kako dohakat vidri

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
atko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kako dohakat vidri

Post Postao/la atko » 09 tra 2007, 00:08

vidra hara u bogaticima na zeljeznici
znal joj ko sta ugatat


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 09 tra 2007, 09:28

Pa pitanje je treba li joj dohakavati? Nisu to kormorani .. ona ima svoj teritorij i tu zivi i lovi koliko joj treba. Mislim da je cak zabranjeno, a i grehota je. Ja bih prije dohak'o mesarima, mrezarima, strujarosima i bombasima koji pobiju i odnesu sto vidri moze biti godinu dana da jede.
Ja je bas ne bi dirao.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Gost
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Gost » 09 tra 2007, 17:15

Bas tako Svirac vidru ,i ostale zivotinje treba ostaviti na miru. One love da bi prezivjele za razliku od nas koji lovimo iz zabave.
Kormorani su skroz druga prica jer su se toliko namnozili tako da za neke vode prestavljaju realnu opasnost po riblji fond.

atko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la atko » 11 tra 2007, 12:54

Fol je u tome sto ne ubijaju da bi prezivile, nego iz zabave, i to su stetocine za razliku od kormorana.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 11 tra 2007, 13:12

Atko Bistro i dobro dosao na forum.
Nebi se slozio da vidre i ostale zivotinje ubijaju iz hobija.Realna je cinjenica da je populacija evropskih kormorana u zadnjem desetljecu eksplodirala ,i da se broj tih ptica treba vratiti u prirodni balans.Na rijeci gdje lovim imam priliku gledati vidre i kormorane.Mogu reci da su kormorani dosta destruktivniji lovci jer dosta ribe povrijede kljunom i ta riba najcesce kasnije ugine od razno raznih infekcija.Sve u svemu mene veseli cinjenica da cu na vodi imati prilike da vidim neku od tih zivotinja jer su ,i one dio prirode.

Bistro
slika


ivan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Goran sredio vidru

Post Postao/la ivan » 12 tra 2007, 15:40

Kada sam pre par dana bio na Ribniku, čuo sam da je Goran Vuković sredio Vidru i to pucnjem ispred recepcije. Dole na vodi ispod recepcije prema ostrvu inače živi mala porodic vidri. Bio je to mužjak vidre težak oko 10kg (ujutro se uverili). Imali su sa njim i njegovom porodicom puno problema (vidra i 4 mladunčeta), ali kada je počeli jesti samo glave od ribe, a ribu da ostavlja, prevršilo je. Ipak je Ribnik "fabrika", pa ako joj odneseš ribu ili riba nestane džaba ti posao. Napadao je i pastrmke i lipljane.

Gost
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Gost » 14 tra 2007, 12:56

Pozdrav svima

Nije pitanje kormoran ili vidra(mesarosi, dinamitasi, strujarosi i ostali sljam) lijepo ih je vidjet na vodi kad pecaju posteno ali kad jednu manju rijeku naseli porodica od tri zenke s muzjakom i coporom mladuncadi to bi mogao da postane problemcic pa makar kako bila zabranjena i draga

Gost
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Gost » 14 tra 2007, 21:22

BISTRO "sportski"ribari
:oops:
Ovi se navodnici odnose na sve ove komentare gdje se vidra gleda kao stetocina .
Neznam otkud nam pravo da mi proglasimo nekog krivim i osudimo ga kad dobro znamo da upravo covjek sve na ovoj planeti cega se dotakne nastoji unistiti svjesno ili nesvjesno na kraju nije ni bitno .
Necu nista vise na ovu temu vec cu citirati prof. Avdu Sofradziju kad su u jednom broju lovackog lista objavili "lovca " sa ubijenom tom prelijepom zivotinjom kao "trofejom " on je na to rekao kratko "TROFEJ OD STIDA CRVEN"
U nadi da cemo se vec jednom poceti ponasati kao gosti na svim vodama jer smo MI dosli poslije tih lijepih zivotinja BISTROod DIVERA
sa JEDNE JEDINE 8)

ade
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la ade » 28 tra 2007, 13:33

to htio ihtolozee

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”