ekonomska-radnička-klasa

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 28 sij 2011, 23:55

Pred ovu mladičarsku sezonu ja se uzvrtio po dućanima,tražim oštar štap tb 80 ili 100 grama da mogu fino voditi cofa ili peša po krivajskim virovima,jedan lijep štap Dam-emotion koji je čak nagrađivan po njemačkim časopisima mi ne paše,kasni sa odzivom,mekan,truba pa hajd.Odmah vadim neku daiwu iz rafe i reko to je to ali na vodi nije -nevalja ajd ponovo u dućan,ovaj jaran što prodaje vrati daiwu u rafu a ja redom krenem da tresem i otresem ni više ni manje nego trabucco capture spin štap na 80 gr. Talijan da napravi ili konstruiše spin štap-ma daj bolan-gdje to ima? Ima ljudi ima,štap oštar,brz ko munja,svaki treptaj prenosi direktno,vodim velikog spužvenog peša koji je popio litru vode bez problema,cofove dosta manje gubim jer mi štap prenosi -čita dno idealno,kontra ko munja i sve to za neki 80 KM- . Ja se uglavnom napecao sa ovim štapom pa mogu da pišem,štap je za pecanje jig mamcima predobar,za vobler isto može proći a nije skup!
materijali koji su ugrađeni u tu lovu -recimo dobar blank,sic vodilice,plutana drška,obični navoj za mašinicu i to je to nema fuji điđa-miđa i nema HM prepreg zidova ali ima sve što čovjeku treba da normalno peca
I naravno ostao sam dužan ime modela: capture ospery zander 40-80 gr. dužina 2,70
slika

Uploaded with ImageShack.us
Talijani namjenili za lov smuđa(zander) pa otud ta oštrina koja je potrebna pri lovu gumom i drugim mamcima dna,da se razumijemo kroz godine pecanja nosio sam razne štapove na vodu ali ni jedan iz ekonomik klase me nije iznenadio kao ovaj,capture štapovi moja jaranska preporuka...
Molio bi ako još neko ima slična iskustva sa štapovima manje poznati firmi da napiše koju...


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la tare » 29 sij 2011, 00:02

imal takav do 30 ili 40 gr??

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 00:06

Ovaj moj trgovac ih nabavlja od uvoznika trabucco proizvoda za BIH -plus-sport-Brčko pa bi Tarik trebalo nazvati i provjeriti,de ovako idi na capturelures.com pa u pdf formatu ima katalog štapova,ovaj ospery je neka njihova niža klasa a da vidiš steel wind i one više klase ma milina ...

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la kenan_sa » 29 sij 2011, 01:18

A moze li se kako doci do tih istih stapova a da se proizvode za njemacku ili austriju. Odnosno za neku zemlju europske unije a ne za bih ?
slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la tare » 29 sij 2011, 01:37

fino izgledaju,recimo ovaj stealth 15-40 gr,razor 10-30,fire knight 10-30,ma ima finih stapica za fine pare :grin:
ove moze i moj tinejdzerski budzet pokriti :grin:
I Zlaja,taj tvoj trgovac,je li to Zeljko(ako se ne varam),ili se otvorila prodavnica u Zavidovicima,koju si spominjao da ce se otvoriti???


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 15:04

Kenane ta priča da za balkan ide fuš,pa moguće ali ne pije vode jer nećemo onda ni mi kupovati kao ni švabe itd.trabucco je vrhunska plovkaroška firma i sada žele da uđu u spin tržište sa ovom svojom robnom markom capture,nije im u cilju odmah fušerit...
Tarik taj moj jaran to drži usput uz drugu robu ,nisu ovi što si nabrojao, nego ti otiđi do Predraga pa vidi jer mislim da plus sport to dovozi ovim dućanima po čitavoj BIH...
Nego imal iko da je naletio na dobar štap a jeftin,čita raja pa da saberemo ovdje na jednom mjestu i te hajmo reći manje proizvođače spin opreme...

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 17:01

Ima kod mene veoma povoljno Daiwa Infinity Q (spin) po 60eur (mislim da nema potrebe opisivati ovaj stap)

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la @ldin » 29 sij 2011, 18:44

marshall truba nad trubama bilo kakav štap da čovjek uzme bljak...
Lineaffe sa imao , i slomio , evo trazim po netu isti i teška partija , ja sam bio oduševljen tim štapom , ultra lagan 2,70 10-30gr
mozes čačkalice bacat, a na kontri isto da mu dugme pritisneš i odjednom postane tvrd i oštar , parabola savršena , znao sam zakačit soma od 4-5 kg s pumpa on njega al idalje štap radi, super štap za ljetni blinkeraj ...
evo jedne meni ljepe fotke gdje se vidi taj štap , imao sam kačenje dobrog bolena , i popustile trokuke na XPS-u
foto Zlaja :
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 21:03

Sve moguce serije Lineaffe mogu da ti nabavim povoljno.
Ako hoces donijet cu ti nas katalog ove marke pa pogledaj sta te zanima.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 21:18

Borise nama ovdje fali dobar specijalizovan dućan,po svim dućanima imamo samo male fragmente ponude...ajde ti budi taj pokreni nešto...

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la masterbih » 29 sij 2011, 21:26

Problem su uvoznici koji su zgrabili poznate marke, a uvoze 80% nepotrebne stvari, zato i nemamo po radnjama ono sto treba, ali ima i ona da ljudi nemaju novca.
Vecinom se svaka radnja krpi sa madjarskim, ceskim, turskim itd.. stvarima kako bi opstale.
Drugo, i ono malo sto imaju nekih brendova je nasumicno odabrano jer malo koju radnju drzi neki dobro informisan ribolovac.
Ne mora on biti dobar lovac, ali treba da bude dobro informisan :)
Dosta opreme je i kopija sto je naj zalosnije, covjek sakupi pare i kupi neku skuplju stvar, a nije ni svjestan da je kopija, e to je zalosno :(

Kod nas po bosni infinity q kosta po 220km, a ovde je 60 eur, sta reci na to...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 10 lis 2011, 21:09

I ja pazarih danas jedan iz radnicke klase :grin:
Rijec je o RT stapu Tyran. Dosta dobrih kritika je dobio u angling times magazinu pa haj reko da vidim i to cudo sto "na suho" dize teg od 10 kg. Dok je zena ceprkala po "cipeletinama" ja masinicu iz gepeka i trk do obliznjeg shopa ribo materijala. Cim sam dosao do "pritki" ispred mene se nacrta trgovac. "Izvolite dal" vam je potrebna pomoc" ? Naravno, treba mi RT Tyran 9 i 10" stopa i Abu Vandetta (reko za svaki slucaj ako ovaj RT bude truba). Nabacim makinu na Vandettu 9" stopa i reko prodavcu koji me zacudjeno pogleda "potrajace ovo". Cijenom su tu negdje u 50 km razlike (na snizenju oba).
Abu Vandetta paravo estetski lijep stap, ali mi nikako nije legao u ruci previse mi je nekako van balansa sa mojom shimano masinicom, saraf sa kojim stezes masinicu lafo u alu fazonu a u stvari plastika koja djeluje dosta neuvjerljivo i krhko. Blank stapa je izradjen od 30T grafitnih vlakana i LTS vodilice namjenjene koristenju upredenih struna. Meni na prvu tezina bacanja koju sam probao uopste neodgovorana navedenim 9" stopa deklarisana kao 15-40 djeluje u ruci kao 60 gramac a 10" stopa 15-50 grama kao minimum 80 gramac. Kruti su do bola.
Odvojim ih odma u stranu. Jednostavno volim loviti stapom koji ima bar malo "sevdaha" u sebi. Tj. volim stap koji ce se nakloniti prema ribi i sa kojim cu moci uzivati u borbi i sa manjim komadima.
Montiram masinu na Tyran-a 9" stopa tezina bacanja 15-45 grama ni on mi onako u ruci nelici na navedenu tezinu bacanja vise mi je nekako 30 gramac (zivcano mek). Savrseno balansiran stap sa mojom masinicom ono neosjetis ga u zglobu kad ga drzis vodoravno u jednoj ruci ,ali mi nekako previse mekan i samim tim mu treba dugo da se nakon kontre smiri. Uzimam 10" stopa TB 20 - 60 grama i odma osjetim da je to to.. Djeluje mi kao da je 45 gramac ostar u vrhu, nakon kontre se brzo smiri ima solidnu kicmu sa masom rezerve (testirano kod kuce bilo mi malo blam da pitam prodavca nebi li mi malo prodrzao strunu da vidim kako se savija pod opterecenjem <valjanjeodsmijeha> )
Cijena je na snizenju bila 125 km blefiram prodavcu da ih ima dosta u internet shopovima po 100 km kaze on ok 100 km :grin:
Ostaje mi da mu cim ode trava u rijeci (nadam se za jedno 15 tak dana) skinem junf i donesem konacan sud. Vrijedi 100 km pa taman ga koristio kao ekskluzivnu pritku za grah :) Ovako "na prvu" sasvim solidan stap za malo novca. Blank ovog stapa je napravljen iz 4 sloja 2 sloj iznutra je napravljen od PBO vlakana koji se koriste u avio industriji, Naoruzan je sa 10 SIC vodilica i solidnim nosacem masine. Ukupna tezina 10" stopa ( 3 metra) 20-60 grama je 310 grama.

slika

slika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uZQEv6ziB8A[/youtube]

Evo i Abu Vandetta lijep ali jednostavno nije za mene.

slika
slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la tare » 10 lis 2011, 21:39

Znaci ipak je na kraju tryan pao :grin:
Cestitam,i da navadis pravih mama na njega <championvanja> A i on je estestski fin,nista mu ne fali :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la Seha » 10 lis 2011, 21:50

I vrijeme je bilo da se malo ponovim pa da Shimano i Tom Bolthon odu na zasluzeni odmor (vec su na putu za Gorazde kao poklon prijatelju).
Dobra mu je fora na etiketi. Warning - Might be stronger then you are !! :6543:
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 10 lis 2011, 21:51

Da, da kad se drila da se štap nakloni ribi-to je to a kako je ulov veći da progresivno ide u kiflu, dobar izbor druže i jedva čekam fotke onih tvoji zubati krokodila.Baš se sada može pazariti dobar štap za normalne novce, prije nije baš moglo...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”