sistem (udicu ,predvez,olovo )
samo je pitanje vremena....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 16 tra 2007, 10:04

Ima toga na internetu (tona ipo)..
Evo ti samo jedan link gdje imas sve sto ti je potrebno za pocetak karijere..
http://www.ilovecarp.com/aptrixitintran ... +pocetnike
A ukoliko baratas nekim stranim jezikom evo ti link jedne od boljih saranskih stranica gdje imas sve od a do z.

http://members.chello.nl/tmarapengopie/woman.htm
slika

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la pocetnik » 20 tra 2007, 19:46

Hvala vam puno!

Ma nalazim se u okolici Brckog pa cu vidjeti gdje u ribolov..

Da li prema Pelagicevu ili na Savu, ili gdje u okolicu Tuzle.

Mislim, kako na netu sve vise istrazujem o ribolovu i šaranu... tek uvidjam da se ne mogu zvati ni početnikom.
Možda u prdskolsku dob.

Ali, hvala vam svima!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”