Moj kućni ljubimac

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tommylee » 24 srp 2013, 22:33

Pravo lijep.
Ja sam do skora imao jednog ali sam se morao riješiti,pravio je puno problema po dvorištu i nikako nije mogao da se smiri!
U životu nisam vidjeo goreg kera!?!
U planu mi je nabavka jednog al' ću za sada malo se strpiti.


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Clavis » 25 srp 2013, 09:27

Soha i ker i ime mu <championvanja>

Tommy, ja čudnije sorte od ove nisam vidio... u ulici ih kod trojice ljudi ukupno 4 komada, svaki na svoju šapu :S
To zavija rano prije horoza, ženka i mužijak se ubiše između sebe... do duše gazde im baš i ne drže nešto do dresure...

Ja sam bez psa trenutno, držao sam lovačke sorte prije, hoće vremena, izlazaka i treninga....jaka prehrana a mala aktivnost i odmah belaji... još kad donese u ustima komšijinu sitnu sortu horoza... sve ga galamim a lagano perke oko usta mu sakupljam <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 25 srp 2013, 13:31

Pujdo je super. Pazi kad porastu znaju biti strahovito ljubomorni.
slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la soha » 25 srp 2013, 15:54

Hvala kolege. Stoji sve sto se rekli za ovu pasminu, te je zbog toga i odabrana. Kada pitas profi dresera kad moze primiti kera na dresiranje, on pita koja je pasmina. Ti mu kazs da je to hasky, a on lijepo kaze narednih 5 godina sam prenapucen tako da nemogu uzeti vaseg kera :135: :135: :135: .
Izuzetno inteligentna rasa, i radi sve kad vidi svrhu za to (a mnogi to gledaju kao tvrdoglavost). Ovaj pas nece raditi nista bez svrhe i neće bas tako lahko ispunjavati bilo cije hirove. Danas mu je tek tri mjeseca a vidjet cu da simim malo videa sta je do sada naucio. Pas prije svega treba da bude prijatelj, al da bi se imalo poslusnog kera treba se njemu i posvetiti i to veliki dio vremena. Obaveza je ogromna, ali se na kraju isplati. Svi oni koji kazu da se nemoze pas nauciti,je samo zbog manjka vremena koje mu posvecuju. Komunikacija mora biti dvosmjerna i mora se nauciti slusati svog psa da bi on uzvratio. To je moje misljenje.
Clavis ime mu je Athos, a ja ga zovem pujdo :grin: :grin: :grin:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la soha » 16 kol 2013, 18:18

Evo snimka Athosa, star 3 mjeseca :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c_MwQ3aJrI8[/youtube]


Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AdiR » 30 kol 2013, 14:50

Kolege po stapu, prosirite glas, molim vas


Snoopy Bunny's Nightmare ( Hot Christmas Punch Perly Vltavy x Teuta ) trazi damu koja je orna da sa njim stvara porodicu. Gospodin je raspolozen da, radi daminog komfora, dodje kod nje ma gde ona bila. Dzentlmen pravi.

Snoopy inace potice iz legla vrhunskih roditelja , ko zeli neka pogleda na http://beagle.weebly.com/, ribar je i dusom i tijelom...
evo malo novijih slicica....
43r3[1].jpg
309928_4600881617786_1373270562_n[1].jpg
ecrj[1].jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Han » 02 ruj 2013, 10:41

Snoopy je Tito i partija i voli šnicle. Nadati se da se štene neće baciti na njega :135:

Pozdrav veliki gospodine
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tommylee » 19 ruj 2013, 08:52

Moj bivši ljubimac koji je nestao bez traga i glasa.Pravi gospodin,čist i izbirljiv.Još ga nismo prežalili iako je prošlo skoro godinu i po!
Ubio sam se tražeći ga,makar da znam i da je stradao ali ništa!Na kraju mi je ostala sumnja da ga je neko hapio!!!
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tommylee » 19 ruj 2013, 08:57

Dok je bio mali nije se odvajao od mene.
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la enko » 25 lis 2013, 13:03

E ovako u planu sam nabaviti sebi psa.treba mi nesto sto je dobro sa djecom a ujedno i dobar cuvar kuce jer bi mu to bila namjena.pas bi vecinu vremena bio pušten po dvoristu i nebi sad nekog psa koji ce lajati na svakog prolaznika nego da reaguje samo ako neko nepozvan udje u avliju.pa da cujem vaše prijedloge jer se ja slabo razumijem

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la montana » 25 lis 2013, 13:59

Tornjak je pas takvih osobina, ali malo je povelik... Alas ima jednog i raste kao iz vode... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la enko » 25 lis 2013, 15:08

Tornjak mi je prevelik druze

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la montana » 25 lis 2013, 15:39

I ja imam problem sa odabirom. Ovaj koji se meni svidja i voli da ide u ribu, nikako nije za zatvoren prostor u kamionu.
<adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 25 lis 2013, 18:34

enko je napisao/la:E ovako u planu sam nabaviti sebi psa.treba mi nesto sto je dobro sa djecom a ujedno i dobar cuvar kuce jer bi mu to bila namjena.pas bi vecinu vremena bio pušten po dvoristu i nebi sad nekog psa koji ce lajati na svakog prolaznika nego da reaguje samo ako neko nepozvan udje u avliju.pa da cujem vaše prijedloge jer se ja slabo razumijem
Treba ti Pointer!!!

nije sto sam musicar (pointer je "pticar")... vec sto je to pas dovoljno velik i jak da stiti kucu, a vjeruj mi to zna jako dobro raditi i bas je kao sto trazis - laje samo kada uvidi da je situacija ozbiljna, inace pusta sve na miru. Druga pozitivna osobina je to sto je nevjerovatno privrzen djeci. Inace je inteligenta rasa, laka za rad... cak ga rado predlazu i kao kucnog psa jer nije naporan i ne voli da kopa ili kenja svugdje.

slika
slika slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la enko » 25 lis 2013, 21:31

Rusko druze citao sam na netu o pointeru i nesmatraju ga baš psom cuvarom a meni baš cuvar treba

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kućni ljubimci”