Sramota od emisije "Nadreality show"

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Sramota od emisije "Nadreality show"

Post Postao/la Kovach » 09 svi 2011, 23:44

Ne zelim raspravljati o moralnim vrijednostima likova koji napravise ovaj skec jer ih ne osudjujem da sve sto rade je naopako, nego kazem da su ovdje presli granicu po mom ukusu. Da su sve snimili u partizanskim uniformama i sa petokrakom na glavi i ja bi to shvatio kao salu, zahebanciju, ali jedan na glavi nosi kokardu, a drugi ustasko "U" i nama smjesno. Pod tim simbolima su fasisti u zadnjim ratovima pobili mmnog o neduznog naroda. Kao da nam nije dosta sto ih slobodno nosaju po BiH, na utakmicama, koncertima ... Meni to nije smjesno! Cijenim i ja nekolicinu njih (Zenita, Elvisa Milana ...) ali po meni je bolje ne snimiti nista nego snimati gluposti. Stari nadrealisti Nele, Djuro, Zenit, Batko, Elvis, Siber su bili nesto drugo. I danas se slatko nasmijem njihovim gegovima, ali koliko se sjecam oni se nikad nisu spradali sa istorijskim cinjenicama i tekovinama NOB-a. Sto @ldin rece pored stanja u drzavi, politike, malogradjanstine koji su neiscrpna tema oni nasli da se spradaju sa necim sto vrijedja sve antifasiste u BiH, kojih je nadam se ogroman broj u BIH. Pa ko onda da se smije? To da se sad u emisijama iskrivljuju istorijske cinjenice vezano za NOB i njegove tekovine nije slucajno. To se radi iskljucivo po naredjenju upravo onih ciji djedovi i pradjedovi bijahu na strani fasizma, a koji sad na zalost imaju kakvu takvu moc i pitaju se nesto. E sad mene vise brine sto im narod dade da se oni pitaju jer to znaci da imaju ogroman broj pristalica. Mnogi gledaoci ovo nece shvatiti kao ironiju na danasnje iskrivljeno prikazivanje istorije, jer je "zahvaljujuci" ovima koje vec spomenuh sve vise nepismenih u BiH. Davno sam gledao kviz "Ruski rulet" u kojem voditelj Maca Marinkovic na pocetku predstavlja momka sa nadprosjecnom inteligencijom koji je uporedo zavrsio dvije srednje skole, a koji na pitanje "gdje je poginuo Sava Kovacevic", odgovara "na Neretvi" (sad ce opet biti emotivno ja jer se radi o mom rodjaku <valjanjeodsmijeha> ) Dragi moji prijatelji sve vas shvatam i nema razloga da se ljutim na bilo koga od vas zbog iznosenja svojeg vidjenja ove emisije. Na kraju ovaj forum i jeste za to da razmjenimo misljenja o ribolovu prvenstveno, ali i os svim drugom temama i dilemama.
Ja se samo bojim da su mediji u pogresnim rukama, a sto rece Soha jako je to oruzje. Bojim se da smo prebrzo zaboravili II svjetski rat i stradanja neduznog naroda od strane fasista, a Boga mi i ovaj `92-`95. Sta ocekivati od omladine koja crta kukaste krstove na svakom koraku i to ih uveseljava, idu na koncerte Tomsona i Baje Malog Knindze gdje se velicaju Ante pavelic i ustase sa jedne te Draza i cetnici sa druge strane, a ni Hitler vise nije krvolok. Sutra ce pjevati i vec pjevaju o Karadzicu, Bobanu, Mladicu, Tuti, a mi cemo se smijati. Sve dok jednog dana opet ne zapuca, a onda ce opet mafija i lopovi bogatiti i gledati iz prikrajka , kako nasa djeca ginu. Znate kako kazu ko ispliva poslije poplave (samo misevi i fekalije, a ostalo sve potone).

P.S. Diskusija bez ikakve ljutnje, sto rece drug AlaS demokratija je, neka radi sta ko hoce!

BISTRO!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sramota od emisije "Nadreality show"

Post Postao/la Seha » 10 svi 2011, 12:20

Potpisujem svaku Kovinu rijec. Nije da mi se neda pisati vec jednostavno sam svijestan kako mali fitilj imam u ovim temema.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelne vijesti iz medija”