Preuredjivanje foruma

Moderator/ica:emin

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la rusko » 10 srp 2010, 07:05

Raspitao sam se.. kazu da su forum integrirali u WP pomocu ovog pluginsa (Wp2BB):

http://wordpress.org/extend/plugins/wp2bb/

i da nije bilo nekih problema..

Prvi kisni dan probavam ovaj fazon na mom sajtu, pa cu javiti kako je proslo.
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la angler » 10 srp 2010, 08:13

senad je napisao/la: Navici cemo se i na ovaj forum, kad se samo sjetim 2005 i kako je stranca izgledala...ovo je ko išta :wink:
Ehhh...kad se sjetim te davne 2005, kako smo cistili upade "indijanaca" u forum, prst me zabolio klikcuci <valjanjeodsmijeha>

Koliko god izgledao razvucen forum meni je sad dosta preglednije. Treba samo malo vremena da se ljudi naviknu i bice ok. Nije problem poslije nesto prebaciti ili izbrisati ako bude potrebe.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la rusko » 10 srp 2010, 08:40

Nista koknretno od onog pluginsa... njegov je zadatak da se teme koje se ubliciraju na pocetnoj automatski objave i u forumu...

mozda i od toga ima nafake...

njuskacu dalje sta i kako, eto zime... da imamo sta raditi kada se u zivot vrate dosada i melanholija ;-)
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la montana » 10 srp 2010, 09:21

rusko je napisao/la:Dobro, to sa brojem tema na pocetnoj i jeste malo vise "estetsko pitanje" i kako ko voli...

problem sa duplim temama mozes rijesiti jedino ako uduplas broj modsa koji ce to pratiti, jer ce takvih stvari uvijek biti... neke teme se zanemare par mjeseci (sezonske) i onda je normala da raja na brzinu otvori novu temu jer im se ne da pretrazivati forum... to ti je vjecita boljka svih foruma.
Ovo oko dupliranih tema, moze li se otvaranje novih ograniciti po nivoima, a za novu temu na visem nivou upitati moderatore iz te oblasti putem PP-a da mu(joj) otvore? Tako moderator moze uociti dupliranje i dati smjernice. Isto da moderator obrati paznju na svaku novu temu u svojoj oblasti i u startu je usmjeri na pravi put, a pisca na musicarenje <valjanjeodsmijeha> . Jos jedna bi varjanta mogla nesto kao pretkomora, gdje neko kao ja ili recimo Haso ribar ili peti deseti otvori temu u zasebnoj rubrici "Nove Teme", pod imenom npr. "uzgoj salmonida u flasi kisele" te da moderator kome se cini da je za njegovu zonu odgovornosti smjesti temu gdje pripada? Ovo su moje mastarije, a ako sta moze vidite.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la senad » 23 srp 2010, 13:52

Samo da obavjestim vas kojima se nadimak promijenio u ovu smedjkastu boju da su vam se pogubili avatari.
Napravio sam grupu članova Udruženja "Bistro!" te radio i neke druge stvari osim hranjenja kerova, i u tome se izgubili avatari.Pogledajte da li u postavkamam na vasem profilu jos imate sliku avatara i aktivirajte je, a ako nemate, uploadujte novu.
Do mene, izvin'te :oops:
Ova grupa je napravljena jer ce ona imati pristup kompletnom dijelu gdje ce se pisati stvari vezane za Udruzenje.Trenutno je otvoren za citanje gostima i registrovanim korisnicima samo dio o Udruzenju gdje ce ici ono opste (ko smo, šta smo, što smo, kak'i smo...) te na koji način se mogu učlaniti i prava i obaveze.
U tom dijelu koji je vidljiv samo članovima Udruženja "Bistro!" ćemo se dogovarati, pregovarati, svađati i održavati dopisne skupštine, te smatram da je bolje da to bude vidljivo samo onima koji su uključeni u te aktivnosti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la senad » 06 pro 2010, 02:10

Evo sam malo prosirio forum.
Je l' ovo OK?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la montana » 06 pro 2010, 03:17

Uh, dobro je. Ja mislio Wikileak hoce da mi provali u kompjuter i objave tajne ribolova, kad ono Senad! Bolan u mene malecki... da prostis ekrancic, sve sam morao smanjiti, sad mi trebaju cvike. <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la rusko » 06 pro 2010, 07:40

bolje je ovako....
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Preuredjivanje foruma

Post Postao/la Seha » 06 pro 2010, 23:25

Kakvi su ovo sponzorski linkovi ?
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Upute za pravilno korištenje foruma, postavljanje slika, vijesti...”