Spro

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:
Spro

Post Postao/la adi » 24 ruj 2007, 10:24

Obzirom na sve vecu zastupljenost na nasem trzistu nebi bilo lose da iznesete svoja iskustva (dobra ili losa) sa proizvodima ove firme.

http://www.spro.nl/page.asp
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

SPRO

Post Postao/la alar » 20 lis 2007, 18:52

DESI ADI KUCO STARA KAD SI VEC PITAO ZA TU MARKU DA TI KAZEM DA JA KORISTIM JEDNU ROLU ZA VARALICARENJ(LOV MLADICE DRUGE GRABLJIVICE I NE LOVIM) I MOGU TI RECI DA NIJE LOSA A SVOM STRICU SAM KUPIO STAP 270CM 80-180gr I POZNAVAJUCI NJEGA KAO ISKUSNOG RIBOLOVCA ON MI JE REKAO DA MU JE BOLJI NEGO SPORTEX.DA SAD NIJA NE ISPADNEM BUDALA BOLJI U SMISLU LAKSI MU JE IMA SIRE PRSTENOVE I BOLJE MU IZBACIVA MAMAC I BOLJE OSJETI RIBU NA NJEMU SVE U SVEMU PO MENI DOBRA MARKA SREDNJE KVALITETE I NORMALNE CIJENE BISTRO

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Spro

Post Postao/la DinGo » 28 vel 2008, 11:00

za SPRO, sve najbolje.
Ekstra kvalitetni proizvodi, imam ih nekoliko i zaista sam prezadovoljan.
Znas kako ti je to danas, daj ti meni shimano pa nema veze sto je malezija(umjesto japan) ili daj mi daiwu pa nema veze sto je kina(umjesto japan) ali
nemoj mi spro jer je jeftiniji iako je original. Mislim da je spro buduca top marka u ovim vodama.
Ja licno preferiram spro i awa shima, mada nebijezim od popularnijih marki naravno "kada mi se bacaju pare" :D

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la svirac » 28 vel 2008, 17:19

Gdje se kod nas moze nabaviti Spro Blue Arc u velicini od recimo 3500 ili 4000 i po kojoj cijeni?
Mozes li mi reci neki dijapazon cijena stapova Awa Shima?
Vidio sam u Skenderiji jedan Awa Shima Ngage, 2,10m, 5-20 grama, dvodijelni sa cijenom od 300 KM. Licno mislim da je dobrano pretjerano sa tom cijenom, pa te zato i pitam. Ti stapovi ne kostaju toliko.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Spro

Post Postao/la DinGo » 28 vel 2008, 18:21

upravo taj stap i jeste moj laksi varalicarac, imam ga u kombinaciji sa shimano sedona 1500 masinicom (postavio sam slike ovdje negdje na priboru).
stap nisam platio 300KM ali mozda je cijena porasla. Awa Shima kao i SPRO su kompanije u razvoju te su prve proizvode (koji su jako kvalitetni) davali
na niskim cijenama vise radi promoviranja marke, a naravno da ce se cijene postepeno dizati jer su na testovima proizvodi i jednog i drugog proizvodjaca
premasili decenijama poznate proizvodjace. Znas kako ja volim reci "Awa Shima je za ribolov sa stilom" .
Kad sam prvi puta vidio stapove Awa Shima bio sam zatecen, jednostavno prelijepo a vec dokazano dobro.
Neznam, ali ako su ga u jednoj radnji digli na 300, ubrzo ce i u ostalim biti isto.
Sto se tice Blue Arc-a 4000 cijena je oko 150KM ne bi smjela preci ovu cijenu, i mozes ga naruciti u Zenici,
radnja se zove AKVARIJUM u Zenici, vlasnik Senad Ljuca 061 408 709
Ovdje imas kompletnu ponudu SPRO proizvoda po katalogu 2008 Europe
Zadnja izmjena: DinGo, dana/u 04 ožu 2008, 13:19, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la svirac » 29 vel 2008, 09:32

E hvala ti na infu ..
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la enko » 01 ožu 2008, 18:33

Svirac ako te sta zanima od spro cibni mi na privat pa cu ti otici provjeriti da li lik ima ili moze nabaviti i koje su cijene.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la svirac » 03 ožu 2008, 17:46

Fala Enko ... kad skuckam nesto para vidjecemo za Spro Blue Arc ... :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Feriz
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:12 lip 2007, 01:28
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la Feriz » 29 svi 2008, 00:23

Awa Shima nikad nece biti vrhunski stap jer ga prave Japanci i prodaju u Europi tj. japanski konstruktori ne pecaju europske ribe vec pecaju basa i jos neke i mogu napraviti vrhunski stap samo za te ribe. A sto se tice europskih proizvodjaca ni awa shima ni spro nisu i ne mogu bit hardy sportex i daiwa iz Škotske bar sto se tice varaličarskih čala. Nadam se da je to svima jasno. Bolje na onih 300 dodati jos malo i pecat sa bicem kakav je sportex nego sa usminkanom motkom zvanom N-gage
Always think like a fish

alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la alar » 29 svi 2008, 14:48

bistro raja!!!!eto ja neki dan kupio spro teleskop,DYNO-FORCE mu ime :lol: dobar boli glava 430cm tanak,lagan,ma nema bas mi se svidio.akcija 15-30,spro je dobar kvalitet netreba ni pretjeravati sa priborom.evo recimo ja lovim na plovak-lovim na mahac-lovim mladicu-ponekad i sarana-pa eto ponekad i stuku -pastrmku itd e koja bi meni lova trebala da imam sve naj naj.pokri se koliko si dug i sirok i uzivaj brate.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la svirac » 29 svi 2008, 16:02

Feriz je napisao/la:Awa Shima nikad nece biti vrhunski stap jer ga prave Japanci i prodaju u Europi tj. japanski konstruktori ne pecaju europske ribe vec pecaju basa i jos neke i mogu napraviti vrhunski stap samo za te ribe. A sto se tice europskih proizvodjaca ni awa shima ni spro nisu i ne mogu bit hardy sportex i daiwa iz Škotske bar sto se tice varaličarskih čala. Nadam se da je to svima jasno. Bolje na onih 300 dodati jos malo i pecat sa bicem kakav je sportex nego sa usminkanom motkom zvanom N-gage
Awa Shima se ne pravi u Japanu i niko nije rekao da su to vrhunski stapovi.
Daiwa, Hardy i Sportex jesu u vrhu, ali ima i boljih.
Shimano se pravi u Japanu, no to nema veze sa tim sta japanci pecaju. Ljudi jednostavno prave najkvalitetniji pribor za pecanje, da ti ne nabrajam brandove.
Ovdje nije rijec o tome koji je stap najbolji i najskuplji, vec o brandu Spro, koji ima sasvim solidne stvari za male pare. Naprimjer masinica Spro Blue Arc koja ima dovoljno kuglicnih lezaja, metalnu konstrukciju, jako dobar drill, rezervnu alu. spulu i ... worm shaft ako bas hoces. Sve to skupa kosta oko 150 KM ... sto je vise nego povoljno za prosjecan bosanski dzep. Kupio i pecao, pa mogu reci nesto o njoj.
Sve je stvar prohtjeva, ukusa i dubine dzepa ...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: svirac, dana/u 29 svi 2008, 16:11, ukupno mijenjano 1 put.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la svirac » 29 svi 2008, 16:05

Feriz je napisao/la:japanski konstruktori ne pecaju europske ribe vec pecaju basa i jos neke i mogu napraviti vrhunski stap samo za te ribe
Nadam se da nisi ozbiljno mislio ovo sto si napisao. Ili nisi nikako razmisljao? :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Feriz
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:12 lip 2007, 01:28
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la Feriz » 29 svi 2008, 16:14

Spro Blue Arc, Ryobi Zauber, Trabucco, Balzer, Penn, Sert i ko vec ne prodaje tu istu masinu drugacije ofarbanu. Na stopi blue arca ima naljepnica na kojoj pise "designed & engineered by spro". Otkini tu naljepnicu i vidjet ces jos jednu bijelu naljepnicu. Otkini bijelu naljepnicu i vidjet ces saliveno u stopi "CHINA". Ali nista za to opet je super masina i vise treba takvih stvari na trzistu po toj cijeni.
Shimano stapovi se mozda dizajniraju u Japanu, a prave znas vec gdje.
Always think like a fish

Feriz
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:12 lip 2007, 01:28
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la Feriz » 29 svi 2008, 20:21

svirac je napisao/la:
Feriz je napisao/la:japanski konstruktori ne pecaju europske ribe vec pecaju basa i jos neke i mogu napraviti vrhunski stap samo za te ribe
Nadam se da nisi ozbiljno mislio ovo sto si napisao. Ili nisi nikako razmisljao? :)
Ne znam sta ti nije jasno?!
Kazes japanci prave najkvalitetniji pribor i to je za tebe svrsena stvar. De navedi koji brend pa da vidimo gdje se moze kupit stap od tog renomiranog japanskog proizvodjaca i kakav je materijal (da nije mozda boron)
Necu vise da pricam dosta je otisli smo od teme.
Always think like a fish

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la svirac » 30 svi 2008, 08:59

Vidim ja da ti citas Ribolovacki Trofej .... koji je dobar casopis, ali, nije svetinja sve sto tamo pise.
Sve sto pozelis, a iz Japana je, mozes poruciti preko Interneta, a platiti preko servisa PayPal, posto on odnedavno obuhvata i BiH. Mada, nemoras ni tako, kod komsija Hrvata ili Srba ima gotovo sve da se kupi, Skorpion DNC recimo ili Yu-Hung....
Ako ti je i to daleko, imas i domace varijante ... Raca company u Zoviku ili novu prodavnicu u Krupi koju drzi nas kolega sa foruma Zander:
"RETOLS" d.o.o trgovina Zander & Dok
Tel.broj +387 37 473 201
E-mail : retols.doo@bih.net.ba

A sto se tice pribora, ne mora biti Japan, imas tu stosta, evo recimo uzmi Amerikance:
1. Stapovi: G-Loomis, St.Croix, Kistler, Lamiglass, Berkley
2. Masinice: Penn, Van Staal, Pfluger

Naravno, da marke stapova koji ti spominjes: Daiwa, Hardy, Sportex, Greys .... da dodam CMW, jesu u vrhu, ali, ne treba biti iskljuciv.
I jedna stvar u kojoj se slazem sa tobomje, ako covjek ima para, ne treba kupovati neke prelazne varijante, kupis odmah nesto dobro i ne sekiras se. Medjutim, ako zivis od plate, kao vecina, onda se pruzas koliki ti je jorgan!

Pozdrav
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”