Bankarsko lihvarenje

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la senad » 11 ožu 2011, 11:20

Neka si, treba ih malo nacepiti.
Ja sam ih zvao na telefon odmah da mi razjasne, a zbog ove raje na poslu koji me ubjedjivase da je to OK!?
I to onda krenu..."Nismo mi, za pitanja i odgovore zovite ovaj broj...Nismo ni mi, zovite ovaj broj...Nismo mi, zovite one prve sto ste zvali....", pa mi se niie dalo vise zivkat'.
A tako se ja žalio jaranu kad se meni ovo desilo, kukam ja ko sinja kukavica, tada bilo 13 - 14 hiljada u pitanju (kamate, zatezne...), ja radio i bio prijavljen, ovaj drugi jaran-zirant nije.Ma k'o bez glave bio, ženi nisam smio ni reći šta me snašlo.I, kako rekoh, otkukah ja jaranu, sasluša me on lijepo, i onda mi ispriča njegovu priču: Hudnik digao tetki 55.000 KM i tetka se ispalila za Australiju.
Ja sam ga samo upitao "Jesi li je ubio?"
Kaže, isplatio sve, srećom da je mogao.I ne razmišlje više o tome, samo sebi belaj napraviti.

Evo primjer od prekjuce.
Daje Unicredit nake "akcija kredite", manja kamata, bla, bla.
Jedan kolega sa posla je matematički izračunao, da ako sada digne kredit, pokrije stari, platit će manje oko 1200 KM.
Vraćamo se mi sa posla, on mi priča tu priču i ja mu rekoh da od toga nema nista, da mu nece dati da to uradi.Jer ko je jos prevario banku?
Juce krenuli sa posla, kaze da su ga zvali, da moze podici kredit, ali ne kako je on misilo, nego 30% vise para, cime bi se kompenziralo to sto bi on izradio banku, pa ih fakticki ne bi izradio, nego bi kamata bila i veca.
On sheban juce, ali inace tipa koja se zna izboriti za svoju guzicu.
Jutros ti je on, prije posla, u Unicredit (maloprije prica) - trazio im napismeno sto mu ne daju kredit koji pod uslovima koje je on trazio i zasto nude po njihovim uslovima.Malo zaprijetio da ce pozatvarati racune kod njih, dati u novine i - dobio onako kako je izracunao da ce ih izraditi!
Mislim da je jedan od rijetkih koji je to uspio!
Ja bih se okrenuo, rekao hvala-necu, rondao nekoliko dana i pominjao im familiju u sexualnom kontekstu i - izjeo vuk magarca.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la @ldin » 11 ožu 2011, 12:15

mislim da sam već negdje spominjao svoj slučaj , ukratko slična priča , imao ja kredit u UNIKREDIT BANCI ...promjenim posao promjenim banku tad sam platu imao preko INTEZASANPAOLO ( i danas radim preko njih sve ) zatrebalo meni para i kako sad kredit na kredit odem do banke i ova gospodja znamo se iz vidjenja ponudi mi isti kredit kao u UNikredit s manjom kamatom , šta se dešava INTEZA odplati moje dugovanje UNICREDIT i automatski sam se oslobodio ziranata sad znači njima dugujem ono sto sam tamo imao i to sa manjom kamatom i pošto sam trazio još para period se produzio još za dvije godine elem nez ja konto da sam pravo dobro prošao ....poslje godine stize meni obavjest iz Inteze da mi dizu kamatu ...svjetska kriza ili ti recesija ...ja ugovor koji sam prelistao letimično prvi put ... tamo fino stoji da banka zadrzava pravo na promjenjivu kamatu tj mogu da dizu kako hoće i koliko hoće ... i jbg ja opet na istom samo što nemam ziranata , što znači kada bi prestao odplaćivati tada se mogu pozvati na ono " rizik banke ...odabrali se krivog klijenta ...kad budem mogao ..." pošto nemaju koga teretit , prije toga podjelim svu imovinu , ništa nije moje hahaha i nemogu mi ništa , ne pada mi na pamet da radim takve stvari nije to neka cifra a evo i gotov sam s tim hvala k... još jedna rata ... <championvanja> s puškom više ne dizem kredit
A što se tiče odplaćivanja tudjeg kredita , kako sam ogorčen inače zivotom ovdje mislim da bi ga odlezao bez razmišljanja...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bankarsko lihvarenje

Post Postao/la Kovach » 12 ožu 2011, 00:58

@ldine jarane kad je u pitanju to podizanje kamata, ja sam tu dobro "nategao" Raiffeisen. Isto tako sam prebacio kredit sa Hypo banke kod njih kako bi izbjegao zirante, smanjio kamatu i ustedio po mojoj racunici. Na kraju kad su podigli one kamate, od mene trebali uzeti nekih 300-400 KM vise, a ja fino e-mail Federalnoj upravi za inspekcijske poslove ono kad je Tirak i ekipa radila na tome. Ja to poslao i bio zaboravio, kad dodje od inspekcije plava koverta. Odmah mi pade na pamet "sta sam sad Bogu skrivio" kad ono obavjestenje da su izvrsili kontrolu podizanja kamate po mom kreditu i da sam bio u pravu. Za nezakonito podizanje kamate oni dobili 5.000 KM kazne, a mene savjetuju da za svoj novac podignem privatnu tuzbu. Hvala, mislim sam u sebi, ja sam im svoj dug naplatio. <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme i zanimljivosti”