Sta znaci biti dobar ribolovac?

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sta znaci biti dobar ribolovac?

Post Postao/la lemi63 » 04 sij 2007, 19:02

Slozicete se da dobrog ribolovca neodredjuje skup pribor.Po meni dobar ribolovac je onaj koji vodi racuna o sledecim stvarima:
Nepakuje se nikad na brzinu.
Uvjek ima bar osnovni pribor za rezervu,udice, olova,plovke,nalon ili pletenicu za podvez,karabinjere,makaze,kljesta i slicne stvarcice.
Dobar ribolovac je onaj koji gotovo nista nepropusta slucaju.
Dobro veze uduce-cvorove,pregleda redovno najlon da nije negdje ostecen,nebudzeri/neradi spetljano oko pripreme materijala.Ako lovi bez a i sa bit runner onda spunla gotovo na pola popustena.
Dobar ribolovac je onaj koji ima vremena za zamaranje ribe i nezuri sa zamaranjem.
Dobar ribolovac je onaj u koga su stapovi uvjek cisti,masinice podmazane.Dobar ribolovac je onaj koji bar jednom godisnje podmazuje kuglagere i mjenja mast.
Dobar ribolovac je onaj koji pomaze drugima mislim pocetnicima,onaj koji nije ljubomoran reci gdje jede riba.
Nastavite........
Bistro!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo


bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sta znaci biti dobar ribolovac?

Post Postao/la bosnjo » 26 kol 2009, 23:55

Zaboravio si navesti da mora imati dvije dece loze u steku za havere! <loza>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sta znaci biti dobar ribolovac?

Post Postao/la montana » 27 kol 2009, 16:33

... i uvjerljivo opisati <ribarcina> kolika ti je upravo spala, a koliku si prosle godine bas tu uhvatio, te na brzinu spomenuti fiktivna imena svjedoka ribara...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sta znaci biti dobar ribolovac?

Post Postao/la AlaS » 27 kol 2009, 21:33

Hahahhha jesi me zemo nasmijao to je 100% tacno hehehe odma ide strofa napamet naucena koja glasi ovako " gdje si bio prije 10 min. mi spade ribetina izvuce mi 50m najlona eto pitaj ljude ove sto su gledali al otisli su jebiga sad ,ebemti ribu nije mi zao zbog ribe vec sto mi izvuce pola spulne sad nemogu zabacivat" hehehehe majko mila jesam se ja tih bombasa nasluso ej al to su i djeca i stari djedovi "sari panj od 70 god" laze i netrepće dok laze .Al volim ja to meni to nesmeta volim ljude promatrat dok to docaravaju to se toliko docara da i taj lazov sam povjeruje u to sto prica hehehehe.NIGDJE BOSNE NI RIBARA KO U BONSNI A BOGAMI I HERCEGOVINI :D :D :D

ps. dobar ribolovac mora razmisljati sta ce sutra ili sledece godine uloviti a ne daj ti meni danas a sutra sta bude
slika
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sta znaci biti dobar ribolovac?

Post Postao/la montana » 28 kol 2009, 08:17

Imam jednog takvog. Pricao mi o pastrmkama koje vadi na Prokoskom jezeru ko ruka, pola metra i po 5 kila ubjedio me i odemo tamo. Covjek nista, a ja uzmem jedva jednu za citav dan 76cm, al' na vagi 3,5kg jedino da i ja sjedem, pa da namirimo 5kg. Izmjerim ja ruku, a ono preko ruke, haman do druge 76 cm, pa nesto kontam nedade se covjeku ni slagat', jos me on doveo, pa ce brze-bolje da mi objasni kako je ova moja mrsava, bolesna, samo sto ne krepa. Jedva je desetak puta po metar skakala iz vode i samo mi je trebalo 40 minuta da je izvadim...

P.S. riba je ulovljena oko 10 ujutro, pocetak maja, vrijeme suncano, mamac mepps 0 srebrni, na mahaci pribor, nacin slicno nimfanju (experimentisao jer je slabo radila). Dnevna dozvola je bila 10KM, cuvar trazio 5 za nas obojicu da ne pise dozvolu. Nije dobio. Uredno je prijavljen istog dana po povratku.

Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”