Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Moderator/ica:emin

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la AdmirS » 30 stu 2011, 01:36

Evo me konacno.
Ovo sto se tice plovka, moze senade. Na ovim linkovima sto si postavio ima dosta zanimljivih stvari. Imam i ja 2-3 knjige u kojima se opisuju tehnike plovkarenja pa mogu odatle prekucati dosta zanimljivih stvari. Ima i ta knjiga od kovaca pa i iz nje dodati par stvari i napraviti jedan fin poucni dio o plovkarenju kako za vise nacina tako i za vise vrsta riba koje lovimo plovkom.
Samo mi javi na PP sta i kako ako vec imas neku ideju o tome kako bi trebalo izgledati i slicno.
Pozdrav... <adipiva>


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la Seha » 30 stu 2011, 14:02

Kada budete pisali u tehnici plovak podijelite tu tehniku u ribolov na rijekama i ribolov na akumulacijama jer se ta na oko ista tehnika dosta razlikuje. Ja cu ovih dana napisati tekst o wagler plovcima i ribolovu na dnu tehnikom lift up
Na internetu imate jako dobre ilustracije sistema
slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la Han » 30 stu 2011, 18:24

Projekat je zaživio i mrda se lagano. Posebna vrijednost je što ljudi pišu iz svog iskustva tako da su tekstovi autentični a ne puko copy/paste, svaka čast onima koji ulažu trud i vrijeme.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la angler » 01 pro 2011, 04:53

Moze jedno a mozda i vise pitanja :grin:

Jeli zamisljeno da se naslov "Pitanja" odnosi samo na pitanja i daju odgovori pa da bude "bosanski lonac" u njoj, ili ista mozemo svrstavati u odredjene teme, odnosno da li su odredjeni naslovi samo izlaganja "profesora" koji se "zamandale"?

Neke "generalne" se mogu zakljucati, obicno one koje se odnose recimo na pribor, ali posto je rezervisano za pocetnike i tu mozemo ocekivati neka pitanja (konkretno, "koristi se taj stap te jacine za te uslove"...a onda ide pitanje, "a mogu li ja koristiti ovaj stap za te uslove), znate vec kako to ide.

Mislim, da ne bi dolazilo do konfuzije, pravljenje buckurisa u jednoj temi i zbunjivanja pocetnika, mozda bi trebalo preformulisati naslove "avlija"...npr...

Umjesto samo Musicarenje da pise Pitanja o musicarenju, a podnaslovi da se odnose konkretno na oblast sa napisanim uvodnim tekstom nekog "ucitelja" i ispod da se redaju pitanja i odgovori. I na kraju naslov "Pitanja" da se odnosi na ostala razna pitanja koja nisu vec obuhvacena, cizme, prsluci, carape, gace...blabla

Postavljajuci sebe na mjesto pocetnika sta se desava. Imam odredjeno pitanje...kliknem na Musicarenje i nadjem naslov u kojem bih mogao naci odgovor ali ga nema. Onda odem na "Pitanja i odgovori" kad tamo 26 stranica. Da ne bih mozda ponovio pitanje trebam prelistati svih 26 stranica. :shock:

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la AdmirS » 01 pro 2011, 13:47

Moze li mi neko reci zasto nema opcija da se uredi tema/post koju sam npr radio/pisao. Nemogu nastaviti sa uredzivanjem zapocete teme. Pozdrav...


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la senad » 01 pro 2011, 15:27

angler je napisao/la:...Moze jedno a mozda i vise pitanja :grin:
U pravu si, što se ovog tiče, onda bi ova "pitanja" baš bila bućkuriš.Onda se može dozvoliti pitanje u temu, ali i tu voditi računa, da se ne slažu ni tu pitanja
može li ovo
može, može li x boje
more,
more li te veličine....

Onda se tema može dopuniti sa tim odgovorima, a pitanja jednostavno izbrisati.
Sta mislis o ovom nacinu?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la senad » 01 pro 2011, 15:29

AdmirS je napisao/la:Moze li mi neko reci zasto nema opcija da se uredi tema/post koju sam npr radio/pisao. Nemogu nastaviti sa uredzivanjem zapocete teme. Pozdrav...
Sad ćem sredit' :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la angler » 01 pro 2011, 17:13

Moze ici kao sto smo krenuli u nasoj avliji. Imaju osnovne teme do sad otvorene. Pitanja i odgovori koja se odnose na njih prebaciti u odgovarajucu temu dok se "kostur" ne napravi. Naravno nove teme se mogu otvarati hronoloski, kako pitanja pristizu. Pored sad novootvorenih mozda ce biti potrebno jos 2-3 i kostur zavrsen. Na kraju ce raja sama ulaziti u onu temu gdje za sta imaju pitanja. Ostavio bih pitanja da se zna konkretno na sta se odgovor odnosio ili da onaj ko odgovara na pitanje ubaci "citat" "upitanika" :grin: ..... koji je bio žute boje i onda je taj crveni objekt proletio kraj mene koji je svijetlio sa zeleno ljubičastim svijetlima i kada sam pogledao za njim taj plavi objekt je strašnom brzinom nestao <valjanjeodsmijeha>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Otvaranje teme OSNOVE RIBOLOVA

Post Postao/la senad » 01 pro 2011, 20:45

Nemojte više, molim vas.... <123321> :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vaša pitanja, prijedlozi i sugestije u vezi stranice i foruma”