ekonomska-radnička-klasa

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 10 lis 2011, 22:00

101% si u pravu nikad se za manje love nije moglo bolje kupovati. Bar ne vani u BiH je zestok monopol rade sta hoce ovdje se danas ti godis sa trgovcem kao na pijaci. I njima kriza i konkurs visi nad gavom pa su smanjili "apetite".
Danas mi je zapela za oko a bogami i za ruku masinica Penn Sargus. Moram se nakako i za nju skontati doslo vrijeme da se bas ponovim.
77512363_09092011185031_9441_3.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la @ldin » 10 lis 2011, 23:35

"sevdah u štapu i živčano mek" dobar opis prijatelju ... pravo ... to je to ... haj vamo da ga isprobamo majka mu stara :P i zalijemo naravo znaš da se kod nas sve poljeva i zaljeva inače nema nafake :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 10 lis 2011, 23:54

Znam sve znam moracu se malo strpiti do ljeta pa da zalijemo. Do tad ce morati neku nanu naci da mu salije strahu od onih stuketina sto ga cekaju u rijeci ;)
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 24 lis 2011, 23:49

Ron Thompson Tyran se danas poklonio 5 puta pred stukama (najveca oko 6 kg) i jednom ali vrijedno pod smudjem 82 cm ;)
Za moje potrebe "vikend varalicar" vise nego dobar stap za sicu investiranog novca. Od mene topla preporuka
slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la tare » 25 lis 2011, 00:00

Znaci i ovjerio si ga <championvanja> <championvanja> Svaka cast <flag> <smrzlo>


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 25 lis 2011, 00:18

Nisam ja jos za staro gvozdje :wink:
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la rusko » 25 lis 2011, 06:57

Seha je napisao/la:Nisam ja jos za staro gvozdje :wink:
A i kad budes prekalicemo te u musicara <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 25 lis 2011, 18:22

E kad budem za staro gvozdje tad ce biti kasno za mahanje. Sad vam je sansa da me "vrbujete" (k"o Senada) :mrgreen:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la montana » 26 lis 2011, 05:00

Hej, pa ja te upisah ima mjesec dana... kako sad da te opet "vrbujemo"? Meni se cini da ti isces kakve vrbine sipke <shiba>

.... klijen!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 26 lis 2011, 11:10

montana je napisao/la:Hej, pa ja te upisah ima mjesec dana... kako sad da te opet "vrbujemo"? Meni se cini da ti isces kakve vrbine sipke <shiba>

.... klijen!
Ma vi sve a nista. Ili sve ili nista, sve za klijena :mrgreen:
pastrmka 65 je napisao/la:Bistro Seha cestitke kako se ponasao taj Tyran jel dobar i koliko je tezak 310g ili 255g jer sam vidjao na raznim stranicama razlicite podatke.
Stap je super odradio posao sa manjim stukama a bogami i sa ovim rijecnim smudjem koji je druga strana ploce u odnosu na jezerskog ovaj se neda bas tako lako iz matice i kad narogusi ledjnu peraju u matici stvarno ga trebas forsirati da odustane.
Vrh stapa nekih 20 cm je dovoljno senzitivan da i osjetis i vidis kako wobler radi u vodi. Kod mene je trenutno dosta trave koja pici kroz sve slojeve vode i informacija te vrste je prijeko potrebna stvar da bi covijek imao sampouzdanje u ono sto radi. Nema vece flustracije nego loviti sa stapom kome je "sve svejedno" i tek dad dovezes varku pod noge vidis da je upetljana ili da je trava ometala rad varalice. Ti se uzivis provlacis varku po udarnom mjestu a ono prezentacija katastrofa. Nerijetko riba nakon takvog provlacenja "namirise" prevaru pa postane extra oprezna. Slijedeca stvar je da stap ima super izbacaj i manjih varki i jako brzo se smiri i sa vecim teretom nakon zabacaja (probao sa MD Big Mammom jerkom jednom otrese prema vodi i kad dodje u osu umiri se). Nema onog mlataranja kao kod "nadrkanih" blankova gore dole gore dole pa tek onda mir. Sa njim se da i jerkati samo moras biti malo visocije od vode jer je duzina 10 pre nezgodna za obaranje vrha prema sebi. 9" stopa je malo premekana za tako nesto. Sa krme mog camca je cirka 80 cm i ja sa mojih skromnih 198 cm visine bez problema mogu efektivno loviti manjim jerkovima. Stap je tezak 310 grama i to nije malo kad se upari sa masinicom u velicini 3-4000 ,ali ja sam kroz zivot navikao na teske stvari (saranski pribor) pa mi tih par 100 gr. manje vise i neigra ulogu. Kad osjetim umor u zglobu i podlaktici sjetim se da postoji cigara solja kafe i sidro.
Cinjenica je da ima vodilice relativno malog precnika (sadasnji trend varalicarskih stapova) i sigurno cu sa tim imati problema kada krene da ledi.
Jedno je sigurno ,navedena gramaza po meni ne pije vode i definitivno je punokrvan 45 gramac, semi parabolik sa dosta rezerve u donjem dijelu blanka i siguran sam da bi se "bez pardona" uhvatio u kostac i sa vecim somom. Malo je stapova za 100 km koji imaju bar malo sevdaha u sebi. Ovaj ga ima poprilicno i ko nema love da za svaku vrstu ribe ima po jedan stap (smudj stuka smudj pastrmka) netreba dalje ici od standa sa ovim stapom. Ko se jos uvijek dvoumi neka saceka jos malo da malo uhvatim zamaha kroz zimu i maznem neku vecu stuku pa donesem konacan sud. Bice i neki video snimak da ga vidite u akciji :wink:

Svi nekako nesvijesno ili svijesno (svejedno) hvale svog konja. Ovo je objektivna recenzija bez ikakve reklame ili utjehe da sam se ili nisam zahebao ovom kupovinom. Nekom ko nema ili nece da investira vecu lovu informacija ovog tipa i te kako puno znaci.
slika

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la my_wayy_1 » 19 stu 2011, 15:06

Zdravo
Treba mi mala pomoc oko nabavke stapa za mladicu(rijek: mura Graz) ja sam mislio nesto od 100g (da moze posluzit i za soma na bosni ). posto nisam sa kesom nesto a i ne zurimi se pa geldo sam po ebay-u opcije neke kao shimano catana 50-100g za 50-60€ se moze naci imaju i neki daiwini bull fighter u toj cijeni 80-350g dali neko ima iskustva sa tim. nesiguran sam i u gramazu koju da uzmem dali je 50-100gramac dovoljan za vodenje cof-a u brzaku i nekih guma od 30-50g. svaki svajet je dobro dosao pozdrav i bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 19 stu 2011, 15:16

Druže catana je mekana i savija se za cofom,taj drugi daiwin nisam nikad vidio pa mi je nekako previše ta gornja tb. uglavnom moj savjet traži dalje...dobar 100 gramac pokriva obe vrste pecanja koje spominješ...

SLAP
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:03 lip 2008, 09:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la SLAP » 19 stu 2011, 15:39

Za cofa i te teže silikonce moraš uzeti jači(oštriji) štap inače nećeš imati nikakve kontrole nad vođenjem varalice...kad kažem oštriji onda mislim na to da štap nesmije biti "glinđav" tj.kad ga prodrmaš da se netrese kao kakva motka...pa tako pored tezine bacanja koju si naveo obrati pažnju i na AKCIJU štapa...recimo tebi za taj vid ribolova koji si naveo treba štap A akcije,t.b.100-200gr...
"A" - štap se savija samo vrhom
"B" - štap se savija prvom trećinom
"C" - štap se savija sa prve dvij trećine
"D" - štap se savija cijelom dužinom (parabolik)

P.S.Ovo je samo moje mišljenje!
Bistro! :wink:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 19 stu 2011, 15:46

Super objašnjenje, samo da dodam da ima dobri štapova koji su negdje između ovi standardni grupa pa recimo štap akcije A/B ili B/C. Slap bistro druže ti si kako vidim iz naše krajine,vama je na vodi redovan mladičarski štap na 200gr. veliki i teški mamci pa onda velike mladice...hardcore ribolov-blago vama na takvim vodama...

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la my_wayy_1 » 19 stu 2011, 15:53

oo jeste brzi :) supere za to savijanje sam znao al te oznake nisam hvala na objasnjenju ustedicemi koji dinar garan posto obicno kupim pa tek kasnije skontam gdje sam se zajebo al ucim :87: polako.znaci 100g donja granica. I samo jos jedno pitanje jel imam kakve veze ako je stap za more posto sam naso ovo DAIWA EXCELER PILK Meeresrute 100-200g 2,70m za 40€ a to kako se savija ne pise pozdrav i hvala jos jednom

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”