PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Angie » 06 svi 2009, 09:32

Jest dosadan ovaj ljepotan-američki patuljasti somić! Namnožio se preko svake mjere! Riba koja nekima smeta, meni baš i ne. Čak je i lijepa a gurmani kažu da je njegovo meso izuzetno. Zašto mi ne smeta? Pa uglavnom lovim “udicom na plovak” pa mi je svejedno kad sam na nekim takmičenjima! Ulov je ulov i svaki gram se boduje! Jedini problem sa ovim “uljezom” je upravo taj, što na neke vode ne možete ići u “ciljani ribolov” na određenu vrstu riba. Npr. na šarana, klijena, žutooku, crvenperku, babušku, amura, bjelicu a upravo svim tim vrstama ribe obiluje ovo malo gorsko oko od jezerceta!

A evo i par video snimaka sa istog izleta u prirodu! Nemojte se smijati! Kapitalnih ulova nije bilo! Bitno je da je riba "radila" koliko-toliko i da sam provela ugodan dan u prelijepoj prirodi!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3ohWB7Wc ... r_embedded[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1QQpdhex ... r_embedded[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=coRDREJu ... r_embedded[/youtube]
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Seha » 06 svi 2009, 12:27

Dino slobodno kad god ima nesto novo slika ili video klipova postavi u temu za koju mislis da odgovara..
Ako nebude odgovarao mi to prebacimo gdje bolje odgovara i to je to. Senad je sada ubacio i mogucnost postavljanja linkova sa you tube (dovoljno je samo kliknuti na youtube kvadratic i tu izmedju zagrada ubaciti url link)
Hvala ti za informacije o ovom jezeru koje izgleda predivno ......... Sto je najvaznije vidi se da ga malo ribari obilaze i da otpada nema po obali..
Taj patuljasti somic uglavnom pravi probleme za ciljani ribolov tih sarana i amura, al daleko od toga da su neuhvatljivi.Treba puno vise rada i koristiti zastitu u vidu mrezice za mamce (boilie) ili koristiti selektivnije mamce poput tigrovog oraha koga somic bas i negotivi.
Nadam se da ces nas ubrzo obradovati nekom slikom tih kapitalnih sarana ili amura iz tog jezera.. Ako treba jos koji savjet u vezi ribolova na vodi sa patuljastim somicem tu smo da pomognemo. PS. ukoliko vidis aktivnost amura probaj sa koricom hlijeba na povrsini ....
Bistro Dino
slika

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Angie » 10 svi 2009, 21:34

Obriši offo! Znam postavljati video-klipove! Heeehehehehehe :lol:

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Još jedan vikend na Šićkom kopu (9. i 10. maj 2009. god.)

Post Postao/la Angie » 10 svi 2009, 21:39

Vrijeme toplo, pravo ljetnje, do +28°C čak! Nevjerovatno za ovo doba godine! Poslije onolikih padavina. Čak sam dobila i boje u licu. Sva sreća, ne mogu “izgorit” na suncu! Kažu, do pigmenata je. :D
Iako sam ga poznavala od prije, sad sam uhvatila trenutak da nas slikaju zajedno. Samnom je jedan od velikih ekologa i boraca za spas jezera na Šićkom kopu! Glavom i bradom, Senad Isaković-ROKO! Pokretač peticije za spas ovog jezera! O njemu i njegovim istomišljenicima (kojima i ja pripadam) ima da napišem poseban post kao moj skroman doprinos ovim ljudima koji sve od sebe daju, da ovo jezero kao i okolina Tuzle bude na ekološki prihvatljivom nivou! O tom-potom!

ROKO! Hvala za sve što ste ti i tvoji kompanjoni do sad učinili na očuvanju ove ljepote nadomak Tuzle!
Više informacija i slika na linku:
http://edinameskovic.wordpress.com/jos- ... -2009-god/
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la spiner » 19 svi 2009, 18:59

U nedjelju sam bio u Kamenici (izmedju Kaknja i Zavidovica)
Tu je nekad bilo dosta potocare ali sad :?:
Riba nije radila ali je ambijent ipak fantastican

slika
Moji prijatelji
slika
Vodopad u Kamenici
slika
Vrijedi vidjeti
slika
Stijene koje okruzuju rijeku
slika
Bistra rijeka
slika
Bilo je vruce
slika
Evo malo i mene :)

To je bilo 17.05.2009. u Kamenici
Sve je bilo lijepo samo jos da se javila koja potocara pa bi ugodjaj bio kompletan.
Samo ribolov


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la AlaS » 19 svi 2009, 21:18

Bravo kolega lijepa priroda je tu oko tebe biće ribe samo ne odustaj
slika
Bistro

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la spiner » 19 svi 2009, 22:40

Ma bit ce ribe prijatelju ovo je samo bilo ispitivanje terena.
Nadam se da cemo ja i ti uskoro u jedan zajednicki ribolov :)

Bistro i "nedaj BUCOVU da te nervira"

VELIKI pozdrav od Emira
Samo ribolov

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Seha » 20 svi 2009, 09:12

Lijep ambijent...... Pomalo nestvaran za nase prilike .................. Nigdje plasticne ambalaze i ostalog otpada.

Bistro Emire
slika

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la spiner » 20 svi 2009, 15:48

Vjeruj mi Seha da je i mene to ponajvise iznenadilo.
Sve je cisto lijepo, nema plasticnih kesa, flasa, konzervi.
Voda iz rijeke bez bojazni se moze piti.
Samo ribolov

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la zlaja » 30 stu 2009, 23:22

Ovo je rijeka Gostović, jedina voda u Zavidovićima koja je sigurna za kupanje a pastrmka je rijetka i ima je više u malim pritokama Gostovića- potoci kao što su Mitrovićki, Suha itd.
evo jedna fotka prirodnog vodopada koji je nizvodno od ovog kod restorana.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

ribar od sedme
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:26 vel 2010, 00:31
Lokacija:zenica-ceska rep.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la ribar od sedme » 20 ožu 2010, 11:51

DinGo je napisao/la:Moze li ovaj minijaturni bosanski biser - Ograjna, pritoka bistricke rijeke nadomak Zenice
slika
prelijepa rjecica cista ko suza svaka zemlja u eu bi ovakvu rijeku cuvale ko oci u glavi

ribar od sedme
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:26 vel 2010, 00:31
Lokacija:zenica-ceska rep.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la ribar od sedme » 20 ožu 2010, 11:56

Angie je napisao/la:Ja stvarno ne mogu da se snađem ponekad na forumu! Izvinite me! :?: :!: Ponekad bih sliku ili link stavila pod terene na kojima lovimo, ponekad u nekakvu ekološku rubriku i tome sl. :roll:
Ovaj put vam šaljem malo više podataka i link sa malog jezerceta na Višći (kod Živinica). Svakako sam negdje morala izaći za prvomajske praznike! Prvog maja je lila kiša nemilice ali zato je drugi maj osvanuo sunčan. Iskoristila sam taj trenutak i ovjekovječila ga fotografijama sa mobitela a snimila sam i nekoliko video-klipova i postavila ih na youtube! :D
Ako je ovo spam :lol: molim moderatora da ukine dole navedeni link! Ako nije ima moju dozvolu da sve slike postavi na odgovarajuće mjesto u Galeriji slika jezera i rijeka u BiH, makar, kao moj mali doprinos ovom divnom eko-ribolovnom portalu! Naravno, ako mu se dopadnu slike!!! :mrgreen:
*BISTRO Bosno i Hercegovino!*

(citati sa mog malog bloga)

... Do ovog jezerceta se dolazi kada idete putem od Živinica prema Banovićima. Negdje na četvrtom ili petom kilometru prije mosta nad rijekom Oskovom ima skretanje u lijevo i neugledna tabla na kojoj piše “VIŠĆA” ! Da nije tog mosta sa naznačenom rijekom OSKOVA, mnogi bi promašili ovo skretanje za Višću i produžili za Banoviće! Od ove raskrsnice ide se još rudničkim putem oko 1,5 km da bi se stiglo do ovog jezera ispod sela Beširevići! To je jedina odrednica za pronalaženje ovog jezera jer kako ja znam, ovo jezero nema ime. Bar ne zvanično! Heh…

Jezerce spada u grupu “napuštenih rudničkih kopova”, kako bih ih ja nazvala. Nepravilnog je oblika, karakterističnog za rudničke kopove i njihove mašine jer se vidi tačno kuda se mašina za otkop povukla, naravno, poslije eksploatacije ugljena! ...
... Po mojoj slobodnoj procjeni dugačko je do najviše 170 m (najduži krak) a široko do 50 m! U njegovoj bližoj okolici ima ih još desetak ali ovo je najveće. Tačan broj jezera neznam ali “domaći” mi kažu da ih ima na stotine. Što manjih, što većih ali ni jedno nije veće od ovog a da je poribljeno. A sad da ja lutam stazama i bogazama pa da vidim i tih ostalih “stotinjak” jezera, nisam skrenula s pameti! Osim toga, jedino se ovom “većem” jezeru može prići automobilom! Kažem “većem” jer ni jedno jezero u tuzlanskom bazenu ne premašuje dimenzije 600 x 400 metara (ovo baš nije sigurno jer sam mjerenja izvršila od oka)! Toliki je od prilike (radni) radijus kretanja mašine za otkop (otkrivku) uglja. Veličine pojedinih otkopa su uslovljene bogatstvom (ili siromaštvom) rudnih bogatstava pa se tako i desilo, kroz ovaj dugi period ekploatacije od stare Jugoslavije, ex-Juge pa do današnjih dana, da se na tuzlanskom bazenu stvorilo, s namjerom ili ne, preko hiljadu (i kusur) jezera čije veličine variraju od 10 x 5 metara pa sve do 600 x 400 m kao npr. jezero nastalo na Šićkom kopu! ...
Link: http://edinameskovic.wordpress.com/amer ... rao-viscu/
jezero je prelijepo sigurno je i duboko vidim voda cista dovoljno da ima bilo kavih riba da se covjek dodje odmoriti mislim da cu ga licno posjetiti sada na ljeto

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la rusko » 24 lip 2010, 22:19

Naletio sam na jednu fantasticnu sliku, neznam gdje je slikano, ali pretpostavljam da je iz nasih krajeva:

slika

e ovdje bi bilo pravo zanimljivo ugaziti ;-)
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2011, 09:13

Dva konja, svaki svoj interes gleda:

slika

slika

p.s. slikala supruga sa mobilnim...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la angler » 17 ruj 2011, 13:17

Super slike!
Jeli ova druga cropovana ili ti sjecena ili je jos jedan od dokaza da je zenama dusa slikati vertikalno <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”