Vremeplov - RIBARSKA ABECEDA

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Vremeplov - RIBARSKA ABECEDA

Post Postao/la angler » 24 sij 2011, 06:04

Predlazem da ovdje napravimo jednu ribarsku abecedu. Za sad ubaceno nekoliko "slova" koje sam prebacio iz teme "Abeceda jednog vremena". Kako ko bude dodavao post prebacivacu ovdje.

A – Angelbrot
(kruh za pecanje u to doba je bio samo u original francuskoj verziji,ljudi su ga švercali preko grane a kasnije kada sam ja počinjao da ga koristim je stizao legalno u dućane...)

slika

B - Blinkerisanje
(naziv za varalicarenje...u ono vrijeme samo metalnim varalicama...kasika, leptir)

C – Cet
(udomacen naziv sa legendarne DAM-ove metalne varalice Effzet)

slika

Č - Čontra
(Preteča signalizatora u ribolovu na grunt - čaša bi se stavila na vrh štapa gdje bi trljanje silka o nju, prilikom uzimanja ribe, davalo karakterističan zvuk, a isto tako, kod jačeg trzaja, ista bi dobro zaklepetala.Problem je bio sto bi prilikom kontre otišla u nepoznatom pravcu, pa je u pravilu bila jednokratne upotrebe)
slika

D - Dam Finesa
(ikona pouzdanosti i dalekih zabacaja na kojim smo svi mi bambus-ashi zavidili)

G - Germina
(marka stapova ciji su vlasnici morali imati misice ko mornar Popaj)

K - Kovanica (naziv za kovane udice koje su se nakon tupljenja uvijek mogle naostriti malim tocilom ili turpijicom)

M - Mahavac
(musicarski stap)

M – Miselka
(Mitchell 300, najprodavanija I najpopularnija masinica svih vremena. Nije joj bilo premca u slaganju najlona)

slika

P - Platil Strong
( ribarska struna koja se proizvodi u Njemackoj od davne 1947)

Z - Zlatna Kornjaca
( kultna ribarska struna porijeklom iz Francuske)


Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme i zanimljivosti”