SPORTEX-Carboflex NG

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la @ldin » 17 vel 2011, 23:59

text iz Spin & Flay časopica br.6. zanimljiva recenzija Saše Paulića- Saleta koji je ovaj štap imao na testiranju dva mjeseca i poslje toga ga zadrzao za sebe ljep text o samom štapu a i ribolivu , ja sam izvukao samo tehničke podatek samog štapa , našeg kolegu Sohu koji čeka ovaj štap mislim da ce posebno zanimati , nakon ovoga sto sam pročitao i ja ozbiljnije razmišljam o njemu , sa ovim tehničkim osobinama i cijenom mislim da je dobar izbor...

Serija Carboflexa NG predstavlja treću generaciju istoimeneog modela , po mnogo čemu redizajniranu i unapredjenu u odnosu na predhodnu. Štap ne pripada samom vrhu Sportex-ovih varaličarskih štapova poput Ti Boron i Kev Spin serija , već je po pitanju kvaliteta i cene srednje klase . Ipak bez obzira na manjak „pedigrea“ i skupog materijala , ispostavilo se da ovaj štap predstavlja veoma upotrebljivu i isplativu investiciju .

Tehničke karakteristike –

Novi pravac razvoja i ponude Sportex štapova ( firme sa novim vlasnicima) odgovara njihovom ambicioznom projektu da ostanu medju liderma u Evropi u ovom segmentu . Sve aktuelne serije Sportex štapova , nezavisno od namjene , izrađuju se u Kini, ali imaju vazeću desetogodišnju garanciju. Modeli iz Carboflex NG serije izradjeni su od kombinacije HM i IM karbonskih vlakana, pri čemu su dobili znatna poboljšanja i pomake u vidu smanjenog obima blanka , smanjene tezine i povećane snage i izdzljivosti , što se posebno odnosi na rezervnu snagu u donjem dijelu blanka , koja naročito dolazi do izrazaja prilikom borbe sa krupnijom ribom u jakoj vodenoj struji . Bez obzira što je navedena samo gornja granica tezine bacanja ( tipično za Sportex) prema specifikaciji proizvodjača i obavljenim testiranjima blanka raspon tezine bacanja kreće se od 35 do 50 g , što je , uostalom istaknuto na blanku , pod „tolerancija“. Tezina štapa iznosi prihvatljivih 230 gr . smanjenje tezine predstavlja znatno poboljšanje u odnosu na predhodnu Carboflex verziju , čiji model iste tezine bacanja doduše u duzini od 310cm , tezio čitavih 325 gr. Što je za 40 – gramca i te kako preteško! Transportna duzina štapa je 157 cm. Spoj nastavka nije Sportex-ova „put-over“ klasika , već „spigot joint „ ili popularni trn , koji je precizno uradjen i doprinosi znatno boljem balansu štapa . Duzina trna 85mm, dok je čvrsto naleganje nastavaka izvedeno u duzini od 73 mm. Rukohvat štapa , koji je ukupne duzine 50 cm izradjen je od vrlo kvalitetne i udobne plute koja se lako odrzava i čisti . Mašinica se za štap fixira okretanjem navoja odozdo na gore, a drzač posljeduje metalno ojačanej koje vrlo čvrsto drzi mašinicu ...osam dvostopalnih SiC vođica plus vršna i sve pedantno i čvrsto vezano za blank . Balans štapa nije izveden perfektno kao kod sklupljih serija , ali se nemoze reći da je neprecizno odmjeren ...
Najviše pohvala zasluzuje akcija štapa , zilavost , veoma dobra kontrola kretanja varalice pri većim opterećenjima koja stvara brza riječna struja , uz neizostavnu rezervu snage koju posjeduje . Uz dobru osjetljivost , štap u isto vrijeme predstavlja finu alatku za lov smuđa i bucova ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la soha » 18 vel 2011, 00:25

@ldin je napisao/la:text iz Spin & Flay časopica br.6. zanimljiva recenzija Saše Paulića- Saleta koji je ovaj štap imao na testiranju dva mjeseca i poslje toga ga zadrzao za sebe ljep text o samom štapu a i ribolivu , ja sam izvukao samo tehničke podatek samog štapa , našeg kolegu Sohu koji čeka ovaj štap mislim da ce posebno zanimati , nakon ovoga sto sam pročitao i ja ozbiljnije razmišljam o njemu , sa ovim tehničkim osobinama i cijenom mislim da je dobar izbor...

Serija Carboflexa NG predstavlja treću generaciju istoimeneog modela , po mnogo čemu redizajniranu i unapredjenu u odnosu na predhodnu. Štap ne pripada samom vrhu Sportex-ovih varaličarskih štapova poput Ti Boron i Kev Spin serija , već je po pitanju kvaliteta i cene srednje klase . Ipak bez obzira na manjak „pedigrea“ i skupog materijala , ispostavilo se da ovaj štap predstavlja veoma upotrebljivu i isplativu investiciju .

Tehničke karakteristike –

Novi pravac razvoja i ponude Sportex štapova ( firme sa novim vlasnicima) odgovara njihovom ambicioznom projektu da ostanu medju liderma u Evropi u ovom segmentu . Sve aktuelne serije Sportex štapova , nezavisno od namjene , izrađuju se u Kini, ali imaju vazeću desetogodišnju garanciju. Modeli iz Carboflex NG serije izradjeni su od kombinacije HM i IM karbonskih vlakana, pri čemu su dobili znatna poboljšanja i pomake u vidu smanjenog obima blanka , smanjene tezine i povećane snage i izdzljivosti , što se posebno odnosi na rezervnu snagu u donjem dijelu blanka , koja naročito dolazi do izrazaja prilikom borbe sa krupnijom ribom u jakoj vodenoj struji . Bez obzira što je navedena samo gornja granica tezine bacanja ( tipično za Sportex) prema specifikaciji proizvodjača i obavljenim testiranjima blanka raspon tezine bacanja kreće se od 35 do 50 g , što je , uostalom istaknuto na blanku , pod „tolerancija“. Tezina štapa iznosi prihvatljivih 230 gr . smanjenje tezine predstavlja znatno poboljšanje u odnosu na predhodnu Carboflex verziju , čiji model iste tezine bacanja doduše u duzini od 310cm , tezio čitavih 325 gr. Što je za 40 – gramca i te kako preteško! Transportna duzina štapa je 157 cm. Spoj nastavka nije Sportex-ova „put-over“ klasika , već „spigot joint „ ili popularni trn , koji je precizno uradjen i doprinosi znatno boljem balansu štapa . Duzina trna 85mm, dok je čvrsto naleganje nastavaka izvedeno u duzini od 73 mm. Rukohvat štapa , koji je ukupne duzine 50 cm izradjen je od vrlo kvalitetne i udobne plute koja se lako odrzava i čisti . Mašinica se za štap fixira okretanjem navoja odozdo na gore, a drzač posljeduje metalno ojačanej koje vrlo čvrsto drzi mašinicu ...osam dvostopalnih SiC vođica plus vršna i sve pedantno i čvrsto vezano za blank . Balans štapa nije izveden perfektno kao kod sklupljih serija , ali se nemoze reći da je neprecizno odmjeren ...
Najviše pohvala zasluzuje akcija štapa , zilavost , veoma dobra kontrola kretanja varalice pri većim opterećenjima koja stvara brza riječna struja , uz neizostavnu rezervu snage koju posjeduje . Uz dobru osjetljivost , štap u isto vrijeme predstavlja finu alatku za lov smuđa i bucova ...
@hvala puno na ulozenom vremenu i trudu oko ovog teksta...tvoj sam duznik...imat ces vazda pivu od mene

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la angler » 18 vel 2011, 03:50

Evo jos jednog testa za isti stap...doduse malo jaci.

http://www.baitcaster.de/fish/content/view/300/84/

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la soha » 18 vel 2011, 13:12

angler je napisao/la:Evo jos jednog testa za isti stap...doduse malo jaci.

http://www.baitcaster.de/fish/content/view/300/84/

od sveg tog teksta koji je napisan ja procitah samo one lijepe fotografije....al do mene je :wink:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la angler » 18 vel 2011, 19:03

Ko da bih ja vise procitao da nema google translate :grin:
A valja ona slika parabole :wink:


Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la ruba » 18 vel 2011, 22:07

SPORTEX CARBOFLEX NG 40gr idealan za smudja brz os jetljiv i JEFTIN <djed>
Ruba Vobleri

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la @ldin » 18 vel 2011, 22:49

ima Ruba i u onom tvom dućanu "angel..pa nešto" postavljao si link neku noć, pravo dobrih stvari sa extra cijenama od voblera pa do štapova , neznam , mozda ti znaš pošto je to trgovinica ono ti nakupuješ čovjek spakuje paket i šalje , ja to tako skonto il poštarina piči po artiklu svaki posebno ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la soha » 18 vel 2011, 22:51

ruba je napisao/la:SPORTEX CARBOFLEX NG 40gr idealan za smudja brz os jetljiv i JEFTIN <djed>
takav kakvog ga opisa meni i treba :wink: :wink: , treba mi jeftina radna masina...samo nesto razmisljam da se nisam zezno, da je mozda bolje bilo da mu javim da kupi 60g u velicini 2,7m, pokrio bi mi dosta vise situacija

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la AlaS » 18 vel 2011, 23:40

soha je napisao/la:
ruba je napisao/la:SPORTEX CARBOFLEX NG 40gr idealan za smudja brz os jetljiv i JEFTIN <djed>
takav kakvog ga opisa meni i treba :wink: :wink: , treba mi jeftina radna masina...samo nesto razmisljam da se nisam zezno, da je mozda bolje bilo da mu javim da kupi 60g u velicini 2,7m, pokrio bi mi dosta vise situacija
Da sam ja na tvom mjestu nebi ga mijenjao za vecu gramazu
slika
Bistro

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la ruba » 19 vel 2011, 00:24

soha duzina zavisi od velicine rijeke gdje lovis,na bosni moze proci 270.aldine ako uzmes vise stvari postarina je ista bar tako rodjak kaze,il plati on ostalo a nece rac,na svaki moj stap ucestvuje bar cvaju ako ne 50tku zavisi od cijene.hehe
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la zlaja » 19 vel 2011, 00:28

Soha druže isto što imaš ormar pun lijepi štapova za šarana tako ćeš imati za spin ribolov,samo polako vidjećeš da je ludorija ista samo šejtan malo crniji od onog šarandžijskog :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la montana » 19 vel 2011, 00:29

Raspitajte se dobro da ne bude problema sa duzinom stapa i cijenom. Mora im biti na sajtu poste ogranicenja u dimenzijama...

Ja ovo iz iskustva <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la soha » 19 vel 2011, 00:59

zlaja je napisao/la:Soha druže isto što imaš ormar pun lijepi štapova za šarana tako ćeš imati za spin ribolov,samo polako vidjećeš da je ludorija ista samo šejtan malo crniji od onog šarandžijskog :wink:
e radi ove vase price vi mene navlacite lagano...posijali ste haman sjeme tog vaseg zanata negdje u mojoj podsvijesti :wink:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la soha » 19 vel 2011, 01:10

angler je napisao/la:Ko da bih ja vise procitao da nema google translate :grin:
A valja ona slika parabole :wink:
fotografije su prekrasne, a i ja ukljucim prevoditelja pa tek onda nista ne znam :grin: :grin:

Sale Paulić
Saradnik
Postovi:32
Pridružen/a:28 vel 2011, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX-Carboflex NG

Post Postao/la Sale Paulić » 28 vel 2011, 22:00

Pre svega iskoristiću priliku da kao novi član Vašeg foruma pozdravim sve kolege ribolovce, zaljubljenike u ovaj divni sport i poštovaoce zakona voda i prirode! Nemojte mi zameriti ako sam sa pozdravnom reči odabrao pogrešnu temu, a svakako bih se zahvalio svom novom prijatelju Sohi (sa kojim sam i započeo razgovor o ovom štapu pre par dana)i koji me je uputio na vaš svakako vrlo lepo uređen ribolovački sajt i forum koliko mogu da primetim već posle nekoliko pogledanih tema. Biće mi drago da podelim sa vama svoja iskustva i da steknem puno novih znanja od kolega sa foruma. Sportex Carboflex NG težine bacanja 40 grama jeste vrlo dobar štap, mogu slobodno da kažem i odličan za moj način lova grabljivica i primenjene tehnike varaličarenja, čiji je najveći adut upravo snaga (naročito kada je reč o zaustavnoj snagi kod borbe sa krupnom ribom). Osetljivost mu nije toliko izražena kao kod modela Kev Spin 35 kojeg takođe posedujem, niti sam to očekivao od Carboflexa jer je razlika u materjalu i ceni visoka, što se rezultira i na osetljivost, ali nikako nemojte misliti da se radi o neosetljivom štapu jer sam njime veoma uspešno lovio i malim plitkoronećim voblerima dužine od 5 i 6cm.
Priznajem da je ponekad nezahvalan posao preporučiti nekome štap, jer izbor štapa umnogome zavisi od ličnog afiniteta ribolovca i njegovih realnih potreba. Za lov grabljivica na Dunavu, na delovima toka sa bržim rečnim strujanjem i većom dubinom uz korišćenje dubokoronećih voblera kao moje najomiljenije vrste voblera, kao i silikonskih glavinjara, sa Carboflex 40-gramcem nisam imao nikakvih problema niti zamerki prilikom povlačenja varalica, niti kod zamaranja ulova u brzoj rečnoj struji i na mestima koja su obrasla žbunjem i vegetacijom. Najveću ribu, soma od 14 kilograma ovim štapom upecao sam na Rapalu Shad Rap Shallow Runner u dužini od 5 cm na mestu sa potopljenim drvećem i granjem, u toku noći, tako da je snaga štapa ovde došla do punog izražaja nedozvolivši somu beg u sigurno skrovište.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”