pitanje za Senada?

Moderator/ica:emin

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:
Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la masterbih » 07 pro 2010, 19:30

Ovo je vec opsirna tema, a mnoge stvari treba dotjerati kako na sajtu, tako i na forumu..


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la @ldin » 07 pro 2010, 19:42

sličan program je i onaj "riboskop" s pravim prametrima izbacuje ti najbolje termine za pecanje i to , uvrštava lunarni kalendar vremensku prognozu i tvoj dnevnik ribolova ...onako sam brzinski bacio pogled mislim da je to to ....koristio sam ga jedno vrijeme i neznam sta bi ti rekao, puno nam se te tehnologije uvuklo u zivot strah me da se jednog dana ne probudim ko u ratovim zvijezda ono jedan za teleportaciju .... 8)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la adi » 10 sij 2011, 22:45

@ldine jesi uspio carckovat ovaj riboskop, meni nikako ne uspjeva, ako jesi daj foru ono je ipak korisna stvarcica
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la besko » 10 sij 2011, 23:11

adi je napisao/la:@ldine jesi uspio carckovat ovaj riboskop, meni nikako ne uspjeva, ako jesi daj foru ono je ipak korisna stvarcica
Imam i ja "nesto", neki software, ali dajte mi puni naziv toga pa cemo srediti/naci/udesiti! :)

P.S.
Tek sad vidjeh da je ovo topic "pitanje za Senada?", pa Boga ti Senade KAKO SI? <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la Seha » 10 sij 2011, 23:43

Evo i ja da te pitam za kamen. Bas kako je ? Tata !?
slika


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la senad » 10 sij 2011, 23:52

Eto, guram kamenje ili ti rolling stones. :mrgreen:
A sto mene pitate samo za kamenje, i Besko ih imao u zuci, malo i njega mezite.Kanite se vi moje prostate.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la Seha » 10 sij 2011, 23:56

Eto mozete igrati cize blize u kamenje. Kad vam nestane ja cu vam donirati kod nas je u Californiji rodio praaavo. ;)
slika

Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la besko » 11 sij 2011, 00:00

Nisam u njihovom reJonu (Djuro, nadrealisti...) :D

Ima ekipa za zuc na drugom forumu, ovdje je za prostatu <valjanjeodsmijeha>

Ma, suti, dobar si sada za razliku kako izgledas na slikama sa Lima
<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> ;)

kontao sam ostaviti komentar, pa mi pade Adi na pamet... "Ne valja se smijati, moze Bog i tebi dat'!" <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la senad » 11 sij 2011, 00:10

Ma sijeda brada, malo kose, puno trbuha...a i kamera sehina ne valja, plivala skupa sa sehom pa povukla vlagu :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la Seha » 11 sij 2011, 00:14

I te kakvu vlagu. Nije prezivila "salto mortale" hahaha
Tata izgleda dosta bolje uzivo. Narocito kad mu ja sredim shejtan friz..
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la adi » 11 sij 2011, 09:37

upravo tako mu je i puni naziv riboskop

http://www.riboskop.com/
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la @ldin » 11 sij 2011, 11:25

Adi ,nisam ga razbio skroz ... uspio sam da uvrstim naše parametre i da ga povezem sa našim linkovima prognoze (TK-Kanton) i još nekih detaljcica tipa geografske širine i duzine tak da mi pokazuje ispravne termine ... :roll:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la adi » 11 sij 2011, 12:47

toliko sam i ja uspio, a nemogu da vjerujem da su svi posteni pa placaju ovaj programcic <djed> , za razliku od nas dvojice <valjanjeodsmijeha>
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la masterbih » 12 sij 2011, 23:35

Koji ce vam ovo?
Za kvalitetnu solunarnu tablicu jedne uze regije se daju ogromne pare strucnjacima koji se bave tim poslom, a i kad vrisnes lovu 50:50 ti je dali je ubodeno ili promaseno..
Da bi koliko toliko bio tacan mora imati i polozaj koordinata jer nije isto npr. prognoza danas za smudja u Doboju ili u Beogradu.
Znaci nemoze biti ista prognoza za drugi grad, drzavu, a kamol kontinent <valjanjeodsmijeha>

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pitanje za Senada?

Post Postao/la @ldin » 13 sij 2011, 00:07

u osnovi su upravu , samo si zaboravio par detalja očigledno nisi pogledao program , a to je da taj programičić koji nije prvi na trzistu radi baš to ... on ne pogadja ko Mara gatara nego mjesto tebe pravi kalkulacije na osnovu poznatih parametara koje mu moraš unijeti naravo ... znači od geografske sirine i duzine mjesta gdje loviš do detaljne prognoze od pritiska do vodostaja sve mu to unosiš linkovima i on se periodično sam s neta dopunjava i prikuplja nove inf. za taj dan ... znači ne radi na sistemu Beograd - Zenica kako si naveo primjerom
Lunarni kalendar je jako bitan za uspjesan ribolov o tome ne treba uopšte polemisat . znači ovaj program uzima u obzir sve moguće faktore koje mu mozes unijeti i pravi kakluaciju jasnu kao 2+2 moze to da radi po vrstama ribolova pa do vrsta ribe koju ganjas ... program se razvija već godinama i sudeći po komentarima nije za bacit ... ee da još jedna dobra stvar jeste da ima privatni ribarski dnevnik u koje ti ubacujes vrijeme nacin fotku i sve ostalo vezano za ulov pamti vrijeme vodostaj temp.pritisak i sve ostalo bitno za taj dan pa ti kroz izvjesno vrijeme počne da uvrštava i te podatke na osnovu znači tvog iskustava i izbacuje prognozu
program je stvarno dobar je nemam ništa od toga sto ga hvalim , ako ništa bar sto su ti svi podatci na jednom mjestu i sto imas okvirno u dva tri dana korektnu prognozu i vremensku i ribolovnu pa se mozes lično organizovati , ljudi koji su prebukirani i mogu da ufate dan dva godišnjeg i da odu na pecanje logično da im je u interesu da te dane sto bolje iskoriste ...

ja sam skidao jednom demo verziju ... evo sada sam dobio sifru od dotičnog programera za testiranje koja traje mjesec dana poslje se vraca ponovo u demo - . Malo smo razgovarali i rek'o mi je da je taj program nastao za HR. trzise al moze da radi bilo gdje ako mu se zadaju ispravni parametri ... pa vidjet cemo u ovaj mejsec kako to ide ....mada ja i dalje idem u ribolov kao i do sada i ovo nije da bi čovjek postao super hiper nano ribolovac ... nego da se covjek moze organizovati sve ti je na jednom mjestu i uvjek pristupačno
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vaša pitanja, prijedlozi i sugestije u vezi stranice i foruma”