registracija - POMOC !!!!

Pokušaj da "uredimo" trenutne Zakone i Pravilnike

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
veseli
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:16 sij 2013, 10:36
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la veseli » 16 sij 2013, 15:44

Imam gumeni camac koji sam pronasao u djedovoj garazi, al zelim da ga registrujem al nemam papira. Pa me interesuje koja je procedura i mozeli se u opste registrovat ? Planiram jos da kupim pentu 4 ks, jel se mora polagat i gdje se polaze ???


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la AlaS » 16 sij 2013, 20:17

Veseli dobro dosao na forum , ako nije problem da navedes gdje bi ti koristio taj camac , onda cemo lakse moci odgovoriti ,za motor do 4 ps ne treba ispit niti plovna dozvola
slika
Bistro

veseli
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:16 sij 2013, 10:36
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la veseli » 16 sij 2013, 20:26

U okolini tuzle npr. modrac,snjeznica,zvronicko jezereo, drina ,sava....
MA gdje god bih mogao, inace camac je duzine 4 m.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la Kovach » 17 sij 2013, 03:05

Veseli dobro dosao na forum. Zakon predvidja obaveznu registraciju svih plovila, kao i obavezno polaganje za upravljanje vanbrodskim i brodskim motorima. Kapetanije imas u Brckom i Ostroscu kod Jablanice. Polaganje za upravljanje vanbrodskim motorom do 50 kubika kostalo je negdje oko 100 KM, a za registraciju ne znam bas. Mogu ti naci broj Kapetanije Ostrozac pa da pitas. Do sad nisu "progonili" nikoga ni za registraciju ni za polaganje. Jesu prije dvije godine u Neumu, na Modracu i na Jablanickom opominjali raju, a samo su u Neumu napisali dvije kazne cini mi se. Kad ce doci vrijeme od toga niko ne zna, a moje misljenje je da bar registrujes taj camac jer kontas da ga prebacujes sa vode na vodu pa da bar imas policiji pokazati i dokazati da je camac tvoj da ti ga ne oduzmu. Ako ti trebao broj javni se ovdje nije problem saznacu ti sta te interesovalo. Bistro!

P.S. Evo ti link na stranicu gdje je objavljan Zakon o unutrasnjoj i pomorskoj plovidbi pa malo "prelistaj" mozda nadjes ono sto ti treba

http://www.bistrobih.ba/nova/?s=zakon+o ... j+plovidbi

veseli
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:16 sij 2013, 10:36
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la veseli » 17 sij 2013, 16:06

Hvala, al mozeli se registrovat ako nemam papira???


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la AlaS » 17 sij 2013, 21:22

Mislim da moze s tim da bi morao camac odvesti u kapetaniju da oni provjere dali je plovilo ili ti camac po zakonu (standardu) to ti dodje nesto kao atest ,nakon tog ide papirologija .sretno
ps. nebi da te pogresno savjetujem ja na bosni ,savi ,modracu i jos x voda sam vidio x camca sa motorima ili bez niti jednog registrovanog ne vidje,pa cak i na moru u Neumu sam vidio ne registrovani .Na Savi okolina Odzak-Prud sam u 2012 isplovio preko 5 puta u camcu od drugara rucni rad drveni nikog to nije zanimalo ..Nemoj ti ovo uzimati kao ispravno jer ja mislim da bi nekad neko mogao napraviti prijavu i sloziti kazu ali praksa do sad pokazuje da nekih kontrola nema na BiH vodama
slika
Bistro

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: registracija - POMOC !!!!

Post Postao/la Kovach » 18 sij 2013, 03:16

AlaS druze u pravu si 100% to za kontrole bar do sad. Kazem bio je jedan slucaj kad su opomenuli par raje, a ostalo niko te nista ne pita. Ja imam godinama camac na Jablanickom i vozim pentu od malih nogu do sad me nikad niko nije kontrolisao. Cak je jedno vrijeme iz Orahovice sa plaze Fikreta Prevljaka dolazilo mnogo skutera koje su vozila djeca od 10 godina i niko nista, a glisere voze kako stignu. Do kad ce tako biti sam Bog zna. Veseli na tebi je odluka sta god hoces, a ovo su ti primjeri iz mog i Alasovog licnog iskustva .
Bistro!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Zakoni i Pravilnici”