Role

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Role

Post Postao/la zlaja » 30 ruj 2015, 20:40

Čestitam brate <titinpionir> nek si skino te mušičarske uroke sa sebe :mrgreen: reci koji hodža ili pop je u pitanju jer ima još raje koji su zaraženi tim fly virusom <djed>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la rusko » 30 ruj 2015, 21:58

zlaja je napisao/la:Čestitam brate <titinpionir> nek si skino te mušičarske uroke sa sebe :mrgreen: reci koji hodža ili pop je u pitanju jer ima još raje koji su zaraženi tim fly virusom <djed>
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1dC9O_S-5CY[/youtube]
slika slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la svirac » 30 ruj 2015, 22:17

Cestitam, odlicna masinica!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Role

Post Postao/la tommylee » 01 lis 2015, 22:10

zlaja je napisao/la:Čestitam brate <titinpionir> nek si skino te mušičarske uroke sa sebe :mrgreen: reci koji hodža ili pop je u pitanju jer ima još raje koji su zaraženi tim fly virusom <djed>
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3emKCi9Vv5I[/youtube]

Zahvaljujem se!
Još da stigne prut pa da uhvatim ovaj jesenji cug štuka-bucov!

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la my_wayy_1 » 26 lis 2015, 12:08

pozdrav

treba mi masina za lov mladice na manjoj rijeci jigovi cofovi do 40g i varalice od 12-15cm. pa ako ima ko savijet sta bi moglo od ovoga Rarenium ci4+ 4000, Stradica ci4+ 4000, aero spin 4000,aero ci4 4000 , i zauber 4000L. posto sam dobio poklon kupon ogranicen sam samo na jednu stranicu. zanimame koja od ovih masina bi mogla da izdrzi par sezona. Hvala unaprijed i Bistro


Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la Klenolovac » 26 lis 2015, 13:51

Ako baš mora nešto od toga onda Aero CI4 HG. Obavezno bi uzeo tu sa manjim prenosom. Nisu te male role sa prenosom 6:1 za velike voblere i glavinjare.

Ako pecaš mladicu onda trebaš razmisliti i koju debljinu najlona ćeš koristiti. Ja imam Shimano u veličini 5000 pa mi je špula mala kada treba zimi loviti najlonom. Ti si ovdje ograničen na 100 m najlona 0.40 mm. Kako su najloni najčešće malo deblji nećeš moći staviti ni 100 m. Dva kidanja i šta će ti ostati?
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la my_wayy_1 » 26 lis 2015, 15:31

Hvala na brzom odgovru

i ja gledam da je sto manji prenos samo ne znam kolak je razluika izmedju 4,8:1 i 5,0:1 recimo. rarerium je 5.0:1 (tako stoji u katalogu) a on mi se najvise i svidja. dok je AERO CI+4 4000 FA 4,8:1 a AERO CI4+ 4000 FAHG 5,8:1 i taj Aero mi izgleda naj jaci pored ovog aero spina. Stradicu sam otpiso iako mi je lijepa pravo :). a o Zauberu sam se naslusao super prici(a i jeftiniji je od ostalog) tako da hmmmm.....

Sto se tice spulne to me nesto ne sikira kupio najlon za mladicu prije 3 godine jos ga nisam stavio pecam uglavnom na strunu (znam ledi al ne smeta :))i 120m mi je sasvim dovoljna spulna za sezonu (zabacaji su maxx 50m ako i tolko ).

Pozdrav

bibac
Početnik
Postovi:25
Pridružen/a:01 kol 2011, 11:22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la bibac » 26 lis 2015, 20:02

Pogledaj Shimano Biomaster 4000 fb. Prenos mu je 4.8, 2 spulne, 295 grama.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la zlaja » 27 lis 2015, 07:57

Za teže mamce treba skroz metalna mašinka, za iste uslove kao u tebe ja koristim zauber 4000 dugo godina, za sve godine izdao me samo jednom tako što je zaledio, ja hajvan pecao na - 20 i mašinica je završila u vodi, morao sam iz nje led izbijat, i odmah je proradio...taj ryobi je nešto kao kalašnjikov ,veoma izdržljiva mašinka...

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la Klenolovac » 27 lis 2015, 10:43

Ja imam Red arc 10400 što je u biti ista mašina kao i Zauber. Meni je nezamislivo sa tim ići na mladicu. Ne zbog ribe već zbog mamaca. Rapalu SSR-14 ne bi mogla iščupati iz vode a Nidžina glavinjara od 40 i nešto grama bi to brzo razvalila. Ovako sa njom pecam pastrmku i klena već godinam.

Ja ne vidim svrhu nekih laganih mašinica na mladičarskom štapu. Jedino ako je i štap neki 60 gramac :grin: Razumijem ja da to nije Drina gdje ljudi pecaju sa 200-300 m najlona i koriste šaranske mašinice za zabačaje sa špulnama 10 000, ali ipak ako se već ciljano uzima za mladicu onda treba uzeti primjerenu mašinicu koja će trajati.

Što se tiđe leđenja, ne ledi struna dok je nova, ali kad se skine ona površinska zaštita i počne upijati vodu, nemoguće je pecati s njom. Em što zaledi struna, em što se led na vršnom provodniku nakupi u jednom zabačaju.

Juče mi kolega pokazuje snimak mladice od 88 cm uhvaćene u nedelju. Kod nas nedeljom bude nešto manji vodostaj jer se manje struje proizvodi, ali ako ne bude kiša biće dobar vodostaj.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la my_wayy_1 » 27 lis 2015, 15:54

Hvala na Odgovorima

nemogu bas da biram posto sam ogranicen samo na jednu stranicu preko koje mogu narucit ima tu masina i za drine al mi se ne nosa vise teska oprema (trenutno Daiwa SS2500 turnament i cormoran Black bul stari 3m 80Gramac nije pretesko al daje sta lakse :))

Zlaja: ma i ja bi uzeo zaubera da je taj Zeljezni ovao je neki "novi" sa aluminijskim kucistem pa dal rizikovat bacit stoju pa oprobat http://www.hiki.at/produkte/zielfisch/r ... -100015124

klenolovac: razumijem ja sta ti pricas zato i postavljam pitanje da nema ko kakvo iskustvo i bil ovo sto sam nabrojo moglo proc.
Stap ce da bude ili 60g ili 80g na 2,7 (dal carboflex ili black arow jos neznam :))
jos jedna opcija je Penn Batell 2 koji izgleda stabilno al mi se nesto ne uzima neznam zasto heheh

izabracu nesto pa ako bude slabo nosim za Bosnu za varalicarenja pod rijeci Bosni onda ima da traje kolko oces hehehe

ako imate jos koji savjet dobro bi doso ( sad su mi rarenium i zauber nekako najizgledniji izbor)

pozz

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la zlaja » 27 lis 2015, 21:15

To je bolan jedan te isti ryobi ,napisao sam metalni :wink: aluminij je metal i to hercegovački :grin: samo svake godine ga farbaju u drugu boju ,mjenjaju ručke i tak... ako ti treba veći kapacitet i veća mašinka ima to sve uveličano u firmi spro, mislim da se zove grand arc ili tako nekako...

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la Klenolovac » 28 lis 2015, 11:06

Ja sam viđao jedino Spro Blue arc 750 da koriste mladičari. Nju koristi i vlasnik firme koja je uvoznik za BiH za Spro. Takođe sam vidio i jednu takvu na servisu zbog iskrivljene osovine (naravno da je ribolovac kriv kad kida varalicu preko mašine). Šta tek onda očekivati od ovih malih 9400 i Zaubera. Mnoge neiskusne ribolovce buni veličina špule, ali ja sam upoređivao tijelo sa Daiwa Exceler 2000.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la zlaja » 28 lis 2015, 17:31

Ja pecam na maloj rijeci sa plitkoroncima do 13 cm. i mamcima dna do 20 gr. četvorka taman , čak može i trojka...sve zavisi od vode, negdje je petica mala...

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la my_wayy_1 » 28 lis 2015, 17:34

Hvala ljudi

mislim da ce zauber da padne pa kao sto sam i reko ako nebude dovoljan ide u rezervu. juce masi stradicu 4000FI polovnu za 75€ bas mi zao al sta ces naletice opet nesto takvo

pozz

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”