Nagradne igre.

Moderator/ica:emin

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Nagradne igre.

Post Postao/la senad » 25 tra 2007, 21:33

Pozdrav svima.
I ove godine će biti nagradna igra poput prošlogodišnje, ići će iste propozicije, s tim što će način glasanja ovaj put biti drugačiji.Nadam se da ste svi ubjeđeni da na ovoj stranici nema štimanja nikome i da je prošlogodišnja nagradna igra prošla "ni po babu ni po stričevima" - nagrade su dobili oni koji su imali najviše glasova.
Ove godine, a na prijedlog Murisa Ćurića, sekretara SRD Bugojno, pokušaću organizovati i nagradnu igru za najboljeg vezača muha.Njegov prijedlog mi se jako dopao, pogotovo što kod nas ne postoji nikakvo zvanično takmičenje.Ovo bi bilo neko nezvanično i trenutno sam u fazi prikupljanja informacija kako da to sprovedemo u djelo.Na forumu vas ima dosta koji vežete muhe, neki od toga i žive, uslovno rečeno, i molio bih vas da pomognete i savjetima, a i da uzmete učešće u ovoj nagradnoj igri. Nije bitno ko će pobjediti, ko će biti proglašen za najboljeg, bitno je da pokrenemo i ovo sa mrtve tačke jer vjerujem, gledajući kako to u svijetu rade, da ne zaostajemo za njima sekunde, čak naprotiv.
Konkretno, ili postavite ovde vaše prijedloge, ili mi ih pošaljite na mail.Prijedlog Denijala Selimovića je da se ide sa takmičenjem za sve četiri kategorije muha, plus ukupni pobjednik i mislim da je to dobar prijedlog, ali biste mi morali objasniti način bodovanja, čisto da izdetaljišem, a ja bodovati neću, nego ću naći ljude koji su kompetentni za to.Da bi izbjegli nepravilnosti, moj prijedlog bi bio da se i apliciranje za mušice obavlja anonimno, da samo ja znam ko je koji kandidat, a na kraju bi se objavili svi kandidati i proglasili pobjednici.Ovo razmišljam "na glas" i nadam se da će biti prijedloga.
Takođe, ovom prilikom bih sve vas zamolio i ovo - ako ste ikada željeli pomoći stranici i meni, sad je prilika, angažujte se i vi u potrazi za sponzorima, da pokušamo obezbjediti kvalitetne nagrade. Ukoliko poznajete nekog ko bi bio voljan sponzorisati ove nagradne igre, pitajte ga, posebno ako je taj neko ribar.Sponzori ne moraju biti tematski vezani za ribolov, to može biti bilo koja djelatnost, a ja za uzvrat mogu ponuditi reklamu na stranici. Primjer, jedan moj prijatelj, homeopata, mi je obecao dati 100 KM za nagradnu igru, i to će ići uz još nešto, a ja ću na svojoj stranici imati link na njegovu.
To bi bilo od mene za sada, sada je do vas i hajmo da ovo uradimo kako treba.
Bistro svima.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
klen-catcher
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:26 stu 2006, 00:08
Lokacija:Breza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klen-catcher » 26 tra 2007, 16:13

"ali biste mi morali objasniti način bodovanja"

meni prvo što je palo na pamet je neka vrsta ankete da se postavi na stranici, naravno sa izloženim slikama mušica, ili čega već, da svi mogu glasati..

Ideja se ne mora prihvatiti ozbiljno al eto pomoću kolko mogu




BISTRO!!!

zubi
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:14 srp 2006, 09:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la zubi » 27 tra 2007, 11:56

Prvo bi morali podijeliti po kategorijama: suve, mokre, nimfe, realistične, strimeri. Trebalo bi odlučiti u kojoj kategoriji nagrađivati i sl. Drugo, u komisiji bi morali biti kompetentni ljudi, koji su mnogo ribe na mušicu ulovili i mnoge napravili...ako glasa neko ko nije mušičar, on će normalno gledati estetski izgled tj. realizam mušice, ali pravi majstor gledaće mnoge faktore koje obični ribolovci ne primjećuju, isto tako mislim da se sa slike ne može baš ocijeniti mušica dok je onaj ko ocjenjuje ne uzme u ruku i sl...ovo su neka moja razmišljanja i nadam se doprinos temi.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 29 tra 2007, 14:36

Bistro Početnik i Zuby.
Ovo za glasanje anketom, moguće je postaviti ali da to bude samo kao "nagrada raje za estetski izgled" ali što se tiče najboljeg i kompetetnijeg načina glasanja, Zuby je u pravu, to i jesam mislio na taj način, ljudi od znanja će biti glasači.Eh, sad, malo komplikovano bi bilo da se ti uradci šalju, da te muhe budu kod svakog od glasača, to bi zahtjevalo i više vremena i veće troškove.Ja bih u Sarajevu i bližoj okolici mogao naći neke ljude koji bi to mogli pogledati i ocjeniti, ali bih volio da te iste muhe pogledaju i u žiriju budu ljudi iz cijele BiH a ne samo iz moje "zone odgovornosti" :wink: .
Pošto slike mušica neće ništa reći o izradi same mušice, onda bi uz svaku sliku moralo ići i pojašnjenje od kojeg materijala se radi ista i na koji način, te bi to bilo ono što bi koliko-toliko bilo nadomjestak za tu eventualnu nemogućnost da se organizuje i sakupljanje uradaka i slanje članovime žirija.
Ovo za podjelu kategorija, tako bi i bilo, za svaku kategoriju bi proglasili najboljeg vezača, plus, sabiranjem plasmana za sve kategorije bi proglasili i ukupnog najboljeg, ali bi u obzir dolazili samo oni vezači koji su učestvovali u svim kategorijama muha.
Vama dvojici hvala mnogo i nadam se da će biti još prijedloga
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
klen-catcher
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:26 stu 2006, 00:08
Lokacija:Breza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klen-catcher » 03 svi 2007, 20:10

evo još jedan prijedlog koji se takođe ne mora prihvatiti ozbiljno al...
Sad se sjeti jedne emisije Bistro BiH kada se veže neka zelena muha.Pa tako bi se moglo i ovdje napraviti.Ako se već ne može organizovati žiri onda da se snimi video klip - uživo vezanje mušica, znači ne samo gotov proizvod, nego i čitav proces vezanja. Eh ovdje se dolazi u pitanje da li vezač mušica želi da drugi saznaju njegov način vezanja mušice, al bi se i ovo moglo riješit na jedan kreativan način, tj. da se prave samo "fantastične" mušice i da se naravno njihova funkcionalnost isproba na vodi.




Bistro od Omera


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 05 svi 2007, 18:57

Mislim da je izvodljivije onda "dobaciti" mušice do svih onih koji bi bili u žiriju pa da ih "opipaju", malo bi komplikovano bilo ići na pravljenje klipova vezanja mušica.Ovo neće biti "Svjetsko prvenstvo", čisto malo razonode i novina na stranici a i da pokušamo nagraditi one koji su maheri u ili pisanju reportaža ili pravljenju mušica.Tebi, početnik, hvala na prijedlogu, a nešto su mi ostali zatajili.Izgleda da nema zainteresovanih za ove nagradne igre, da ih ja i nepravim onda?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 05 svi 2007, 19:29

Ma ostali su za definitivno .... samo nismo musicari, pa smo se malo usutili ...
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 svi 2007, 20:33

Ja mislim da je ideja o pokretanju ove nagradne igre ok samo sto nas ima puno koji nismo kompetentni da bilo sta sugerisemo u vezi musicarskih radova.

Bistro
slika

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pitanje

Post Postao/la alar » 07 svi 2007, 15:20

A mozemoli mi senade recimo pisati reportazu o nekom ribaru recimo kojega dobro poznajemo a daje taj isti ribar recimo profi ali zbog zna kojih sve razloga nije u mogucnosti da to svoje znanje dokaze ili da prenese na nekoga drugog

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la senad » 07 svi 2007, 17:17

Naravno, ali pazi, imaju propozicije za nagradnu igru za reportaze koje ce biti kao i prosle godine mislim da je bilo minimum 30 slika ciji broj sada mozemo i smanjiti, mozda 20 da bude minimalno, a ima i broj slova koji je bio otprilike jedan list kucan u times-u velicina 12, ne sjecam se sada koliko je to bilo slova, naci cu u propozicijama pa postaviti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 24 svi 2007, 00:20

dobra ideja za musice , a sta mislite da se boduje ko najvecu ribu pusti nazad, ili ko uslika i napise nesto o krivolovu
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 24 svi 2007, 20:49

Ja bih rado dao nagradu svakome ko tako nešto uradi, ali kako da obezbjedim toliko nagrada. Počeo sam ih prikupljati i uskoro ću postaviti propozicije za reportaže, za mušice još detaljišem i postaviću spisak nagrada koje sam do sada obezbjedio, a slabo mi nešto pomažete u pronalaženju sponzora.Hajde, de se malo trznite, ako ste pri "šutu", možete i vi lično uletiti nešto keša što će biti nagrada, što da ne, npr, Taj i Taj je dao 50 KM za nagrade i to će sve ići u fond.Ili, SRD "Riba" iz Tog Mjesta je dalo 30 KM za nagradnu igru.Spisak donatora bi bio objavljen i znalo bi se tačno koliko je u nagradnom fondu.Ovo je bio prijedlog jednog kolege koji sam odbacio zbog mogućih sumnji u eventualne malverzacije, ali, kontam, znaće se ko je koliko dao i tu nema šta biti sumnjivo.Jedino me brinu zlonamjerne moguće izjave kojim bi neko tvrdio da je dao a da bi ovo minirao, ali se nadam da vi koji ste uz stranicu ovu godinu dana znate da tu ne bi bilo nikakvih "finti" sa moje strane.
Hajde, de neke prijedloge, usutili ste mi se opasno.Mislim da ce u junu, a poslije svjetskog prvenstva ici zvanicno pocetak za reportaze, a za musice moram jos malo doraditi propozicije i detalje.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Preliminarne propozicije za reportaže.

Post Postao/la senad » 28 svi 2007, 18:01

Pozdrav svima!
Ovo bi bile preliminarne propozicije za nagradnu igru u reportažama.
:arrow: teksta u reportaži treba biti minimalno 4000 slova (to ga dodje jedan A4 list texta kucanog u "times new roman" fontu - veličina 3(12pt), a to provjeravate tako sto ćete kad otkucate text ići na Edit->Select All da vam "pocrne" slova a zatim File->Properties i u tom "prozoru" vidjeti u "Statistic" na mjestu gdje piše Characters ( ne "Characters with spaces")
:arrow: slika minimalno 20 komada
:arrow: text i slike slati odvojeno (po mogućnosti, slike smanjiti, čisto zbog slanja a i time meni olakšavate postavljenje reportaža na stranicu)
:arrow: Pravo učešća imaju samo reportaže sa voda iz Bosne i Hercegovine.
Nagradna igra će startati polovinom juna (poslije Svjetskog prvenstva) a hajde makar predložite koliko vremena da ostavimo za slanje reportaža, do kada da traje nagradna igra, odnosno, zadnji datum za prispjeće reportaža koje će učestvovati u nagradnoj igri.
Glasanje neće biti kao prošle godine, sada ću striktno odrediti, odnosno, zamoliti neke ljude koje smatram kompetentnim i objektivnim da izvrše glasanje.
Nagrade, kako rekoh, prikupljam i one koje preciziram do početka nagradne igre će biti objavljene, a ako uspijem još šta u medjuvremenu prikupiti, obavještavaću vas na forumu.Za sada, osim obećanja prošlogodišnjih sponzora, imam obezbjedjenu jednu mašinicu od donatora koji je rekao da se zove Džirlo boy :wink:
Ovo je ta mašinica:
slika
A ovo su karakteristike iste:
Michel AC 4000
Grafitna konstrukcija
5 lezajeva
Zadnja kocnica sa kocnicom izradjenom od teflon materijala
Anti twist rotor
Instant anti-reverse
Balansirani rotor
Elipticni oscilatorni sistem
Patentirane Michell spulne kapaciteta 200 m. 0.24 // rezervna 100 m. 0.16 .
Takodje, imam i 100 KM od homeopatske apoteke "Homeo Herb" i kliknite koji put i na link ovog sponzora http://www.homeo-herb.com/, vjerujte da ima jako korisnih i efikasnih stvari,govorim iz ličnog iskustva sa njim.
Javio se i jedan naš kolega sa stranice koji želi uplatiti donaciju za nagradnu igru, kojem se ovim putem zahvaljujem na samoj želji da pomogne, a račun za uplate ću postaviti u narednim danima, a do početka igre.
Za mušice još nisam sve kompletirao i o tome će biti naknadno obavještenje.
Eto :!:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Definitivne propozicije za nagradnu igru pisanja reportaža.

Post Postao/la senad » 28 lip 2007, 08:25

Pozdrav svima!
Vidim da ste meni prepustili da sve izdetaljišem vezano za nagradne igre, pa pošto je to tako, onda da objavim početak ove u pisanju reportaža.
• Nagradna igra počinje 01.07.2007. godine i trajaće do 31.09.2007. godine.
• Teksta u reportaži treba biti minimalno 4000 slova (to ga dodje jedan A4 list texta kucanog u "times new roman" fontu - veličina 3(12pt), a to provjeravate tako sto ćete kad otkucate text ići na Edit->Select All da vam "pocrne" slova a zatim File->Properties i u tom "prozoru" vidjeti u "Statistic" na mjestu gdje piše Characters ( ne "Characters with spaces")
• Slika minimalno 20 komada
• Text i slike poslati odvojeno (ne postavljati slike u word dokument nego poslati u originalnom formatu)
• Slike nazvati imenom koji bi bio kratki opis onoga šta je na slici (npr. Jablanicko jezero_7 ; Meho_Mehic_i_Marko_Markovic_na_Neretvi ; Som_36_kg_ulovljen_na_Modracu_Mujo_Mujic i slicno.Ne koristiti u nazivu slova sa kvakicama i slovo đ, a umjesto razmaka izmedju riječi koristiti donju crtu)
• Ukoliko je reportaža o nekim vodama (rijekama-jezerima), pravo učešća imaju samo ukoliko se radi o vodama Bosne i Hercegovine
• Tema reportaže može biti šta god vam je po volji, samo da je vezano za i uz ribolov.
• Reportaže će biti postavljene bez imena autora, a do kraja glasanja.Nakon objave glasova, iste će biti potpisane autorovim imenom.
• U nagradnoj igri možete konkurisati sa više reportaža (neograničen broj), ali samo za najbolje plasiranu dobijate nagradu
• Molio bih sve one koji se profesionalno bave pisanjem o ribolovu i objavljuju ili su objavljivali tekstove po časopisima, da ne učestvuju u nagradnoj igri.
• Ukoliko imate nekih nejasnoća i pitanja, obratite mi se na mail ili postavite pitanje ovde na forumu.
GLASANJE
• Ove godine glasanje će ići na način da će biti određeni ljudi koje smatram kompetentnim i objektivnim da isto izvrše.
• Za tri prvoplasirane su obezbjeđene nagrade, a ako bude više nagrada (koje još prikupljam), nagrađivaće se pet prvoplasiranih.

Za sada su obezbjeđene sljedeće nagrade: štap i mašinica – donacija «Džirlo-boya» i «Iskrivljenog» ; štap za pecanje – donacija Sportske redakcije lista Oslobođenje od gospodina Branka Majstorovića (urednik redakcije) i gospodina Alije Pušine (urednik rubrike «Lov i ribolov) ; 100 KM – donacija gospodina Šendelj Suada, homeopate i fitoterapeuta (http://www.homeo-herb.com).
Očekujem potvrdu i preciziranje nagrada, a što ću obaviti u narednim danima od sljedećih potencijalnih donatora: HT Eronet, BH Mobile, Robot commerce, nekoliko prodavnica ribolovne opreme, te nekoliko donacija u novcu od posjetilaca stranice.
Nagrade će biti precizirane čim prije.
Još jednom ponavljam molbu svima vama koji želite pomoći stranicu i nagradnu igru i imate mogućnost da pronadjete sponzore, da to i učinite i javite mi šta ste uspjeli.Svaka nagrada dolazi u obzir (ne mora biti vezana za ribolov).Za uzvrat, ja mogu jedino postaviti link na stranicu eventualnog sponzora (ako je ima) ili napraviti kratku prezentaciju istog u sklopu stranice koja će biti istaknuta godinu dana do sljedeće nagradne igre.
Toliko od mene za sada.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 06 srp 2007, 15:12

Ovo znači da je svima sve jasno ili šta :?:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Upute za pravilno korištenje foruma, postavljanje slika, vijesti...”