Anegdote iz ribolova

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Anegdote iz ribolova

Post Postao/la Seha » 25 stu 2011, 19:46

Evo ide nam jos jedna zima koju mozemo malo razbiti i nasmijati sa nekom dobrom ribarskom anegdotom.
Slucajno smo poceli u drugoj temi pa evo da ovdje nastavimo.

slika

Imao indenticnu Shakespeare 2003GG dobio je na poklon od Adza koji je malo bio pod gasom :) .
Scenario
Ja - Adzo treba li tebi ova shekspirova masina u "tristacu"?
- Sto oko Adzino ?
Ja - Ma moja virova slajdra kad zakacim veceg sarana. (tad je sve preko 2 kg bilo monstruozno veliko)
Adzo - Ma evo Adzinom kuronji masina i krenu prema gepeku tristaca.
(stara ce nemoj bolan Ramize i ovako bjezi iz skole u ribu)
Ja- :roll:
Adzo - ma i ovako prdi bezveze u gepeku nemam ja vise vremena od posla za ribu. Vidim ja njega na banjama je u sasi svaki dan!
Tutnu mi je Adzo skupa sa zelenom garminom u ruku namignu i zagladi brk.

Jako mi nedostaje Adzuka Ramiz...... Neka mu je vjecni rahmet.

Kao i ostale stvari za koje me vezu uspomene nestala je nakon sto sam zbog agresije napustio domovinu.

Masinica je kupljena u Italiji pocetkom 70-tih godina kad je Adzo isao da kupi midi kaput i zvoncarice (a to je vec prica za sebe) :wink:
slika


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la masterbih » 25 stu 2011, 20:50

Svratio ja tako do ribolovacke radnje "Alas" u Jelahu kad tamo Djuzepe probava stapove oce da pazari, u tome se pojavljuje i Mirza "Alas".
Redovno svrati poslije svog radnog vremena ukoliko iz auta vidi da ima nekih glumaca.
Probavamo tako i mrduckamo buduci stap od Djuzepe-a, a Alas pocinje da prepricava dogodovstinu kako mu je som zijanio omiljenog Red Head-a.
Naravno Aliju (vlasnik radnje) je izuzetno krivo sto nema neki Red Head da proda Mirzi jer zna da bi to ovaj kupio bez razmisljanja.
U tome svemu djuzepe pazari stap i Aliju se vraca osmijeh na lice, a i ja mu poklanjam jednu majicu Masterbih pa se bas oraspolozio i pokleknuo pred Mirzinom kuknjavom da nabavi red head-e.
P.S. Alii je inace poznat kao momak siroke ruke, kad neke stalne musterije naprimjer kupuju crvice on izvadi 2-3 crva i ubaci u kutijicu uz rijeci: Evo ovo ti je od mene! (Pretrgne se svaki put).
Svi smo bili zaprepasteni kad se Alii pojavio sa Red Head-om u rukama (do duse nekim lijevim), al ipak se pojavio i krenuo ka Mirzi kome su oci lagano zasuzile.
Suzne oci u radnom odijelu uz iskreni osmijeh..
Automatski sam se latio telefona da ovo zabiljezim:
slika

Gledajuci ovu sliku kasnije zakljucujem:
- Pa ovo je kao kad politicar nekom jadniku daje neko sranje da mu zamaze oci i pridobije glas <valjanjeodsmijeha>
Jos gore je sto Mirza u ovoj stolici izgleda kao (ne daj boze) Ratni vojni invalid kome politicar daje neku bezvrijednu glupost da ga nagradi sto je izgubio noge nizasta. Kazem opet, nedaj boze, al svasta smo mi tu lupetali i smijali se do suza.
Naravno, sve ovo je dobronamjerno i jedna od sala kakve se svakodnevno desavaju kod nas u Jelahu (Ribolovacka radnja "Alas").
Prostije receno zivimo za to da u pozitivnom smislu hebemo jedni druge, a iz toga mi naumpade i ova prica.
Ukratko. <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la Seha » 25 stu 2011, 21:02

Igrom slucaja i zaslugama dok sam bio klinac (kupanje i kerovodja u lovu - lovackih pasa, dodavanje i brisanje alata u garazi itd.) uletio sam u stariju raju mog rodjaka Fiste i sa njima isao u ribolov tada za mene nedokucivih voda (alagovac, svitava,klinje,bilecko itd.).
Ovo je prica o mom prvom ribolovu sa njima na jezeru Alagovac.
Ekipu su sacinjavali likovi koji su same po sebi bile legende grada podno Leotara pa samim tim su i provale bile zagarantovane. Ekipa je imala standardnu ekipu stim da bi svaki ribolov u masinu upao neko od lokalnih legendi ribolova i suplje price Mile Macak Bozo tambura itd.. Ovaj put je sa nama krenuo Mile Macak koga sam skoro svaki ribolov vidio kako u kratkim cizmama gazi vodu do pazuha. Ono lovi na plovak i kako se jato u rijeci nakon par ulova pomjeri u dubinu tako i Mile za njima.Bio je poznat i po tome sto je nakon ulova potocne pastrmke koja je bila teska oko 15 tak kg sa njom hodao po gradu citav bogov dan. Kad bi ga ko upitao ”na sta uze Mile” uvijek bi bio drugi mamac cas je bio mepsov leptir trojka cas je bio sedef dvojka, cas damova kasika. Sve dok se nakon par dana nije ispostavilo da je pastrmka zanesena lovom strugaca izletila sama na obalu a Mile je strucno smlatio kisobranom.
Svak je sebi spremao mamce u najvecoj tajnosti i obavezno noc pred polazak u ribolov od silnog uzbudjenja nije bilo spavanja. Pribor se po ko zna koliko puta prekontrolisao kovanice turpijale do besvijesti itd. Od cijele ekipe Masan je bio najveci maher i svoja prva saznanja o maherstvu u ribolovu sam sticao upravo od njega. Cim smo dosli na jezero Alagovac Masan rece da lovimo u malom zalivu lijevo od brane. Cim smo stigli izbacujemo opremu i bacamo se na montiranje satora i vadjenja stvari iz auta. Mile odma izvadi stapove ubra dvije raslje izvadi pure iz dzepa vijetnamke i zabaci ispred kampa. Fista mu govori ”majstore” ako nebudes montirao sator neces ni spavati u njemu, nas to Mile samo nesto progundja. I masan se pobuni koji je samnom i sa Zarom montirao drugi sator. Ma nista Mile ne benda nas ni 2%
Nino koji je uvijek bio ujedno i najveci baksuz od svih pridje Macku i ono sa postovanjem ”majstore bil” mogla jedna kafa” ? Auuuuu mali dje” me nadje. Mile je tad imao oko 60 - tak godina i na njemu se vidilo da mu godi ovakvo ”persiranje” sto je Nino strucno iskoristio da mu napravi smicalicu sa kafom u koju je netom prije nego mu je pruzio ubacio ”punoglavca kome su se vec formirale nogice”.
I dan danas kad se toga sjetim vidim Miletovu facu kako likuje sa onom casom u ruci pored stapova sjedeci na tronoscu. Mi svi gledamo u njega ,a on nekonta nista nage onu casu pa kad ga onaj punoglavac zaskaklja po krajnicima repom baci onu casu i sasu na Nina drvlje i kamenje. Posto nije vidio sta je bilo u casi pita ga sta si ubacio bilmeze dabili bilmeze, kaze Nino 2 kocke secera. Ma kakav secer ……. Jesi li mjesao ? Nisam kaze Nino. Zaglupi Mile pa nekonta sta bi i sto prosu kafu u vodu. Hos drugu da pristavim rece Nino i na to vise niko nije mogao vise trpiti smijeh u sebi. Trebalo nam je nekih par sati da sredimo kamp i pribor i sad pada plan napada. Masan ce loviti odma do Mila. Tek kasnije se ispostavilo da je skontao mali zalijevcic sa dubinom od ½ metra lijevo od kampa. Tu nikad nebi ni predpostavio da udje riba zbog konstantnog cirkusa u kampu koji je bio svega 5-6 metara daleko. Ja sa Zarom krenuo dublje u zaliv prema sasi kad ce rodjak. Shkurin (tako me zvao rodjak) evo ti trokuku idi sa Zarom na drugu stranu zaliva i prebaci Mila – mi cemo ga zagovarati.
I meni je dusa belaj al moras i ”biti musko” kad starija raja kaze skaci sa mosta na glavu tu nema nikakve price ni foliranja. Skocis pa sta ti bog da. Tako i ovdje uzeh trokuku i sa Zarom na konta obalu zaliva koji jet u nekih 50 tak metara sirok. Nesto su oni zadeverali Mila Nino mi mahnu rukom i ja fijuuu tacno preko njegovih struna. Spustim vrh tapa u vodu i polozim ga do sebe, a Zaro do mene vec place od smijeha i tambura nogama. Nedugo zatim pustise oni Mila da se okrene stapovima a ja zaklonjen od Zara krenuh lagano jednom rukom da namotavam. Ohoooo cujem Mila evo ga dira. Objesio je malo pure izmedju ringli I kako ja povucem cujem kako se zakuhava komentator Mile. Nino mu govori polako majstore nek dobro uzme ,a Mile ce sav zajapuren ”suti mali” ovako veliki uzimaju i poce cirkus kako ja malo trznem on skoci iz stolice pridje stapu sa obje ruke spreman za kontru ali ga jos nedira. Ja pustim strunu pura krene padati evo sad je pljuno puru. Taman sjedne u stolicu ja opet a on ko na federima skoci pa pridje opet ona poza pa malo nervozno pocese kosu pa opet ruke bizu stapa da je spreman u sekundi kontrirati. Ma dojadilo mi vise pa uzmem stap i kontriram koliko sam imao zivota. Poleti mu stap sa raslji ko strijela u vodu a on ga fuli pa zbunjen zagazi i onako stoji u vodi do struka cucnu nekako (uglavnom nestade pod vodom). E a mi je ovu sliku imati dao bi sve na svijetu. Vidim tu scenu kao usporeni snimak onako zaronjen pod vodom mi je spucao takvu kontru da mi je skoro stap iscupao iz ruku. Iskobelja se nekako iz vode a ovi ga baksuzi bodre i placu od smijeha. Polako majstore dobro ga umori. Ma ja zacimam i vise nekrijem stap nego bas se ono natezemo dok mi nedojadi pa digoh vrh stapa u vis. Cujem Mila evo ga sad ce se izbaciti na povrsini. Ma jes klinac kad nam strune onako zategnute isplivase u zrak gleda u mene onako nijemo a ja samo izvini majstore izgleda das am te prebacio. Ma neopisiv plac smijeh hebe Mile sve odavde do neba i nazad. Ja I Zaro smo imali zabranu prilaska kampu dok mu nismo poklonili 2 kutije opatije. Masan je kao I obicno ulovio najvecu ribu amura od 14 kg bas u onome plitkom zalivu od pola metra. Hranio ih je 2 dana da niko nije skontao I 3 jutro uhvatio torpedo. Zove mene da mu pomognem ja uzeo meredov kad on na mene dje ces u crvenoj majici u ribu a majko mila skim ja lovim ribu. Imao sam nezaboravne ribolove sa ovom ekipom i lijepo se sjetiti ove raje od kojih neki danas vise nisu sa nama.
Na slici je oznaceno mijesto na kom smo lovili.
15343627.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la AlaS » 25 stu 2011, 22:01

Bilo je to prosle zime snijeg pao jedno 15 cm a sunce ugrijalo ko u po ljeta,subota navece ja na msn pisem Borisu /masterbih/ idemo ja i Ali /ovaj gore pecinar sa slike/ pecat stuku imas li kakvih tajni lokacija .Ovaj ko iz topa ima bare dole ispod Doboja ima 4-5 bara povezane sa rijekom Bosnom tu ima stuke velike ,hajd reko idemo tu .Objasni on meni ima tu benziska i kafic uz benzisku,kontam ja extra pijemo kafu pivo i onda na te bare .Kad smo krenuli sutra dan ujuto neka magla kod nas u Jelahu mi se obukli ko eskimi ,cim smo izali dole prema Doboju nigdje magle sunce przi ,doguramo do benziske pijemo kafu pitam ja konobara gdje su bare ovaj rukom pokaza eno tamo iza onog rastinja jos odma doda kako ima stuke u barama po 10 kila u Alija oci zasuzise kaze to je to sad cemo mi tamo , pi tu kafu brze <valjanjeodsmijeha> .Ostavimo auto tu i krenemo preko jedne njive idemo mi i preko druge gazimo snijeg nigdje bare idemo dalje kroz one vrbe put ko lavirint imas osjecaj da sve u krug hodas.Kad cujem ja kerovi neki laju i sve glasnije i glasnije u tom trenutku trci divlji zec prema nama a za njim 3-4 lovacka kera ,skoci Alii u snijeg ja stao mirno ko svijeca oni protrcase isto da me nije ni bilo ,ustaje Ali jebe i bare i Borisa vec je sav mokar sto od znoja sto od snijega ,taman krenusmo kad poce pucat lovacka puska jedno 5-6 puta opet Alii skoci i leze u snijeg psuje baru Borisa i jos svasta nesto vice meni lezi dole pobice nas,reko nece ovo je pojedinacno nije rafal <valjanjeodsmijeha> .Smiri se situacija i mi dalje lijevo desno pravo a bare nigdje ni jedne a kamoli 4-5 bara,gulimo mi mozda i pola sata kad odjednom voda drago nama ali voda tece nije bara ono rjeka Bosna :grin: ovaj opet psuje ko kocijas kaze tu cemo jebo baru ja vise ne mogu koraka dalje uze snijeg i jede zedan od hodanja kroz snijeg izadjemo na obalu kad ono ima i zaliv jedno 40-50 metara dugacak eh tu cemo i stuku pecat dodjemo na zaliv i pocnemo pecat ali sa kontra strane izmedju rijeke bosne i druge obale zaliva bacamo mi kerovi laju tamo negdje u vrbama stuke nema.Izvadi Alii iz torbe nekog alexa kaze ovaj je favorit njega cu sad jer je dno cisto nigdje ne zapinje :grin: zabaci i prebaci zaliv na drugu obalu na vrbu ,ja gledam i suze mi lagano krecu od smijeha one jebe opet baru i Borisa ,sta cu sad proba trza nemoze na vrbi visi jedno 4 metra od zemlje ,reko idi okolo daj meni stap ti idi popni se i odkaci ja cu namotat.Palim ja cigaru on daje meni stap i odlazi uz arsenal psovki na Borisov racun ima tu jedno 150 metara okolo kroz dzunglu od vrba i svega proc do te vrbe gdje visi alex nekako je on progulio usput je kliznuo jedno tri puta dodje do vrbe gleda ja vec 2 cigare ispusio pocne se penjat lomi grane ja namota malo najlona i trznem lagano jednom kad alex spade u vodu a Alii je vec 2 metra uspjeo na vrbu se popet ,auu kad je onda poceo nabrajat kocijas je nula za njega ja namotam nabrzinu i brisem suze rukav mi mokar od suza dolazi on tu smo spakovali stapove i na benzisku onako mokri i blanti na kafu i pivo hebo stuku i bare i Borisa :grin: .Kad se samo sjetim kako prodje ribolov kad je cijela ekipa tu <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
slika
Bistro

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la masterbih » 25 stu 2011, 22:05

<valjanjeodsmijeha>


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la senad » 25 stu 2011, 22:45

<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la zlaja » 25 stu 2011, 23:50

Seha,Alas super priče, hvala vam...pročitao sam u dahu...

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la Clavis » 26 stu 2011, 01:59

Evo od mene dvije:
Ne znam kako se ove sezone potrefilo da voda bude pretijesna za sviju....

#1
Potkraj Juna, sa haverom iz djetinjstva odlazim na "večernji skok", stigosmo taman u sam akšam, pred navalu. Dočekasmo manje više uspješno prvu pauzu, usidreni ko' dvije čaplje svak na svojoj poziciji, haver malo niže mene niz brzak.
"Jel kapak?!" - povika on. "NI blizu"-dobacim mu, "Prikuri jednu, sveži najčupavije što imaš i čekaj" Znam da u junu pastrmka i lipljen, pogotovo veći primjerci imaju navrzu pofino odocnuti pa se ribolov produži nekad i do desetke navečer.
Stvarno ne prodje malo, voda proključa, imaš osjećaj da će u ribaricu uskočiti. Sve bi bilo dobro, da se nije digla eskadrila šišmiša-došli
i oni po svoje. Lete beštije tik iznad vode i kupe sve što im se nadje na putu. Kojom pukom slučajnošću je jedan naletio meni na naranžastu lamparu ni dan danas mi nije jasno, al da je dobra prilika za geg ispala ko poručena to je već bilo skontano u sekundi.
Kako je krilati nesretnik u svom naletu pokupio muhu tako je "zadriftao" niz brzak i uletio u haverovu "zonu".
-O *ebem ti travuljinu dokle više, lafo se nerviram, i lagano navučem "kompoziciju" tik njemu u ribarice, "Skinider mi taj hamelj sa baje svega ti, da mogu odmah razmahati" dobacim mu. "Sad si me uzo *ebavati" bronda on i saginje se "Ni sam ne znaš kako"-mislim ja u sebi i vec drhtim u išekivanju.... ne postoji onomatopeja kojom bih opisao povik koji je tada izustio, ostao mi je najupečatljiviji prizor koji je nakon toga slijedio. <123321> Trk havera po vodi, i to kakav, noge po vodi isto Gorenje mixer u "trećoj", bijel trag ostade do obale, u zraku iznad vode odzvanjaju imena šire mi familije. <valjanjeodsmijeha> "Srce mi je napravilo saltu kad sam uzeo vrtljivog ljigavca idiote jedan". Bilo mi ga je žao, al je prilika tolko dobra bila da bi čini mi se i rođenog oca "navuko" taman da je mjera za strogoću. Skinuh ja glavnog "aktera" nekako kliještima, imao je sreću da udica nije ubola u "mekahno". Smotam štap, i pravac kući.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la angler » 26 stu 2011, 08:00

E vala odcejfih uz kafu i dobro se ismijah <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la Seha » 26 stu 2011, 12:55

Super je ovo.. Hajd picite dalje. Ja sve bolje ispricam nego sto znam napisati.
Mogao je i presjednik koju ima i on par iako ih znam svaki put oplacem. Tata ....... Nisam Suade .......... Tata <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la zlaja » 02 sij 2012, 21:45

Izašao sam na obalu rijeke onako da čisto da je obiđem i zatekao one zimske raubatore,koljače kako god hoćete, šutim i slušam priču,ljudske sudbine se otvaraju i pokazuje se koliko smo dotakli dno kao društvo u cjelini.Te ljudske sudbine sam sabrao u jednu priču koju sam objavio ovdje na forumu, priča nije izostavila ništa od prodaje zadnjeg grama zlata da ljudi prežive do sočni psovki kojima nije mjesto ovdje na forumu. Priča je kršila pravila foruma pa je izbrisana a ja se izvinjavam ovako javno svima koje je na neki način povrijedila pa čak vidim i nasmijala...ti ljudi će preživjeti vjerovatno jer za ovi dvadeset godina su svašta preživjeli...to je bila anegdota koju sam ja doživio kraj rijeke...trebalo je šutiti...Bistro

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la edoA » 03 sij 2012, 02:35

Ima tome vec nekoliko godina. Izasao sa rajom, na jedno malo jezero, gdje se ubaciva riba, pretezno pastrmke.

Mamac berkley tjesto, formiran u obliku mepsa. Montaza fiksni plovak, s time ga i vozis kao meps, a mozes i da ga ostavis da stoji klasno na plovku. A ovu drugu variantu biramo kad riba bas nikako ne radi.
Fino nam je vrijeme bilo, druzenje na mjestu, kako je riba taj dan radila ne sjecam se vise.
Uglavnom u podne satima, kada tu inace riba bas nesto i ne radi, prebacim se ja na jedan dio obale, gdje se rijetko riba i javlja.
Kad mi krenu pipati. Ono skroz sitno. Uglavnom se muha oko mog mamca. Da udarim sad kontro, sigurno fula. Nista, nego cekati, da ne potoni plovak. I to bas dobro potoni.
KONTRA ! I hajmo vozimo.
Leti mi jaran sa meredom, i zove jos sa daleka "TO majstore". Kocnica mi slabije zategnuta, tako da mi riba dva tri puta bjezi.
Jaran spusta meredov u vodi, i vazda fuli ribu. Kad riba od jednom krenu, da bjezi u obalu, a jaran u tome i uspije vadi meredov sa ribom.
ALI !
Kad ono uzasno zasmrdi. Gledamo ribu gledamo jedan drugog. Reko, "pa ovo je krepala riba".
I vidim u meredov lezi moja udica.
Sta se desilo ?
Kako je riba bjezala u obalu, jaran mi sa meredovom uvali takodje u obalu, s time skida ribu sa udice, i vadi krepalu ribu koja se tu morala zaglaviti.
Kad smo to skontali, odvalili smo se od smjeha <valjanjeodsmijeha>

E to je prica kako sam zakacio zivu ribu, a izvadio krepalu.
Svasta ces doziviti na vodi.

meskobeg
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:01 ožu 2013, 17:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la meskobeg » 04 tra 2013, 21:05

Spremamo se na sarana , ekipa , nas cetvorica ... danima se pakujemo ,idemo na dva dana ... satori, vrece , oprema , gepeci puni ... najavljuju kisu , nema veze. Idemoooo ... krecemo rano ujutru, dan ko stvoren za ribu , daska vjetra nema , jutro sa blagom maglom, nije puno ni hladno, , ljepota... na pola puta , negdje oko Zepca kisa , pljusak , prolom oblaka... izgorise nam osiguraci, sve se pogasilo , svjetla , radio sve , al auto radi... zvoni nam telefon !!! jaran iz drugog auta zove , JESTE LI DOBRO ????? veli GROM nas udario ?????????? ... ostavimo jedno auto u Zepcu , pretovarimo sve na drugo ... dodjemo i gdje smo krenuli , dok smo prilazili mjestu gdje ce mo pecat' upadnemo u nekakvo blato autom, i ni naprijed ni nazad... cijelo vrijeme kisa pada ne prestaje , a mi uporni ne odustajemo .. odemo do neke kuce, da vidimo ima li ko traktor da nas izvuce iz one kaljuge , vele ima neki ( nek' bude Mujo)... pa zovi Muju , ne javlja se ... gdje zivi , pokazu nam , i lagano pjeske po onom pljusku do Mujine kuce , izadje dijete , Muje nema ... gdje je??? O'šo u Maglaj sunetit nekog ... e tu je bio kraj ... vise psovki za krace vrijeme cuo nisam, vec tad od ovog mog druga :)
J..e izmislja :) , neznam gdje mu na pamet pada sve ono. Kisa i dalje pada , vracamo se u onu kaljugu , polako se raspakujemo , montiramo satore ... uz konstantne psovke , PADAAAJ Je..m ti bla bla ... i ''Muju'' i britvu , e tad sam umalo u vodu up'o. konacno se raspakovali , satori oprema , vrece, stapovi ... ovaj moj se ko malo smirio , je..s auto neka ga u blatu doci ce ''Mujo'' kad tad iz Maglaja... vatra , kotlic , ma ljepota , riba radi , skobalj , plotica , ma svega ima ... popilo se , meza je tu vatrica , zabacilo se saranu, vec je i mrak... i onako u onoj tisini , cujes negdje na po' Bosne nesto dise , stenje , hropti ... al' sve glasnije i glasnije ... sve je blize i blize , i sve se glasnije i jasnije cuje disanje toga ''necega'' ... na dva tri metra od nas je , svi smo se usutili i osluskujemo , cujemo da je tu ... u istom trenu kad jedan od nas pali bateriju , zacu se i buckanje vode ispred nas , i osvetli Dzukelu od nekih 50 kg. kako otresa vodu sa sebe... onaj sto je psov'o odskoci okliznu se i u vodu , sreca nije duboko... cujes iz vode ... Je.e , grom, kisu , Maglaj Muju , traktor, britvu, pasce... mi ostali oplakali... ujutru , nasli ''Muju'' izvukli auto , hvala mu. opet kisa cijeli dan padala... al nama dobro bilo , dva dana i dvije noci cirkusa... oplakali... kad smo se vracali , uslika nas radar u Brankovicima kod Zepca , u Zepcu ne mozemo upalit auto , ono sto ga je grom udario... odvucemo ga do nekog majstora mislim da je Bećo ili tako nesto... stizemo u Zenicu negdje oko 22:00 i na petlji nas zaustavlja Policija ...
-Dobro vece.
-Dobro vece.
-Vozacku i saobracajnu, molim.
... ovaj sto puno psuje vozac, vadi dokumente.
-Izvolite.
-Jel' se sta popilo.
-Ma nije boze sacuvaj , ne pijemo , a i sad ce ramazan brzo pa se malo privikavamo.
-A sto niste vezani gospodine.
... e to mu nije trebalo.
-Slusaj ba JARANE. Meni je ova dva dana pun Qrac svega, de me i ti jos jebi. u blatu spavam dva dana smrdim sam sebi,blabla je.o te pojas ... blablabla...valja meni sad 'vakav prljav... blablabla... a mi ostali u autu <valjanjeodsmijeha> ...
-Izvolite dokumente , dovidjenja prijatno .
Nije ga vise mog'o slusat.
Popijemo po pivu u kafani i krenemo kuci ...
- Šta ce mo s' ribom , ko ce sta ponijet :135:
-Kojom ribom ????? <jelmekotrazio>
... ostale nam cuvarke u vodi, nije ih niko pokupio.

-E j...m ti ribu i Maglaj i britvu i policiju i bla bla bla <valjanjeodsmijeha>
The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la Seha » 05 tra 2013, 10:48

Jooooo ovo je dobrooo <valjanjeodsmijeha>
Svaka cast buraz

Evo i jedna pomalo zaboravljena dogodovstina kad smo lovili na Bileckom.
I jedna slika kao uvod <valjanjeodsmijeha>

slika

Svi se lagano raziđoše, mene krenula bijela riba na plovak, nešto mi se nije spavalo, te Adi i ja ostadosmo merakati uz vodu.
U neka doba, desno od nas, dosta dalje od Pinke i njegovog kampa, upali se neko svijetlo.Znamo da nigdje nema živog roba, da je Pinkin kamp zadnji na ovoj strani.Svjetlo „šara“ na sve strane, nekako čudno i nelogično, vidimo da je upereno prema nama…ali opet…ne kontamo.Adi se pita jel’ se njemu čini od Pinkine loze ili je i meni ono čudno.Ja, trijezan ko trijeska, potvrđujem Adijev zaključak.Adi konstatova da su vanzemaljci zalutali, jer ne vjerujemo da bi se neki zemljanin iz vedra neba pojavio tamo, i mahao nekim svjetlom.Mi tu odlučimo njima uzvratiti istom mjerom – upalimo lampe i i mi njima počnemo mahati.Kontam, ako je ovo neki pozdravni ritual, da se ne provalimo, uzvratimo „malim zelenim“ pozdrave.Tako smo mahali jedni drugima desetak minuta, i nakon toga ugasi se to tamo čudno svjetlo.Ugasismo i mi i odosmo u šatore…Sa malom zebnjom šta sada znači ovo što su ugasili svjetlo, ali nadajući se da su iz naših lampi shvatili da smo gostoljubivi.
Ujutro me budi smijeh, Šeha se zacenuo od smijeha k'o malo dijete.Još bunovan pokušavam skontati o čemu pričaju, šta se desilo.Iz segmenata razgovora skontam da su sinoć Pinka i ekipa imali somčinu na štapu.Som je „legao“ na dno, i oni su nam baterijom davali signale ne bi li mi skontali da dođemo sa čamcem i pomognemo im.
E, baš su našli kome će mahati lampom, baš smo i Adi i ja skontali šta se dešavalo.
Mali je prepričavao njima šta smo mi zamislili da se dešava i kako smo reagovali, a sa spoznajom šta je ustvari bilo, ispali smo dovoljno budale da su svi padali od smijeha.Još kad to Adi prepriča…ko zna, jasno mu je, ko ne zna, ne zna za šta je uskraćen.
Elem, „vanzemaljci“ Pinka i njegova ekipa su obalom došli do mjesta gdje je som legao i to je legao, ironije li, baš u potopljenu baštu/kuću jednog Pinkinog kolege iz ekipe.Svijetlili ljudi zovući u pomoć, a mi napravili „Sience fiction“ od svega.Srećom im nije trebala kakva ozbiljnija pomoć, a na žalost, šteta je što makar nismo vidjeli ribu koja bi, ionako, od strane „vanzemaljaca“ bila vraćena u vodu.
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anegdote iz ribolova

Post Postao/la Clavis » 05 tra 2013, 13:26

Slika vrijedi kao hiljadu anegdota. :D:D

P.S. Mesko daj još 'vakih, ja vjerujem da ima još baksuzluka :D

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”