Riba sa cevapima

Da čujem kako vi - "Steve Karapandže" pripremate jela sa ribama u glavnoj ulozi.(Mogu i drugi recepti, nema veze, ima ovde dosta "poguzija" ;-))

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Riba sa cevapima

Post Postao/la bosnjo » 21 kol 2009, 00:49

Kilogram klijena ili skobalja ocistiti i dobro nasoliti.Drzati ribu u frizideru dok ne ogladnite.Kada ste vec ogladnili,ukljucite fritezu na laganu temperaturu da ulje ne plane,odite na cevape,uzmite petnaest u citav i spremite ih u stomak.Sa tako pripremljenim stomakom vratite se kuci i isprzite one skobalje te se trudite narednih par sati da skinete stagod mesa te ih pojedite.
Dobar tek!
Stevo Karapandza <rostilj>


bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la bosnjo » 21 kol 2009, 12:11

Evo jos jedan recept:
Potrebno:Jedna sardina iz konzerve
Basta ili avlija sa hladovinom
Zena i punica
Rostilj
Rakija"Kruska"
Komad junetine
Luk,paradajz i krastavica
Sira(Travnickog)
Priprema:
Zenu poslati materi da vam ne smeta
Pozvat jarana koji moze popit mashala
Raspuhat rostilj i stavit onu junetinu da se lagano pece
Sardinu dati macki da se najede i da vam ne smeta sa ostatkom mezeta
Isjeci luk,paradajz i krastavac "na cetvero".Ostavit na dasci na koj ste i sjekli,dodati komada sira pored

Rakiju ohladiti prethodno
Naliti rakiju u stamplice
Meso lagano peci i pecene komade rezati odmah na rostilju te te komadice prenositi u tanjir
Lagano mezetit i smirivat rakiju dok ne padnete na glavu
Ponekad u toku jela presjeci pivom
Napomena:U original receptu je rakija ali se moze konzumirat i piva i sav drugi alkohol!
Dobar tek
S postovanjem
Stevo Karapandza <adipiva> <rostilj>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la montana » 21 kol 2009, 13:44

Dobar ti ovaj. Moram pod hitno nabaviti macku da probam...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la senad » 28 kol 2009, 13:21

Dobra, brate, oba.
<rostilj> maaajka! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la montana » 28 kol 2009, 17:41

Promasio sam temu nisam vidio da su recepti. <spavanje>

Ma ovaj prvi nekako istinit...

Evo jedan od mene: (RODITELJSKA PAZNJA)

Peca Mujo skobalje na plovak i metnuo ciglu na glavu, naidje Fata i pita sto ce ti cigla na glavi?
Hajde samnom u grmlje pa cu ti reci. Sram te bilo Mujo, rece i ode.
Proslo malo opet ona, pa reci mi. Hoces li u grmlje, pita on?
Bezobraznice, zar tako komsinici?
Eto je nakon pola sata namignu Muji i ode u grmlje, a on za njom.
Nakon "druzenja" vrati se on, uze stap i metnu opet onu ciglu na glavu.
Hoces li mi sada reci?
Vidi Fato, od jutros lovim ribu na crve i nista ni da pipne, a na ovu ciglu si mi treca!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la Seha » 29 kol 2009, 15:57

Moze li cuko umijesto macke posebno mi taj apetitli mada ni ovaj Montanin nije los kad nece riba .............. Al ono bas nece !
slika

bosnjo
Haman Štela
Postovi:31
Pridružen/a:19 kol 2009, 13:47
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la bosnjo » 29 kol 2009, 18:17

Ja sam cuku dresiro da stoji na kapiji i da neda zeni
u avliju kad se sjeli...Tako da u mom receptu cuko ne moRe zbog zauzetosti <vozdra>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la zajko » 06 ruj 2009, 13:30

Seha jarane evo recepta koji si trazio:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Riba sa cevapima

Post Postao/la Seha » 06 ruj 2009, 13:43

zajko je napisao/la:Seha jarane evo recepta koji si trazio:
Zaja recept je prebacen u posebnu rubriku "piletina a la" tetak Zajko !
Hvala i bistroooooooooo
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kulinarski recepti”