Štuke - sijamski blizanci

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la senad » 15 lis 2008, 13:38

http://www.bistrobih.ba/index.php?actio ... ws&id=1211
Kod ljudi i kod skoro svih vrsta životinja postoje "sijamski blizanci" - fenomen gdje su dvije jedinke "srasle" jedna uz drugu nekim dijelom tijela.
Ti deformiteti mogu biti "bezazleni" i jako komplikovani što možete naći i na netu.
Ali je rijetkost da se kod riba nadju primjerci "sijamskih blizanaca".
Ove dvije štuke na slici su upravo to - one su srasle glavom i pravo je čudo da su uspjele preživjeti da dostignu ovu veličinu jer vjerujem da je bilo jako teško koordinirati pokrete obje jedinke u potrazi za plijenom i hvatanju istog.
Informacije o ovoj ili ove dvije štuke su jako šture, i jedino piše da je ulovio Donald Taylor u rijeci Ottetrail kod Wahpeton-a u Sjevernoj Dakoti.


I sad ispod ovog napišete svoj komentar na vijest.
Ovo je primjer kako da to bude pregledno i funkcionalno.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la AlaS » 15 lis 2008, 19:47

slika

Sta ti je reci Majka priroda da su dostigle cak ovu velicinu
trebalo ih je pustiti da okoncaju na prirodan nacin
slika
Bistro

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la tare » 15 lis 2008, 19:56

stvarno,haj u nekom ribnjaku,al kako su mogle uopste loviti hranu :roll:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la AlaS » 15 lis 2008, 20:01

vjerujes da sam dugo kontao kako su uopse se mogle kretati a to za lov 90% sam siguran da su samo mrtve ili dosta ranjene ribe mogle jesti da ovakva riba stigne Klena neide mi u glavu nema sanse
slika
Bistro

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la tare » 15 lis 2008, 20:07

jos kako je okrenuta ova ljeva a kako desna,ma nema sanse da su zive ribe mogle ganjat...jos se nemogu dogovorit koju ribu da ganjaju


pamuks
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:21 srp 2008, 09:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la pamuks » 17 lis 2008, 14:48

Ipak, mislim da je fazon i da je, kao što sam i u 'bivšim' komentarima naveo, veća navučena preko
manje, a koja je prethodno vezana špagom. (Nisu valjda komentari ukinuti radi mog mišljenja??? :roll: :cry: )

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuke - sijamski blizanci

Post Postao/la senad » 17 lis 2008, 15:21

Nisu komentari ukinuti zbog tvog komentara na ovu vijest, nego zbog onih komentara koji prate vijesti sa ulovima, a koje salju posjetioci stranice.
Kad god je na slici neko sa ulovom, uvijek se nadje neko ko ce imati neku zamjerku i onda krenu prepucavanja.
Znam da ovo nije riješenje, to sam i Roku napisao u ovoj "info temi", ali jednostavno ne znam kako da spriječim ono prepucavanje u komentarima, jer ne visim ja non-stop na stranici pa da mogu pravovremeno reagovati i izbrisati negativne komentare, a jedini ja imam tu opciju.
Tvoja sumnja u vjerodostojnost ove fotografije je skroz OK i ne znam otkud ti da bih zbog toga ukinuo komentare.
Nije zar da mislis da pretjerujem sa cenzurom :twisted: :D
Jednostavno, smatram da je bolje bez komentara na vijestima, nego sa onakvim komentarima.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Zanimljivosti iz svijeta ribolova”