Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Pokušaj da "uredimo" trenutne Zakone i Pravilnike

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la edoA » 17 tra 2012, 11:47

Ribalo je napisao/la:
edoA je napisao/la:@Ribalo, da se sad puno ne mjesam u situaciju, jer vjerujem da je emocionalna ako se radi o toj svoti para.
Ali, da ti nisi mozda dobio tu kaznu zato sto se nisi pomolio na sudu kad ti je bio datum ? (Sta me nebi cudilo)

Moj prijedlog, pregledaj ili preupitaj jos jednom tacno, zasto ti je ta kazna sitgla.
...Ja, igrom slucaja, i zbog nekog posla, taj dan zaboravim otici na sud. ...
A jesil se odjavio, da neces stici na termin ?
Nemoj se ljutiti, al ti je to cisto pravilo.
Ako ne mozes stici na sud, radi bilo kojih razloga, tvoja je obaveza da se odjavis. A ako se nisi odjavio, sudija je sigurno bio na terminu... i ne vjerujem da je djaba dosao.

Jos jednom, nemoj se ljutiti. Ali vidi jos jednom tacno, sto ti si dobio racun.
A haman sam pa siguran, da ce biti to sto nisi dosao na termin a niti si se odjavio.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la Seha » 17 tra 2012, 12:15

Ribalo je napisao/la:
Seha je napisao/la:Nasa je obaveza kao ribara da se prvo informisemo kakva su pravila na vodi. Udruzenja nisu obavezna da postavljaju panoe pored vode, njihova jednina obaveza je da u javnom glasilu ili putem nekog drugog medija obavijeste javnost ukoliko je doslo do nekih promjena u vezi kupovine dozvola ili u vezi lokalnih zabrana za pojedine rejone.
Godisnja dozvola iz RS-a vazi za sve vode u RS-u.A u nas u FEDERACIJI od mahale do mahale i za to smo samo mi krivi jer sutimo i trpimo. Izdavanje godisnje dozvole nije neregularan put po meni vec prije sila zakon mijenja. Da je vise ribara kojim smeta ovako uredjen zakon o dozvolama potrudili bi se da ovdje na forumu gdje smo pisali o tome i sami uzmu ucesce kako bi se organizovali i pokusali promijeniti ovu nepravdu koja je nanesena ribarskoj slobodi i novcaniku.

Ne znam da li si svjetan, ali si upravo ucrto granice izmedju RS-a i Federacije.

Zasto se nebi borili da zakon bude isti na nivou cijele BiH ?

ma... presiroko smo otisli...
A sta ti kao neznas da one postoje. Pa eto fasovao si prijavu sto si izasao iz svoje mahale preko te nevidljive granice.
Te su granice na BiH vodama uradili hajvani iz sportsko ribolovnog saveza ,a ne ja.. Ti ocigledno nepoznajes materiju pa konstantno nesto na mene. Ovo sto ti pokusavam pomoci i objasniti je moja dobra volja i ako trazis samo ono sto tebi odgovara tesko da prodjes ne na sudu nego bilo gdje u zivotu.
Zasto se nebi borili za zajednicku dozvolu? To se i ja ja pitam, ali kad se otvori polemika oko jedinstvene dozvole samo nas 5 to ovdje na forumu interesuje kako rijesiti, a ostali sute ko zaliveni. Znaci ovakva situacija odgovara vecini ili ocekuju da to neko za njih sve uradi pa da dodju na gotovo. Bez ucesca svih nas nista se na nasim BiH vodama nece srediti kao u normalnim drzavama.
Presiroko nego sta, da bi se odbranio na sudu trebas da znas odredjene stvari koje smo ovdje naveli ja i senad.
Odgovorio sam ti prijateljski i realno sta kaze zakon, a ti sad izaberi i proberi kako ti se vaditi.
spiner je napisao/la:Ovo oko neizdavanja doozvola na licu mjesta tj. na vodi po meni nije OK jer zamislite kad idete loviti pastrmku u ljetnim mjesecima. Tada na vodu morate doci u ranim jutarnjim satima kad vecina normalnog svijeta spava, a ovo se odnosi posebno na manje rijeke, sve sto ste uradili do nekih 8-9 sati, odradili ste, cim ugrije to prelazi u prazno mlataranje.
Eh sad se dolazi do pitanja gdje kupiti dozvolu ujutro u 5 ili pola 6 :?
Moguce je to vrlo lako regulisati. Haj da malo karikiram - skoro na svakoj drugoj krivini postoje benziske pumpe koje rade 24 sata udruzenja mogu to regulisati sa njima i dati im neki procenat kao sto u svim zemljama u evropi turisticki biroi i mjesta za kampovanje hoteli u blizini vode itd. uzimaju procenat na prodaju ribarskih dozvola.. Sve se moze regulisati samo je vazna volja. Po meni na svim vodama bi to trebala biti praksa, samo objaviti listu na kojim je mjestima omogucena kupovina dozvola. Nigdje nema kao kod nas dozvola na "veresiju" koja je i kao takva upitna hoce li doci ili nedoci cuvar.
Na ovaj nacin bi i cuvari bili uskraceni za zadovoljstvo zvano mito i prodaju falsifikovanih dnevnih dozvola (bilo je i toga ko nezna) i njihov posao bi kao sto je svugdje regulisano iskljucivo kontrola dozvola, alata i ulova te podnosenje prijava u slucaju zloupotrebe bilo cega iz navedenog. Drotovima su upravo zbog te vrste otimacine i zabranili da otimaju novac od naroda za saobracajne prekrsaje. Indenticna situacija je i na vecini BiH voda.
slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la Han » 17 tra 2012, 13:50

Gori ste vi sto uopste ista objasnjavate nakon one opaske Sehi ..... "... hajde sad izracunaj". (Covjeku koji je odmah priskocio da mu pomogne).

Ako se i cuvaru obracao sa slicnim omalovazavanjem (a iz ovih par njegovih redova vjerujem da jeste) nije ni cudo sto mu je napisao kaznu. I ja bi.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Ribalo
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:17 tra 2012, 00:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la Ribalo » 17 tra 2012, 14:07

Izvinjavam se ako sam postupio grubo, ali shvatite da sam nervozan, i pomalo sokiran onolikom novcanom kaznom.

Da moj kompletan pribor za pecanje vrijedi i pola toliko, ja bih sad u Embri vadio somove velicine manjeg teleta.

Jednostavno sam mislio da je neko ovde upao u slicnu situaciju, ili priblizno slicnu... pa da vidim sta dalje prije nego napravim ne promisljen potez, i uvalim se u jos veca govna.

Znaci, vratio sam se iz suda u Modrici, i odlucio napisati molbu za povracaj na prijasnje stanje, tj. da se sudjenje ponovo odrzi. Jer mi to pravo jos uvijek nije uskraceno, kako se navodi u rjesenju.

Jos jednom, nisam nikakav agresivan i bezobrazan tip, ali sam jednostano malo na zivcima danas. sry

cuj... opaska.... hehe

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la senad » 17 tra 2012, 14:14

Na loptu! <djed>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la adi » 17 tra 2012, 14:23

a da vam ja ovo DELETE ha <djed> <valjanjeodsmijeha>
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la Seha » 17 tra 2012, 15:25

Nabaci je senade <valjanjeodsmijeha>
slika

Ribalo
Početnik
Postovi:8
Pridružen/a:17 tra 2012, 00:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la Ribalo » 17 tra 2012, 15:35

a bas mi je drago sto sam uspio nasmijati cijenjene admine foruma bistro. <valjanjeodsmijeha>

Ma bitno je da je moja krava jos na nogama. <flag>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la senad » 17 tra 2012, 16:37

Samo pazljivo pisati postove, a isto tako i citati, nemojte da se ja naljutim i počnem dijeliti žute i crvene <djed>

slika :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la montana » 17 tra 2012, 16:40

Jooooj Senade jesi smrs'ooooo!?!? <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Mislim prijatelju da ti je preostalo samo da se boris na umanjenje kazne na sudu. Da je problem oko dozvola postojeci i veliki, svi se slazemo. Najgore je sto su dozvole lokalne i zahtijevaju od nas da poznajemo pravila i po komsiluku. Ja imam taj problem konstantno i posjedujem skoro 20 godisnjih dozvola sirom svijeta i dalje moram dokupljivati dnevne dozvole, dodatne za lov odredjenih vrsta, revirne, "camcovne" i slicno. Ponegdje me poznaju, pa telefonom porucim od ribocuvara da mi donese dnevnu ili godisnju na vodu, a ponegdje dodjem dan ranije da zavrsim "procedure". Negdje se to prije puta obavi internetom. Znaci izbjegavam zapoceti ribolov bez dozvole u ruci ili bez direktne najave ribocuvaru da sam na vodi i gdje. Uglavnom na "nepoznate" vode ne idem nepripremljen.

Da se vratim na tvoj problem. Bolna je visina kazne i mislim da bi na ponovljenom sudjenju imao sansu da je oboris barem za pola, pod uvjetom da nema i nesto drugo, kao "naknada za stetu ribljem fondu" ako je cuvar tako okarakterizirao ulov koji ste imali u posjedu. Uglavnom savjetujem da ides na sud i boris se. Puno veci prijestupi se oprastaju, pa mozda i tvoj, posebito ako je prvio put.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Htjeo sam platiti dnevnu, ali...

Post Postao/la @ldin » 17 tra 2012, 18:02

" verujem cenjeni sude da.... " malo je i 600 km :grin: , bilo bi subjektivno čuti samo jednu stranu priče , eh kada bi se sada tu pojavio i dotični ribočuvar vjerovatno bi priča dobila drugačiji oblik , pri tome NE MISLIM da lazes , nego jednostavno nebi bilo realno i objektivno donijeti nekakvo misljenje i braniti bilo koju stranu . Uvjek treba razmisliti o posljedicama i ishodu , prije nego se bilo šta uradi :wink:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Zakoni i Pravilnici”